Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, bill27 είπε

μεχρι τελος της εβδομαδας δεν θα μεινει καμια

Χτύπα ξύλο

Αυτό το πράγμα δεν φαίνεται τυχαίο,να αλλάζουν όλοι σχεδόν ταυτόχρονα.Μας την είχαν στημένη δεν εξηγείται αλλιώς.

Solar κραταααααα!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, bill27 είπε

Κορακιε εγω σου ειπα εχθες ποια ειναι η λυση για ολο αυτο που μας πασαρουν...αλλα εκτος απο εσενα δεν ειδα αλλο ενδιαφερον οποτε καλα μας κανουν

Εγώ αν ετοιμαζόταν κάτι θα το έστελνα. Απλά επειδή δε μου αρέσει το να "μαζευτούμε να πάτε", δηλαδή να πω σε κάποιον "κάνε τη δουλειά της σύνταξης κειμένου" για να κάνω εγώ απλά δυο κλικ και να το στείλω, είπα να μη γράψω τίποτα κι αν οργανωθεί κάτι μέσα.

34 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ανάμεσα σε solar και elin , ποιο είναι αυτό που δεσμεύεται περισσότερο στη μη αλλαγή;

 

Ζητάς να διαβάσουμε το μέλλον τώρα... Θα κάνω εγώ μια απόπειρα λοιπόν -κακώς- και θα σου πω ότι ίιισως η ελίν σα μεγαλύτερη εταιρεία να έχει λίγο μεγαλύτερο περιθώριο να κρατήσει. Αλλά βλέπω σύντομα να αλλάζουν όλοι.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ζητάς να διαβάσουμε το μέλλον τώρα...

Κανένα μέλλον. Απλά αν κάτι αναφέρεται στους όρους (με κινητό λίγο δύσκολο να δω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα το εγραφα φιλε μου αλλα δυστηχως δεν τα γνωριζω τοσο καλα τα θεματα οσο μερικοι αλλοι εξαλλου ποτε δεν ημουν καλος στο γραψιμο...,δεν ειπα υποχρεωτικα να γραψει ο κορακιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ελιν το Οικιακό fixed εννοείται? Γτ το smart αναφερει το δικαίωμα του παρόχου να αναπροσαρμόσει.

Επεξ/σία από rakeesh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, rakeesh είπε

Από ελιν το Οικιακό fixed εννοείται?

ναι ,βασικά αν κάνεις κλικ στο προγραμμα του παρόχου που έχω στα excel σε πάει στο αντίστοιχο site

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, liakjim είπε

Κανένα μέλλον. Απλά αν κάτι αναφέρεται στους όρους (με κινητό λίγο δύσκολο να δω).

Οκ, τότε. Από μνήμης και μόνο με όσα είχα μελετήσει πριν μήνες, δε νομίζω ότι έχουν διαφορά ως προς αυτό. Δεν έχω χρόνο και διάθεση να τα ξεκοκκαλίσω πάλι αυτή τη στιγμή. Ίσως βρεθεί κάποιος άλλος με την όρεξη, τα τσεκάρει και το μοιραστεί μαζί μας. 

14 λεπτά πριν, bill27 είπε

Και εγω θα το εγραφα φιλε μου αλλα δυστηχως δεν τα γνωριζω τοσο καλα τα θεματα οσο μερικοι αλλοι εξαλλου ποτε δεν ημουν καλος στο γραψιμο...,δεν ειπα υποχρεωτικα να γραψει ο κορακιος.

Δεν το είπα για να σε κατηγορήσω, αλλά για να δείξω ότι αν παρουσιαστεί ένα κείμενο θα ασχοληθούν κι άλλοι, όχι μόνο οι δύο σας όπως νομίζεις.

10 λεπτά πριν, rakeesh είπε

Από ελιν το Οικιακό fixed εννοείται? Γτ το smart αναφετ το δικαίωμα του παρόχου να αναπροσαρμόσει.

Ναι, το fixed.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε τελικά παιδιά αυτό που με είπε ο φίλος μου ότι χτυπάνε τις μη καθετοποιημένες εταιρίες κ όποιος αντέξει ......

Έρχονται εξαγορές μου είπε σύντομα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superbull76 είπε

Έγινε τελικά παιδιά αυτό που με είπε ο φίλος μου ότι χτυπάνε τις μη καθετοποιημένες εταιρίες κ όποιος αντέξει ......

Δεν είδα ποτέ καμία απο τις μεγάλες εταιρίες-παραγωγούς να έχουν χαμηλές τιμές.

Protergia κατήργησε το fix εδώ και καιρό

Elpedison μια απο τα ίδια (αύξηση του fixed και τελικά αύξηση κιλοβατώρας)

Ηρών ένα μέτριο πρόγραμμα

ΔΕΗ η ακριβότερη

2 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Αλλα δεν εχω καταλαβει... Γιατι να αλλαξει μονο Ελιν και Σολαρ και οχι και οι αλλες?

τι εννοείς?

2 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

δηλαδη και εγω που ημουν ετοιμος να παω Ελιν, να περιμενω? 

όχι φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν είδα ποτέ καμία απο τις μεγάλες εταιρίες-παραγωγούς να έχουν χαμηλές τιμές.

Protergia κατήργησε το fix εδώ και καιρό

Elpedison μια απο τα ίδια (αύξηση του fixed και τελικά αύξηση κιλοβατώρας)

Ηρών ένα μέτριο πρόγραμμα

ΔΕΗ η ακριβότερη

τι εννοείς?

όχι φυσικά

Τότε πως είναι πρώτες κ οι υπόλοιποι πολύ πιο κάτω;;; 

Αυτές οι εταιρίες ότι κ να γίνει αντέχουν , οι υπόλοιποι που δεν έχουν Μυτιληναίο Βαρδινογιάννη πετρέλαια , Γεκ τέρνα πείτε μου πως θα αντέξουν ;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superbull76 είπε

Αυτές οι εταιρίες ότι κ να γίνει αντέχουν , οι υπόλοιποι που δεν έχουν Μυτιληναίο Βαρδινογιάννη πετρέλαια , Γεκ τέρνα πείτε μου πως θα αντέξουν ;;;

Προσωπικά σαν καταναλωτή με σύμβαση σε μικρή εταιρία δε με απασχολεί . Ίσως να έβαζα πάγια εντολή για να μην έχω θέμα αν κλείσει και χάσω εγγύηση

1 λεπτό πριν, Superbull76 είπε

Τότε πως είναι πρώτες κ οι υπόλοιποι πολύ πιο κάτω;;; 

Πρώτες εννοείς στις ακριβότερες υποθέτω

Αλλά κάπου εδώ σταματάω απο πλευράς μου ,μιας και δε με ενδιαφέρει ,παρα μόνο η τιμή κιλοβατώρας που πληρώνω :)

Spoiler

και φυσικά σαν πολίτη ποιοι ευθύνονται για την κατάσταση και τις ποινικές διώξεις που δεν ασκήθηκαν ,το οποίο είναι εκτός θέματος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εννοώ ότι έχουν τους περισσότερους πελάτες , πως γίνεται όλοι αυτοί να πηγαίνουν σε αυτές ενώ είναι οι πιο ακριβές εταιρίες ;; Δεν βλέπουν που πηγαίνουν ;;; 

Λογικά η διαφήμιση παίζει πολύ σημαντικό ρόλο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Superbull76 είπε

Όχι εννοώ ότι έχουν τους περισσότερους πελάτες , πως γίνεται όλοι αυτοί να πηγαίνουν σε αυτές ενώ είναι οι πιο ακριβές εταιρίες ;; Δεν βλέπουν που πηγαίνουν ;;; 

Λογικά η διαφήμιση παίζει πολύ σημαντικό ρόλο....

Ισως τον σημαντικοτερο παιζει η διαφημιση.

Σε διαφημισεις στην τηλεοραση για παραδειγμα μονο 3-4 μεγαλες εταιριες εχω δει.Παλιοτερα που δεν ειχα ιδεα απο τιποτα νομιζα οτι αυτοι οι 4 ηταν μονο και η ΔΕΗ.

Το ιδιο πραγμα και στο φυσικο αεριο μονο που εκει νομιζα οτι η Ζενιθ ηταν για ολη την Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...