Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο απο τη W+V μόλις ενημερώθηκαν από τον ΔΕΔΔΗΕ για την αίτηση μου να φύγω από αυτούς. Η κυρία με την οποία μίλησα, αφού έκανε μια φιλότιμη προσπάθεια να με πείσει οτι πουθενά δεν θα βρώ καλύτερα από αυτούς,μου πρότεινε το πρόγραμμα ΖΕRO.

Στην ερώτησή μου ποιά είναι η τιμή της kwh στο συγκεκριμένο πρόγραμμα η απάντησή της ήταν οτι δεν υπάρχει καποια συγκερκιμένη τιμή, η τιμή θα αλλάζει κάθε μήνα ανάλογα με την τιμή της χονδρικής. Και φυσικά υπάρχει και το καπέλο των 2 ευρώ/100kwh το οποίο όμως το κάνουν δώρο τους πρώτους 6 μήνες. Επίσης δίνουν μια δωροεπιταγή 40ευρώ για σουπερ μαρκετ .

Τέλος, δεν μπορούσε να πιστέψει οτι υπάρχουν πάροχοι που δίνουν συμβόλαια χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Εκεί μου ήρθε να της πω να τρέξει το excel του @korakiosαλλά τελικά δεν της το είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, d300s είπε

Αν φύγουμε σήμερα απο ελίν για Volterra 360 οικιακό(χωρίς ΟΤΣ και χωρίς ποινή αποχώρησης) για τους επόμενους 6 μήνες κρατάμε τις σημερινές τιμές καταλόγου ότι και να γίνει?

Σε χθεσινη επικοινωνια με υοαλληλο στα κεντρικα τους με διαβεβαιωνε ( :) ) οτι η δεσμευση τιμης για τις αιτησεις εως 30/09 ειναι για 24 μηνες. Εγω του εκεγα οτι δεν τον πιστευω γιατι και η ελιν τα ιδια εκεγε αλλα μονο που δεν εσκιζε τα ρουχα του να με πεισει. Μου εστειλε και σχετικο εντυπο. Τι να πω? Εγω θα το τολμησω. 

FORM.085-58_ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ_V1_V1N_110_ΟΙΚΙΑΚΟ_0.pdf

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, saxter είπε

Σε χθεσινη επικοινωνια με υοαλληλο στα κεντρικα τους με διαβεβαιωνε ( :) ) οτι η δεσμευση τιμης για τις αιτησεις εως 30/09 ειναι για 24 μηνες. Εγω του εκεγα οτι δεν τον πιστευω γιατι και η ελιν τα ιδια εκεγε αλλα μονο που δεν εσκιζε τα ρουχα του να με πεισει. Μου εστειλε και σχετικο εντυπο. Τι να πω? Εγω θα το τολμησω. 

FORM.085-58_ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ_V1_V1N_110_ΟΙΚΙΑΚΟ_0.pdf 207 kB · 1 download

Ουσιαστικα δεν εχει και δεσμευση; αντιθετως δινει δεσμευση τιμης; (υπερ εμας)

Σκεφτομαι να παω ΔΕΗ online που βγαινει λιγο πιο οικονομικα με το 30€ δωρο αλλα δεν ξερουμε αν σε 1 χρονο ξαναπεσουν οι τιμες και δεν μπορω να φυγω.

Τι προτινετε;

Επεξ/σία από Jason13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνοντας την αίτηση προμήθειας ηλ. ενέργειας για Volterra 360οικιακό στο δεύτερο κομμάτι της αίτησης με τα Στοιχεία Μετρητή, στο "Πρόγραμμα" και στο "Εγγύηση" τι βάζω? Το πρόγραμμα που είχα στην ελίν και την εγγύηση που μου είχαν κρατήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μας έβαλε καλά καλά στο Save και τώρα μας παραταει. Έγω έχω καλο feeling πάντως. Εγκρίθηκε και το Κοτ, οπότε βλέπουμε... Θα μείνω να δω τι θα γίνει. Άλλωστε πλέον παντού χαλί μαύρο. 

Ετσι ακριβως.

Κι εγω αν δεν μας κανουν καμια αλλαγη με το Save θα μεινω δεν φευγω.Αν γινει στραβη εχω πατημα μετα το online της ΔΕΗ οπου θα ειμαι στα ιδια.

Ας ελπισουμε να μην μας πειραξουν αλλα θεωρω οτι θα το κανουν γιατι μπαινουν απο μεσα με τα μπουνια στο προγραμμα αυτο.Ειδικα μ'εμας που εχουμε και ΚΟΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ετσι ακριβως.

Κι εγω αν δεν μας κανουν καμια αλλαγη με το Save θα μεινω δεν φευγω.Αν γινει στραβη εχω πατημα μετα το online της ΔΕΗ οπου θα ειμαι στα ιδια.

Ας ελπισουμε να μην μας πειραξουν αλλα θεωρω οτι θα το κανουν γιατι μπαινουν απο μεσα με τα μπουνια στο προγραμμα αυτο.Ειδικα μ'εμας που εχουμε και ΚΟΤ.

Αν μας αναιβασουν το φιξ στα 10 και πάλι ευχαριστώ θα πω, θα μου κακοφανει λίγο βέβαια, αλλά και πάλι σε σχέση με τα άλλα θα είναι πάλι αξιοπρεπές. Ας μην το γκαντεμιασουμε όμως 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lazarnik είπε

Αν μας αναιβασουν το φιξ στα 10 και πάλι ευχαριστώ θα πω, θα μου κακοφανει λίγο βέβαια, αλλά και πάλι σε σχέση με τα άλλα θα είναι πάλι αξιοπρεπές. Ας μην το γκαντεμιασουμε όμως 😁😁😁

Καλα κι εμενα για το fix δεν με νοιαζει παλι με συμφερει.Εγω λεω οτι θα μας πουνε οτι μεταφερομαστε σε αλλο προγραμμα ειτε οτι θ'ανεβει η τιμη της κιλοβατωρας στο υφισταμενο.

Σε καθε περιπτωση θα φυγουμε αζημιως δεν υπαρχει θεμα γι'αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

41 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πώς κι έτσι; Φοβάσαι την ΝRG μετά τη λήξη του 6μήνου;

βασικά 6μηνο έχω ήδη κλείσει και όλα καλά , το fix θα κλείσει Δεκέμβριο και λέω μην το ρισκάρω

32 λεπτά πριν, userAnon είπε

με όσα εχει δει, προφανώς και φοβάται. σε λίγο θα κόψει το ρεύμα τελείως. Κεράκια, τζάκι και ήσυχο το κεφάλι :)

αυτό είναι το σενάριο βασικά, οκ όχι να το κόψω εντελώς αλλά έκοψα και σταθερό ,γενικά κόβω οτι δε χρειάζομαι αυτήν τη περίοδο

19 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μας έβαλε καλά καλά στο Save και τώρα μας παραταει.

θα έρχομαι να σας βλέπω με λουλούδια και σοκολατάκια 😛

31 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Στην ερώτησή μου ποιά είναι η τιμή της kwh στο συγκεκριμένο πρόγραμμα η απάντησή της ήταν οτι δεν υπάρχει καποια συγκερκιμένη τιμή, η τιμή θα αλλάζει κάθε μήνα ανάλογα με την τιμή της χονδρικής.

ε, δεν τη ρωτούσες να σου πει το νούμερο ? έτσι για να ευθυμήσεις που δε θα απαντούσε 😁

31 λεπτά πριν, saxter είπε

Σε χθεσινη επικοινωνια με υοαλληλο στα κεντρικα τους με διαβεβαιωνε ( :) ) οτι η δεσμευση τιμης για τις αιτησεις εως 30/09 ειναι για 24 μηνες

όλοι οι πρόσκοποι στις πωλήσεις πήγαν ....

25 λεπτά πριν, d300s είπε

Συμπληρώνοντας την αίτηση προμήθειας ηλ. ενέργειας για Volterra 360οικιακό στο δεύτερο κομμάτι της αίτησης με τα Στοιχεία Μετρητή, στο "Πρόγραμμα" και στο "Εγγύηση" τι βάζω? Το πρόγραμμα που είχα στην ελίν και την εγγύηση που μου είχαν κρατήσει?

έβαλα τα στοιχεία που φαινόταν για το προηγούμενο πρόγραμμα (μπορεί να έκανα και πατάτα βέβαια)

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σε καθε περιπτωση θα φυγουμε αζημιως δεν υπαρχει θεμα γι'αυτο.

εννοείται αυτό :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα κι εμενα για το fix δεν με νοιαζει παλι με συμφερει.Εγω λεω οτι θα μας πουνε οτι μεταφερομαστε σε αλλο προγραμμα ειτε οτι θ'ανεβει η τιμη της κιλοβατωρας στο υφισταμενο.

Σε καθε περιπτωση θα φυγουμε αζημιως δεν υπαρχει θεμα γι'αυτο.

Συμφωνώ. Οπότε για την ώρα θεατές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, teohokage είπε

ναι έχω κλείσει. Τέλη Ιανουαρίου - Αρχές Φεβρουάριου έγινε το συμβόλαιο.

Αφού κράτησε σταθερή τιμή για 8 μήνες μια χαρά είναι. Εγώ τέλη Οκτώβρη κλείνω 6μηνο.. 

Τη θεωρώ από τις πιο τίμιες εταιρείες πάντως. 

42 λεπτά πριν, saxter είπε

Σε χθεσινη επικοινωνια με υοαλληλο στα κεντρικα τους με διαβεβαιωνε ( :) ) οτι η δεσμευση τιμης για τις αιτησεις εως 30/09 ειναι για 24 μηνες. Εγω του εκεγα οτι δεν τον πιστευω γιατι και η ελιν τα ιδια εκεγε αλλα μονο που δεν εσκιζε τα ρουχα του να με πεισει. Μου εστειλε και σχετικο εντυπο. Τι να πω? Εγω θα το τολμησω. 

FORM.085-58_ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ_V1_V1N_110_ΟΙΚΙΑΚΟ_0.pdf 207 kB · 5 downloads

Ρε παιδιά απ'οτι θυμάμαι το 360 δεν είχε δέσμευση, ήταν σαν τα προηγούμενα προγράμματα της χωρίς δέσμευση. 

Έχει αλλάξει κάτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

 

ε, δεν τη ρωτούσες να σου πει το νούμερο ? έτσι για να ευθυμήσεις που δε θα απαντούσε 😁

 

Την ρώτησα και μάλιστα επίμονα. Η απάντηση της ήταν "σας είπα κύριε,δεν υπάρχει τιμή".

Άτιμη Watt+Volt!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Συμφωνώ. Οπότε για την ώρα θεατές. 

Εννοειται και μην μιλας καθολου.Αν σε ρωτανε σε ποιο προγραμμα εισαι πες δεν ξερω στο πιο ακριβο ειμαι και τελος η συζητηση.:P

Με λιγα λογια κρυψου.:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδια καλα ολα αυτα με volterra αλλα δειτε κραξιμο που πεφτει στις αξιολογησεις και δεν ειμαστε για τετοια πλεον

 

Screenshot 2021-09-28 at 20-50-32 volterra ρευμα αξιολογηση - Αναζήτηση Google.png

Επεξ/σία από thyreates
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Αφού κράτησε σταθερή τιμή για 8 μήνες μια χαρά είναι. Εγώ τέλη Οκτώβρη κλείνω 6μηνο.. 

Τη θεωρώ από τις πιο τίμιες εταιρείες πάντως. 

Ρε παιδιά απ'οτι θυμάμαι το 360 δεν είχε δέσμευση, ήταν σαν τα προηγούμενα προγράμματα της χωρίς δέσμευση. 

Έχει αλλάξει κάτι; 

Δεσμευση 24 μηνες στη τιμη λενε.και καλα fix, Ρητρα/ποινη αποχωρησης δεν εχει. Οποτε για αυτο μαλλον για εκει παω. Ουτε παγιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...