Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος πως υπολογίζεται  το πέναλτυ αποχώρησης από την nrg?

Και αν ξέρει κάποιος που έχει ΔΕΗ πόσο είναι η τιμή kwh είναι σταθερή η πάνω από κάποιες kwh αλλάζει.Δεν έχω βραδυνό μετρητή.

Τα πάγια που απομένουν (με χρέωση παγίου χωρίς ebill) , αλλά πως και φεύγεις ?

Δεν ξέρω πάλι τα 25Ε δώρο αν επιστραφούν

Βασικά στείλε και email ή στο chat (επέλεξε να σου σταλεί και αντίγραφο συνομιλίας στο email σου),

δηλαδή να αποφύγεις τηλέφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Το συγνώμη να ζητήσουμε φίλε μου?

Δεν έχω ασχοληθεί τόσο πολύ όσο κάποιοι άλλοι εδώ μέσα για να βοηθήσουν τον κόσμο και στην τελική αυτό έχει σημασία,νομίζω όλα έχουν σχέση με την προσέγγιση και τον τρόπο απάντησης σου.

Είχες δίκαιο στην αλλαγή τιμής του fix για νέους πελάτες απλά ο τρόπος που τα λες πιθανών η μάλλον υποτιμάει την σοβαρή προσπάθεια κάποιον ατόμων εδώ μέσα.

Ότι λέει το συμβόλαιο σου

Η αλλαγή τιμής αφορά όλους όσους δεν έχουν Φιξ παλιούς κ νέους το επιβεβαίωσα 2 φορές με υπάλληλο της nrg εκεί υπάρχει το μεγάλο μπέρδεμα κ ακόμα να το καταλάβουν κ να πουν όχι σε μένα στον κόσμο που διαβάζει συγγνώμη κάναμε λάθος .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Λοιπόν , προς υπόλοιπους

Βλέπω οτι το Nrg Basic παραμένει με fixed 4E ,οπότε το αφήνω στο excel

To 4U δε χάνει σε σχέση με το νέο smart ? Να το αντικαταστήσω καλύτερα , τι λέτε ?

Edit: με τέτοιο πάγιο ,μήπως να μη τα βάλω καν και να αφήσω Basic και save 40% ??

@HERTHAN , @DownUNDERground, @liakjim, @Kzaxas ?

Πραγματικά φαίνεται πιο συμφέρουσα επιλογή απλά με την καινούργια τιμή του fixed δεν ξέρω πως θα πάει Νομίζω αξίζει να το βάλεις για λόγους σύγκρισης της καινούργιας τιμής fixed.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Εκεί κάπου σαν να είδα ενεργοποίηση του fix για παλιούς πελάτες. Ανοίγει μια φόρμα όπου συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και μάλλον το παίρνεις με την παλιά τιμή.(ασ το δοκιμάσει κάποιος να μας πει)

Το λέει στο συμβόλαιο για το πέναλτι,έχει σχέση με του εναπομείναντες μήνες του συμβολαίου επί το πάγιο

Δεν χρειάζεται καμία φόρμα να συμπληρώσεις παίρνεις ένα τηλ κ σου λέει ο υπάλληλος ότι είπε κ σε μένα 9.90 πλέον για όλους πλην αυτούς που το είχαν ενεργοποιημένο μέχρι την Παρασκευή, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Λοιπόν , προς υπόλοιπους

Βλέπω οτι το Nrg Basic παραμένει με fixed 4E ,οπότε το αφήνω στο excel

To 4U δε χάνει σε σχέση με το νέο smart ? Να το αντικαταστήσω καλύτερα , τι λέτε ?

Edit: με τέτοιο πάγιο ,μήπως να μη τα βάλω καν και να αφήσω Basic και save 40% ??

Γνώμη μου, ό,τι πακέτο δεν έχει ΟΤΣ το βάζεις (αν έχεις όρεξη).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

Λοιπόν , προς υπόλοιπους

Βλέπω οτι το Nrg Basic παραμένει με fixed 4E ,οπότε το αφήνω στο excel

To 4U δε χάνει σε σχέση με το νέο smart ? Να το αντικαταστήσω καλύτερα , τι λέτε ?

Πολύ καλό το smart και αν δεν κάνω λάθος το πάγιο είναι σταθερό 2,9€ με ebill;

Ήθελα να ρωτήσω επειδή και στο 4U το γράφει, τι σημαίνει "Η τιμή 0,0619€/kWh αφορά το ανταγωνιστικό σκέλος του τιμολογίου, εφόσον δεν ενεργοποιηθεί ρήτρα αναπροσαρμογής. Μάθετε περισσότερα για την ρήτρα αναπροσαρμογής εδώ.", είναι αυτό ΟΤΣ; Όπως είπα είμαι άσχετος με το θέμα, δεν ξέρω τις ορολογίες

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hacker?pcs είπε

Πολύ καλό το smart και αν δεν κάνω λάθος το πάγιο είναι σταθερό 2,9€ με ebill;

Τα 9Ε / μήνα δε σε προβληματίζουν ??? αν είναι θα το βάλω και αυτό στο excel (απο αύριο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

Τα πάγια που απομένουν (με χρέωση παγίου χωρίς ebill) , αλλά πως και φεύγεις ?

Δεν ξέρω πάλι τα 25Ε δώρο αν επιστραφούν

Βασικά στείλε και email ή στο chat (επέλεξε να σου σταλεί και αντίγραφο συνομιλίας στο email σου),

δηλαδή να αποφύγεις τηλέφωνο

Εάν είναι να πληρώνω fixed και ebill 12 euro κερατιατικα κάθε μήνα....θα πάω πίσω στην we energy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hacker?pcs είπε

Τα 9€ το μήνα τι είναι;

Τόσες σελίδες ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι το fixed +9E για να μην έχεις ρήτρα αναπροσαρμογής . Ακρίβυνε και στο 4U, πριν δε τα λέγαμε?

2 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Εάν είναι να πληρώνω fixed και ebill 12 euro κερατιατικα κάθε μήνα....θα πάω πίσω στην we energy.

Για νέους πελατες. Μίλα στο chat να επιβεβαιώσεις , μην αγχώνεσαι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Τόσες σελίδες ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι το fixed +9E για να μην έχεις ρήτρα αναπροσαρμογής . Ακρίβυνε και στο 4U, πριν δε τα λέγαμε?

Είμαι άσχετος εντελώς, δεν κατάλαβα καν τι εννοούσατε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Είμαι άσχετος εντελώς, δεν κατάλαβα καν τι εννοούσατε :D

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/page/465/?tab=comments#comment-58653139

:)

διάβασε και το sticky πριν ρωτήσεις τι είναι ρήτρα αναπροσαρμογής 😁

edit : ήδη ρώτησες 😂 (δεν είχα δει τη διόρθωση!)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Ήθελα να ρωτήσω επειδή και στο 4U το γράφει, τι σημαίνει "Η τιμή 0,0619€/kWh αφορά το ανταγωνιστικό σκέλος του τιμολογίου, εφόσον δεν ενεργοποιηθεί ρήτρα αναπροσαρμογής. Μάθετε περισσότερα για την ρήτρα αναπροσαρμογής εδώ.", είναι αυτό ΟΤΣ; Όπως είπα είμαι άσχετος με το θέμα, δεν ξέρω τις ορολογίες

Ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/page/465/?tab=comments#comment-58653139

:)

διάβασε και το sticky πριν ρωτήσεις τι είναι ρήτρα αναπροσαρμογής 😁

Το διάβασα και το κατάλαβα, νόμιζα από μόνα τους είναι χωρίς ΟΤΣ τα προγράμματα, ουσιαστικά την απουσία ΟΤΣ την πλήρωνες σαν επιπρόσθετη υπηρεσία στο 4U 4 κάτι ευρώ και τώρα πήγε 9 σε 4U και Smart, τώρα το κατάλαβα τι είναι το "& fixed" στο excel

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Τόσες σελίδες ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι το fixed +9E για να μην έχεις ρήτρα αναπροσαρμογής . Ακρίβυνε και στο 4U, πριν δε τα λέγαμε?

Για νέους πελατες. Μίλα στο chat να επιβεβαιώσεις , μην αγχώνεσαι

Έστειλα ήδη email σ αυτόν που μου έκανε το συμβόλαιο στην nrg να μου πει τελικά τι θα ισχύσει σε μένα.Ειχα στείλει και το Σάββατο την ενεργοποίηση του fixed με τα 4 ευρώ δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα για το αν δέχονται την ενεργοποίηση με τα 4 ευρώ.Ελπιζω αύριο να έχω μια απάντηση τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...