Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με καλεσαν παλι απο το φυσικο αεριο Ελλαδας.
0,05κατι μερα
0,039 νυχτα
χωρις ρητρα για 6 μηνες αλλα λεει δεν ειναι σιγουρο οτι θα βαλουν και μετα γιατι ειναι μεγαλη εταιρια και το απορροφάει 🤨
2 χρονια δέσμευση

πρεπει να ειναι αυτο https://aerioattikis.blob.core.windows.net/wp-uploads/2021/06/HR_MainPricelist_ExtraServices_v5_6.pdf το maxi που λεει και η τιμη βγαινει με εκπτωση συνέπειας 

Αυτα.. 
Της ειπα θα ψαξω να δω τι ρητρα αποχώρισης εχει η Nrg
Ξερει κανεις; 

Επεξ/σία από gorge18
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, korakios είπε

άρα watt&volt ?

H ΔΕΗ με 30% έκπτωση (ως πότε ισχύει; ) και ρήτρα προσαρμογής 0.05e/kwh περίπου στα ίδια βγαίνει τελική τιμή.

Μόλις λήξει η προσφορά της EFA, το ίδιο δίλλημα θα έχουν κι όσοι είναι στο Γ21.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gorge18 είπε

χωρις ρητρα για 6 μηνες αλλα λεει δεν ειναι σιγουρο οτι θα βαλουν και μετα γιατι ειναι μεγαλη εταιρια και το απορροφάει 🤨

αν ορκίστηκε στην προσκοπική του τιμή , όλα καλά , αλλιώς μην υπογράφεις  😁

8 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Της ειπα θα ψαξω να δω τι ρητρα αποχώρισης εχει η Nrg
Ξερει κανεις; 

γράφει ακριβώς το συμβόλαιο , καλή επιτυχία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, korakios είπε

είναι αορίστου , αλλά το fixed προβλέπει στους ειδικούς όρους 2.1 ,τους 24 μήνες

οι ειδικοί υπερισχύουν τους γενικούς 😁

Μάλιστα... Άντε σε βάζω να μου βγάζεις τη βρώμικη δουλειά και σε αναγκάζω να μου βάζεις τις ατάκες που έχεις έτοιμες για κόπι πέιστ στους νέους.:P

Όπως και να έχει, βλέπω το "BUSINESS STANDARD 22" ως μονόδρομο, ακόμα και με την 24μηνη δέσμευση. Τυχόν πρόστιμα από πρόωρη αποχώρηση θα βγουν από την εξοικονόμηση στο ρεύμα. Ήδη τον Ιούλιο και τον Αύγουστο πληρώθηκαν τουλάχιστον 700€ κερατιάτικα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

H ΔΕΗ με 30% έκπτωση (ως πότε ισχύει; )

για πάντα , είναι η νέα χρέωση των παλιών της προγραμμάτων Γ*

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

και ρήτρα προσαρμογής 0.05e/kwh περίπου στα ίδια βγαίνει τελική τιμή.

το θέμα είναι οτι είναι 0,08 περίπου και θα ανεβαίνει

Επεξ/σία από korakios
λινκ
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

έχει αλλάξει πλέον , στα 0,14455 , να έχεις το νου σου

ναι αλλά με πόση ρήτρα αναπροσαρμογής ? (εκτός αν ήσουν σε πρόγραμμα χωρίς αναπροσαρμογή)

δες απο το προηγούμενο στο περίπου και ανάλογα με την ενεργειακή κλάση του σπιτιού , συσκευές και αν άλλαξε ο αριθμός των ατόμων κάνε προσθαφαίρεση

βάλε στο "πρόγραμμά σας" τη χρέωση του Power "Free" (σε εισαγωγικά λόγω συνδρομής) και βλέπεις

________________________________________________________________________________________________________

Είναι κανείς Volterra σε πρόγραμμα με ρήτρα ή χωρίς ?

@Adamakos33 άσχετα με τη ρήτρα , στην έκδοση λογαριασμών γίνεται μηνιαία ? μπορείς να καταχωρήσεις εσύ κάθε μήνα την έκδοση ? υπάρχει εφαρμογή ή στη σελίδα ?

email τηλέφωνα επικοινωνία κομπλέ ?

Ναι μπορεις ανα μηνα , αυτο εκανα εγω για να δω τι γινεται τωρα με τις αυξησεις, και μου εβαλαν 62 ευρω ρυτρα για 420 khw! σε 28 μερες!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

μέσω τηλ , εφαρμογής , στην ιστοσελίδα ?

ναι μεσω της ιστοσελιδας σιγουρα, λογικα και απο την εφαρμογη δεν την εχω δουλεψει ιδιαιτερα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Τόσο είναι τώρα. Ποιός σου εγγυάται για το χειμώνα;

δεν είναι το είχα ξανακάνει εδώ

Αναφορά σε κείμενο

με ΟΤΣ 120 έχεις

Προτέργια 

(1,18*120 +13 -50)/1000= + 0,1046 + 0,06395 = 0,16855 τελική

 

Ελίν

(1,22*120 + 5,7 - 58)/1000= 0,0941 + 0,0698 = 0,16390 τελική

 

ΔΕΗ (δε νομίζω να είναι συνολικά 35% , λογικά το 5% εφαρμόζεται στο υπόλοιπο 70% ,στον επόμενο)

(1,15*120+11,5-50)/1000= 0,0995+0,066027 = 0,165527 τελική

 

2 λεπτά πριν, Adamakos33 είπε

ναι μεσω της ιστοσελιδας σιγουρα, λογικα και απο την εφαρμογη δεν την εχω δουλεψει ιδιαιτερα

σε ζάλισα , αλλά σε βρήκα εύκαιρο , η συνέπεια μπαίνει απευθείας ή στον επόμενο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έλαβα επιστολή από ΕΛΙΝ. Για επαγγελματικό βέβαια πρόγραμμα αλλά λογικά θα ακολουθήσει και για το οικιακό. Ήμουν σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο και με 0.08 €/Kwh σταθερή χωρίς ΟΤΣ. Πλέον η τιμή πάει στα 0,1305 €/Kwh και πάγιο 15 ευρώ το μήνα δηλαδή 180 ευρώ τον χρόνο. Από μια γρήγορη ματιά που έριξα η ΖΕΝΙΘ σε  πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ είναι πιο φθηνή  και μάλλον προς τα εκεί θα κατευθυνθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Μόλις έλαβα επιστολή από ΕΛΙΝ. Για επαγγελματικό βέβαια πρόγραμμα αλλά λογικά θα ακολουθήσει και για το οικιακό. Ήμουν σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο και με 0.08 €/Kwh σταθερή χωρίς ΟΤΣ. Πλέον η τιμή πάει στα 0,1305 €/Kwh και πάγιο 15 ευρώ το μήνα δηλαδή 180 ευρώ τον χρόνο. Από μια γρήγορη ματιά που έριξα η ΖΕΝΙΘ σε  πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ είναι πιο φθηνή  και μάλλον προς τα εκεί θα κατευθυνθώ.

Αν είναι Γ21 δες και της efa όσο προλαβαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Μόλις έλαβα επιστολή από ΕΛΙΝ. Για επαγγελματικό βέβαια πρόγραμμα αλλά λογικά θα ακολουθήσει και για το οικιακό. Ήμουν σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο και με 0.08 €/Kwh σταθερή χωρίς ΟΤΣ. Πλέον η τιμή πάει στα 0,1305 €/Kwh και πάγιο 15 ευρώ το μήνα δηλαδή 180 ευρώ τον χρόνο. Από μια γρήγορη ματιά που έριξα η ΖΕΝΙΘ σε  πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ είναι πιο φθηνή  και μάλλον προς τα εκεί θα κατευθυνθώ.

Την ίδια επιστολή έλαβα και εγώ για το επαγγελματικό (κοινόχρηστα πολυκατοικίας). 

 

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Αν είναι Γ21 δες και της efa όσο προλαβαίνεις

το δικό μου είναι Γ21 αλλά δεν πρλαβαίνω να πάω efa (πρέπει να συνενοηθώ με τους υπόλοιπους)

Τι άλλο προτείνεις. Μην μου πεις για το εξέλ :) 

έχουμε χαμηλές καταναλώσεις τον μήνα, ψάχνω για κάτι να έχω το κεφάλι μου (μας) ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, userAnon είπε

Τι άλλο προτείνεις. Μην μου πεις για το εξέλ :) 

δεν έχω επαγγελματικά έτσι κιαλλιώς στο excel , αλλά για Γ21 δεν υπάρχει κάτι άλλο μέχρι στιγμής πλην της efa

και Γ22 μόνο η we και με προσοχή στους όρους και watt&volt

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Μόλις έλαβα επιστολή από ΕΛΙΝ. Για επαγγελματικό βέβαια πρόγραμμα αλλά λογικά θα ακολουθήσει και για το οικιακό. Ήμουν σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο και με 0.08 €/Kwh σταθερή χωρίς ΟΤΣ. Πλέον η τιμή πάει στα 0,1305 €/Kwh και πάγιο 15 ευρώ το μήνα δηλαδή 180 ευρώ τον χρόνο. Από μια γρήγορη ματιά που έριξα η ΖΕΝΙΘ σε  πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ είναι πιο φθηνή  και μάλλον προς τα εκεί θα κατευθυνθώ.

Ωχ. Συνήπως οι τιμές στα επαγγελματικά και τα οικιακά της Ελίν πάνε πακέτο.

@bill27 εσύ είχες καμιά ενημέρωση το οικιακό σου;

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...