Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ciblaid είπε

Καλησπερα.

Μου εστειλε συμβολαιο η efa power 0.0744  με εκπτωση συνεπειας χωρις ΟΤΣ και σταθερη τιμη για 24 μηνες, με 3,4 παγιο. Εμενα καλο μου φαινεται.

κομπλέ είναι σαν πρόγραμμα , αν σε συμφέρει σε σχέση με άλλο πρέπει να δεις το excel

Δεν είχες πάει ΕΛΤΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, ciblaid είπε

οχι περιμενα γιατι εχω συμβολαιο με την watt & volt .Ληγει τον ιουλιο

δε σου ήρθε κάποια μεταβολή στον υπολογισμό ρήτρας να φύγεις αζημίως ?

Ή τουλάχιστον αν είχες ρήτρα να το έσπαγες μέσω ΣτΚ

εκτός αν είχες πρόγραμμα χωρίς ρήτρα βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ciblaid είπε

Καλησπερα.

Μου εστειλε συμβολαιο η efa power 0.0744  με εκπτωση συνεπειας χωρις ΟΤΣ και σταθερη τιμη για 24 μηνες, με 3,4 παγιο. Εμενα καλο μου φαινεται.

Ξέρεις πόσο έχει η kwh νυχτερινής χρέωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

κομπλέ είναι σαν πρόγραμμα , αν σε συμφέρει σε σχέση με άλλο πρέπει να δεις το excel

Δεν είχες πάει ΕΛΤΑ ?

Εμενα μου ειπαν ότι θα με παρουν τηλ. αλλά με ξέχασαν (Λες να φταιει που τους είπα ότι ειμαι απο Κρητη?). Και ήθελα να τους ρωτήσω αν η εκπτωση συνεπειας ισχύει με το ΚΟΤ.

46 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ξέρεις πόσο έχει η kwh νυχτερινής χρέωσης;

Στην Efa ειναι το ίδια και η νυχτερινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αυτη η παραγραφος στην συμβαση δεν ειναι σε αντιθεση με το οτι δεν εχει ΟΤΣ

EFA POWER ΣΥΜΒΑΣΗ.pdf

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Ξέρεις πόσο έχει η kwh νυχτερινής χρέωσης;

ιδια τιμη με την ημερησια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ciblaid είπε

Τωρα αυτη η παραγραφος στην συμβαση δεν ειναι σε αντιθεση με το οτι δεν εχει ΟΤΣ

EFA POWER ΣΥΜΒΑΣΗ.pdf 1 MB · 1 download

ιδια τιμη με την ημερησ

Μιλάει για όριο μεταξύ 30 και 45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στη ΔΕΗ λι οι λογαριασμοί έρχονται φουσκωμένα κλασσικά!! Θέλω να αλλάξω παροχοι. Μπήκα στο energy market κι μου έβγαλε την volton σαν 1η καλή επιλογή κι μετά την voltera.  Έχετε ακούσει για αυτές τις εταιρείες θετικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Makaros87 είπε

Καλησπέρα, είμαι στη ΔΕΗ λι οι λογαριασμοί έρχονται φουσκωμένα κλασσικά!! Θέλω να αλλάξω παροχοι. Μπήκα στο energy market κι μου έβγαλε την volton σαν 1η καλή επιλογή κι μετά την voltera.  Έχετε ακούσει για αυτές τις εταιρείες θετικά? 

Για ποια προγράμματα ενδιαφέρεσαι συγκεκριμένα;

Διάβασε το sticky , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

Άρα για 6 μήνες δε χρειαζόταν το fixed (όχι για 4 μήνες όπως μας πασάρανε λόγω καλής θέλησης)

Το οτι δεν ενημέρωσαν οτι η τιμή του fixed μπορεί να αλλάξει και δεν είναι μέρος του συμβολαίου όπως λένε ,θα τα κρίνει ο ΣτΚ (μάλλον πολύ αργά το κόβω)

Βλέποντας οτι ακόμα και να δεχτούν 6 μήνες για 4Ε , δεν τους εμποδίζει να το αλλάξουν μετά .(όπως κάθε συμβόλαιο βέβαια)

Μάλλον θα πατήσω στην αλλαγή τρόπου υπολογισμού της ρήτρας και λύση του συμβολαίου

 

Και μετά πάμε για solar ή ΕΦΑ; Πάντωςμας βλέπω να αλλάζουμε πάροχο κάθε 3-4 μήνες...

Αν στείλεις κάτι στον ΣτΚ,κοινοποίησε ένα πρότυπο να στείλουμε και οι υπόλοιποι πρέπει να την έχουμε πατήσει πολλοί εδώ μέσα με το fixed της Energy στα 4€.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Apostolis276 είπε

Αν στείλεις κάτι στον ΣτΚ,κοινοποίησε ένα πρότυπο να στείλουμε και οι υπόλοιποι πρέπει να την έχουμε πατήσει πολλοί εδώ μέσα με το fixed της Energy στα 4€.

Επικοινώνησε πρώτα με την NRG και κράτα αντίγραφο συνομιλίας :)

Λογικά δεν είχες και εσύ ενεργοποιημένο το fixed ?

3 ώρες πριν, ciblaid είπε

Τωρα αυτη η παραγραφος στην συμβαση δεν ειναι σε αντιθεση με το οτι δεν εχει ΟΤΣ

EFA POWER ΣΥΜΒΑΣΗ.pdf 1 MB · 2 downloads

είναι το μοναδικό έγγραφο που σου έστειλαν να υπογράψεις ? Έχει πουθενά ειδικούς όρους πλην τους γενικούς? Αν θες στείλε μου όλη τη σύμβαση χωρίς προσωπικά στοιχεία σε pm

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...