Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα και εγώ για 4,9 πάγιο στην Solar και τρόμαξα να δω αν πρόλαβα και τους πείρα τηλ και ολα καλά εγώ στο 1,5€ πάγιο που υπέγραψα στης 22/6 😬                                                     Επίσης δε βλέπω στο site τους το S1N fixed?

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

44 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Ειδα και εγώ για 4,9 πάγιο στην Solar και τρόμαξα να δω αν πρόλαβα και τους πείρα τηλ και ολα καλά εγώ στο 1,5€ πάγιο που υπέγραψα στης 22/6 😬                                                     Επίσης δε βλέπω στο site τους το S1N fixed?

Δεν υπαρχει πλεον καταργηθηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valantis123 είπε

από ότι βλέπω για fixed μόνο με ημερήσιο με 0.0895 και με την συνέπεια 0.08055 και 4,9 πάγιο. 

ναι ,οκ :)

απλά δεν κατάλαβα τον Down

54 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Έστειλα κι εγώ μέηλ στη Solar μήπως δέχονται κατ' εξαίρεση, αλλά πέφτει άκυρο πλέον.

δεν παίρνουν fixed γενικότερα ή δε δίνουν νυχτερινό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Έστειλα κι εγώ μέηλ στη Solar μήπως δέχονται κατ' εξαίρεση, αλλά πέφτει άκυρο πλέον.

Sorry εγώ μιλούσα αποκλειστικά για το παλιό s1n fixed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Sorry εγώ μιλούσα αποκλειστικά για το παλιό s1n fixed.

α, ok , τότε υποθέτω ,όπως και παλιότερα ,απλά δεν έχουν στο site το πρόγραμμα για νυχτερινό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προσοχή με την NRG, ακόμα και αν εξακολουθεί να σας έρχεται το fixed 4€

Έχω κάνει την καταγγελία μου στον ΣΤΚ, αλλά έχω ακόμα αλληλογραφία μαζί τους 

Στην ερώτησή μου "από που προκύπτει στο υπογεγραμμένο συμβόλαιο ότι δύνασθε να αλλάζετε τις τιμές κατά το δοκούν" έλαβα σήμερα την  απάντηση:

 

Αναφορά σε κείμενο

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με την Εταιρεία μας,  για την υπ΄αριθμόν παροχή ********, κατά την υποβολή της αίτησής είχατε ενημερωθεί για χρέωση του σταθερού nrg fixed 4 ευρώ και εάν είχατε αυθημερόν ενεργοποιήσει το σταθερό Nrg Fixed, τότε σαφώς θα λαμβάνατε τη χρέωση των 4 ευρώ, την οποία δεν θα μπορούσε η εταιρεία να τροποποιήσει για διάστημα 6 μηνών. Ο Γενικός τιμοκατάλογος  δύναται να αλλάξει για εμπορικούς  σκοπούς, τόσο σε βαθμό προγραμμάτων τόσο και στις επιπρόσθετες υπηρεσίες όπως το nrg fixed του οποίου η ενεργοποίηση δεν είναι υποχρεωτική για τον πελάτη.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, velissarios1 είπε

Μήπως κάποιος φίλος γνωρίζει τον τύπο υπολογισμού ΟΤΣ της εταιρίας Φυσικό Αέριο;. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ

224322331_.png.cffc35fc6c53c58462468f7212a684db.png

https://aerioattikis.blob.core.windows.net/wp-uploads/2021/06/HR_MainPricelist_ExtraServices_v5_6.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοράκιε  το Κοτ ναι σε όλα της nrg δεν ισχύει μου λέει ο φίλος και επίσης ότι οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι παντού οι ιδιες.Για δες έχει κάπου δίκιο;εγώ δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν με αυτά που γίνονται.

 

Επεξ/σία από vassilis211973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vassilis211973 είπε

Κοράκιε  το Κοτ ναι σε όλα της nrg

ok, αλλά τελευταία φορά που το αλλάζω, στην επόμενη αλλαγή θα το αφήσω με ερωτηματικό, μιας και το έχουν αλλάξει 4 φορές τουλάχιστον

8 λεπτά πριν, vassilis211973 είπε

επίσης ότι οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι παντού οι ιδιες

αυτό εννοείται , δεν είπε κανένας το αντίθετο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Παίδες προσοχή με την NRG, ακόμα και αν εξακολουθεί να σας έρχεται το fixed 4€

Έχω κάνει την καταγγελία μου στον ΣΤΚ, αλλά έχω ακόμα αλληλογραφία μαζί τους 

Στην ερώτησή μου "από που προκύπτει στο υπογεγραμμένο συμβόλαιο ότι δύνασθε να αλλάζετε τις τιμές κατά το δοκούν" έλαβα σήμερα την  απάντηση:

 

 

Μόλις μίλησα με τον κεντρικό αντιπρόσωπο της nrg που λέγεται thelorevma.gr

Την σύμβαση την είχα κάνει μαζί τους. Ενώ αρχικά δήλωσαν έκπληκτοι ότι η νέα τιμή των 9,90€ στην μηνιαία συνδρομή fixed θα ισχύει και για τους παλαιούς πελάτες στην επόμενη ημέρα μου δήλωσαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και να κάνω "ότι νομίζω"

Τί στο διάβολο έγινε τώρα ;

Και να πω ότι δεν το ψάξαμε το πράγμα προτού υπογράψουμε στην nrg ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...