Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω Ελίν δίνει πλέον εξασφαλισμένη έκπτωση συνέπειας σε όλα τα προγράμματα και αφαίρεσε και τα πάγια από τα βασικά της. Δεδομένων των συνθηκών θα έλεγα πως είναι πολύ καλό το βασικό της Fixed, όπως και της Volterra. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Τότε, γιατί πηγες ?

Εκανες τον κοπο να γραψεις, βοηθησε και λιγο, δεν ζητησα εξυπναδα

15 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

 

Εκανες τον κοπο να γραψεις, βοηθησε και λιγο, δεν ζητησα εξυπναδα

Επεξ/σία από Necrogeddon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Necrogeddon είπε

Εκανες τον κοπο να γραψεις, βοηθησε και λιγο, δεν ζητησα εξυπναδα

Εκανες τον κοπο να γραψεις, βοηθησε και λιγο, δεν ζητησα εξυπναδα

Δεν είναι εξυπνάδα.

Απλά, πρέπει να είμαστε προσεκτικοί που πάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Εντωμεταξυ χθες συμπλήρωσα την φόρμα μεσω allazorevma για να παω στην Ελιν.... Να ακυρώσω? Ακομα δεν εχω υπογράψει την αίτηση... 

Είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα πάρεις το παλιό πρόγραμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, alexiko είπε

Έκανες από τις χειρότερες επιλογές... Θες να μας πεις ποιο πρόγραμμα έχεις; Αν τουλάχιστον δεν έχεις δέσμευση να φύγεις να γλιτώσεις...

Ειμαι σε προγραμμα χωρις δεσμευση. Μολις τους πηρα για παραπονα και θα με ενημερωσουν για προγραμμα χωρις ρητρα προμηθειας. Παρτε και μια γευση απο τον λογαριασμο μου

Screenshot_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0,0983 σου βγαίνει τελική και δε λέει . Βασικά ρίξε μια ματιά το excel , με την ευκαιρία αφού θα σου στείλουν το πρόγραμμα fixed κάνε έναν κόπο να επιβεβαιώσεις τις τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα πάρεις το παλιό πρόγραμμα...

για να δουμε μακαρι

 

τωρα μολις εκανα ενα τσεκ στο excel με τις νεες τιμες! Απο 140 ευρω που ειχα οφελος/ετος, επεσε στα 50! Μιλαμε για τεραστια διαφορα! Δηλαδη απο εκει που μου ηταν το 2ο πιο συμφερον προγραμμα, πηγε στο 8ο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Περίμενε να δεις το συμβόλαιο που θα σου στείλουν τι τιμές έχει . Εκτός αν πας Solar, Efaenergy (ανάλογα και το τι καις βέβαια)

Λογικά η Solar θα ανεβάσει και αυτή τα πακέτα της πολύ σύντομα. Σιγά μην αντέξει να συγκρατήσει τιμές τόσο μικρή εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, korakios είπε

0,0983 σου βγαίνει τελική και δε λέει . Βασικά ρίξε μια ματιά το excel , με την ευκαιρία αφού θα σου στείλουν το πρόγραμμα fixed κάνε έναν κόπο να επιβεβαιώσεις τις τιμές

 

45 λεπτά πριν, korakios είπε

0,0983 σου βγαίνει τελική και δε λέει . Βασικά ρίξε μια ματιά το excel , με την ευκαιρία αφού θα σου στείλουν το πρόγραμμα fixed κάνε έναν κόπο να επιβεβαιώσεις τις τιμές

βγαίνει περισσότερο γιατί έχει πληρώσει και 59€ ετήσια συνδρομή...

άρα 59/12 = 4,92€ επιπλέον

άρα 0,1196€kWh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Λογικά η Solar θα ανεβάσει και αυτή τα πακέτα της πολύ σύντομα. Σιγά μην αντέξει να συγκρατήσει τιμές τόσο μικρή εταιρεία.

Το είχα ξαναναφέρει νομίζω , δεν ξέρω πως λειτουργεί η αγορά . Πχ οι άλλες εταιρίες τρώνε πρόστιμα CO2 (η ευρώπη όταν μοίραζε δικαιώματα εμείς τα ξύναμε, τώρα ήρθε και έρχεται η λυπητερή μαζί με ΕΤΜΕΑΡ και ΕΛΑΠΕ) . Η solar πατά σε φωτοβολταϊκά , ίσως να είναι σε καλύτερη κατάσταση.

Τώρα αν η χοντρική είναι κοινή για όλους ,συγχαρητήρια στη ΡΑΕ και την κατσαμε ,μιας και οι μεγάλοι θα πουλάνε όσο θέλουν και θα ρυθμίζουν την αγορά . Στο τέλος θα κάνουμε εισαγωγές....

Εντελώς υποθετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

Το είχα ξαναναφέρει νομίζω , δεν ξέρω πως λειτουργεί η αγορά . Πχ οι άλλες εταιρίες τρώνε πρόστιμα CO2 (η ευρώπη όταν μοίραζε δικαιώματα εμείς τα ξύναμε, τώρα ήρθε και έρχεται η λυπητερή μαζί με ΕΤΜΕΑΡ και ΕΛΑΠΕ) . Η solar πατά σε φωτοβολταϊκά , ίσως να είναι σε καλύτερη κατάσταση.

Τώρα αν η χοντρική είναι κοινή για όλους ,συγχαρητήρια στη ΡΑΕ και την κατσαμε ,μιας και οι μεγάλοι θα πουλάνε όσο θέλουν και θα ρυθμίζουν την αγορά . Στο τέλος θα κάνουμε εισαγωγές....

Εντελώς υποθετικά

Η χονδρική είναι κοινή για όλους, είτε παράγουν, είτε είναι ΦΟΣΕ, είτε έχουν Φ/Β, είτε δεν έχουν τίποτα...εισαγωγές κάνουμε συνέχεια, είτε σε spot είτε σε συμβόλαια μελλοντικής εκπλήρωσης. Spot εισαγωγές από φθηνότερες αγορές (Βουλγαρία) και εξαγωγές σε ακριβότερες (Ιταλία)

Επεξ/σία από MasterBlaster
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MasterBlaster είπε

βγαίνει περισσότερο γιατί έχει πληρώσει και 59€ ετήσια συνδρομή...

δεν το είχα προσέξει

Μόλις τώρα, MasterBlaster είπε

άρα 59/12 = 4,92€ επιπλέον

άρα 0,1196€kWh

πίκρα... κάτι τέτοια μου βγαίνανε τους τελευταίους μήνες στη Ζενιθ (χωρίς εκπτώσεις όμως) και έφυγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Necrogeddon είπε

Ειμαι σε προγραμμα χωρις δεσμευση. Μολις τους πηρα για παραπονα και θα με ενημερωσουν για προγραμμα χωρις ρητρα προμηθειας. Παρτε και μια γευση απο τον λογαριασμο μου

Είναι απλά απαράδεκτοι τους είχα και εγώ από πρόταση του σπιτονοικοκύρη, στο φοιτητικό διαμέρισμα που νοικιάζω στο παιδί μου, με μηδενικές καταναλώσεις από τον Νοέμβριο μέχρι και τις αρχές Ιουνίου που μπορούσαμε να μετακινηθούμε πάλι και ανοίξαμε το διαμέρισμα, χρέωναν ρήτρα, μικροποσά της τάξης του μισού έως ενάμιση ευρώ !!!!!!!!!! Σε κλειστό διαμέρισμα, με μηδενική κατανάλωση επί 6 μήνες !!!!!

Περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν και θα φύγω αφού δεν έχει δέσμευση, απαράδεκτοι για μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

Η χονδρική είναι κοινή για όλους, είτε παράγουν, είτε είναι ΦΟΣΕ, είτε έχουν Φ/Β, είτε δεν έχουν τίποτα...

την κάτσαμε δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...