Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, korakios είπε

Λάθος λινκ έχω εγώ , θα το διορθώσω αργότερα :)

Μικρό το κακό, απλώς το παρατήρησα. Ευχαριστώ για όλη την προσπάθεια που έχεις κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από Nrg μην περιμένετε καμία σοβαρή απάντηση,όλο υπεκφυγές και τρία πουλάκια κάθονταν.

Μόνο μετά από έγγραφη  καταγγελία μου στην ΡΑΕ μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν και πάλι όμως τίποτα συγκεκριμένο.Εφυγα τρείς μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο και μου στείλανε έναν ξερό λογαριασμό σε email μόνο το ποσό χωρίς να μπορώ να δω τι χρεώθηκε και τι όχι.

Θα έχουν να παίρνουν,δεν πειράζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jonkyr είπε

Μικρό το κακό, απλώς το παρατήρησα. Ευχαριστώ για όλη την προσπάθεια που έχεις κάνει.

Πιο σημαντικό είναι για  Ελιν , υπολόγισε και σύνολο kw επι 0,002 (χρέωση ΕΛΑΠΕ) , θα τη βάλω στο excel , όποιος δει σε λογαριασμό εταιρίας πλην NRG , Solar , Voltera , Zenith (αυτές δεν είχαν ) , ενημερώνει 

@Necrogeddon ? (από watt&volt)

@liakjim? (για eloedison) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

Πιο σημαντικό είναι για  Ελιν , υπολόγισε και σύνολο kw επι 0,002 (χρέωση ΕΛΑΠΕ) , θα τη βάλω στο excel , όποιος δει σε λογαριασμό εταιρίας πλην NRG , Solar , Voltera , Zenith (αυτές δεν είχαν ) , ενημερώνει 

@Necrogeddon ? (από watt&volt)

@liakjim? (για eloedison) 

 

Εδώ θα ήταν;

Screenshot_2021-06-15-05-09-43-028_eu.singularlogic.myelpedison_v2.jpg.63ebcfb7a0125f0a50ef16d14f171432.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, liakjim είπε

Εδώ θα ήταν;

Κάπου εκεί ! Απο τη στιγμή που δε γράφει ΕΛΑΠΕ κάπου , κομπλέ

Άσχημα νέα , ακρίβυνε και η ΕΛΙΝ 🙁
0,09405 μέρας και 0,07897 νύχτας

Ευχαριστούμε τη ΡΑΕ 

Στην προηγούμενη περσινή αύξηση κάποιοι κατάφεραν και κλείσανε με παλιές τιμές πάνω στην εβδομάδα που άλλαξαν τιμές, επομένως αν κάποιος σκεφτόταν να μεταβεί καλύτερα σήμερα να κάνει μια προσπάθεια

Διορθώνω και τα excel (πάλι)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξυ χθες συμπλήρωσα την φόρμα μεσω allazorevma για να παω στην Ελιν.... Να ακυρώσω? Ακομα δεν εχω υπογράψει την αίτηση... 

Επεξ/σία από jasonas21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Εντωμεταξυ χθες συμπλήρωσα την φόρμα μεσω allazorevma για να παω στην Ελιν.... Να ακυρώσω? Ακομα δεν εχω υπογράψει την αίτηση... 

Περίμενε να δεις το συμβόλαιο που θα σου στείλουν τι τιμές έχει . Εκτός αν πας Solar, Efaenergy (ανάλογα και το τι καις βέβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jasonas21 είπε

Κοιτα στο excel της Ελιν μου ηταν το 2ο πιο συμφέρον πρόγραμμα μετα της Solar! Θα περιμένω να δω τι θα μου στειλουν! 

Υπόψιν οτι απο allazorevma μπορεί να περάσουν κάποιες μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οποτε μαλλον θα μου το στείλουν με τις νεες τιμες! Θα τους το ακυρώσω τότε για να παω σε άλλο πρόγραμμα (γίνεται?) 

Το excel το αλλαξες, να δω ποσο παει το οφελος με τα νεα δεδομένα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jasonas21 είπε

Το excel το αλλαξες, να δω ποσο παει το οφελος με τα νεα δεδομένα? 

ναι, μόλις

1 λεπτό πριν, jasonas21 είπε

Ε οποτε μαλλον θα μου το στείλουν με τις νεες τιμες! Θα τους το ακυρώσω τότε για να παω σε άλλο πρόγραμμα (γίνεται?) 

Δε νομίζω να χρειάζεται καν ακύρωση αν δεν υπέγραψες συμβόλαιο ,αλλά αν έχει διαδικασία ακύρωσης,οκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jasonas21 είπε

Νομίζω το νυχτερινο δεν το αλλαξες, ειναι ακομα στο 0.066

όχι , το έχω διορθώσει , δεν ξέρω αν κάνει κάποια ώρα να πάρει την αλλαγή ,αλλά νομίζω οτι γίνεται κατευθείαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα προς το παρον εχει αλλαξει το το πρωτο excel με νεα ημερομηνία, εχει αλλάξει και η τιμη της ημερήσιας στο excel του νυχτερινου, αλλα δεν έχει αλλαξει η ημερομηνία και η τιμη του νυχτερινου! 

Δεν εχω ιδεα τι έχει γινει 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...