Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, liakos356 είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και παρακαλώ όποιος γνωρίζει, ας μου απαντήσει.

Τον προηγούμενο Νοέμβριο, πριν 6 μήνες, έκανα δέσμευση στο ΔΕΗ myHomeEnter, αλλά τώρα κάτι προέκυψε και θέλω να πάω σε εναλλακτικό πάροχο. 

Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το πέναλτι για το σπάσιμο του συμβολαίου στη ΔΕΗ ;  Όσο και να έψαξα, δε βρήκα κάποια σαφή απάντηση. 

Ευχαριστώ.

Δες λίγες σελίδες πίσω που ρώτησα το ίδιο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Για το internet δεν απάντησες. 

Το fixed το αυξάνουν αυτό είναι το πρόβλημα.

Και το ερώτημα είναι γιατί.Και γιατί όταν το αυξάνουν δεν ανοίγει μύτη;

Ενώ αν αυξήσει η ΔΕΗ γίνεται πάταγος. 

Και εγώ έφυγα από την ΔΕΗ. Πήγα στην nrg και μου έβγαινε πάνω από την ΔΕΗ με την ρητρα. Δεν είχα δέσμευση έφυγα

Τους πρότεινα να βάλω fixed με σταθερή τιμή για συμβόλαιο διάρκειας τριών ετών. Αρνήθηκαν.

Τότε είχε αυξήσει η elpedison το fixed από 1,5 ευρώ σε 9 και είχα δει πως θα πάει το έργο.

Όσο για τον τρόπο που θα σε κλέψουν γιατί δεν το ρωτας στον φιλο που το έγραψε το 18.

Αν θες απάντηση η αύξηση του fixed είναι ένας τρόπος. 

Εκτιμώ τη δουλειά σου στα excel και είχα κάνει και δικά μου γιατί είμαι μαθηματικός.

Αλλά διάλογο δεν αντέχεις και είναι κριμα

Το ότι διάλεξες ένα κακό πρόγραμμα και την πάτησες, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και καλά για σένα προγράμματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakos356 είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και παρακαλώ όποιος γνωρίζει, ας μου απαντήσει.

Τον προηγούμενο Νοέμβριο, πριν 6 μήνες, έκανα δέσμευση στο ΔΕΗ myHomeEnter, αλλά τώρα κάτι προέκυψε και θέλω να πάω σε εναλλακτικό πάροχο. 

Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το πέναλτι για το σπάσιμο του συμβολαίου στη ΔΕΗ ;  Όσο και να έψαξα, δε βρήκα κάποια σαφή απάντηση. 

Ευχαριστώ.

29 ευρώ

https://www.dei.gr/Documents2/MYHOMEENTER/myHome Enter_oroi_010421.pdf

ρώτα όμως τι παίζει αν πήρες τα 100Ε δώρο

tag @Hacker?pcs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakos356 είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και παρακαλώ όποιος γνωρίζει, ας μου απαντήσει.

Τον προηγούμενο Νοέμβριο, πριν 6 μήνες, έκανα δέσμευση στο ΔΕΗ myHomeEnter, αλλά τώρα κάτι προέκυψε και θέλω να πάω σε εναλλακτικό πάροχο. 

Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το πέναλτι για το σπάσιμο του συμβολαίου στη ΔΕΗ ;  Όσο και να έψαξα, δε βρήκα κάποια σαφή απάντηση. 

Ευχαριστώ.

Ανάλογα, ήσουν με αυτούς που πείραν το 100ρι ή το 50ρι; εγώ ήμουν με αυτούς που πείραν τα 100 και θα μου ζητήσουν κάπου κοντά στα 78 αν θυμάμαι καλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

Λοιπόν , προς υπόλοιπους

Βλέπω οτι το Nrg Basic παραμένει με fixed 4E ,οπότε το αφήνω στο excel

To 4U δε χάνει σε σχέση με το νέο smart ? Να το αντικαταστήσω καλύτερα , τι λέτε ?

Edit: με τέτοιο πάγιο ,μήπως να μη τα βάλω καν και να αφήσω Basic και save 40% ??

@HERTHAN , @DownUNDERground, @liakjim, @Kzaxas ?

τα excel δεν έχουν ΟΤΣ και περιλαμβάνουν την τιμή του fixed σε πακέτα που έχουν

Που είναι το πρόβλημα?

Ειλικρινά ποιον τρόπο? Αν κατάλαβες κάτι συγκεκριμένο που δεν κατάλαβα ,καλό είναι να μας το πεις, γιαυτό είναι και αυτό το νήμα.

Αλλά δε μου έχεις απαντήσει τίποτα σε ότι είπα , αν θες να συζητάμε καλό είναι να αντιπαραθέτεις , τώρα αν είναι να λες τα δικά σου απλά για να λες μη κάνεις παράθεση καν

Πραγματικά ο άνθρωπος είναι απίστευτος ακόμα παραπληροφωρει τον κόσμο ότι υπάρχει το fixed με 4 ευρώ .....

Τι να πω .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Πραγματικά ο άνθρωπος είναι απίστευτος ακόμα παραπληροφωρει τον κόσμο ότι υπάρχει το fixed με 4 ευρώ .....

Τι να πω .....

Γιατί πόσο έχει;

Μήπως να προσέξεις λίγο παραπάνω το τι γράφεις ; Και νομίζω ότι αρκετά με τη λασπολογία.

https://www.nrg.gr/el/idiotes/revma/nrg-basic

b4ae69139992ffc225265e3e95761193.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα για αυτό , είπα για το ότι επιμένει για το ότι οι παλιοί ακόμα μπορούν να ενεργοποιήσουν τα 4 ευρώ Φιξ στο save 

 

Σιγή από όλους εδώ μέσα για ένα τέτοιο θέμα . Ένα συγγνώμη παιδιά είχε δίκιο ο φίλος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος πως υπολογίζεται  το πέναλτυ αποχώρησης από την nrg?

Και αν ξέρει κάποιος που έχει ΔΕΗ πόσο είναι η τιμή kwh είναι σταθερή η πάνω από κάποιες kwh αλλάζει.Δεν έχω βραδυνό μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, liakjim είπε

Γιατί πόσο έχει;

Μήπως να προσέξεις λίγο παραπάνω το τι γράφεις ; Και νομίζω ότι αρκετά με τη λασπολογία.

https://www.nrg.gr/el/idiotes/revma/nrg-basic

b4ae69139992ffc225265e3e95761193.png

Εκεί κάπου σαν να είδα ενεργοποίηση του fix για παλιούς πελάτες. Ανοίγει μια φόρμα όπου συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και μάλλον το παίρνεις με την παλιά τιμή.(ασ το δοκιμάσει κάποιος να μας πει)

2 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος πως υπολογίζεται  το πέναλτυ αποχώρησης από την nrg?

Και αν ξέρει κάποιος που έχει ΔΕΗ πόσο είναι η τιμή kwh είναι σταθερή η πάνω από κάποιες kwh αλλάζει.Δεν έχω βραδυνό μετρητή.

Το λέει στο συμβόλαιο για το πέναλτι,έχει σχέση με του εναπομείναντες μήνες του συμβολαίου επί το πάγιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος πως υπολογίζεται  το πέναλτυ αποχώρησης από την nrg?

Και αν ξέρει κάποιος που έχει ΔΕΗ πόσο είναι η τιμή kwh είναι σταθερή η πάνω από κάποιες kwh αλλάζει.Δεν έχω βραδυνό μετρητή.

Καλησπερα... Μπορεις να παρεις τηλεφωνα τους παροχους και να ρωτησεις.. Αλλα μερικες φορες δεν λενε ολη την αληθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος πως υπολογίζεται  το πέναλτυ αποχώρησης από την nrg?

Και αν ξέρει κάποιος που έχει ΔΕΗ πόσο είναι η τιμή kwh είναι σταθερή η πάνω από κάποιες kwh αλλάζει.Δεν έχω βραδυνό μετρητή.

Στο my home enter είναι σταθερή 0.09975 €/kWh με την έκπτωση συνέπειας  και χωρίς ρητρες

Επεξ/σία από cinrtc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Εκεί κάπου σαν να είδα ενεργοποίηση του fix για παλιούς πελάτες. Ανοίγει μια φόρμα όπου συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και μάλλον το παίρνεις με την παλιά τιμή.(ασ το δοκιμάσει κάποιος να μας πει)

Το λέει στο συμβόλαιο για το πέναλτι,έχει σχέση με του εναπομείναντες μήνες του συμβολαίου επί το πάγιο

το παγιο ειναι το ebill ?2.90 το μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Δεν είπα για αυτό , είπα για το ότι επιμένει για το ότι οι παλιοί ακόμα μπορούν να ενεργοποιήσουν τα 4 ευρώ Φιξ στο save 

 

Σιγή από όλους εδώ μέσα για ένα τέτοιο θέμα . Ένα συγγνώμη παιδιά είχε δίκιο ο φίλος 

Το συγνώμη να ζητήσουμε φίλε μου?

Δεν έχω ασχοληθεί τόσο πολύ όσο κάποιοι άλλοι εδώ μέσα για να βοηθήσουν τον κόσμο και στην τελική αυτό έχει σημασία,νομίζω όλα έχουν σχέση με την προσέγγιση και τον τρόπο απάντησης σου.

Είχες δίκαιο στην αλλαγή τιμής του fix για νέους πελάτες απλά ο τρόπος που τα λες πιθανών η μάλλον υποτιμάει την σοβαρή προσπάθεια κάποιον ατόμων εδώ μέσα.

4 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

το παγιο ειναι το ebill ?2.90 το μηνα?

Ότι λέει το συμβόλαιο σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...