Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο σκέφτομαι στο ΣτΚ η απαίτησή μου ήταν ή 4Ε fixed όποιο μήνα θέλω (όπως γράφει στη σύμβαση) ή αποχώρηση αζημίως , μάλλον μλκ έκανα για την αποχώρηση 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Γιατί σου γράφει ότι "το διάστημα της ετήσιας σύμβασης έχει παρέλθει"; Πότε έγινες πελάτης τους;

Το ενημερωτικό γράμμα το παρέλαβες πριν την 7η Ιουνίου;

Το γράμμα το παρέλαβα σήμερα, 8/6. Πελάτης τους έγινα τον Ιανουάριο του 2020 αν θυμάμαι καλά, με σύμβαση αορίστου χρόνου χωρίς δέσμευση.

Επεξ/σία από rakeesh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rakeesh είπε

Το γράμμα το παρέλαβα σήμερα, 8/6. Πελάτης τους έγινα τον Ιανουάριο του 2020 αν θυμάμαι καλά, με σύμβαση αορίστου χρόνου χωρίς δέσμευση.

Και που λες να πας τωρα??😋 Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rakeesh είπε

Το γράμμα το παρέλαβα σήμερα, 8/6. Πελάτης τους έγινα τον Ιανουάριο του 2020 αν θυμάμαι καλά, με σύμβαση αορίστου χρόνου χωρίς δέσμευση.

πολύ σωστοί πάντως , δεν το περίμενα απο ΕΛΤΑ (για την ειδοποίηση φυσικά)

Βέβαια στο site παραμένουν οι παλιές τιμές 😁

Μόλις τώρα, bill27 είπε

μεχρι τελος της εβδομαδας δεν θα μεινει καμια

φτου-φτου-φτου !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω δε παιδιά, τι προτείνετε? Να περιμένω να δούμε προς τα που θα κατασταλάξει η φάση ή να κινηθώ γρήγορα? 50%. αύξηση overnight δεν καταπίνετε με τίποτα, δεν θα μείνει άνθρωπος στα ΕΛΤΑ. Να τους χαίρονται αυτοί που τους διάλεξαν την ομάδα του management.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, rakeesh είπε

Το γράμμα το παρέλαβα σήμερα, 8/6. Πελάτης τους έγινα τον Ιανουάριο του 2020 αν θυμάμαι καλά, με σύμβαση αορίστου χρόνου χωρίς δέσμευση.

Το λογικό θα ήταν λίγο νωρίτερα αλλά τέλος πάντων. Αναμένουμε να δούμε κι εμείς.

2 λεπτά πριν, bill27 είπε

μεχρι τελος της εβδομαδας δεν θα μεινει καμια

Έτσι όπως πάνε τα πράγματα δεν αποκλείεται. Ειδικά ο Σουμπάσης πόσο να κρατήσει άραγε;

1 λεπτό πριν, rakeesh είπε

Δε ξέρω δε παιδιά, τι προτείνετε? Να περιμένω να δούμε προς τα που θα κατασταλάξει η φάση ή να κινηθώ γρήγορα? 50%. αύξηση overnight δεν καταπίνετε με τίποτα, δεν θα μείνει άνθρωπος στα ΕΛΤΑ. Να τους χαίρονται αυτοί που τους διάλεξαν την ομάδα του management.

Όχι, τι να μείνεις... Πήγαινε σε κάποιο πρόγραμμα φθηνότερο χωρίς δέσμευση και βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rakeesh είπε

Δε ξέρω δε παιδιά, τι προτείνετε? Να περιμένω να δούμε προς τα που θα κατασταλάξει η φάση ή να κινηθώ γρήγορα? 50%. αύξηση overnight δεν καταπίνετε με τίποτα, δεν θα μείνει άνθρωπος στα ΕΛΤΑ. Να τους χαίρονται αυτοί που τους διάλεξαν την ομάδα του management.

κοίτα , Ελιν και Solar δεν έχουν δέσμευση . Δεν πας σε κάποια απο τις 2 σήμερα και αν αλλάξει κάτι φεύγεις ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

κοίτα , Ελιν και Solar δεν έχουν δέσμευση . Δεν πας σε κάποια απο τις 2 σήμερα και αν αλλάξει κάτι φεύγεις ?

Σαν τα πουκαμισα ενα πραγμα😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rakeesh είπε

,δεν θα μείνει άνθρωπος στα ΕΛΤΑ. Να τους χαίρονται αυτοί που τους διάλεξαν την ομάδα του management.

1ον.Τρια ατομα ειστε συνολο σε ολη την Ελλαδα.....εσυ ο down και ο ababa.

2ον.Δεν εχουν ομαδα management. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Έτσι όπως πάνε τα πράγματα δεν αποκλείεται. Ειδικά ο Σουμπάσης πόσο να κρατήσει άραγε;

δεν ξέρω πως λειτουργεί η αγορά. Πχ αν εξαρτάται απο παραγωγή και δεν τρώει τέλη ρύπων CO2 (μέχρι 2030 μου είπαν οτι θα οκταπλασιαστούν) ίσως αντέχει. Αλλά αν εξαρτάται απο την οριακή τιμή η χοντρική ,απο 0,9 και απάνω θα είμαστε , εκτός αν βάλει χέρι η ΡΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

κοίτα , Ελιν και Solar δεν έχουν δέσμευση . Δεν πας σε κάποια απο τις 2 σήμερα και αν αλλάξει κάτι φεύγεις ?

Ανάμεσα σε solar και elin , ποιο είναι αυτό που δεσμεύεται περισσότερο στη μη αλλαγή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορακιε εγω σου ειπα εχθες ποια ειναι η λυση για ολο αυτο που μας πασαρουν...αλλα εκτος απο εσενα δεν ειδα αλλο ενδιαφερον οποτε καλα μας κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ανάμεσα σε solar και elin , ποιο είναι αυτό που δεσμεύεται περισσότερο στη μη αλλαγή;

κανένα :(

μόνο αν εφαρμοστεί , ίσως , το δικαίωμα 6μηνης σταθερής τιμολογησης

edit

Spoiler

  

16 λεπτά πριν, bill27 είπε

Κορακιε εγω σου ειπα εχθες ποια ειναι η λυση για ολο αυτο που μας πασαρουν...αλλα εκτος απο εσενα δεν ειδα αλλο ενδιαφερον οποτε καλα μας κανουν

εδώ ούτε καν στον κόπο δεν μπαίνουν για σχόλιο , έστω like στο fb (σε άλλο θέμα ,όλοι γκρινιάζαν και σχολίασα σε σελίδα υπουργού όμορφα και ωραία αλλά ένα κλικ δεν τα κατάφεραν)

edit: και όταν η ΡΑΕ επιβάλλει τη ΔΕΗ για εφαρμογή ΟΤΣ , εκτός απο μήνυση δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο
 

 

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...