Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Ρήτρα για ένα μήνα κατανάλωση από ΗΡΩΝ up θα δω αν στον επόμενο λογαριασμό τώρα που είμαι σε κοτ φύγει η ρήτρα αλλιώς ψάχνω άλλου δεν γίνετε αυτό 22 ευρώ ρήτρα για ένα μήνα 

D1E1517E-E3F2-467D-A0CF-EFA71DA90E65.png

ΥΓ:Ρώτησα στον Ηρων αν έχουν κάποια ενημέρωση στο σύστημα τους σχετικα με την αιτηση που εχει εγκριθει για το κοινωνικό τιμολόγιο και μου ειπαν οτι δεν εχουν τπτ στο σύστημα τους η αιτηση έχει εγκριθέι στης 27/7 πόσες μέρες κανει να ενημερωθεί το σύστημα τους γνωρίζει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, skiace είπε

καλημερα, ευχαριστω για την επιβεβαιωση. Και εγω ετσι ηξερα, οτι δεν υπηρχε τηλεμετρηση 30 χρονια πριν.

εχει νοημα να ζητησω στον τοπικο δεδδηε, να αλλαχτει ο μετρητης με συγχρονο που να κανει και τηλεμετρηση ;

edit. πηρα τηλεφωνο στον δεδδηε, δεν προβλεπεται αλλαγη μετρητη εκτος αν υπαρχει προβλημα. Εχουν προγραμμα αλλαγης των μετρητων με ψηφιακους σε βααααθος χρονου. 

Δεν θα σου αλλαξουν τον μετρητη.. Δεν χρειαζεται τωρα...Καποια στιγμη στον μελλον θα γινει αυτο..Εσενα ποιος σου ανεφερε οτι υπαρχει τηλεμετρηση σε αυτον τον μετρητη;;

24 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

ΥΓ:Ρώτησα στον Ηρων αν έχουν κάποια ενημέρωση στο σύστημα τους σχετικα με την αιτηση που εχει εγκριθει για το κοινωνικό τιμολόγιο και μου ειπαν οτι δεν εχουν τπτ στο σύστημα τους η αιτηση έχει εγκριθέι στης 27/7 πόσες μέρες κανει να ενημερωθεί το σύστημα τους γνωρίζει κανείς ?

Το θεμα ειναι εχει εγκριθει;; Εχει περασει ο Δεδδηε για να παρει ενδειξη; Γιατι ετσι συνηθως γινεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν θα σου αλλαξουν τον μετρητη.. Δεν χρειαζεται τωρα...Καποια στιγμη στον μελλον θα γινει αυτο..Εσενα ποιος σου ανεφερε οτι υπαρχει τηλεμετρηση σε αυτον τον μετρητη;;

Ο νεος παροχος. Οτι τα Γ22 ειναι τηλεμετρουμενα και ετσι βλεπει και το δικο μου.

ευτυχως 31/8 υπαρχει προγραμματισμενη καταμετρηση απο τον δεδδηε, οποτε θα αρχισω απο εκει και μετα να καταχωρω μηνιαια ενδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skiace είπε

Ο νεος παροχος. Οτι τα Γ22 ειναι τηλεμετρουμενα και ετσι βλεπει και το δικο μου.

ευτυχως 31/8 υπαρχει προγραμματισμενη καταμετρηση απο τον δεδδηε, οποτε θα αρχισω απο εκει και μετα να καταχωρω μηνιαια ενδειξη.

Μαλλον δεν το ξερει...Δεν παιζει αυτο... Ειναι ασχετοι....Θα ερχεται απο την  καταμετρηση του Δεδδηε  να περνει την ενδειξη και την δινει στον παροχο σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Ρήτρα για ένα μήνα κατανάλωση από ΗΡΩΝ up θα δω αν στον επόμενο λογαριασμό τώρα που είμαι σε κοτ φύγει η ρήτρα αλλιώς ψάχνω άλλου δεν γίνετε αυτό 22 ευρώ ρήτρα για ένα μήνα 

 

Ουυυυ μια χαρά γίνεται και σε λιγότερα τετραγωνικά από τα δικά σου, και με τις μισές μέρες κατανάλωσης. Όταν με χρέωσε η Watt & Volt 24 ευρώ ρήτρα για 16 ευρώ κατανάλωση για 14 ημέρες σε 35 τετραγωνικά διαμέρισμα, μου γυρίσανε τα μάτια ανάποδα πριν μερικές μέρες και δεν είμαι σε ΚΟΤ. Όταν το ανέφερα μπας και προστατευτεί κανένας χριστιανός από αυτή την εμπειρία, αρχίσανε τις ειρωνίες και τα γελάκια κάτι "ρευματοπατέρες" εδώ μέσα, οπότε δεν ξανασχολήθηκα και έσβησα την ανάρτηση. 'Οταν έκανα αίτηση σε άλλη εταιρεία αφού δεν είχα δέσμευση, με πήραν 3 τηλέφωνα να μου αλλάξουν γνώμη από την Watt " Γιατί έχουμε πολύ καλή συνεργασία και η καρτέλα σας είναι άψογη" αλλά ούτε στα τηλέφωνα, ούτε και στο τοπικό κατάστημα μπορούσαν να εξηγήσουν πως μπήκε τέτοια ρήτα οπότε το πουλάκι πέταξε.

Για να φανταστείς πόσο γελοίοι είναι, έβαζαν ρήτρα από το Απρίλιο σε μηδενική κατανάλωση, ενώ στον τελικό λογαριασμό που πλήρωσα την προηγούμενη εβδομάδα, στο συνολικό 1,36 ευρώ είχε μηδενική κατανάλωση με 1,14 ευρώ τα δημοτικά τέλη και 22 λεπτά ρήτρα, για τέτοιους γύφτους μιλάμε...Γνώμη μου ψάξτο κάπως πριν πας αλλού, όλοι σχεδόν οι πάροχοι το ίδιο είναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KoGi είπε

Επειδη ειμαι ακομη στο Γ1Ν της ΔΕΗ και κοιτουσα να αλλαξω σε αλλο παροχο χωρις ΟΤΣ, ξερουμε ποσο θα αυξησει αυτη η αλλαγη τους λογαριασμους ?

0,14 περίπου

3 ώρες πριν, KoGi είπε

Να κοιταξω να φυγω αμεσα προς αλλο παροχο?

ναι

4 λεπτά πριν, MadPax είπε

Ουυυυ μια χαρά γίνεται και σε λιγότερα τετραγωνικά από τα δικά σου, και με τις μισές μέρες κατανάλωσης.

καμία σχέση με τετραγωνικά

1 ώρα πριν, matrixtv1 είπε

Ρήτρα για ένα μήνα κατανάλωση από ΗΡΩΝ up θα δω αν στον επόμενο λογαριασμό τώρα που είμαι σε κοτ φύγει η ρήτρα αλλιώς ψάχνω άλλου δεν γίνετε αυτό 22 ευρώ ρήτρα για ένα μήνα 

η watt&volt ενημέρωσε οτι θα ενεργοποιήσει σε ΚΟΤ ρήτρα , είναι δύσκολες εποχές και ο Ηρών δε φημίζεται για ενημέρωση

υπόψιν οτι ακόμα και αν δε εφαρμόσει σε ΚΟΤ αν ξεπεράσεις τα όρια θα σου έρθει ρήτρα (και με τα σημερινά δεδομένα θα είναι τεράστια)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν θα σου αλλαξουν τον μετρητη.. Δεν χρειαζεται τωρα...Καποια στιγμη στον μελλον θα γινει αυτο..Εσενα ποιος σου ανεφερε οτι υπαρχει τηλεμετρηση σε αυτον τον μετρητη;;

Το θεμα ειναι εχει εγκριθει;; Εχει περασει ο Δεδδηε για να παρει ενδειξη; Γιατι ετσι συνηθως γινεται;;

Έχει εγκριθεί από 27/7 και μου έχει βγάλει και το όριο που είναι 1600kwh που είναι υπεραρκετές μιας και έχω κατανάλωση μαχ 300kwh τον μήνα τώρα αν έχει έρθει να μετρήσουν από την δεδηε δεν γνωρίζω πρέπει να γίνει αυτό για να περαστεί στο σύστημα τους;

 

17 λεπτά πριν, korakios είπε

0,14 περίπου

ναι

καμία σχέση με τετραγωνικά

η watt&volt ενημέρωσε οτι θα ενεργοποιήσει σε ΚΟΤ ρήτρα , είναι δύσκολες εποχές και ο Ηρών δε φημίζεται για ενημέρωση

υπόψιν οτι ακόμα και αν δε εφαρμόσει σε ΚΟΤ αν ξεπεράσεις τα όρια θα σου έρθει ρήτρα (και με τα σημερινά δεδομένα θα είναι τεράστια)

Απλά θέλω να δω αν εφαρμοσουν το ΚοΤ Β γιατί δεν έχω κάποια ενημέρωση αλλά αν εφαρμόζουν και ρήτρα εννοείτε πως θα φύγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν γνωριζωγια το fixed. Απλα μας εμφανισε και εμας μια χρεωση αναπροσαρμογης και δεν ξερουμε τι ειναι

20210806_194717.jpg

20210806_194729.jpg

1. κάνε αίτηση για το fixed έστω στα 9,9€ σήμερα

2. βάλε νυχτερινό

Αν θες σβήσε τα σχόλια , μιας και το άλλο νήμα είναι για την αύξηση του fixed

Σε χρέωσαν ρήτρα αναπροσαρμογής , τώρα γιατί είναι 2 δε γνωρίζω ,μίλα απο Δευτέρα στο chat μήπως βγάλεις άκρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

  

1. κάνε αίτηση για το fixed έστω στα 9,9€ σήμερα

2. βάλε νυχτερινό

Αν θες σβήσε τα σχόλια , μιας και το άλλο νήμα είναι για την αύξηση του fixed

Σε χρέωσαν ρήτρα αναπροσαρμογής , τώρα γιατί είναι 2 δε γνωρίζω ,μίλα απο Δευτέρα στο chat μήπως βγάλεις άκρη

Το οτι ειναι business, δεν το επηρεαζει?

Θα δω σχετικα με το νυκτερινο, μιας και η συνταξη πλησιαζει οποτε δεν ξερω αν εχει νοημα. Δεν δουλευει το εστιατοριο και βραδυ ετσι και αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KoGi είπε

Στο site της protergia δε μπορω να επιλεξω το Fixed και να προχωρησω σε αλλαγη παροχου!!!

Το εκοψαν το προγραμμα να φανταστω?!!

το έχουν αναφέρει και αλλοι οτι μέσω site δεν προχωράει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που μπηκαν σε μια σειρα τα πραγματα σχετικα με την αλλαγη παροχου, μια ακομη ερωτηση. Νομιζω οτι καπου ειχα διαβασει μια αναφορα αλλα δεν την βρισκω αυτη την στιγμη.

οποιος αλλαξε προγραμμα σε fixed παραμενοντας στην ιδια εταιρεια χωρις επιβαρυνση, η αλλαξε παροχο χωρις κοστος προωρης αποχωρησης, λογω υπερβολικων χρεωσεων ΟΤΣ, διεκδικει με καποιο τροπο απο τον παροχο του τις χρεωσεις ΟΤΣ προηγουμενων μηνων ; Αν ναι με τι τροπο και σε ποιο βαθος χρονου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Το οτι ειναι business, δεν το επηρεαζει?

Θα δω σχετικα με το νυκτερινο, μιας και η συνταξη πλησιαζει οποτε δεν ξερω αν εχει νοημα. Δεν δουλευει το εστιατοριο και βραδυ ετσι και αλλιως

δεν είδα οτι είναι business , επομένως ρώτα πρώτα πόσο είναι το fixed (για να μη σου έρχεται αναπροσαρμογή) στο επαγγελματικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...