Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Εγώ είμαι στο Protergia Οικιακό Ν, αξίζει να πάω στο Protergia Οικιακό Ν Fixed;;

Ο λογαριασμός αυτός είναι για 21/04/2021 - 31/05/2021

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

τώρα καταλαβαίνω πως βγάζουν λεφτά σε βάρος καταναλωτών , μιας και ο πελάτης δεν καταλαβαίνει καν το κόστος δυστυχώς

Βασίλη ,αν δεν έχεις δέσμευση και ρήτρα αποχώρησης:

Διάβασε το sticky , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :)

Αλλιώς , ναι , μπες στο fixed σήμερα κιόλας

Επίσης ο επόμενος θα είναι κατα πολύ ακριβότερος, να το ξέρεις ήδη (στο πεδίο "προσαύξηση 8.8" θα δεις νούμερο αρκετά μεγαλύτερο απο την "έκπτωση" 42%)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΑΝΑπηρα την protergia. αυτή τη φορά το σήκωσε υπάλληλος που ηξερε. Μου ειπε το προγραμμα υπάρχει. Για το θέμα του site μου είπε αν αποφασισω να παω στο πρόγραμμα στέλνω email στην protergia με κάποια δικαιολογητικά που μου είπε και να δηλώνω το προγραμμα  οικιακό fixed Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

τώρα καταλαβαίνω πως βγάζουν λεφτά σε βάρος καταναλωτών , μιας και ο πελάτης δεν καταλαβαίνει καν το κόστος δυστυχώς

Βασίλη ,αν δεν έχεις δέσμευση και ρήτρα αποχώρησης:

Διάβασε το sticky , κατέβασε το αντίστοιχο excel και βάλε ετήσιες κιλοβατώρες :)

Αλλιώς , ναι , μπες στο fixed σήμερα κιόλας

Επίσης ο επόμενος θα είναι κατα πολύ ακριβότερος, να το ξέρεις ήδη (στο πεδίο "προσαύξηση 8.8" θα δεις νούμερο αρκετά μεγαλύτερο απο την "έκπτωση" 42%)

δες σε εμένα προσαύξηση στο απλό οικιακό! ήδη τους κάλεσα και περιμένω να μου στείλουν το συμβόλαιο για να πάω στο  fixed!

Screenshot_20210721-143550_Drive.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω για όσους την πατήσαν με ρήτρες να κάνουν προσφυγή στο ΣτΚ . Τζάμπα είναι δεν χάνετε τίποτα . Μπορεί να πάρει καιρό αλλά μιας και τα θεωρείτε χαμένα λεφτά δε σας χαλάει να πάρετε κάποια επιστροφή

Η αιτιολογία είναι οτι δεν ενημερωθήκατε ποτέ για την ύπαρξη της χρέωσης αναπροσαρμογής στο πλασάρισμα του προγράμματος παραμόνο την έκπτωση που δίνει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Ξαναλέω για όσους την πατήσαν με ρήτρες να κάνουν προσφυγή στο ΣτΚ . Τζάμπα είναι δεν χάνετε τίποτα . Μπορεί να πάρει καιρό αλλά μιας και τα θεωρείτε χαμένα λεφτά δε σας χαλάει να πάρετε κάποια επιστροφή

Η αιτιολογία είναι οτι δεν ενημερωθήκατε ποτέ για την ύπαρξη της χρέωσης αναπροσαρμογής στο πλασάρισμα του προγράμματος παραμόνο την έκπτωση που δίνει

άσχετα που στο συμβόλαιο στα ψιλά γράμματα αναφέρει το άρθρο 8.8.; θα βγάλουμε άκρη δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tasos_87 είπε

άσχετα που στο συμβόλαιο στα ψιλά γράμματα αναφέρει το άρθρο 8.8.; θα βγάλουμε άκρη δλδ;

ναι. Πρώτα στείλετε email και ρωτήστε τι είναι η προσαύξηση και μετά ρωτήστε γιατί δεν ενημερωθήκατε γιαυτή στην παρουσίαση του προγράμματος . Κρατάτε τις απαντήσεις και προχωράτε σε καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλεσα την protergia μόλις τώρα και μου είπαν ότι επειδή έχω ενεργό συμβόλαιο μέχρι το 2022, για να αλλάξω πακέτο υπάρχει η ρήτρα αποδέσμευσης που είναι στα 50 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι. Πρώτα στείλετε email και ρωτήστε τι είναι η προσαύξηση και μετά ρωτήστε γιατί δεν ενημερωθήκατε γιαυτή στην παρουσίαση του προγράμματος . Κρατάτε τις απαντήσεις και προχωράτε σε καταγγελία

κατάλαβα!ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι 2 πορίσματα συμβιβασμού που επιστρέφεται το μισό της αξίας της ρήτρας

http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/reports/2019-01-25.Συσταση.pdf

http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/reports/2019-04-01.Συσταση-Ενεργεια.pdf

δυστυχώς δεν υπάρχουν πιο πρόσφατα στο site

σε άλλο φόρουμ ,μέλος πήρε όλο το ποσό

1 λεπτό πριν, Uberalles_gr είπε

Κάλεσα την protergia μόλις τώρα και μου είπαν ότι επειδή έχω ενεργό συμβόλαιο μέχρι το 2022, για να αλλάξω πακέτο υπάρχει η ρήτρα αποδέσμευσης που είναι στα 50 ευρώ

τότε ξεκινάς τη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Κάλεσα την protergia μόλις τώρα και μου είπαν ότι επειδή έχω ενεργό συμβόλαιο μέχρι το 2022, για να αλλάξω πακέτο υπάρχει η ρήτρα αποδέσμευσης που είναι στα 50 ευρώ

 επειδή έχω και εγώ συμβόλαιο για 2 έτη μέχρι 2022 τους ρώτησα τηλεφωνικά αν θα έχω κάποια ρήτρα επειδή θα πάω στο  fixed και μου είπαν οχι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

 

τότε ξεκινάς τη διαδικασία

Ποια διαδικασία;

4 λεπτά πριν, tasos_87 είπε

 επειδή έχω και εγώ συμβόλαιο για 2 έτη μέχρι 2022 τους ρώτησα τηλεφωνικά αν θα έχω κάποια ρήτρα επειδή θα πάω στο  fixed και μου είπαν οχι!

Πως γίνεται αυτό; Κάτσε θα ξανά καλέσω

Κάλεσα αλλά μου είπαν να πάρω σε κανένα 30ωρο γιατί κάνουν κάποιο "update" στο δίκτυο τους...

Επεξ/σία από Uberalles_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Ποια διαδικασία;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58731889

σε άλλο μέλος εδώ , του κάνανε και έκπτωση μπαίνοντας στο fix για να ισοφαρίσουν τη ρήτρα . (edit Τελικά είχε κάνει χαρτιά για άλλο πάροχο) Μην το αφήνετε να περάσει έτσι

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58709102

πιέστε τους δηλαδή ζητώντας εξηγήσεις γραπτώς για τη ρήτρα αναφέροντας (σημαντικό όχι απειλητικά) , και οτι το θέλετε για την αμφισβήτηση της ρήτρας και αποχώρησης αζημίως μέσω ΣτΚ

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...