Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Ρήτρα Αναπροσαρμογής CO2 και Ρήτρα Προσαρμογής (ΟΤΣ) δεν είναι το ίδιο αν έχω καταλάβει καλά.

Η Ρήτρα Αναπροσαρμογής CO2 που , πότε και αν εφαρμόζεται μπορεί να μου πει κάποιος έμπειρος στο θέμα?

Επεξ/σία από lsk1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, lsk1977 είπε

Η Ρήτρα Αναπροσαρμογής CO2 που , πότε και αν εφαρμόζεται μπορεί να μου πει κάποιος έμπειρος στο θέμα?

στο Γ1/ΓΝ1 και το παλιό online* της ΔΕΗ

απο Αύγουστο καταργείται και αντικαθίσταται απο ρήτρα αναπροσαρμογής ΟΤΣ

*άγνωστο αν την εφάρμοσε στο παλιό online και άγνωστο αν θα χρεώσει ΟΤΣ στο συγκεκριμένο (παλαιότερο) πρόγραμμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο ένα χρονο σε εναλλακτικό πάροχο, άρχισαν να έρχονται τρελοί λογαριασμοί. Μένω μόνος μου στο σπιτι και ερχονται πλεον 400αρια εκκαθαριστος και 100αρι εναντι. Απελπισία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Eye4 είπε

Μετά απο ένα χρονο σε εναλλακτικό πάροχο, άρχισαν να έρχονται τρελοί λογαριασμοί. Μένω μόνος μου στο σπιτι και ερχονται πλεον 400αρια εκκαθαριστος και 100αρι εναντι. Απελπισία.

λογικά λόγω ρήτρας αναπροσαρμογής

Μπορείς φυσικά να διεκδικήσεις "κούρεμα" λόγω απόκρυψης μέσω ΣτΚ

Για προγράμματα χωρίς ρήτρες διάβασε το sticky , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, valantis123 είπε

H We energy με το WeFree την πήγε την kwh 0.0955 και δέσμευση 12 μήνες απο ότι βλέπω στο site?

είναι 12μήνες αλλά χωρίς ρήτρα αποχώρησης (σαν τα ΕΛΤΑ πχ)

θα διορθώσω το excel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Eye4 είπε

24 Ώρες Νυχτερινό Day της Elpedison εχω και εχω πάθει σοκ. Πως μπορώ να δω ότι είναι αυτό που λες?
image.png.f99afd7d1d8b3b01e2e349831d28e93d.pngimage.png.1e1260e10d7c9e6cd944b4c7835eb349.png

δες στην ανάλυση κάποιο πεδίο είτε στο Α είτε στο Γ που να λέει

ρήτρα ή χρέωση αναπροσαρμογής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Eye4 επίσης βάλε κανονικά νυχτερινό , θα εκπλαγείς το πόσο θα γλίτωνες απο ρυθμιζόμενες χρεώσεις αν το είχες ενεργοποιήσει . Στο ημερήσιο excel υπάρχει ο υπολογισμός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Eye4 είπε

24 Ώρες Νυχτερινό Day της Elpedison εχω και εχω πάθει σοκ. Πως μπορώ να δω ότι είναι αυτό που λες?
image.png.f99afd7d1d8b3b01e2e349831d28e93d.pngimage.png.1e1260e10d7c9e6cd944b4c7835eb349.png

Σκαφτιάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,  πρωτη φορα μπαινω σε σπιτι μονος μου εδω ελλαδα.

Εκτος απο το εξελ αναρωτιεμαι αν υπαρχει και καποιος οδηγος για το αν συμφερει καποιο combo για (αυτονομο) φυσικο αεριο και ρευμα μαζι. 

Η καταναλωση μου στο ρευμα ειναι περιπου στο 750-800 το τριμηνο.

Οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tony_Montana είπε

ποια ειναι η αποψη σας για τη νεα προσφορα της w+V ΖerO (χωρις ρητρα αναπροσαρμογης)? τι λετε?

Δεν έχουμε δει ακόμα λογαριασμό για να έχουμε άποψη αλλά πλέον μόνο τα Φιξ συμφέρουν κ όχι τα κυμαινόμενα γιατί η ρήτρα έχει πάει στον Θεό !!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...