Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, korakios είπε

edit: Έτοιμα και τα excel, όποιος έχει ορεξη να τσεκάρει κανα τυχων λάθος ...

Άλλαξε το ΔΕH home online σε κιλοβατώρες , μπήκε το enter plus , μετά άλλαξαν φυσικά της nrg τα fix προγράμματα και μπήκε και το nrg smart

παίζουν protergeia, watt&volt και volton ,αλλά λέω να μη τα βάλω , πιο ακριβά απο της ΔΕΗ είναι σε όλες τις καταναλώσεις

Κάτι γενικότερο, αν γίνεται βάλε σε ένα κελί την ημερομηνία που το ενημέρωσες, π.χ. "Τελευταία ενημέρωση 1/6/2021" ώστε να ξέρουμε αν έχουμε κάποια παλιά έκδοση, έχει αλλάξει κτλ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστούμε για τη δουλειά στο excel !

Αν είναι εύκολο , καλό θα ήταν να μπαίνει σε μια άλλη σελίδα του excel   ενα σχόλιο περίληψη  για κάθε εταιρία που κάνει αλλαγές στις εκδόσεις ( να μη διαβάζουμε 500 σελίδες ! )

πχ  έκδοση ΧΥ        ημερομηνια   ΑΒ      ακρίβυνε  το πάγιο της Γ

Καλό είναι να υπάρχουν και τα ακριβότερα της ΔΕΗ !!!  Να μαθαίνουμε για να απαντάμε στα robocall

Επεξ/σία από chrismoute
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Αν και δεν έχω γράψει ποτέ, παρακολουθώ καιρό το θέμα , είμαι στο NRG Save 40% παραπάνω από ένα μήνα και μετά τα τελευταία νέα είπα να ενεργοποιήσω το fixed τη Δευτέρα 31 Μάιο Το έκανα οnline (https://www.nrg.gr/el/idiotes/nrg-fixed/form) αλλά πέρα από ένα μήνυμα στο site ότι καταχωρήθηκε η αίτηση μου δεν είχα κάποια άλλη ειδοποίηση , οπότε σήμερα τους έγραψα στο τσατ. Στην αρχή μου είπαν ότι απλά θα το δω στο λογαριασμό, αλλά όταν ρώτησα με τι τιμή ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, ζήτησαν στοιχειά ταυτοποίησης και μετά από περίπου μίση ώρα μου έστειλαν το έγγραφο στο μειλ να το υπογράψω και θα έχω τη παλιά τιμή (4Ευρω). Είπα και εγώ να παραθέσω την εμπειρία μου. Και να πω και από μεριάς μου ευχαριστώ σε όσους ασχολούνται , φτιάχνουν εξελ ενημερώνουν και απαντούν σε ερωτήσεις!

 
image.png.23d8a50a938caa6936719261bab9bc90.png

image.png.efb33fc0880b3f07f224f2b5586f0156.png

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Depeche3 είπε

Θα φερω ενα παραδειγμα νοικιαζεις ενα μαγαζι με 400 ευρω για 3 χρονια φευγεις στα 2 χρονια , μετα απο 3 μηνες το ξανα ενοικιαζεις κ σου ζηταει ο ιδιοκτητης 500 ευρω ειναι νομιμο ή παρανομο;;;

Και 5000 να σου ζητησει είναι νομιμώτατο: Νέο συμβόλαιο είναι. 

Και φυσικά έχεις παρακρατήσει την εγγύηση του προηγούμενου συμβόλαιου και επιπλέον διεκδικείς και παραπάνω αν το συμβολαιο είχε ρήτρα πρόωρης αποχώρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα, και εγώ παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα και είμαι στο NRG save 40 περίπου 2 μήνες χωρίς να έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα fixed, (Korakie μας πήρες στο λαιμό σου 😀) πλάκα κάνω, επικοινώνησα σήμερα με το αρμόδιο τμήμα και τους έκανα παράπονα ότι είχα συμφωνημένη τιμή για το πρόγραμμα fixed στα 4 ευρώ και θα το ενεργοποιούσα μετά το δωρεάν 4μηνο. Για να μην πολυλογώ στο τέλος καταλήξαμε ότι κατ' εξαίρεση θα μου αφήσουν το fixed στα 4 ευρώ. Μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που ασχολούνται με αυτό το θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, k.perdikoulis είπε

Καλησπέρα και από εμένα, και εγώ παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα και είμαι στο NRG save 40 περίπου 2 μήνες χωρίς να έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα fixed, (Korakie μας πήρες στο λαιμό σου 😀) πλάκα κάνω, επικοινώνησα σήμερα με το αρμόδιο τμήμα και τους έκανα παράπονα ότι είχα συμφωνημένη τιμή για το πρόγραμμα fixed στα 4 ευρώ και θα το ενεργοποιούσα μετά το δωρεάν 4μηνο. Για να μην πολυλογώ στο τέλος καταλήξαμε ότι κατ' εξαίρεση θα μου αφήσουν το fixed στα 4 ευρώ. Μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που ασχολούνται με αυτό το θέμα.

κατ εξαιρεση για εσενα αλλιως 9,90 σωστα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, k.perdikoulis είπε

Λογικά κατ' εξαίρεση σε εμένα και σε όσους είναι υφιστάμενοι συνδρομητές.

αρα δεν αλλαξε ουσιαστικα ,ετσι οπως τα λες εσυ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, k.perdikoulis είπε

κατ' εξαίρεση θα μου αφήσουν το fixed στα 4 ευρώ

Αχου τα, πόσο μεγαλοκαρδοι;
Τους είπες ευχαριστώ που σου έκαναν τη χάρη να κάνουν αυτό για το οποίο είχαν συμφωνήσει;
🤭

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, k.perdikoulis είπε

Λογικά κατ' εξαίρεση σε εμένα και σε όσους είναι υφιστάμενοι συνδρομητές.

Δεν εισαι νεος πελατης αλλα υφισταμενος κι εχουμε πει οτι για τους υφισταμενους πελατες ειναι 4 ευρω το fixed και οχι 9,90.Μονο για τους νεους πελατες ειναι στα 9,90 ευρω το fixed.

Κατ'εξαιρεση και μλακιες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k.perdikoulis είπε

Για να μην πολυλογώ στο τέλος καταλήξαμε ότι κατ' εξαίρεση θα μου αφήσουν το fixed στα 4 ευρώ. 

Δε σου κάνουν καμμία χάρη. Το συμβόλαιο οφείλουν να τηρήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Δε σου κάνουν καμμία χάρη. Το συμβόλαιο οφείλουν να τηρήσουν.

Αν το διακόψεις για κάποιους μήνες (λόγω χαμηλής ΟΤΣ) και στο μέλλον θελήσεις να το ξαναβάλεις, σε ποια τιμή θα είναι ? Στα 4€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lazarnik είπε

Υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος επικοινωνίας με την nrg, γιατί το 5ψηφιο χρεώνει 0,5 ανά λεπτό. 

218 8818101

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αν το διακόψεις για κάποιους μήνες (λόγω χαμηλής ΟΤΣ) και στο μέλλον θελήσεις να το ξαναβάλεις, σε ποια τιμή θα είναι ? Στα 4€ ?

Υποτίθεται ότι το fixed (αν αναφέρεσαι σε αυτό) μπορείς να το ενεργοποιήσεις όποιους 4 μήνες θες μέσα στο 24μηνο. Αν θυμάμαι καλά από αυτά που έχω διαβάσει στο τόπικ. Δεν είμαι πελάτης. Ας επιβεβαιώσουν και οι γνωστοί ύποπτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...