Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, geopro είπε

Νομίζω ότι θα ήταν το πλέον υγιές να τους έδινα (ή μήπως όχι ;) ) τα 50€ του τέλους αποχώρησης και να έφευγα και  αντί να ξόδευα το χρόνο μου περί του fixed να τον ξόδευα λέγοντας τριγύρω πόσο απατεώνες είναι στην nrg

κοίτα ,μπορείς να το παίξεις και αλλιώς . Πχ πληρώνεις τα 50Ε αποχώρησης πας αλλού εφόσον δε σε συμφέρει και διεκδικείς το ποσό μέσω ΣτΚ , αφού κοινοποιείς και το αίτημά σου πρώτα στη NRG οτι αν δεν μπει το fixed στα 4Ε αναγκαστικά θα αποχωρήσεις ζητώντας να μη πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης (και κρατάς τη συζήτηση για το ΣτΚ)

23 λεπτά πριν, Necrogeddon είπε

μου βγαζει την efa και πριν επικοινωνησω, θα ηθελα τις γνωμες σας. Ευχαριστω

ένας ήταν , ο @Incepted , και τώρα που το βλέπω είναι σε ΚΟΤ και το βάλανε σε άλλο πρόγραμμα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58565111

Δεν έχει ποστάρει κάποιος άλλος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

α καλα, η EFA θελει 50€ εγγυηση για το ρευμα και 100€ για το αεριο. Με αυτα τα δυο και μονο ειναι ηδη πιο ακριβη απο εκει που ειμαι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Necrogeddon είπε

α καλα, η EFA θελει 50€ εγγυηση για το ρευμα και 100€ για το αεριο. Με αυτα τα δυο και μονο ειναι ηδη πιο ακριβη απο εκει που ειμαι τωρα

Προσωπικά δε δίνω σημασία στην εγγύηση καθόλου , ειδικά αν έχει και επιστροφή μέσω πάγια εντολής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Προσωπικά δε δίνω σημασία στην εγγύηση καθόλου , ειδικά αν έχει και επιστροφή μέσω πάγια εντολής

μονο τα 50 δινει πισω με παγια εντολη. Γιατι να μην τα υπολογιζεις αφου θα κληθεις να τα πληρωσεις? Ασχετο αν θα τα παρεις πισω, οταν ειναι να τα παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Necrogeddon είπε

μονο τα 50 δινει πισω με παγια εντολη. Γιατι να μην τα υπολογιζεις αφου θα κληθεις να τα πληρωσεις? Ασχετο αν θα τα παρεις πισω, οταν ειναι να τα παρεις

όπως βολεύεται ο καθένας . Δεν το είπα για να σε πείσω , απλά εγώ δεν το υπολογίζω αφού και στην περίπτωση μη επιστροφής λόγω πάγιας θα τα πάρω πίσω όπως πήρα της ΔΕΗ , Ζενιθ κτλ

Εσύ κάνεις ότι νομίζεις είναι καλύτερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geopro είπε

Η μετάβαση σε smart δεν γίνεται αζημίως , έτσι μου είπαν τουλάχιστον.

Αναφορικά με την έκβαση της προσφυγής στο Σκτ κρατώ μια επιφύλαξη κατά πόσο επηρεάζει η ένταξη (ή μη  ένταξη) στο fixed.

Τι στο διάβολο έγινε  εδώ πέρα !

Νομίζω ότι θα ήταν το πλέον υγιές να τους έδινα (ή μήπως όχι ;) ) τα 50€ του τέλους αποχώρησης και να έφευγα και  αντί να ξόδευα το χρόνο μου περί του fixed να τον ξόδευα λέγοντας τριγύρω πόσο απατεώνες είναι στην nrg

Στην ίδια φάση ακριβώς είμαι και εγώ αλλά έχω το πλεονέκτημα να περιμένω ενάμιση μήνα ακόμα μέχρι να αρχίσουν να με χρεώνουν ΟΤΣ, όποτε περιμένω την απάντηση από τον ΣΤΚ 

Ούτως ή άλλως, ακόμα και αν δεν απαντήσουν σε εμένα θα απαντήσουν σε κάποιον από εδώ οπότε θα ξέρω τι να περιμένω. Στην τελική θα δώσω ένα πενηντάρικο και θα σηκωθώ να φύγω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

όπως βολεύεται ο καθένας . Δεν το είπα για να σε πείσω , απλά εγώ δεν το υπολογίζω αφού και στην περίπτωση μη επιστροφής λόγω πάγιας θα τα πάρω πίσω όπως πήρα της ΔΕΗ , Ζενιθ κτλ

Εσύ κάνεις ότι νομίζεις είναι καλύτερο :)

δηλαδη δεν εκανες παγια εντολη, σε χρεωσαν τις εγγυησεις και τα πηρες πισω? Πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Necrogeddon είπε

δηλαδη δεν εκανες παγια εντολη, σε χρεωσαν τις εγγυησεις και τα πηρες πισω? Πως?

τι πως , όταν έφυγα μου επέστρεψαν το ποσό , δε χάνεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

τι πως , όταν έφυγα μου επέστρεψαν το ποσό , δε χάνεται :)

χαχαχα ε ναι αυτο εννοειται, απλα νομιζα οτι δεν εκανες παγια και με καποιο τροπο δεν χρειαστηκε καν να τα πληρωσεις εξ αρχης :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω με την nrg. Δεν ειναι σωστο για οσους εχουν συμφωνημενο εμβολιο να πληρωνουν αναπροσαρμογες. Παντως κοιτωντας ξανα το excel του korakios, εγω που ειμαι στις 10000 kwh ετησιως, παλι η nrg μου βγαινει η πιο φθηνη οποτε μενω στα αβγα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kleomenis76 είπε

τι να πω με την nrg. Δεν ειναι σωστο για οσους εχουν συμφωνημενο εμβολιο να πληρωνουν αναπροσαρμογες. 

Κι εγω πιστευω οτι για οσους εκαναν το εμβολιο θα πρεπει το fixed να το δινουν 4 ευρω και για οσους ειναι ανεμβολιαστοι να το πανε 24 ευρω.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Κι εγω πιστευω οτι για οσους εκαναν το εμβολιο θα πρεπει το fixed να το δινουν 4 ευρω και για οσους ειναι ανεμβολιαστοι να το πανε 24 ευρω.:P

εισαι οπτικος τυπος :) το πιασες αμεσως 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kleomenis76 είπε

Παντως κοιτωντας ξανα το excel του korakios, εγω που ειμαι στις 10000 kwh ετησιως, παλι η nrg μου βγαινει η πιο φθηνη οποτε μενω στα αβγα μου

Ετσι ακριβως ειναι οπως το λες.

Κι εγω με 8+ χιλιαδες παλι η NRG  με συμφερει.

2 ώρες πριν, korakios είπε

:)

Τα 9,90 του fixed σε ποσες κιλοβατωρες αντιστοιχουν?

Δεν θυμαμαι πως το υπολογιζαμε ξεχασα ρε μλκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τα 9,90 του fixed σε ποσες κιλοβατωρες αντιστοιχουν?

Δεν θυμαμαι πως το υπολογιζαμε ξεχασα ρε μλκ.

κάπου πίσω νομίζω το έχω υπολογίσει , 10 σελίδες ελπίζω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Necrogeddon είπε

μονο τα 50 δινει πισω με παγια εντολη. Γιατι να μην τα υπολογιζεις αφου θα κληθεις να τα πληρωσεις? Ασχετο αν θα τα παρεις πισω, οταν ειναι να τα παρεις

Τα λεφτά της εγγύησης για το ρεύμα τα παίρνεις ΠΙΣΩ όταν πάψεις να έχεις ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...