Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τί έγινε ρε γκαρντάσια? 
Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ, γενικά δεν ασχολήθηκα καν με τα ρεύματα μέσα στην γαλήνη και ηρεμία του Σουμπάση,,, και ξαφνικά βλέπω Ο ΧΑΜΟΣ!!! Ξεφύγανε οι τιμές στα ύψη, τα μισά προγράμματα κοπήκανε, η μια απατεωνιά πίσω από την άλλη στους παρόχους, μερικοί έφτασαν στο σημείο να ξεπεράσουν σε τιμές ακόμη και την ΔΕΗ!!! 
Εμείς οι (π)SOLARες πάντως ακόμη δεν μασάμε, πάει καλά η ομάδα, είδα οτι ανέβασαν το πάγιο στο FIXED στα 4,9ευρώ/μήνα, προφανώς για τους νέους πελάτες, πάει να βγάλει τις μεταγραφές μας μάλλον ο πρόεδρος! :P 
To OIKIAKO S1 και S1N πάντως έχουν μηδενικό πάγιο, χωρίς ελάχιστη παραμονή και ρήτρες αποχώρησης, ΑΛΛΆ ΜΕ ΟΤΣ!! :eek: 

Οι ΕΛΤΑρες μας τί κάνουν? 
Βλέπω βουρ για Γ' Εθνική πάνε, από την φθηνότερη κιλοβατώρα της Ελλάδος έφτασαν να είναι πιο ακριβοί κι από την ΔΕΗ: €0,124/kWh η μέρα και €0,10/kWh η νύχτα, συν €1,2/μήνα πάγιο από ΜΗΔΕΝ που ήταν!!! :lol: :lol: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως όλο ψυχικά κάνω αφού δέχτηκα με καταναλώσεις πραγματικά 0  να πάω από πρόγραμμα της βατ home energy plus στο basic της nrg  με πάγιο που θα πληρώνω 1 ευρώ το μήνα παραπάνω.Κομματια να πάει δεν είναι τα λεφτά αλλά είναι το γαμωτο.Και επειδή αυτό συμβαίνει σε 2 παροχές μου θα δίνω 24 ευρώ το χρόνο παραπάνω για 2 παροχές.Δεν είναι τα λεφτά είναι το γαμωτο.Δηλαδη εντάξει να σε βοηθήσω αλλά δεν είναι λίγο ξεφτίλα η όλη φάση;δηλαδή άμα εγώ αποφασίσω και κάνω καταναλώσεις και ξεχαστω να αλλάξω το πρόγραμμα στο μέλλον δεν θα ναι βλακεία;εντάξει θα μου την πείτε τώρα γιατί τον άκουσες κλπ αλλά δεν μπορώ να κατααβω το σκεπτικό κάποιων ανθρώπων εγώ δεν θα τα έκανα ποτέ αυτά τα πράγματα.

Επεξ/σία από vassilis211973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

4,9E πήγε το πάγιο στη Solar .

Season 3 Nbc GIF by The Office

31 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Οι ΕΛΤΑρες μας τί κάνουν? 
Βλέπω βουρ για Γ' Εθνική πάνε, από την φθηνότερη κιλοβατώρα της Ελλάδος έφτασαν να είναι πιο ακριβοί κι από την ΔΕΗ: €0,124/kWh η μέρα και €0,10/kWh η νύχτα, συν €1,2/μήνα πάγιο από ΜΗΔΕΝ που ήταν!!! :lol: :lol: 

 

Άσε, οι ΕΛΤΑρες πάμε να γίνουμε πΕΛαΤΑρες... Στην έξοδο είμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Άσε, οι ΕΛΤΑρες πάμε να γίνουμε πΕΛαΤΑρες... Στην έξοδο είμαστε...

Τί έγινε με σας τους παλιούς @DownUNDERground ?
Χάσατε τα αρχικά προνόμια σας? 
Καλά τώρα εννοείται οτι τα ΕΛΤΑ δεν πρόκειται να πάρουν ούτε έναν πελάτη, αλλά στα τέτοια τους, δημόσιοι ξύστες ήταν και είναι, τα κοριτσάκια ούτως ή άλλως δεν σκαμπάζανε πολλά, 5-10 πελάτες πανελλαδικώς με το ζόρι να μπορούσαν να διαχειριστούν το πολύ!! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Άσε, οι ΕΛΤΑρες πάμε να γίνουμε πΕΛαΤΑρες... Στην έξοδο είμαστε...

Είχες κάποια αλλαγή στον λογαριασμό ή έγγραφη ειδοποίηση για αυξήσεις???

Σε μένα δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις μπήκα και είδα τον νέο λογαριασμό (έναντι). Κι εγώ δε βλέπω κάτι ανησυχητικό ακόμα τελικά.

Αλλά δε λένε να μου απαντήσουν σε μέηλ που τους έστειλα για το τι ισχύει για παλιούς πελάτες και δε μου αρέσει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

 5-10 πελάτες πανελλαδικώς με το ζόρι να μπορούσαν να διαχειριστούν το πολύ!! :P

 

Τρεις ηταν και τωρα εμεινε ο ababa με τον Down.:P

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Αλλά δε λένε να μου απαντήσουν σε μέηλ που τους έστειλα για το τι ισχύει για παλιούς πελάτες και δε μου αρέσει αυτό...

Μαζευουν τα πραγματα καθως κλεινει το μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά, κατά 99,9%, ΕΛΤΑ και SOLAR δεν πιστεύω να αλλάξουν το τιμολογιακό καθεστώς στους υφιστάμενους πελάτες τους. 
Αν και στην Ελλάδα την σήμερον ημέρα μόνο Λογική δεν υπάρχει, ευελπιστώ πως θα συνεχίσουμε όλοι μας με όσα υπογράψαμε παλιά! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

99% για καινούριους , δε συμφέρει μια εταιρία να χάνει πελατολόγιο

εγω που στις 18 του μηνα υπεγραψα με το παλιο τιμολογιο, δεν πιστευω να μου το αλλαξουν στο καινουργιο παγιο ετσι? Οταν λεμε καινουργιους εννοουμε αυτους που θα υπογραψουν απο σημερα και περα...

 

Επισης εχουν περασει καμια 10ρια μερες μαζι με τα ΣΚ, λογικα θα εχω μεταφερθει στην Solar? αν και δεν μου εχουν στειλει καποιο email επιβεβαιωσης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Λογικά, κατά 99,9%, ΕΛΤΑ και SOLAR δεν πιστεύω να αλλάξουν το τιμολογιακό καθεστώς στους υφιστάμενους πελάτες τους. 
Αν και στην Ελλάδα την σήμερον ημέρα μόνο Λογική δεν υπάρχει, ευελπιστώ πως θα συνεχίσουμε όλοι μας με όσα υπογράψαμε παλιά! ;)

Τα ΕΛΤΑ είναι με ΟΤΣ όμως, οπότε έχουν αυτό το παραθυράκι για τους παλιούς.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

εγω που στις 18 του μηνα υπεγραψα με το παλιο τιμολογιο, δεν πιστευω να μου το αλλαξουν στο καινουργιο παγιο ετσι? Οταν λεμε καινουργιους εννοουμε αυτους που θα υπογραψουν απο σημερα και περα...

 

Επισης εχουν περασει καμια 10ρια μερες μαζι με τα ΣΚ, λογικα θα εχω μεταφερθει στην Solar? αν και δεν μου εχουν στειλει καποιο email επιβεβαιωσης....

 

Από την στιγμή που υπέγραψες συμβόλαιο με τους παλιούς όρους και τιμές, δεν πιστεύω να έχεις κανένα πρόβλημα @jasonas21 .
Δεν θυμάμαι πόσο καιρό μας πήρε η μεταφορά στην Solar, αλλά σίγουρα ήταν πάνω από 10 μέρες, θα σου έρθει πρώτα εκκαθαριστικός της ΔΕΗ και μετά θα αλλάξει και η Solar τις κιλοβατώρες που δήλωσες στην αρχή της αίτησης με την φωτό. 
Καλώς να μας έρθεις κι εσύ στην "ομαδάρα" :P
 

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Τα ΕΛΤΑ είναι με ΟΤΣ όμως, οπότε έχουν αυτό το παραθυράκι για τους παλιούς.

Αααα ναι ρε συ, το είχα ξεχάσει αυτό! Ωχ ωχ, στην κόψη του ξυραφιού είστε κι εσείς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που το έχετε λίγο παραπάνω με το θέμα εδώ με ΚΟΤ Β είμαι πλέον λογικά σε κάτι μέρες θα έρθει ο 1ος εκκαθαριστικός μς κοτ Β (πριν κοτ περίπου 140-160€ ερχόταν) 

Screenshot_2021-06-29-02-32-33-943_eu.singularlogic.myelpedison.v2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυξήσεις έως 15,6% στους λογαριασμούς ρεύματος από την 1η Αυγούστου
https://www.cnn.gr/oikonomia/story/272019/ayxiseis-eos-15-6-stoys-logariasmoys-reymatos-apo-tin-1i-aygoystoy

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Αυξήσεις έως 15,6% στους λογαριασμούς ρεύματος από την 1η Αυγούστου
https://www.cnn.gr/oikonomia/story/272019/ayxiseis-eos-15-6-stoys-logariasmoys-reymatos-apo-tin-1i-aygoystoy

Καλημερα... Αυξησεις στην μεταφορα του  ρευματος του Αδμηε

https://energypress.gr/news/allages-stis-hreoseis-metaforas-toy-admie-apofasise-i-rae-ayxiseis-156-stis-epiheiriseis-mesis

https://www.worldenergynews.gr/energeia/articles/525826/anatimiseis-sta-teli-xrisis-diktyou-apo-3-eos-15-6-meioseis-gia-tin-ypsili-tasi

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αντιγράφω το κομμάτι που αφορά τα οικιακά:

Αναφορά σε κείμενο

1.       Για τους οικιακούς καταναλωτές χαμηλής τάσης (πλην ΥΚΩ) κατά 3,32%. Η χρέωση ενέργειας ανεβαίνει στα 0,56 ευρώ ανά κιλοβατώρα από 0,542 ευρώ ανά κιλοβατώρα που ίσχυε το 2019 και το 2020. Αμετάβλητη παραμένει η χρέωση συμφωνημένης ισχύος παροχής ανά έτος στα 0,13 ευρώ ανά kVA.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...