Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, korakios είπε

Επειδή ξεκίνησε η ρήτρα στο Γ1/ΓΝ1 να το βγάλω απο το excel ή να μείνει μέχρι να σκάσουν οι πρώτοι λογαριασμοί το Σεπτέμβρη ?

Άσ' το με υποσημείωση για μένα.

Πρέπει να βρούμε ποιο θα είναι το πακέτο που θα υπάρχει ως μέτρο σύγκρισης. Εγώ θεωρώ ότι πρέπει να εξακολουθεί να είναι αυτό που έχει ο πολύς κόσμος, αλλά αυτό προφανώς θέτει προβλήματα.

Για μένα μη βιαστείς. Δώσ' του λίγο χρόνο μέχρι να κατασταλλάξει μέσα σου τι βολεύει καλύτερα.

Τώρα προηγούνται άλλωστε τα μπάνια του λαού!:lol:

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ σήμερα έκανα μετάβαση από το liberty της WATT στο fixed της ίδιας εταιρείας.. Και θα μου πιστωθει και η διαφορά από το πάγιο των 60€ που ειχα πληρώσει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skiace είπε

επεμειναν οτι το Γ22 ρολοι μου του 1991 ειναι τηλεμετρουμενο και στελνει αυτοματα μηνιαιες ενδειξεις, αλλα εγω δεν το νομιζω αφουολα τα χρονια λαμβανα απο την Δεη, ανα διμηνο, εναν εναντι και εναν εκαθαριστικο λογαριασμο. Ελπιζω οτι μετα την εκδοση του πρωτου θα βρουμε μια ακρη. Στην χειροτερη φανταζομαι οτι χωρις μηνιαια μετρηση θα υπολογιζουν μηνιαια κατ'εκτιμηση απο το ιστορικο του Δεδδηε.

Δεν στέλνουν όλα τα Γ22 τηλεμέτρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

Δεν στέλνουν όλα τα Γ22 τηλεμέτρηση...

τους εστειλα την φωτογραφια του μετρητη.

ισχυριζονται πως το κατω κομματι (το ψηφιακο) ειναι τηλεμετρηση και οτι στο συστημα φαινεται σαν τηλεμετρουμενο.. Απο το 1991 παντως λαμβανω λογαριασμους καθε διμηνο, εναν εναντι και ενα εκαθαριστικο. Εχω πετυχει και αρκετες φορες τον υπαλληλο του Δεδδηε να καταγραφει την μετρηση.

IMG_2022μινι.jpg

2 ώρες πριν, korakios είπε

Επειδή ξεκίνησε η ρήτρα στο Γ1/ΓΝ1 να το βγάλω απο το excel ή να μείνει μέχρι να σκάσουν οι πρώτοι λογαριασμοί το Σεπτέμβρη ?

Οι επιπλεον χρεωσεις που ανακοινωσε η Δεη απο 4 και 5/8 θα επιβληθουν σε αυτους που θα εκδοθουν και θα περιλαμβανουν προγενεστερη καταναλωση η αφορουν στην καταναλωση απο αυτες τις ημερομηνιες και μετα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον με παίρνει η volton να μου κανει προσφορά. Με ρωτάει "Σε ποιο προγραμμα είστε?" "στην Watt volt με ΚΟΤ"

απαντάω. "Ευχαριστουμε γεια σας!" "κατσε" της λεω "δεν θα μου κάνεις πρόσφορά" "Τωρα......όχι" μου λεει.

Επισης την ρωτάω τι σχέση έχετε με την efaenergy και μου λέει καμια. Καλά και στο site της efaenergy γιατί αναφέρει την volton? Αυτη ρωταει τον προισταμενό της και επιμενει ότι δεν έχει καμια σχέση η volton με την efaenergy.

Τι γίνεται ρε παιδια?

Επεξ/σία από mtziris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, korakios είπε

αυτό :)

αρα θα εχω για καμμια εβδομαδα επιβαρυνση μεχρι να περασει η παροχη στην solar.

 

*** να ρωτησω κατι ασχετο αν γνωριζεις. Γιατι ο αριθμος των αναρτησεων μου εχει μεινει κολημμενος στις 35 ; ***

Επεξ/σία από skiace
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανω αλλαγή απο έναν πάροχο σε εναν αλλον απλα κανω αιτηση στον παροχο που θέλω να παω και κόβετε η σύνδεση απο αυτον που είμαι τωρα η πρεπει να κανω κατι παραπανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

47 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Για να κανω αλλαγή απο έναν πάροχο σε εναν αλλον απλα κανω αιτηση στον παροχο που θέλω να παω και κόβετε η σύνδεση απο αυτον που είμαι τωρα η πρεπει να κανω κατι παραπανω ?

Το πρώτο.

1 ώρα πριν, mtziris είπε

Λοιπον με παίρνει η volton να μου κανει προσφορά. Με ρωτάει "Σε ποιο προγραμμα είστε?" "στην Watt volt με ΚΟΤ"

απαντάω. "Ευχαριστουμε γεια σας!" "κατσε" της λεω "δεν θα μου κάνεις πρόσφορά" "Τωρα......όχι" μου λεει.

Δεν κατάλαβα από που κι ως που δε σας έκανε προσφορά τελικά.

57 λεπτά πριν, skiace είπε

*** να ρωτησω κατι ασχετο αν γνωριζεις. Γιατι ο αριθμος των αναρτησεων μου εχει μεινει κολημμενος στις 35 ; ***

Δε μετράνε τα μηνύματα του Μπλα-Μπλα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mtziris είπε

Αυτη ρωταει τον προισταμενό της και επιμενει ότι δεν έχει καμια σχέση η volton με την efaenergy.

Τι γίνεται ρε παιδια?

μπορεί και κάτι (προσωπικά δε με ενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια 😁)

 

5 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Δεν κατάλαβα από που κι ως που δε σας έκανε προσφορά τελικά.

το ποιο πιθανό είναι δε θέλουν ΚΟΤ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/8/2021 στις 12:57 ΜΜ, korakios είπε

Επειδή ξεκίνησε η ρήτρα στο Γ1/ΓΝ1 να το βγάλω απο το excel ή να μείνει μέχρι να σκάσουν οι πρώτοι λογαριασμοί το Σεπτέμβρη ?

Επειδη ειμαι ακομη στο Γ1Ν της ΔΕΗ και κοιτουσα να αλλαξω σε αλλο παροχο χωρις ΟΤΣ, ξερουμε ποσο θα αυξησει αυτη η αλλαγη τους λογαριασμους ? Εχω τριφασικο με καταναλωση καπου 7000kwh/ετος (Οι 1500 νυχτερινες).

Να κοιταξω να φυγω αμεσα προς αλλο παροχο? Απο το excel βλεπω το προγραμμα Protergia Fixed αρκετα καλο που δεν εχει ΟΤΣ.

Επεξ/σία από KoGi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας,

με εκπληξη διαπιστωσα πως το προγραμμα της βολτερα ξεγνοιασια Γ21, χωρις ΟΤΣ, που εκανα πριν λιγες ημερες, δεν εμφανιζεται πλεον στην σελιδα τους.

μαλλον οι εταιρειες αλλαζουν αμεσα τα προγραμματα τους σε σχεση με το υψος που εχει φτασει η τιμη ενεργειας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, skiace είπε

τους εστειλα την φωτογραφια του μετρητη.

ισχυριζονται πως το κατω κομματι (το ψηφιακο) ειναι τηλεμετρηση και οτι στο συστημα φαινεται σαν τηλεμετρουμενο.. Απο το 1991 παντως λαμβανω λογαριασμους καθε διμηνο, εναν εναντι και ενα εκαθαριστικο. Εχω πετυχει και αρκετες φορες τον υπαλληλο του Δεδδηε να καταγραφει την μετρηση.

IMG_2022μινι.jpg

Οι επιπλεον χρεωσεις που ανακοινωσε η Δεη απο 4 και 5/8 θα επιβληθουν σε αυτους που θα εκδοθουν και θα περιλαμβανουν προγενεστερη καταναλωση η αφορουν στην καταναλωση απο αυτες τις ημερομηνιες και μετα ;

Καλημερα... Αυτος ο μετρητης ειναι απλος.. Δεν υπαρχει τηλεμετρηση...Απλα ο καταμετρητης περνει δυο ενδειξεις...Κανονικη ενδειξη, και μεγιστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρήτρα για ένα μήνα κατανάλωση από ΗΡΩΝ up θα δω αν στον επόμενο λογαριασμό τώρα που είμαι σε κοτ φύγει η ρήτρα αλλιώς ψάχνω άλλου δεν γίνετε αυτό 22 ευρώ ρήτρα για ένα μήνα 

D1E1517E-E3F2-467D-A0CF-EFA71DA90E65.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Αυτος ο μετρητης ειναι απλος.. Δεν υπαρχει τηλεμετρηση...Απλα ο καταμετρητης περνει δυο ενδειξεις...Κανονικη ενδειξη, και μεγιστο...

καλημερα, ευχαριστω για την επιβεβαιωση. Και εγω ετσι ηξερα, οτι δεν υπηρχε τηλεμετρηση 30 χρονια πριν.

εχει νοημα να ζητησω στον τοπικο δεδδηε, να αλλαχτει ο μετρητης με συγχρονο που να κανει και τηλεμετρηση ;

edit. πηρα τηλεφωνο στον δεδδηε, δεν προβλεπεται αλλαγη μετρητη εκτος αν υπαρχει προβλημα. Εχουν προγραμμα αλλαγης των μετρητων με ψηφιακους σε βααααθος χρονου. 

Επεξ/σία από skiace
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...