Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, korakios είπε

 αν έρθουν καλά προγράμματα και θες να φύγεις θα έχεις ρήτρα αποχώρησης

Μέχρι την άνοιξη θα αυξηθούν κι άλλο και μετά θα "ανακαλύψουμε" τον πληθωρισμό και θα έχουμε γλυκαθεί και καμία τιμή δεν θα γυρίσει πίσω δυστυχώς πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

μάλλον σου κάνανε προσωποποιημένη , αλλά ας επιμείνει ο @HERTHAN

@DownUNDERground επίσης

Τι να σου πω,δεν ξέρω..
εγω προσφορά για το οικιακό ζήτησα και μόλις τελειώσαμε τον ρώτησα αν έχουν και για Γ22 και μου είπε αυτό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Ωχ. Συνήπως οι τιμές στα επαγγελματικά και τα οικιακά της Ελίν πάνε πακέτο.

@bill27 εσύ είχες καμιά ενημέρωση το οικιακό σου;

 

@ekrepali όχι δεν μου έχει έρθει τπτ. Μάλλον καί εγώ αύριο θά επικοινωνήσω με εφα , αυτοί έχουν σκοπό να με πάρουν τελευταία μέρα του συμβολαίου, και μετά από αυτό που είδα ότι ήρθε στα παιδιά φαντάζομαι τί τιμή θά μου προσφέρουν... Καλά δεν υπάρχει ούτε ένας πού νά είναι στο 365 νυχτερινό και νά τού λήγει το συμβόλαιο σήμερα αύριο να μου πει τι έγινε;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Εχει ερθει σε καποιον ο λογαριασμος απο Ελιν? να δουμε τι εκπληξεις θα μας εχει αυτος ο μηνας

- Επισης απο 01/09 οι αλλαγες, μπορουμε να κανουμε κατι?

- για να καταγγειλουμε τη συμβαση πρεπει να κανουμε κατι? ή απλα αιτηση σε αλλον παροχο? Εχω ηδη κανει αιτηση στην Δεη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, wiowia είπε

Τι να σου πω,δεν ξέρω..
εγω προσφορά για το οικιακό ζήτησα και μόλις τελειώσαμε τον ρώτησα αν έχουν και για Γ22 και μου είπε αυτό..

περίεργο αυτό..... τηλεφωνικά ή πηγές σε κατάστημα? 

Επεξ/σία από thanos-parousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

- Επισης απο 01/09 οι αλλαγες, μπορουμε να κανουμε κατι?

ίσως μέσω ΣτΚ , αλλά είναι νόμιμο (edit διεκδικήστε όμως για να αλλάξει επιτέλους)

5 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

- για να καταγγειλουμε τη συμβαση πρεπει να κανουμε κατι? ή απλα αιτηση σε αλλον παροχο? Εχω ηδη κανει αιτηση στην Δεη

δε χρειάζεται καταγγελία , όταν υπογράφεις σε νέο πάροχο υπογράφεις ήδη και εκπροσώπηση για την αλλαγή , το κανει ο νέος πάροχος δηλαδή

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Υπάρχει καλή εφαρμογή στο play store  για βολτερα . Εύχρηστη ,κάθε μήνα δηλώνεις και βγαίνει εκκαθάριση  +κάθε τετράμηνο από δεδδηε.Τηλεφωνικη εξυπηρέτηση άριστη θα έλεγα και με μικρή αναμονή (10λεπτα τοπ). , Email επόμενη μεθεπόμενη έχεις απάντηση....με βλέπω να αλλάζω στο 360  έχω λάβει όρους και τιμοκατάλογο και μένει να αποστείλω ένα αποδέχομαι

η συνέπεια μπαίνει στον επόμενο ? ή άμεσα όπως κάποιους άλλους , ή μετά τον εκκαθαριστικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε και εμένα το mail από elin. Πώς γίνεται να αλλάζει το συμβόλαιο και να ενημερώνεται ο καταναλωτής με ένα μήνα καθυστέρηση; Είναι τελείως μαλάκες; Τους χρωστάω ήδη 12€ χωρίς να έχω συναινέσει ποτέ σε αυτό το πάγιο; Αν ξυπνούσαν ένα πρωί στραβά θα μπορούσαν να μου ζητήσουν 500€ για ένα μήνα και εντάξει μωρέ, άμα δεν σου αρέσει φύγε;

 

Θα αλλάξω πάροχο ακόμα και αν πάω σε ακριβότερο επειδή είναι μπινέδες.

Ευτυχώς που υπάρχει και η ΔΕΗ και έχει την αξιοπιστία της δημόσιας επιχείρησης, oh wait.

 

Η εγγύηση πώς επιστρέφεται γνωρίζει κάποιος;

Επεξ/σία από liopyr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

@kax54638 @scarface5323

Πείτε λίγο για πια προγράμματα μιλάτε ακριβώς;

Τα Electricon ή τα On!Fixed ?

Στα electricon επαγγελματικό 1 και Fixed οικιακό αναφέρομαι εγώ, και τα δυο χωρίς ΟΤΣ. Ήρθε μετά από μερικές ώρε και η επιστολή για το οικιακό πως πάει σε πάγιο 12 ευρώ το μήχα και 0.12 η Kwh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Υπάρχει καλή εφαρμογή στο play store  για βολτερα . Εύχρηστη ,κάθε μήνα δηλώνεις και βγαίνει εκκαθάριση  +κάθε τετράμηνο από δεδδηε.Τηλεφωνικη εξυπηρέτηση άριστη θα έλεγα και με μικρή αναμονή (10λεπτα τοπ). , Email επόμενη μεθεπόμενη έχεις απάντηση....με βλέπω να αλλάζω στο 360  έχω λάβει όρους και τιμοκατάλογο και μένει να αποστείλω ένα αποδέχομαι

Σε ποιο 360 είσαι;
Σε μια πρώτη επικοινωνία που είχα μου φάνηκαν γνώστες. Όταν, δε, τους είπα τι εγίνε με ΕΛΙΝ ήρθε στα όρια του ο πωλητής ότι δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά όταν έχει υπογραφεί συμβόλαιο και να το κοιτάξω να το πάω νομικά. :D :D
Του είπα την κατανάλωση που έχω με βάση τον τελευταίο εκκαθαριστικό μου και μου είπε να πάω στο 360 οικιακό που δεν έχει πάγιο. Βλέπω, όμως, την KWh ψηλά (0.099) και προβληματίζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Σε ποιο 360 είσαι;
Σε μια πρώτη επικοινωνία που είχα μου φάνηκαν γνώστες. Όταν, δε, τους είπα τι εγίνε με ΕΛΙΝ ήρθε στα όρια του ο πωλητής ότι δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά όταν έχει υπογραφεί συμβόλαιο και να το κοιτάξω να το πάω νομικά. :D :D
Του είπα την κατανάλωση που έχω με βάση τον τελευταίο εκκαθαριστικό μου και μου είπε να πάω στο 360 οικιακό που δεν έχει πάγιο. Βλέπω, όμως, την KWh ψηλά (0.099) και προβληματίζομαι...

Είμαι σε παλιό πρόγραμμα 3 χρόνων 0.72 μέρας και 0.6 νύχτα απλά η οτσ ετσουξε. .τελικά ζήτησα αποδοχή για το 360 που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, liopyr είπε

Η εγγύηση πώς επιστρέφεται γνωρίζει κάποιος;

Καλησπέρα ,  εγώ δεν θα πληρώσω τον λογαριασμό και θα απαιτήσω εξοφλητικό  με υπολογισμό της εγγύησης.

Πάντως έπεσα από τα σύννεφα  με την Ελιν, πραγματικά η αναδρομική χρέωση που έβαλαν τους έριξε πολλά σκαλοπάτια στα μάτια μου  επιτόπου έπεσε  αίτηση για ΔΕΗ online και ας μην ειναι η φτηνότερη , βαρέθηκα τα καραγκιοζιλίκια των εναλλακτικών ο επόμενος που θα με πάρει για αλλαγή ρεύματος θα ακούσει τα σχολιανά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, thanos-parousis είπε

περίεργο αυτό..... τηλεφωνικά ή πηγές σε κατάστημα? 

Συμπλήρωσα τη φόρμα από το site τους και με κάλεσαν την ίδια μέρα (Παρασκευή βράδυ).

Επεξ/σία από wiowia
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...