Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω την εντύπωση ότι NRG smart46% Fixed μόλις καταργήθηκε..... δεν υπάρχει στο Site της NRG η επιλογή Fixed και από γνωστό site σύγκρισης τιμών μου πηρθε email ότι ισχύει μέχρι αύριο 11/9..... αλλά μάλλον το εξαφάνησαν από σημερα....

Επεξ/σία από fasmatikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, fasmatikos είπε

έχω την εντύπωση ότι NRG smart46% Fixed μόλις καταργήθηκε..... δεν υπάρχει στο Site της NRG η επιλογή Fixed και από γνωστό site σύγκρισης τιμών μου πηρθε email ότι ισχύει μέχρι αύριο 11/9..... αλλά μάλλον το εξαφάνησαν από σημερα....

βαρέθηκαν τις καταγγελίες φαίνεται 😂

το κόβω τώρα όλοι να τρομοκρατούνται και να ρωτάνε αν θα καταργηθεί απο όσους ήδη το έχουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

βαρέθηκαν τις καταγγελίες φαίνεται 😂

το κόβω τώρα όλοι να τρομοκρατούνται και να ρωτάνε αν θα καταργηθεί απο όσους ήδη το έχουν !

ε ρε γλέντια.... το απόγευμα μου έστειλαν τη σύμβαση και πριν μια ώρα την έστειλα υπογεγραμμένη (ηλεκτρονικά)..... αντε πάλι στα τηλέφωνα...... τι σκατά... στην αλλαγή πάνω έπεσα ?? ρε τι τραβάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, fasmatikos είπε

ε ρε γλέντια.... το απόγευμα μου έστειλαν τη σύμβαση και πριν μια ώρα την έστειλα υπογεγραμμένη (ηλεκτρονικά)..... αντε πάλι στα τηλέφωνα...... τι σκατά... στην αλλαγή πάνω έπεσα ?? ρε τι τραβάμε...

είχες τικαρισμένο το fixed?

πάντως και εσύ και ο @ppmarkos (edit τελικά είχε και αυτός ενεργοποιημένο το fixed )έχετε δικαίωμα υποαναχώρησης .

Εκτός αν έχουν κανα πλαίσιο καινούριο "άμεσης εκπροσώπησης" που μετρά απο τη στιγμή της αίτησης.

Πχ ήταν επιλογή αν ήθελες στην efaenergy

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58734819

____________________________________________________________________________-

τρεις και ο κούκος θα μείνουν στο excel 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, korakios είπε

είχες τικαρισμένο το fixed?

πάντως και εσύ και ο @ppmarkos έχετε δικαίωμα υποαναχώρησης .

Εκτός αν έχουν κανα πλαίσιο καινούριο "άμεσης εκπροσώπησης" που μετρά απο τη στιγμή της αίτησης.

Πχ ήταν επιλογή αν ήθελες στην efaenergy

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58734819

Ναι το είχα τικαρισμένο ! πλέον αν πας να κάνεις αίτηση δεν υπάρχει το αντίστοιχο κουτάκι για fixed, μόνο το κουτάκι για nrg green υπάρχει.... 

ΕΠίσης η σύμβαση πάνω έλεγε ότι μπορεί να υπογρφεί μέχρι 25/09! λογικά δεν θα έχω θέμα αλλά ως γνωστόν δεν υπάρχει λογική...

Για άμεση εκπροσώπηση με την υπογραφή δεν αναφέρει κάτι,  αναφέρει ότι τίθεται σε ισχύ από την ημερομηνία υπογραφής.... όμως αναφέρει επίσης ότι έχουμε δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών.... ίδωμεν...

image.png.58175a72030bc4463bb3cd10b1a1da03.png

Επεξ/σία από fasmatikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fasmatikos είπε

Ναι το είχα τικαρισμένο ! πλέον αν πας να κάνεις αίτηση δεν υπάρχει το αντίστοιχο κουτάκι, μόνο το nrg green υπάρχει....

το είχε βγάλει πριν καιρό και στα επαγγελματικά .

Αναμένω και καμια επιβεβαίωση από κάποιον που θα κάνει αίτηση να μας ενημερώσει και αν είναι θα τα πετάξω απο το excel

Μπορεί να ετοιμάζεται να το πάει 20€ 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

το είχε βγάλει πριν καιρό και στα επαγγελματικά .

Αναμένω και καμια επιβεβαίωση από κάποιον που θα κάνει αίτηση να μας ενημερώσει και αν είναι θα τα πετάξω απο το excel

μόλις έκανε φιλος αίτηση (χωρίς FIXED πλεόν) και θα τους πάρει αυριο να ρωτήσει αν-θα-όταν-τι και πως.... οποτε όταν μάθω  θα ενημερώσω κι εγώ...

btw έχω διαβάσει σε βάθος 1 χρόνου  και τις 712 σελίδες του θέματος, έχω βρει απαντήσεις για όλες τις ερωτήσεις που ήθελα να κάνω,  και νιώθω λες και γνωρίζω τον κοράκιο και τα άλλα παιδιά από το στρατό... 😆😆

να στε καλά παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fasmatikos είπε

μόλις έκανε φιλος αίτηση (χωρίς FIXED πλεόν) και θα τους πάρει αυριο να ρωτήσει αν-θα-όταν-τι και πως.... οποτε όταν μάθω  θα ενημερώσω κι εγώ...

λογικά αν είχε τικαρισμένο το fixed δε νομίζω να του πούνε όχι . Αλλά απο τηλ μόνο δε λέει , μόνο γραπτώς , καλό είναι να μιλήσετε και στο chat και να επιλέξετε αποστολή της συνομιλίας στο email σας

7 λεπτά πριν, fasmatikos είπε

btw έχω διαβάσει σε βάθος 1 χρόνου  και τις 712 σελίδες του θέματος, έχω βρει απαντήσεις για όλες τις ερωτήσεις που ήθελα να κάνω,  και νιώθω λες και γνωρίζω τον κοράκιο και τα άλλα παιδιά από το στρατό... 😆😆

δυστυχώς ,τα καλύτερα διαγράφτηκαν , είχε επικές σελίδες αραιά και που :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, korakios είπε

τρεις και ο κούκος θα μείνουν στο excel 😁

Στα λεγα εγώ ότι θα γυρίσουμε όλοι στο μαντρί (ΔΕΗ) και δε με πίστευες 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, skritikos είπε

Είναι αστείο το ότι κατάντησε η ΔΕΗ να έχει καλύτερο online service από όλους αυτούς! Αλλάζουν οι καιροί;!

 

Κι εγω ειχα κανει ενα ερωτημα τον χειμωνα με τα χιονια και μου απαντησαν το καλοκαιρι 8 μηνες μετα με 45 βαθμους ζεστη.Να δεις εκει ποσοι καιροι αλλαξαν.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fasmatikos είπε

έχω την εντύπωση ότι NRG smart46% Fixed μόλις καταργήθηκε..... δεν υπάρχει στο Site της NRG η επιλογή Fixed και από γνωστό site σύγκρισης τιμών μου πηρθε email ότι ισχύει μέχρι αύριο 11/9..... αλλά μάλλον το εξαφάνησαν από σημερα....

εγω με υπογραφη συμβολαιου 31/8 και αλλαγη σε nrg 8/9 στο mynrg μου γραφει smart46nrg χωρις να λεει fixed αλλα επειδη δεν ξερω αν γενικα το γραφει η οχι περιμενω σε 10 μερες το πρωτο λογαριασμο για να δω τι θα λεει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vasilismf είπε

εγω με υπογραφη συμβολαιου 31/8 και αλλαγη σε nrg 8/9 στο mynrg μου γραφει smart46nrg χωρις να λεει fixed αλλα επειδη δεν ξερω αν γενικα το γραφει η οχι περιμενω σε 10 μερες το πρωτο λογαριασμο για να δω τι θα λεει!

είχες τικαρισμένη την επιλογή fixed?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58788650

αν όχι στείλε σήμερα την αίτηση

Αίτηση & Ειδικοί όροι_nrg fixed.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Κι εγω ειχα κανει ενα ερωτημα τον χειμωνα με τα χιονια και μου απαντησαν το καλοκαιρι 8 μηνες μετα με 45 βαθμους ζεστη.Να δεις εκει ποσοι καιροι αλλαξαν.

Στο online τους (αιτήσης) και στο κομμάτι ebill/app κτλ είναι η μέρα με την νύχτα με την ΔΕΗ πριν λίγα χρόνια.

Δυστυχώς όπως και στον ΟΤΕ, υπάρχουν τόσο σύνθετες δομές και τεμπέληδες/βολεμένοι που ριζική βελτίωση θα έρθει μετά πολλά χρόνια (ίσως με μια πλήρη ιδιωτικοποίηση;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μη συνεχίσουμε περι ΔΕΗ ,ακριβώς γιαυτό το λόγο "στέλνω" κόσμο εδώ

______________________________________________

σε άλλα νέα 0,1733 η κιλοβατώρα με ρήτρα στην NRG (πόσταρε μέλος λογαριασμό , βέβαια σε λάθος τοπικ)

πιστεύω οι επόμενοι γενικότερα με ρήτρα κάπου εκεί θα έρθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...