Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, alexiko είπε

Σωστά, το ίδιο λέμε. Πάντως ακόμα και για PR λόγους, πολύ κακή κίνηση για την NRG θεωρώ. Πάνω που την κοίταζα με καλό μάτι με το πρόγραμμα αυτό και το ΦΙΞ στα 4€/μήνα. Στο 10ευρω είναι για συγκεκριμένες παροχές με μεγάλες καταναλώσεις.

Σωστά, αλλά υπάρχει ένα κολπακι σε όλο αυτό.

ΑΝ βγάλεις το fixed για λίγο διάστημα (γιατί έπεσε η  ΟΤΣ), όταν θελήσεις να το ξαναβάλεις πας με την ΝΕΑ τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Σωστά, αλλά υπάρχει ένα κολπακι σε όλο αυτό.

ΑΝ βγάλεις το fixed για λίγο διάστημα (γιατί έπεσε η  ΟΤΣ), όταν θελήσεις να το ξαναβάλεις πας με την ΝΕΑ τιμή.

Δεν το κουβεντιάζω πλέον αυτό λόγω της διαφοράς τιμής. Επίσης ποιος μας λέει ότι το χειμώνα που θα δουν τα σκούρα δεν το κάνουν 12€ ή 15€/μήνα. Απίθανο θα μου πεις αλλά εμένα έτσι μου φάνηκαν και τα 9,90€ + κάνα 3ευρω το στάνταρ πάγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια, εφυγα απο την ΔΕΗ και πηγα Watt & Volt για καλυτερα και με εχουν σκισει στην ΟΤΣ. Με 230KWh τον μηνα, μου ερχεται 55-60€ λογαριασμος και στην ΔΕΗ πληρωνα εναντι 95 και εκκαθαριστικο 130 το πολυ. Ειμαι σε απογνωση και ολοι οι πινακες και οι αναλυσεις των παροχων δεν σου δινουν καμια εικονα του τι πραγματικα θα πληρωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Necrogeddon είπε

Εγω παιδια, εφυγα απο την ΔΕΗ και πηγα Watt & Volt για καλυτερα και με εχουν σκισει στην ΟΤΣ. Με 230KWh τον μηνα, μου ερχεται 55-60€ λογαριασμος και στην ΔΕΗ πληρωνα εναντι 95 και εκκαθαριστικο 130 το πολυ. Ειμαι σε απογνωση και ολοι οι πινακες και οι αναλυσεις των παροχων δεν σου δινουν καμια εικονα του τι πραγματικα θα πληρωσεις...

Έκανες από τις χειρότερες επιλογές... Θες να μας πεις ποιο πρόγραμμα έχεις; Αν τουλάχιστον δεν έχεις δέσμευση να φύγεις να γλιτώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Necrogeddon είπε

Εγω παιδια, εφυγα απο την ΔΕΗ και πηγα Watt & Volt για καλυτερα και με εχουν σκισει στην ΟΤΣ. Με 230KWh τον μηνα, μου ερχεται 55-60€ λογαριασμος και στην ΔΕΗ πληρωνα εναντι 95 και εκκαθαριστικο 130 το πολυ. Ειμαι σε απογνωση και ολοι οι πινακες και οι αναλυσεις των παροχων δεν σου δινουν καμια εικονα του τι πραγματικα θα πληρωσεις...

Διάβασε το στίκυ ποστ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexiko είπε

Έκανες από τις χειρότερες επιλογές... Θες να μας πεις ποιο πρόγραμμα έχεις; Αν τουλάχιστον δεν έχεις δέσμευση να φύγεις να γλιτώσεις...

Το αναφέρω στο sticky , μπορεί να κάνει καταγγελία μιας και με ρήτρες δε θεωρούνται σταθερά προγράμματα για δέσμευση

1 ώρα πριν, Necrogeddon είπε

Εγω παιδια, εφυγα απο την ΔΕΗ και πηγα Watt & Volt για καλυτερα και με εχουν σκισει στην ΟΤΣ. Με 230KWh τον μηνα, μου ερχεται 55-60€ λογαριασμος και στην ΔΕΗ πληρωνα εναντι 95 και εκκαθαριστικο 130 το πολυ. Ειμαι σε απογνωση και ολοι οι πινακες και οι αναλυσεις των παροχων δεν σου δινουν καμια εικονα του τι πραγματικα θα πληρωσεις...

Κάνε καταγγελία στο ΣτΚ , υπάρχει άτομο που πήρε τη χρέωση πίσω, επιμένεις (στα αυτονόητα), οτι ουδέποτε ενημερώθηκες για αναπροσαρμογές παρα μόνο σε ποια σημεία να υπογράψεις ...

τώρα που θυμήθηκα η Voltera (σε πρόγραμμα με ΟΤΣ) επέστρεψε το 50% της χρέωσης (ως καλή θέληση!)  και φυσικά

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Διάβασε το στίκυ ποστ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Necrogeddon είπε

Εγω παιδια, εφυγα απο την ΔΕΗ και πηγα Watt & Volt για καλυτερα και με εχουν σκισει στην ΟΤΣ. Με 230KWh τον μηνα, μου ερχεται 55-60€ λογαριασμος και στην ΔΕΗ πληρωνα εναντι 95 και εκκαθαριστικο 130 το πολυ. Ειμαι σε απογνωση και ολοι οι πινακες και οι αναλυσεις των παροχων δεν σου δινουν καμια εικονα του τι πραγματικα θα πληρωσεις...

Τότε, γιατί πηγες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Τότε, γιατί πηγες ?

Προφανώς , όπως όλοι την πατήσαν με τα "40%" μείωση του κόστους που πλασάρουνε ακόμα και σήμερα.... το ερώτημα είναι όχι γιατί πήγε , αλλά γιατί δεν έφυγε ακόμα

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

ΔΕΝ ειχε τι να κανει και λεει ΔΕΝ ΠΑΩ.

respect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπε σήμερα πελάτισσα μου που μιλήσαμε στο τηλ ότι στην αδερφή της πρότειναν watt & volt χωρίς πάγιο χωρίς δέσμευση χωρίς ρήτρα κλπ κλπ.

Και 8 λογαριασμούς το χρόνο δώρο δίνει επίσης δεν της το είπαν απάντησα 😂😂

Εντωμεταξύ, το zero που δεν έχει πάγιο και οτς έχει 24 μήνες δέσμευση και τα άλλα τα liberty πως τα λένε, προεισπράτουν τα πάγια του έτους και τα λένε συνδρομή. Της το εξήγησα γελάσαμε ωραία ωραία και όλα καλά.

Πάντως τόσο προμόσιον, τέτοιες προγραμματάρες και δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Γνωστός γνωστού που άνοιξε franchise πρόσφατα, δεν έχει μαντήλι να κλάψει όταν έρχεται η ώρα για τις υποχρεώσεις του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios ίσως κάνω λάθος, διόρθωσέ με:

Στο εξελάκι, στο Νυχτερινό χωρίς ΟΤΣ, το λινκ της Solar Energy λέει (και στέλνει) στο Οικιακό Πρόγραμμα FIXED. Οι τιμές όμως αφορούν στο Οικιακό Πρόγραμμα S1N FIXED (με διαφορετική χρέωση για μέρα και νύχτα.

Δεν ξέρω αν έγινε από λάθος ή εγώ κάνω λάθος, ρίξε όμως μία ματιά.

Στο μεταξύ μίλησα σήμερα με ΕΛΙΝ και με efa. Θεωρητικά, με βάση την κατανάλωση που κάνω, ό,τι κι αν διαλέξω θα έχει διαφορά +/- 0,12 λεπτά του ευρώ :D

Η ΕΛΙΝ έχει ένα 100αρικο εγγύηση, η efa απλώς θέλει να στείλω βεβαιωμένη εμπρόθεσμη πληρωμή στον προηγούμενο πάροχο για να έχω 0 εγγύηση. Η ΕΛΙΝ είναι αορίστου, η efa έχει 24μηνο. Η ΕΛΙΝ έχει διαφορά τιμής μέρα/νύχτα, η efa έχει φιξ τιμή. Η ΕΛΙΝ δεσμεύεται σε αμετάβλητους όρους συνεργασίας για τον πρώτο χρόνο, από την efa περιμένω απαντηση επ' αυτού.

Λίγο-πολύ οι διαφορές είναι ελάχιστες κι εξαρτώνται από την απόφαση του πελάτη: θέλει στάνταρ τιμή όλη μέρα ή παίζει μπάλα με το νυχτερινό; Θέλει να αποφύγει την εγγύηση; Τον νοιάζει το 24μηνο; Αύριο ελπίζω να μιλήσω και με Solar, για να έχω πλήρη εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...