Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, panman76 είπε

Η Ευρώπη δεν υποχρέωνε μόνο τη ΔΕΗ να πουλά κάτω του κόστους στον κάθε "Μυτηλιναίο" αλλά την ανάγκαζε να αγοράζει τα πρώτα χρόνια απο αυτόν την ενέργεια που του είχε ήδη πουλήσει με ζημιά. Στη συνέχεια της απαγόρευσε να φτιάξει εργοστάσια παραγωγής ενέργειας απο φυσικό αέριο με σκοπό να φτιαχτούν απο ιδιώτες και να ανοίξει η αγορά, ενω την ίδια τη γονατίζει με πρόστιμα λόγω χρήσης λιγνίτη!

Σωστό το κράξιμο για τους εργατοπατέρες που δουλεύουν για τη τσέπη τους (με νόμιμο και παράνομο τρόπο!), αλλά δε πρέπει χάρην όποιων δυσλειτουργιών να χαρίσουμε κοψοχρονιά περιουσία της χώρας, που είναι και στρατηγικής σημασίας.

Σωστά. Κάτσε στην ΔΕΗ λοιπόν να χρυσοπληρώνεις τους λογαριασμούς.

Εγώ όπως το βλέπω δεν γυρνάω πίσω ποτέ ξανά. Bye bye ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

όταν αρχίσει η αγορά της ενέργειας να συρρικνώνεται...όπως έγινε με τις τηλεπικοινωνίες τότε θα δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, guzel είπε

Σωστά. Κάτσε στην ΔΕΗ λοιπόν να χρυσοπληρώνεις τους λογαριασμούς.

Εγώ όπως το βλέπω δεν γυρνάω πίσω ποτέ ξανά. Bye bye ΔΕΗ

Σε λίγο όσοι Έλληνες δεν έχουν στον ήλιο μοίρα, ούτως ή άλλως θα πούν και αυτοί, όπως έχουν πεί ήδη πολλοί, bye bye στη χώρα που διαλύεται γιατί πουλιέται για τους λάθους λόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panman76 είπε

Σε λίγο όσοι Έλληνες δεν έχουν στον ήλιο μοίρα, ούτως ή άλλως θα πούν και αυτοί, όπως έχουν πεί ήδη πολλοί, bye bye στη χώρα που διαλύεται γιατί πουλιέται για τους λάθους λόγους.

Άλλοι έρχονται, άλλοι φεύγουν. Κύκλος είναι η ζωή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, guzel είπε

Άλλοι έρχονται, άλλοι φεύγουν. Κύκλος είναι η ζωή..

Σωστός, θα σε φωνάξω να μου κουνήσεις το μαντήλι τότε όταν εγώ θα φεύγω και εσύ θα μένεις με τα κέρδη σου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ikorolis είπε

όταν αρχίσει η αγορά της ενέργειας να συρρικνώνεται...όπως έγινε με τις τηλεπικοινωνίες τότε θα δούμε...

Ακόμα ένας λόγος να βιαστεί κάποιος (που όντως θέλει να φύγει από ΔΕΗ) , γιατί τώρα υπάρχει αρκετός ανταγωνισμός .

 

Μόλις είδα τους προηγούμενους λογαριασμούς από τη Ζενίθ και όντως οι πρώτοι δεν είχαν ΟΤΣ , μετά ήρθε η ταρίφα .

Παράπονο δεν έχω γιατί στη χειρότερη ,σε μήνα που έκαψα μόνο 250kw πάλι 5€ κέρδος έχω , αλλά περισσότερο ψυχολογικό είναι να βλέπω έξτρα χρέωση ..

 

2 λεπτά πριν, panman76 είπε

Σωστός, θα σε φωνάξω να μου κουνήσεις το μαντήλι τότε όταν εγώ θα φεύγω και εσύ θα μένεις με τα κέρδη σου. :-)

Χαλάρωσε , χαλάς το θέμα . Αν έχεις πληροφορίες να μοιραστείς εδώ είμαστε :)

2 ώρες πριν, guzel είπε

Τον ξαναβάζω 

spacer.png

Το χρεώσεις/πιστώσεις Γ ,τι είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

Ακόμα ένας λόγος να βιαστεί κάποιος (που όντως θέλει να φύγει από ΔΕΗ) , γιατί τώρα υπάρχει αρκετός ανταγωνισμός .

Μόλις είδα τους προηγούμενους λογαριασμούς από τη Ζενίθ και όντως οι πρώτοι δεν είχαν ΟΤΣ , μετά ήρθε η ταρίφα .

Παράπονο δεν έχω γιατί στη χειρότερη ,σε μήνα που έκαψα μόνο 250kw πάλι 5€ κέρδος έχω , αλλά περισσότερο ψυχολογικό είναι να βλέπω έξτρα χρέωση ..

Χαλάρωσε , χαλάς το θέμα . Αν έχεις πληροφορίες να μοιραστείς εδώ είμαστε :)

Το χρεώσεις/πιστώσεις Γ ,τι είναι ?

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, naive είπε

-0,03+1,48-21,72 κάνει -20,27, όχι +23,17
Και θα έπρεπε να το αφαιρεί από πάνω, όχι να στο προσθέτει. Πως το εξηγείς αυτό;

Λοιπές χρεώσεις πρέπει να αναφέρεται στις χρεώσεις ΕΡΤ, δημοτικά τέλη κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, naive είπε

-0,03+1,48-21,72 κάνει -20,27, όχι +23,17
Και θα έπρεπε να το αφαιρεί από πάνω, όχι να στο προσθέτει. Πως το εξηγείς αυτό;

 

8 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Λοιπές χρεώσεις πρέπει να αναφέρεται στις χρεώσεις ΕΡΤ, δημοτικά τέλη κλπ. 

Μάλλον το έναντι -21,72 δεν το πιάνει , λίγο μπερδεμένο στην Ηρων μου φαίνεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι στην Protergia εδώ και 3 χρόνια και η αλήθεια είναι ότι έχω ένα κέρδος 150 περίπου ευρώ τον χρόνο σε σχέση με την ΔΕΗ..Έχω αντλία θερμότητας και η κατανάλωση είναι μεγάλη τους χειμερινούς μήνες...Βέβαια πάντα πληρώνω στην ώρα μου και έχω 30% μείωση..

Σχετικά με την Προσαύξηση σύμφωνα με άρθρο 8.8 τι είναι πάλι τούτο ;;...μου έρχεται 20 ευρώ τον μήνα εδώ και 8 μήνες...Είναι νόμιμο απο την στιγμή που δεν υπήρχε στο συμβόλαιο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

εγώ είμαι στην Protergia εδώ και 3 χρόνια και η αλήθεια είναι ότι έχω ένα κέρδος 150 περίπου ευρώ τον χρόνο σε σχέση με την ΔΕΗ..Έχω αντλία θερμότητας και η κατανάλωση είναι μεγάλη τους χειμερινούς μήνες...Βέβαια πάντα πληρώνω στην ώρα μου και έχω 30% μείωση..

Σχετικά με την Προσαύξηση σύμφωνα με άρθρο 8.8 τι είναι πάλι τούτο ;;...μου έρχεται 20 ευρώ τον μήνα εδώ και 8 μήνες...Είναι νόμιμο απο την στιγμή που δεν υπήρχε στο συμβόλαιο ;;

Το άρθρο 8.8 μήπως είναι άρθρο του συμβολαίου σου;

Ίσως να είναι εκεί που αναφέρει ρήτρα ΟΤΣ και λοιπές ρήτρες

Επεξ/σία από naive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, naive είπε

Το άρθρο 8.8 μήπως είναι άρθρο του συμβολαίου σου;

Ίσως να είναι εκεί που αναφέρει ρήτρα ΟΤΣ και λοιπές ρήτρες

Αυτό είναι. Το ίδιο συμβόλαιο έχω κι εγώ. Ο όρος για το ΟΤΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, phanispal είπε

Ρε παιδιά, τον Ιούνιο νοίκιασα σπίτι στην Αργυρούπολη που ο ιδιοκτήτης το είχε στην Protergia, και από Σεπτέμβρη είμαι κι εγώ εκεί.

Έχουν αρχίσει και μου έρχονται μηνιαίοι Έναντι και βλέπω χρεώσεις για Δήμο/ΕΡΤ ~15€/μήνα.

Γιατί μου φαίνονται πολλά;

Φίλε μου στις χρεώσεις Δήμο/ΕΡΤ δεν επεμβαίνει κανείς πάροχος, ούτε η ΔΕΗ ούτε κανένας γιατί είναι παρανομία 

3 ώρες πριν, korakios είπε

Ακόμα ένας λόγος να βιαστεί κάποιος (που όντως θέλει να φύγει από ΔΕΗ) , γιατί τώρα υπάρχει αρκετός ανταγωνισμός .

Μόλις είδα τους προηγούμενους λογαριασμούς από τη Ζενίθ και όντως οι πρώτοι δεν είχαν ΟΤΣ , μετά ήρθε η ταρίφα .

Παράπονο δεν έχω γιατί στη χειρότερη ,σε μήνα που έκαψα μόνο 250kw πάλι 5€ κέρδος έχω , αλλά περισσότερο ψυχολογικό είναι να βλέπω έξτρα χρέωση ..

Χαλάρωσε , χαλάς το θέμα . Αν έχεις πληροφορίες να μοιραστείς εδώ είμαστε :)

Το χρεώσεις/πιστώσεις Γ ,τι είναι ?

Οι χρεώσεις πιστώσεις Γ θα πάρεις την εταιρεία να σου πει τι είναι. Για 28 ευρώ λογαριασμό να γλιτώσεις 5 ευρώ είναι μια χαρά. Τι περίμενες να γλιτώσεις δηλαδή; Είναι περίπου 20% κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...