Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.

καλεσα το chat της zenith  χθες και μου ειπε ο συνομιλητης πως δεν μπορει να μου δωσει πληροφοριες για τις ρητρες ΟΤΣ και αν θελω να καλεσω  στο τηλεφωνο ή να με καλεσουν αυτοι. Επειδη θελω να υπαρχει κατι σε εγγραφο αφου σκεφτομαι να τους ζητησω αποδεσμευση, τι τροπος γραπτής επικοινωνιας υπαρχει με Ζενιθ γιατι τα γραπτα μενουν. 

 

chat.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Καλημερα.

καλεσα το chat της zenith  χθες και μου ειπε ο συνομιλητης πως δεν μπορει να μου δωσει πληροφοριες για τις ρητρες ΟΤΣ και αν θελω να καλεσω  στο τηλεφωνο ή να με καλεσουν αυτοι. Επειδη θελω να υπαρχει κατι σε εγγραφο αφου σκεφτομαι να τους ζητησω αποδεσμευση, τι τροπος γραπτής επικοινωνιας υπαρχει με Ζενιθ γιατι τα γραπτα μενουν. 

θύμισέ μου , ήσουν στη ζενιθ και έφαγες ρήτρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsigpan

Από το τσατ:

Καλησπέρα σας.
Ονομάζομαι Κωνσταντίνος.

Πάντα στη Ζενιθ αυτός βγαίνει.. Η απλά όποιος και να μπει γράφει Κωνσταντίνος ή έχουν ένα και μοναδικό αστέρι εκεί... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

θύμισέ μου , ήσουν στη ζενιθ και έφαγες ρήτρα ?

Korakios εγω ημουν Ηρων και εκανα ΔΕΗ online. ειναι για τους γονείς. Ειναι στη ζενιθ δεν εχει ερθει ακομη  η ρητρα λογω μη συμπληρωσης 6μηνου αλλα λογω ενταξης σε κατηγορια ευπαθών ομαδων τους ειπαν δεν μπορουν να μεινουν στο υπαρχον προγραμμα.

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

κάτσε κάτσε, και αυτή τη τιμή KWh και το τεράστιο πάγιο? που συμφέρει αυτό ακριβώς? πως το προωθούν δηλαδή?

Είναι για τους πανικόβλητους που θέλουν να γλιτώσουν απ'τη ρήτρα προσαρμογής. Ακούνε σταθερό, και δε σκέφτονται σε τι τιμή υπογράφουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παιδες, είναι προσπάθειες εξαπάτησης και με καποιο τρόπο πρέπει να σηκώσουμε μπαϊράκι. Οι ρυθμιστικές αρχές αντί να τους πάρουν τα σώβρακα κάνουν παραινεσεις στου κουφού την πόρτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα σήμερα νέα επικοινωνία με την ΕΦΑ καθώς έχουν περάσει 10 μέρες από τοτε που έστειλα την αίτηση και δεν είχα κάποιο νέο. Μου είπαν ότι υπάρχει πολύ μεγάλος όγκος από νέες αιτήσεις και για αυτό υπάρχει καθυστέρηση. Όσοι κάνουν εκεί αίτηση και για κάποιο λόγο βιαζονται  ας το έχουν υπόψιν τους.

Πιο πριν είχα μιλήσει με ΔΕΔΔΗΕ για να δω αν είχε φτάσει σε αυτούς το αίτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Καλημερα.

καλεσα το chat της zenith  χθες και μου ειπε ο συνομιλητης πως δεν μπορει να μου δωσει πληροφοριες για τις ρητρες ΟΤΣ και αν θελω να καλεσω  στο τηλεφωνο ή να με καλεσουν αυτοι. Επειδη θελω να υπαρχει κατι σε εγγραφο αφου σκεφτομαι να τους ζητησω αποδεσμευση, τι τροπος γραπτής επικοινωνιας υπαρχει με Ζενιθ γιατι τα γραπτα μενουν. 

 

chat.txt 865 B · 6 downloads

Εγώ απλά τους αναφέρω ότι η συνομιλία καταγράφεται για κάθε νόμιμη χρήση και χρησιμοποιώ την εφαρμογή Cube ACR.

Επεξ/σία από Juan_Mortyme
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 minutes ago, ekrepali said:

Είναι για τους πανικόβλητους που θέλουν να γλιτώσουν απ'τη ρήτρα προσαρμογής. Ακούνε σταθερό, και δε σκέφτονται σε τι τιμή υπογράφουν.

 

21 minutes ago, Αντώνης Τ. said:

Οχι παιδες, είναι προσπάθειες εξαπάτησης και με καποιο τρόπο πρέπει να σηκώσουμε μπαϊράκι. Οι ρυθμιστικές αρχές αντί να τους πάρουν τα σώβρακα κάνουν παραινεσεις στου κουφού την πόρτα.

πήρα τον πατέρα μου και του είπα προσοχή, ότι σου πουν για αλλα προγράμματα θα λες όχι,

πρακτικά είδαν ότι φεύγει κόσμος από το UP που δεν έχει ρήτρα, και πάνε να κλειδώσουν τον κόσμο για 2 χρονια

Επεξ/σία από Dark_son20
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Belial είπε

Ποιός είναι ο αριθμός που επικοινωνείται μέσω viber με την EFA ENERGY;

Σου το έστειλα σε pm. Απ' ότι έχω καταλάβει είναι τηλέφωνα πωλητών

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Belial είπε

Ποιός είναι ο αριθμός που επικοινωνείται μέσω viber με την EFA ENERGY;

 Συγνωμη δεν σκεφτηκα να  σου το στειλω σε pm και το εγραψα εδω. Πως διαγραφω ενα ποστ μου;

Επεξ/σία από tsigpan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsigpan είπε

Korakios εγω ημουν Ηρων και εκανα ΔΕΗ online. ειναι για τους γονείς. Ειναι στη ζενιθ δεν εχει ερθει ακομη  η ρητρα λογω μη συμπληρωσης 6μηνου αλλα λογω ενταξης σε κατηγορια ευπαθών ομαδων τους ειπαν δεν μπορουν να μεινουν στο υπαρχον προγραμμα.

τότε στο email ρώτα τους , ίσως να καταφέρεις να φύγεις γενικότερα αλλά καλό είναι απο τώρα να ψάχνεσαι

Κοιτούσα τώρα το σταθερό της Ζενιθ , απο 0,1062 πήγε  0,14355 (με 5% έκπτωση και 0,15111 αρχική)

με ετήσια φυσικά συνδρομή 59€ (~5€/μήνα)

Τα προγράμματα που θα ακολουθήσουν χωρίς πάγια ,υπολογίζω οτι θα είναι 0,16-0,17

Σε 2-3 μέρες βγαίνει και λογαριασμός απο NRG και αν κάτσει στραβή φεύγω ΕΦΑ

 

 

1 ώρα πριν, Αντώνης Τ. είπε

Οχι παιδες, είναι προσπάθειες εξαπάτησης και με καποιο τρόπο πρέπει να σηκώσουμε μπαϊράκι. Οι ρυθμιστικές αρχές αντί να τους πάρουν τα σώβρακα κάνουν παραινεσεις στου κουφού την πόρτα.

κάντε αυτό που δεν έκανα (δεν κράτησα ψυχραιμία) , ζητήστε τις προσφορές τους γραπτώς και σε περίπτωση που δεν αναφέρουν αναπροσαρμογή , κρύβουν κλίμακες κτλ στείλτε στη ΡΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...