Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Jackob2 είπε

Αν καταφέρω να βρω τις ετήσιες κιλοβατώρες θα το κάνω.

οκ και αν έχεις απορία για κάποιο πρόγραμμα πες μας.

Τα υπόλοιπα είναι oftopic και δε χρειάζεται συνέχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, Jackob2 είπε

Αν καταφέρω να βρω τις ετήσιες κιλοβατώρες θα το κάνω. Εντωμεταξύ όποτε με πήραν τηλέφωνο το μόνο που είχαν να μου πουν για να με πείσουν είναι η έκπτωση συνέπειας και τα χαμηλότερα πάγια. Την πρώτη τη μετονομάζουν σε νυχτερινό και τη βρίσκει κανείς και στη ΔΕΗ, τα δε πάγια είναι ασήμαντα ποσά με ασήμαντες εκπτώσεις. Άλλο που έχουν να πουν είναι διαφορετικά προγράμματα με διαφορετικές χρεώσεις κιλοβατώρας υπό όρους που μου είναι δύσκολο να προβλέψω.

Αυτό που ξέρω είναι ότι αν λήξει ένας λογαριασμός είναι αδυσώπητοι γιατί είναι κατά βάση ένας εισπράκτορας.

Δεν ξέρω αν κάποιος δοκίμασε μακροχρόνια και τις δυο επιλογές με ίδια κατανάλωση, αυτός ίσως  μπορεί να δει αν κερδίζει διαφορά ή αν μακροχρόνια ο πάροχος την παίρνει πίσω.

Φιλικά αλλά είσαι ανενημέρωτος και φαίνεται. Διάβασε μερικές σελίδες του τόπικ κι εδώ είμαστε αν έχεις απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα για επαγγελματικό εχει κανεις καμια προταση ? ειμαι elpedison και με ειχαν 0,08 και στον χρονο εκαναν μονοι τους ανανεωση και με εβαλαν στο 0,1160    μιλαμε παντα για fix πρόγραμμα   .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, darkman είπε

Καλησπερα για επαγγελματικό εχει κανεις καμια προταση ? ειμαι elpedison και με ειχαν 0,08 και στον χρονο εκαναν μονοι τους ανανεωση και με εβαλαν στο 0,1160    μιλαμε παντα για fix πρόγραμμα   .

Περι αυτόματης ανανέωσης

https://www.insomnia.gr/forums/topic/771310-καταχρηστική-ανανέωση-συμβολαίου-από-elpedison/

για επαγγελματικό έχουν αναφέρει του Ηρών και Solar

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jasonas21 είπε

Εψαξα να βρω στο site της Solar κατι αλλα δεν βρηκα πουθενα! Μπηκα στης ΔΕΔΔΗΕ πηγα εκει που ελεγε καταχωρηση που μου ζητουσε αριθμο παροχης αλλα για καποιο λογο δεν μου τον αναγνωριζε...

Πας εξυπηρέτηση πελατών και στο κάτω μέρος επιλέγεις "Στείλτε την ένδειξη σας"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Φιλικά αλλά είσαι ανενημέρωτος και φαίνεται. Διάβασε μερικές σελίδες του τόπικ κι εδώ είμαστε αν έχεις απορίες.

διάβασα μερικές σελίδες:

"Μπορει να σου δωσει καμια χοντρη εκπτωση για 6 μηνες και για 6 μηνες να σου βγαζει μικρους εναντι λογαριασμους (ετσι ωστε η εκτπωση να ειναι εκει) και μετα να σου σκασει εναν τεραστιο εκκαθαριστικο χωρις εκπτωσεις και χωρις τιποτα."

 

Επεξ/σία από Jackob2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Jackob2 είπε

διάβασα μερικές σελίδες:

"Μπορει να σου δωσει καμια χοντρη εκπτωση για 6 μηνες και για 6 μηνες να σου βγαζει μικρους εναντι λογαριασμους (ετσι ωστε η εκτπωση να ειναι εκει) και μετα να σου σκασει εναν τεραστιο εκκαθαριστικο χωρις εκπτωσεις και χωρις τιποτα."

Πήγαινε από Μάιο και πίσω. Και επίσης διάβασε με επιμέλεια το sticky topic. Αν δεν καταλάβεις πως και τι χρεώνεται σε ένα λογαριασμό δε θα μπορέσεις να πάρεις μια σωστή απόφαση.

Δυστυχώς το πράγμα θέλει μελέτη πρώτα. Και αν δεν την κάνει κανείς, την πατάει εύκολα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, darkman είπε

Καλησπερα για επαγγελματικό εχει κανεις καμια προταση ? ειμαι elpedison και με ειχαν 0,08 και στον χρονο εκαναν μονοι τους ανανεωση και με εβαλαν στο 0,1160    μιλαμε παντα για fix πρόγραμμα   .

εγω σε Γ21 πηγα στην voltera σε fixed εννοειται, με 4,90 παγιο και 18 μηνες δεσμευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Jackob2 είπε

διάβασα μερικές σελίδες:

"Μπορει να σου δωσει καμια χοντρη εκπτωση για 6 μηνες και για 6 μηνες να σου βγαζει μικρους εναντι λογαριασμους (ετσι ωστε η εκτπωση να ειναι εκει) και μετα να σου σκασει εναν τεραστιο εκκαθαριστικο χωρις εκπτωσεις και χωρις τιποτα."

 

δε χρειάζεται να διαβάσεις όλο το νήμα, απλά την προτεινόμενη ανάρτηση .

Το συγκεκριμένο που είδες ,φυσικά δεν έχει καμία βάση , αλλά είναι κρίμα να ξεκινήσουμε flame και αναφορές.

Αν τυχών ανησυχείς τόσο θα σου πρότεινα να δεις τα υπόλοιπα της ΔΕΗ μιας και στο Γ1/ΓΝ1 απο Αύγουστο ξεκινά ρήτρα αναπροσαρμογής. Περί ΔΕΗ εδώ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/

edit: φυσικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το excel για να δεις τυχών κέρδος και απο τα προγράμματα της ΔΕΗ. Απο Αύγουστο όμως θα βγει το Γ1/ΓΝ1 και η σύγκριση θα γίνεται με το online της ΔΕΗ

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, definitio είπε

Οσες φορές καλεσα χθες και σημερα ειμαι στην αναμονή, μεχρι που το κλείνει, γιατι "ο συνδρομητής δεν απαντα".

Ποιο τηλέφωνο παίρνεις? 

 

@Kzaxas @korakios thank you δεν το εβρισκα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, korakios είπε

δε χρειάζεται να διαβάσεις όλο το νήμα, απλά την προτεινόμενη ανάρτηση .

Το συγκεκριμένο που είδες ,φυσικά δεν έχει καμία βάση , αλλά είναι κρίμα να ξεκινήσουμε flame και αναφορές.

Αν τυχών ανησυχείς τόσο θα σου πρότεινα να δεις τα υπόλοιπα της ΔΕΗ μιας και στο Γ1/ΓΝ1 απο Αύγουστο ξεκινά ρήτρα αναπροσαρμογής. Περί ΔΕΗ εδώ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/

edit: φυσικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το excel για να δεις τυχών κέρδος και απο τα προγράμματα της ΔΕΗ. Απο Αύγουστο όμως θα βγει το Γ1/ΓΝ1 και η σύγκριση θα γίνεται με το online της ΔΕΗ

Δεν πρόκειται να ψάξω 480 σελίδες φόρουμ μήπως βρω κάποια καλύτερη τιμή, αυτή είναι δουλειά του εκάστοτε πωλητή όταν με παίρνει τηλέφωνο, όσο για το sticky το είδα αλλά ακόμα και εάν είχα τις ετήσιες καταναλώσεις δεν θα είχε μεγάλη διαφορά από πριν δυο μήνες που με πήραν από κάποια εταιρία και βρήκα ένα πρόσφατο λογαριασμό και μπόρεσα να κάνω κάποιους υπολογισμούς. Δεν κατάλαβα σημαντική διαφορά που να αξίζει τις επίμονες οχλήσεις που γίνονται κάθε φορά που θα αργεί μία εξόφληση. 

Παρ' όλ' αυτά εγώ ξέρω πως σε καταστάσεις καρτέλ συνήθως οι εταιρείες δεν ανταγωνίζονται μεταξύ τους στην τιμή, αυτή μένει ίδια.

Υ.Γ. τα πινακάκια και οι διάφορες προσφορές που ανακοινώνουν ισχύουν μόνο με έκπτωση συνέπειας, αν τυχόν κάποιος δεν προλαβαίνει τους λογαριασμούς δεν έχουν καμιά ισχύ.

Επεξ/σία από Jackob2
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jackob2 είπε

Δεν πρόκειται να ψάξω 480 σελίδες φόρουμ μήπως βρω κάποια καλύτερη τιμή, αυτή είναι δουλειά του εκάστοτε πωλητή όταν με παίρνει τηλέφωνο, όσο για το sticky το είδα αλλά ακόμα και εάν είχα τις ετήσιες καταναλώσεις δεν θα είχε μεγάλη διαφορά από πριν δυο μήνες που με πήραν από κάποια εταιρία και βρήκα ένα πρόσφατο λογαριασμό και μπόρεσα να κάνω κάποιους υπολογισμούς. Δεν κατάλαβα σημαντική διαφορά που να αξίζει τις επίμονες οχλήσεις που γίνονται κάθε φορά που θα αργεί μία εξόφληση. 

Παρ' όλ' αυτά εγώ ξέρω πως σε καταστάσεις καρτέλ συνήθως οι εταιρείες δεν ανταγωνίζονται μεταξύ τους στην τιμή, αυτή μένει ίδια.

Ε, τότε ευχαριστούμε για την ενημέρωση και καλή συνέχεια :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...