Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπραβο γιατι συνηθως πρωτα ερχεται το 400αρι και μετα ψαχνουν να δουν αλλο παροχο.

Το κακό είναι οτι δε θα το καταλαβαίνανε καν , όπως και πολλοί θα την πατήσουν . Απλά θα θεωρήσουν ακρίβυνε το ρεύμα και τέλος.

Βέβαια , νομίζω οτι κάποιο ποσοστό θα απορροφά απο τη ρήτρα, εκτός αν έβαλε το 30% γνωρίζοντας οτι μέχρι εκεί μπορεί να καλύψει

Αν τα υπολογίσω ξανά ,είχα βάλει το σύνολο και όχι αγορά επόμενης μέρας θα πηγαίνει (με τιμές Απριλίου)

0,1182 η κιλοβατώρα , μαζί με έκπτωση 35% και <2000Kw (πρώτη κλίμακα)

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ειδες τα προγραμματα αν αξιζει κανενα?

Για ποιο λες ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν το οριο στην ρητρα αναπροσαρμογης της δεη ειναι 40-50 τοτε σε καθε λογαριασμο θα πληρωνουν ΟΤΣ.Πλεον δεν υπαρχει κανενας λογος να εισαι στην Δεη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Για την Volterra.

Τι να δω , ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε βάζουν κάποιον να τους φτιάξει το site

81308145_.png.46c6d205d8762b0569aef94f3736acad.png

βγάλε άκρη .....

άγνωστο αν εφαρμόζει ΟΤΣ

Επίσης εξαφανίστηκε και το παλιό πρόγραμμα τελείως , ανοίγει μόνο απευθείας , παίζει και να σταμάτησε :(

4 λεπτά πριν, bill27 είπε

Αν το οριο στην ρητρα αναπροσαρμογης της δεη ειναι 40-50 τοτε σε καθε λογαριασμο θα πληρωνουν ΟΤΣ.Πλεον δεν υπαρχει κανενας λογος να εισαι στην Δεη...

εκτός αν πέσει η ΟΤΣ κάτω απο τα 33,48* 😁, θα απολαμβάνεις 0,0829 E/kw!

 

*το πραγματικό άνω όριο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

 

εκτός αν πέσει η ΟΤΣ κάτω απο τα 33,48* 😁, θα απολαμβάνεις 0,0829 E/kw!

 

*το πραγματικό άνω όριο

Δηλαδη ποτε ας μην κοροιδευομαστε.Οπως βλεπετε παιδια μια υπηρεσια (δλδ το ρευμα) η οποια  ειναι ΒΑΣΙΚΗ για καθε νοικοκυριο μας το πλασαρουν σαν χρυσο.Πρεπει να αντιδρασουμε και να στειλουμε επιστολες σε ΡΑΕ ,ΣΤΚ και οπου αλλου οτι με το νεο συστημα που εφαρμοζουν οσον αφορα την χονδρικη του ρευματος,ενω μας ελεγαν πριν εφαρμοστει οτι θα εχει κερδος ο πελατης γινεται το ακριβως αντιθετο,οι εταιρειες λογο των συνθηκων της αγορας για να εχουν κερδος ακριβαινουν τα τιμολογια με συνεπεια να την πληρωνουμε εμεις...Οποιος μπορει και εχει τις γνωσεις ας γραψει μια επιστολη διαμαρτυρια προς καθε φορεα και να την στειλουμε ολοι απο δω και να ενημερωσουμε και γνωστους κτλ.Ισως μπορεσουμε να κανουμε κατι..

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω τον απαισιόδοξο αλλά ακόμα και σε μεμονωμένες περιπτώσεις με υπερχρεώσεις  δεν ασχολείται ο κόσμος να στείλει στον ΣτΚ. Άντε να βρεθούμε εδώ 10 άτομα το πολύ

Επίσης η ΡΑΕ δε δείχνει να κάνει κάτι, κρίνοντας τουλάχιστον απο το αποτέλεσμα (τις τιμές που πλασάρουν στα site) και την απόκρυψη τελικών τιμών

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Θα κάνω τον απαισιόδοξο αλλά ακόμα και σε μεμονωμένες περιπτώσεις με υπερχρεώσεις  δεν ασχολείται ο κόσμος να στείλει στον ΣτΚ. Άντε να βρεθούμε εδώ 10 άτομα το πολύ

Επίσης η ΡΑΕ δε δείχνει να κάνει κάτι, κρίνοντας τουλάχιστον απο το αποτέλεσμα (τις τιμές που πλασάρουν στα site) και την απόκρυψη τελικών τιμών

 

 

Mην εισαι απαισιοδοξος,ας υπαρχει το βασικο κειμενο που πρεπει να στειλουμε και οσο περισσοτεροι θα μπαινουν στο θεμα επειδη θα βλεπουν 400αρια και 500αρια τοσο περισσοτεροι θα μαζευτουμε,βασικα θα το ζητουσα απο εσενα προσωπικα να το κανεις αλλα εχεις κανει ηδη τοσο πολυ δουλεια με το excel οποτε....Τοσο δυσκολο ειναι να κανεις ενα copy-paste και να το στειλεις με mail??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bill27 είπε

Mην εισαι απαισιοδοξος,ας υπαρχει το βασικο κειμενο που πρεπει να στειλουμε και οσο περισσοτεροι θα μπαινουν στο θεμα επειδη θα βλεπουν 400αρια και 500αρια τοσο περισσοτεροι θα μαζευτουμε,βασικα θα το ζητουσα απο εσενα προσωπικα να το κανεις αλλα εχεις κανει ηδη τοσο πολυ δουλεια με το excel οποτε....Τοσο δυσκολο ειναι να κανεις ενα copy-paste και να το στειλεις με mail??

Το copy-paste και αποστολή εύκολο είναι , το να κάτσω να γράψω είναι δύσκολο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Το copy-paste και αποστολή εύκολο είναι , το να κάτσω να γράψω είναι δύσκολο 😁

Ναι λεω για τους αλλους που θα το εχουν ετοιμο το κειμενο,που λες αντε να ειμαστε καμια 10αρια,πιστευω πολλοι περισσοτεροι θα ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικο πλανο που θα πρεπει να στηριχθει νομιζω η διαμαρτυρια-καταγγελια ειναι στην αυξηση της χονδρικης μετα την εφαρμογη του νεου συστηματος αγορας ρευματος και στην μετακυλιση στους καταναλωτες.Απο κει και περα οποιος θελει το στελνει σε ΡΑΕ και ΣΤΚ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

Μακάρι και ειλικρινά το εύχομαι . Απλά δεν είναι απόλυτο

0,128357011111 με δεδομένα Απριλίου (με το 35% έκπτωσης)

0,1182121 (λάθος υπολογισμός)

Εγώ, νομίζω, και ΤΩΡΑ αν πάει κάποιος στο enter (μάλλον και στο online), γλιτώνει τις αυξήσεις η όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Εγώ, νομίζω, και ΤΩΡΑ αν πάει κάποιος στο enter (μάλλον και στο online), γλιτώνει τις αυξήσεις η όχι ?

και γιατί να πάει εκεί αν δεν το συμφέρει ? Εδώ λέμε για "Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?"

Για home/enter υπάρχει το αντίστοιχο νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Εγώ, νομίζω, και ΤΩΡΑ αν πάει κάποιος στο enter (μάλλον και στο online), γλιτώνει τις αυξήσεις η όχι ?

Καλυτερα ρωτα στο αλλο θεμα.

Αλλωστε αυτους που εχουν enter δεν τους ακουμπαει κανεις.:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Το κακό είναι οτι δε θα το καταλαβαίνανε καν , όπως και πολλοί θα την πατήσουν . Απλά θα θεωρήσουν ακρίβυνε το ρεύμα και τέλος.

Βέβαια , νομίζω οτι κάποιο ποσοστό θα απορροφά απο τη ρήτρα, εκτός αν έβαλε το 30% γνωρίζοντας οτι μέχρι εκεί μπορεί να καλύψει

Αν τα υπολογίσω ξανά ,είχα βάλει το σύνολο και όχι αγορά επόμενης μέρας θα πηγαίνει (με τιμές Απριλίου)

0,1182 η κιλοβατώρα , μαζί με έκπτωση 35% και <2000Kw (πρώτη κλίμακα)

Για ποιο λες ?

Εδώ άλλαξα του πατέρα μου από elpedison στην Solar και μέχρι να του δώσω να καταλάβει γιατί αλλάξαμε (είδε αλλαγή κιλοβατώρας από 0,06390 στο 0,0895 της Solar και τον έπιασε αμόκ 😁) είδα και έπαθα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...