Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/7/2021 στις 12:24 ΠΜ, niesta είπε

Το θέμα δεν ήταν με ποιο τρόπο θα αποκτούσα το πρόγραμμα.Το θέμα ήταν η σύγχυση που επικρατούσε
θυμάσαι κάποια στιγμή σε αυτό το νήμα,πριν απο 6 μήνες,μόλις είχε βγει το save40% που άλλοι ρωτούσαν την MBC αν συνδιάζεται το save40% με το ΚΟΤ και τους έλεγε όχι και άλλοι ρωτούσαν την NRG και τους έλεγε ναι;Θυμάσαι το μπάχαλο που υπήρχε στην ενημέρωση;Που άλλος έλεγε πως την μια μέσω τηλεφώνου η NRG του έλεγε πως συνδιαζόταν με ΚΟΤ και την άλλη μέσω email του έδινε άκυρο;
Βλέποντας αυτό το μπάχαλο και έχοντας την γκαζούρα ενός συνεργάτη να μου πιπιλίζει την καραμέλα να πάω σε save40% παίρνω την απόφαση να εκτελέσω το πείραμα.Γράφω ένα "ποιηματάκι" οτι είμαι πελάτης της ΔΕΗ που ενδιαφέρομαι για το save40% σε συνδιασμό με το ΚΟΤ-Β κάνω φύλλο και φτερό το Google βρίσκοντας 25 τυχαίους συνεργάτες της NRG απο όλη την Ελλάδα και τους το στέλνω μέσω εμαιλ

Τους έκανα 2 ερωτήσεις

1.Αν συνδιάζεται το save40% με το ΚΟΤ-Β
2.Αν μετά τους 24 μήνες η τιμή της κιλοβατόρας θα αλλάξει ή θα παραμεινει ως έχει

Απο τους 25,μου έστειλαν απάντηση οι 18.Απο τους 18,οι 17 είτε αγνοούσαν το πρόγραμμα save40% (ακούσια ή εκούσια) και όταν μάθαιναν για αυτό ζητώντας ενημέρωση απο την nrg,μου παντούσαν πως δεν μπορεί να συνδιαστεί και όταν τους έδειχνα την γραπτή ενημέρωση της NRG πως μπορεί να συνδιαστεί τότε στην ψύχρα μου έλεγαν "Εμείς πουλάμε το ΚΟΤ-Β συνδιασμένο με το Electricity 4U ή με το Basic.Αν σου αρέσει.Αν δεν σου αρέσει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο" είτε εξ'αρχής μου έλεγαν πως δεν συνδιαζόταν

Βρέθηκε και 1 συνεργάτης που ήταν ψυχάρα και του έδωσα συγχαρητήρια,γιατί όταν του είπα πως θέλω να πάω απο την ΔΕΗ στην NRG με 2500κιλοβατώρες ετήσια κατανάλωση,μου είπε "Κάτσε στα αυγά σου,πουθενά δεν θα βρεις κάτι καλύτερο"

Μπορούσα ο φουκαράς να στείλω email στην NRG και να ζητήσω να δώσει bonus στον τάδε συνεργάτη που ήταν ευσυνείδητος επαγγελματίας και όχι λαμόγιο; Θα τον "έκαιγα"!!! όχι Bonus δεν θα του έδιναν,αλλά θα τον απέβαλλαν απο το δίκτυο.Ποιο αφεντικό που είναι απατεωνας ανταμοίβει τον υπαλληλό του όταν κάνει σωστά την δουλειά του;

 

Σήμερα με αυτή την κατανάλωση δεν έχει κάτι καλύτερο από ΔΕΗ σήμερα όμως γιατί από Αυγούστο θα έχει 

Κ η nrg δίνει το Κοτ κ στο save κ στο smart κ στο παλιό με τιμή 0.063 

Ήρων λογαριασμός με Κοτ α .....για πείτε ...

 

Επεξ/σία από Depeche3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο πρόγραμμα up της ΗΡΩΝ αν ενταχθώ στο ΚΟΤ-Β περνάει την έκπτωση κανονικά στον επόμενο λογαριασμό και της συνεπειας και του ΚΟΤ-Β?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, motox είπε

Στο πρόγραμμα up της ΗΡΩΝ αν ενταχθώ στο ΚΟΤ-Β περνάει την έκπτωση κανονικά στον επόμενο λογαριασμό και της συνεπειας και του ΚΟΤ-Β?

εκτός του οτι χρεώνει ρήτρα αναπροσαρμογής το συγκεκριμένο , έχει ποιο υψηλή αρχική τιμή 0,11 στην οποία μπαίνει η έκπτωση ΚΟΤ και στο υπόλοιπο οποιαδήποτε έκπτωση . Καλύτερα δες κάποιο με χαμηλή αρχική τιμή αν θες για ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με περιπου 4500 κιλοβατωρες το χρονο τριφααικο ΓΙΝ στο myhome enter αν μπει ρητρα αναπροσαρμογης απο τη ΔΕΗ ποσο μπορει να σου ερχεται παραπανω ο λογαριασμος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vassilis211973 είπε

Με περιπου 4500 κιλοβατωρες το χρονο τριφααικο ΓΙΝ στο myhome enter αν μπει ρητρα αναπροσαρμογης απο τη ΔΕΗ ποσο μπορει να σου ερχεται παραπανω ο λογαριασμος ;

Το enter ΔΕΝ έχει ρήτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, motox είπε

Στο πρόγραμμα up της ΗΡΩΝ αν ενταχθώ στο ΚΟΤ-Β περνάει την έκπτωση κανονικά στον επόμενο λογαριασμό και της συνεπειας και του ΚΟΤ-Β?

Φιλε μου ειμαι πελατης του Ηρων εδω κ ενα χρονο εχω το ΚΟΤ Β στο προγραμμα 24/7 νυχτερινο με χρεωση 0.078 χωρις εκπτωση οπως εχει το up που οταν το εκανα δεν ηξερα κ δεν μου ειπαν οτι κ αυτο περνει κανονικα κοτ κ ετσι επελεξα το συγκεκριμενο .

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΡΗΤΡΑ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Κ ΑΠΟ 2 ΑΚΟΜΑ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΙ ΡΗΤΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΟΥ ΚΟΤ, ΑΝ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΟΤ Κ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΡΗΤΡΑ.

Ο ΚΟΡΑΚΙΟΣ ΕΔΩ Κ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΩΝΕΙ ΡΗΤΡΑ ΟΠΩΣ Κ ΤΟ UP ΠΟΥ Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΕΔΩ Κ 13 ΜΗΝΕΣ Κ ΑΥΤΗ .

Κ Η NRG ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΙ ΡΗΤΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΑ ΚΟΤ Κ ΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟ ΚΟΤ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟ ΟΡΙΟ . 

ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες.

Για Γ1 οικιακο με  περιπου 3.000-3.500 Kwh το χρονο,βλεπω οτι με συμφερει το efa fixed(εκπτωση 50,00/ετος),επειδη ειμαι τελειως ασχετος υπαρχει κατι κρυφο που δεν βλεπω/δεν ξερω? .

Ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nyne είπε

Καλημερα παιδες.

Για Γ1 οικιακο με  περιπου 3.000-3.500 Kwh το χρονο,βλεπω οτι με συμφερει το efa fixed(εκπτωση 50,00/ετος),επειδη ειμαι τελειως ασχετος υπαρχει κατι κρυφο που δεν βλεπω/δεν ξερω? .

Ευχαριστω .

Πηγαινε πριν να το αφαιρεσουν κ αυτο ........αλλα προσοχη το ρευμα δεν θα εχει αυτη την τιμη που υπαρχει τωρα , μολις γινει αυτο που θελουν η protergia κ ο Ηρων θα παει προς τα κατω κ αυτο θα ειναι ακριβο για εκεινη την εποχη ,αλλα λογικα θα μπορουν να σε πανε σε πιο οικονομικο πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Πηγαινε πριν να το αφαιρεσουν κ αυτο ........αλλα προσοχη το ρευμα δεν θα εχει αυτη την τιμη που υπαρχει τωρα , μολις γινει αυτο που θελουν η protergia κ ο Ηρων θα παει προς τα κατω κ αυτο θα ειναι ακριβο για εκεινη την εποχη ,αλλα λογικα θα μπορουν να σε πανε σε πιο οικονομικο πακετο.

Τι θέλουν αυτές οι δύο εταιρείες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, koulis1 είπε

Είμαι στη ΔΕΗ Γ1Ν (το νυχτερινό μπήκε τον τελευταίο μήνα) Με κατανάλωση περίπου 4.000 kwh το χρόνο, σκέφτομαι σοβαρά efa fixed.

Κάποια συμβουλή.

 

2 ώρες πριν, nyne είπε

Καλημερα παιδες.

Για Γ1 οικιακο με  περιπου 3.000-3.500 Kwh το χρονο,βλεπω οτι με συμφερει το efa fixed(εκπτωση 50,00/ετος),επειδη ειμαι τελειως ασχετος υπαρχει κατι κρυφο που δεν βλεπω/δεν ξερω? .

Ευχαριστω .

μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί κάτι αρνητικό , κάποια παιδιά ανέβασαν την αίτηση και δείχνει κομπλέ

οι περισσότεροι τώρα κοιτάνε το συγκεκριμένο μιας και είναι απο τα λίγα που έμειναν χωρίς αύξηση και δεν υπάρχει αρκετό feddback

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...