Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, kleomenis76 είπε

το ειχα γραψει νωριτερα: 10 μερες σχεδον αιτημα για fixed και ακομα το εξεταζουν ... 🤪

ε κατσε ρε φιλαρακι, ειναι δυσκολος ο μήνας, ανεβηκε η χοντρική, δε βγαίνει το μαγαζί, απλά αν σου ξηγηθούνε σωστά, βάλε και κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, motox είπε

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις θα ψαξω για κάποιο καλύτερο πρόγραμμα .

Επειδή έχεις μικρή κατανάλωση δεν βλέπω να βρίσκεις κάτι πιο οικονομικό ίσως από το Φιξ της εφα λόγω παγίου κ του Ήρων το only home είναι οικονομικό αλλά δεν σε συμφέρει γιατί έχει υψηλό πάγιο . Όσο προλαβαίνεις πήγαινε στης εφα το Φιξ . Αυτά από το τηλεμάρκετινγκ της ΕΦΑ πλέον ....άλλη εταιρία με πληρώνει τώρα ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Protergia με χρέωσε για το τετράμηνο 15/2 έως 15/6 ρήτρα 36.54 ευρώ/mwh.

Το συμβόλαιο μου είναι 40-55.

Νομίζω με χρέωσε σχεδόν τα διπλλά από όσο θα έπρεπε. Είπαμε ανέβηκε η ΟΤΣ αλλά από τον Ιούνιο. Οι άλλοι μήνες ήταν πιο νορμάλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, StormGr είπε

Η Protergia με χρέωσε για το τετράμηνο 15/2 έως 15/6 ρήτρα 36.54 ευρώ/mwh.

Το συμβόλαιο μου είναι 40-55.

Νομίζω με χρέωσε σχεδόν τα διπλλά από όσο θα έπρεπε. Είπαμε ανέβηκε η ΟΤΣ αλλά από τον Ιούνιο. Οι άλλοι μήνες ήταν πιο νορμάλ.

Δεν έχει σχέση μόνο το όριο αλλά και ο τύπος υπολογισμού

Επίσης προετοιμάσου για λυπητερές στους επόμενους , θα σε συμβούλευα να πας σε σταθερό πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ας πάρει τηλ κάποιος ή ακόμα καλύτερα ας πάει σε ένα κατάστημα της watt κάποιος να δει τι παραπληροφόρηση πέφτει εδώ μέσα κ από ποιον .....

Όπως ακριβώς κ με την nrg που έλεγα να προλάβετε τα 4 ευρώ κ ο κορακιος έλεγε ότι έκανα κ πάλι παραπληροφόρηση .....κ φυσικά μετά είδε το αποτέλεσμα .....

Ότι λέω εδώ μέσα είναι απόλυτα διασταυρωμένο ......

Επειδή βγάζεις ένα εξελ δεν σε κάνει κ παντογνώστη του ρεύματος ....

Αν το δίνει ακόμα πάντως τρέξτε κ κάντε το γιατί είναι πραγματικά καλό όπως κ του Ήρων κ της εφα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μίλησα σήμερα με την ακατονόμαστη (nrg) και μου είπαν ότι έχει γίνει αλλαγή και ότι η μη χρέωση αναπροσαρμογής έχει πλέον ισχύ για δύο μήνες αντί τέσσερις....

Γενικά έχω πολλά αποθέματα υπομονής αλλά αυτή η κοροϊδία με έχει κάνει έξω φρενών. Τους έστειλα καινούριο mail όπου συνοψίζω την όλη κατάσταση και περιμένω απάντηση (αν αξιωθούν να απαντήσουν κάτι της προκοπής γιατί είδαμε και από τις προηγούμενες απαντήσεις τους..) για να επισυνάψω στην καταγγελία.

Κάνα νέο από αυτούς που έχουν ήδη κάνει καταγγελία έχουμε; Ξέρουμε σε αντίστοιχες περιπτώσεις πόσο χρόνο χρειάζονται για να απαντήσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: εχω στειλει απο τις 18 Ιουνιου υπογεγραμμενο ο συμβολαιο στην solar και απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση! περιμενω κατι ή εχει αλλαξει αυτοματα ο παροχος? να σημειωσω οτι ουτε εκκαθαριστικο μου εχει ερθει απο την ΔΕΗ ουτε τιποτα!

 

14 λεπτά πριν, livornian7 είπε

Χωρίς να έχω τον χρόνο να το ψάξω Κοτβ..νυχτερινό 1400 kwh τετράμηνο είμαι που πάω ??

κατεβασε το excel απο το sticky post με νυχτερινο ρευμα, βαλε τις ετησιες καταναλωσεις σου και θα το βρεις... 2 λεπτα θα σε παρεει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, livornian7 είπε

Χωρίς να έχω τον χρόνο να το ψάξω Κοτβ..νυχτερινό 1400 kwh τετράμηνο είμαι που πάω ??

Καλησπέρα.. Αφου είσαι ΚΟΤΒ; Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στους παροψχους..Αφου λες οτι εχεις και νυχτερινό... 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Αφου είσαι ΚΟΤΒ; Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στους παροψχους..Αφου λες οτι εχεις και νυχτερινό... 

μην τον καις τον άνθρωπο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

ερωτηση: εχω στειλει απο τις 18 Ιουνιου υπογεγραμμενο ο συμβολαιο στην solar και απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση! περιμενω κατι ή εχει αλλαξει αυτοματα ο παροχος? να σημειωσω οτι ουτε εκκαθαριστικο μου εχει ερθει απο την ΔΕΗ ουτε τιποτα!

Παίρνεις τηλέφωνο τη Solar ή τον ΔΕΔΔΗΕ (2111900500) και ρωτάς.

Ή μπες στο ebill της ΔΕΗ και κοίτα αν έχει εκδοθεί τελικός λογαριασμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, livornian7 είπε

Χωρίς να έχω τον χρόνο να το ψάξω Κοτβ..νυχτερινό 1400 kwh τετράμηνο είμαι που πάω ??

H το προγραμμα Efa energy home fixed η της Watt+Volt home fixed(ρωτα αν δεχονται ΚΟΤ).Εχουν την χαμηλοτερη αρχικη τιμη κιλοβατωρας και γι'αυτο σε συμφερει.

Μετα απο αυτα κατα σειρα ειναι Ηρων only home,NRG Smart και Solar.

Στην αρχικη τιμη υπολογιζεται η εκπτωση ΚΟΤ και μετα η οποια αλλη εκπτωση.

Και τα δυο τα πρωτα ειναι 24μηνη δεσμευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, niesta είπε

Αχ,αχ χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν κράτησα τα ντοκουμέντα του πειράματος.Να σηκώσω εδώ μέσα όλες τις καταγεγραμμένες συνομιλίες μέσω email με τους 18 αντιπροσώπους της NRG και με την ίδια την NRG πριν απο ένα 6μηνο για να γελάτε μέχρι δακρύων

Μόλις έχετε αντικρίσει την κορυφή του παγόβουνου.Δεν μπορείτε να φανταστείτε με πόσο αριστουργηματικό απατεωνίστικο τρόπο λειτουργεί το δίκτυο συνεργατών της NRG καθώς και η ίδια διοίκηση της NRG.

Σε κάποια φάση,αφού έχω ζήσει και το άκρον άωτον της απάτης όπου οι συνεργάτες-αντιπρόσωποι διέψευδαν τις γραπτές ανακοινώσεις της ίδιας της NRG και αρνούνταν να μου πουλήσουν το save40% συνδιασμένο με ΚΟΤ-Β,στέλνω email στην NRG ρωτώντας αν υπάρχει κάποιος προϊστάμενος να καταγγείλω το περιστατικό.Και τι μου απαντά η κοπελίτσα που ήταν η αρμόδια για την επικοινωνία στο [email protected]; "Οχι δεν υπάρχει κάποιος προϊστάμενος,κάποιος πάνω απο αυτή και ο,τι έχω να πω,θα πρέπει να το πω σε εκείνη και μετά τέλος"

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Μεταξύ των άλλων υπήρξε περίπτωση όπου η σύζυγος ενός συνεργάτη της NRG με κοροιδεύε προσπαθώντας να μου αποδείξει πως με συμφέρει να βάλω nrg BASIC με KOT-Β,παρά save40% με ΚΟΤ-Β και όταν την στρίμωξα,τότε ανέλαβε ο σύζυγος-ιδιοκτήτης εταιρείας και αντί να μου ζητήσει συγγνώμη για την προσπάθεια εξαπάτησης,με αποκαλεσε συνομοσιολόγο.

Σας το λέω για να το βιδώσετε πολύ καλά στο μυαλό σας.Όταν μιλάτε με την NRG,είτε τηλεφωνικά,είτε μέσω chat,είτε μέσω εμαιλ να μην έχετε την αίσθηση πως μιλάτε με υπεύθυνους-σοβαρούς επαγγελματίες.Σε όλα τα πόστα επικοινωνίας υπάρχουν κοριτσόπουλα και σχολιαρόπαιδα τα οποία έχουν την εντολή να σας έχουν γραμμένους στα @@@@@@@@@ τους.

Όταν έρχεται στο email μια απάντηση της NRG μην νομίζετε πως σας την στέλνει ο νομικός εκπρόσωπος της εταιρείας,ο διεύθυνων σύμβουλος,το διοικητικό συμβούλιο ή ο ίδιος ο Βαρδινογιάννης.Ένα σχολιαρόπαιδο σας την στέλνει όπου με έμμεσο τρόπο κάθε φορά θα σας υποδηλώνει πως ό,τι και να κάνετε δεν πρόκειται να δικαιοθείτε και πως το παιχνίδι είναι χαμένο απο χέρι γιατί μιλάτε με τον Βαρδινογιάννη (“L' etat c' est moi”) και όχι με κάποιον τυχαίο

Πίσω απο το πληκτρολόγιο του [email protected] κάθονται π.χ κοριτσόπουλα απο την Τρίπολη,που στην αρχή πουλούσανε λαδάκι Καλαμάτας,μετά ρουχαλάκια σε κατάστημα ένδυσης,κατόπιν σε ασφαλιστικές τύπου ιντερσαλονικα και στην συνέχεια μεταπηδήσανε (πριν απο 1-2 χρόνια) στην NRG,προσπαθώντας παραλληλα να περάσουν στο λιμενικό ως δημόσιοι υπάλληλοι

Όπως επίσης κάθονται και κοριτσόπουλα που έχουν σπουδάσει διαφημίστριες,μαρκετίστριες και πωλήτριες.

Τι ελπίδα έχετε να βρείτε άκρη όταν συνομιλείτε με "barwoman"; Καμία!!!!

Επειδή ένας συνεργάτης της NRG με είχε ζαλίσει τον έρωτα για να μου πουλήσει συμβολαιάκι,είχα πάρει τέτοιες ανάποδες στροφές που έφτασα στο σημείο όχι μόνο να κάνω άνω-κάτω το δίκτυο συνεργατών αλλά να  βρω και πληροφορίες για τα κοπελούδια που χειρίζονται το [email protected] για να του αποδείξω πόσο χαμαιτυπείο είναι η NRG


Το δίκτυο συνεργατών δουλεύει με τέτοιο τρόπο ώστε να προωθεί πάντοτε τα προγράμματα που αποφέρουν μεγαλύτερα κέρδη στην εταιρεία.17 συνεργάτες της NRG αρνήθηκαν να μου πουλήσουν πριν απο ένα 6μηνο το save40% σε συνδιασμό με ΚΟΤ-Β,παρότι η ίδια εταιρεία με διαβεβαίωνε γραπτώς πως το save40% συνδιαζόταν με το ΚΟΤ-Β.

Αν απαντήσετε στην ερώτηση γιατι 17 τυχαίοι-ανεξάρτητοι συνεργάτες της NRG απο όλα τα μέρη της Ελλάδος ανέπτυξαν τέτοια συμπεριφορά,τότε θα αρχίσετε να αντιλαμβάνεστε το μέγεθος του παγόβουνου

Αφου το project "NRG" σβήστηκε απο τον σκληρό μου δίσκο και σταμάτησα να ασχολούμαι με την αγορά ηλεκτρικής ενέργειας αντιλαμβανόμενος πως έξω απο το λιμάνι που λέγεται ΔΕΗ υπάρχουν καρχαρίες που διψούν για ζεστό ρευστό σε χρώμα του ευρώ και δαγκώνουν άγρια,τυχαία ξαναδιάβασα το συγκεκριμένο νήμα και είδα πως κάποια παλικάρια εδώ μέσα τους κατασπαράζουν οι καρχαρίες της NRG.Ειδικά όταν διάβασα ένα σχόλιο απο ένα παλικάρι που ζητούσε το μπανάρισμα της nrg,τότε είπα μέσα μου

"Ρε μπαγασάκο niesta,πόσο μπροστά ήσουν όταν εκτελούσες πειράματα,όταν οι άλλοι έτρεχαν να βάλουν το save40%"

Ποιος πριν απο 6 μήνες θα μπορούσε να προβλέψει αυτή την συμπεριφορά της NRG. Ουδείς!!!
Ποιος μπορεί να προβλέψει ποια θα είναι η συνέχεια του παραμυθιού; Ουδείς!!!

Καλού κακού,εγκαταλείψτε το καράβι που λέγεται NRG τώρα που είναι νωρίς γιατί αν σκάσει κανένας μίνι "παγετώνας" τον επόμενο χειμώνα (κλιματική αλλαγή είναι αυτή-ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει),θα σας κόψει καμιά ωραιότατη μηναία ταρίφα η NRG που τα 9,9 του fixed θα μοιάζουν με φιλοδώρημα και θα τρέχετε στο ΣτΚ σαν κλαμμένες κορασίδες που τις διακόρεψαν

Δεν μπορούσες να κάνεις το πρόγραμμα που ήθελες ίντερνετικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

H το προγραμμα Efa energy home fixed η της Watt+Volt home fixed(ρωτα αν δεχονται ΚΟΤ).Εχουν την χαμηλοτερη αρχικη τιμη κιλοβατωρας και γι'αυτο σε συμφερει.

Μετα απο αυτα κατα σειρα ειναι Ηρων only home,NRG Smart και Solar.

Στην αρχικη τιμη υπολογιζεται η εκπτωση ΚΟΤ και μετα η οποια αλλη εκπτωση.

Και τα δυο τα πρωτα ειναι 24μηνη δεσμευση.

Αυτά τα προγράμματα που λες εκτός της εφα έχουν υψηλά πάγια , της watt δεν υπάρχει άλλο το ξαναλέω χωριά που δεν το δίνει για Κοτ , μόνο το στάνταρ δίνει που είναι ίδιο με ΔΕΗ.

Τα προγράμματα που συμφέρουν είναι του Ήρων 24/7 νυχτερινό ή το up τα οποία αν δεν ξεπεράσεις το όριο Κοτ δεν χρεώνουν ρήτρα .

Της εφα είναι πολύ καλό κ με χαμηλό πάγιο όπως κ της nrg κ τα 3 που έχουν τιμές 0.061 , 0.062, 0.063.

Πάλι τηλεμάρκετινγκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...