Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Fotis_Greece είπε

Καλησπερα παιδια, μου ηρθε και εμενα η λυπητερη εκκαθαριστικος απο Volterra, 277€ εκ των οποιων τα 150 κατι ειναι η περιβοητη ρητρα.

περίμενες δηλαδή να είναι λιγότερη ??!

2 λεπτά πριν, Fotis_Greece είπε

Τι λετε, γυρναμε πισω ΔΕΗ ή διαλεγουμε το αλλο πακετο Volterra χωρις ρητρες\παγια\δεσμευση

όχι , κάτσε , θα επιδοτήσει το κράτος τα 9€ 😂 (τραγικό)

της voltera δεν το πρόλαβες , τώρα ίσως επειδή είσαι ήδη πελάτης πάρε τηλ να ρωτήσεις αν μπορείς να μπεις στο παλιό

Λογικά θα ετοιμάζουν και αυτοί νέο σταθερό που δε θα συμφέρει , αν μάθεις πες μας τιμές , αλλιώς στο online στο άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδιά πόσες μέρες κάνει η αλλαγή παρόχου απο φυσικό αέριο σε Ήρων; θα πρέπει να έρθει κάποιος να πάρει μετρήσεις για να ολοκληρωθεί η αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

παιδιά πόσες μέρες κάνει η αλλαγή παρόχου απο φυσικό αέριο σε Ήρων; θα πρέπει να έρθει κάποιος να πάρει μετρήσεις για να ολοκληρωθεί η αλλαγή;

είναι μέχρι να αλλάξεις πάροχο στο ρεύμα 😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, korakios said:

είναι μέχρι να αλλάξεις πάροχο στο ρεύμα 😂🤣

αδιάφορο μου είναι το ρεύμα στο εν λόγω οίκημα αφού έχει λιγότερο από 3 ευρώ κατανάλωση.. την έκπτωση στο αέριο θέλω 😂

Αν δεν τους πάω όμως το ρεύμα ντε παίρνω έκπτωση και όπως φαίνεται η τιμή θα τσουρουφλίζει το χειμώνα

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

αδιάφορο μου είναι το ρεύμα στο εν λόγω οίκημα αφού έχει λιγότερο από 3 ευρώ κατανάλωση.. την έκπτωση στο αέριο θέλω 😂

Αν δεν τους πάω όμως το ρεύμα ντε παίρνω έκπτωση και όπως φαίνεται η τιμή θα τσουρουφλίζει το χειμώνα

κάτσε , περίμενε γιατί το έκαψα , μιλάς για φυσικό αέριο ή την εταιρία Φυσικό Αέριο για ρεύμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

αδιάφορο μου είναι το ρεύμα στο εν λόγω οίκημα αφού έχει λιγότερο από 3 ευρώ κατανάλωση.. την έκπτωση στο αέριο θέλω 😂

Αν δεν τους πάω όμως το ρεύμα ντε παίρνω έκπτωση και όπως φαίνεται η τιμή θα τσουρουφλίζει το χειμώνα

Και τι σχεση εχει το αεριο με το συγκεκριμενο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

κάτσε , περίμενε γιατί το έκαψα , μιλάς για φυσικό αέριο ή την εταιρία Φυσικό Αέριο για ρεύμα?

 

Just now, HERTHAN said:

Και τι σχεση εχει το αεριο με το συγκεκριμενο θεμα?

αστείο (μάλλον αποτυχημένο) για την αναμονη αλλαγής παρόχου..

στο θέμα μας πάλι, απο την συμπλήρωση του econtract που ανεβασα δικαιολογητικα κανονικα ποσες μερες θελουν για την αλλαγη; θα με ενημερώσει κάποιος αν χρειάζεται να έρθει να μετρήσει η δεδδηε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Και τι σχεση εχει το αεριο με το συγκεκριμενο θεμα?

περίμενε απάντηση , γιατί παίζει να είναι η Φυσικό Αέριο και να θέλει Ηρών για double ,αλλά αν είναι άλλη οικία δε θα ήθελε να έιναι στο ίδιο ακίνητο ? δε βγάζω άκρη...

Μόλις τώρα, marmagia είπε

στο θέμα μας πάλι, απο την συμπλήρωση του econtract που ανεβασα δικαιολογητικα κανονικα ποσες μερες θελουν για την αλλαγη; θα με ενημερώσει κάποιος αν χρειάζεται να έρθει να μετρήσει η δεδδηε;

αν ξέραμε ποιο είναι 😂

ευτυχώς αναφέρεις ΔΕΔΔΗΕ οπότε κάτι με ρεύμα λες . Αν υπέγραψες κάποιες μέρες ,αν έστειλες τα δικαιολογητικά μπορείς και μήνες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

στο θέμα μας πάλι, απο την συμπλήρωση του econtract που ανεβασα δικαιολογητικα κανονικα ποσες μερες θελουν για την αλλαγη; θα με ενημερώσει κάποιος αν χρειάζεται να έρθει να μετρήσει η δεδδηε;

Ποιο econtract σε ποιον παροχο συγκεκριμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

περίμενε απάντηση , γιατί παίζει να είναι η Φυσικό Αέριο και να θέλει Ηρών για double ,αλλά αν είναι άλλη οικία δε θα ήθελε να έιναι στο ίδιο ακίνητο ? δε βγάζω άκρη...

ίδια διευθυνση, διαφορα ενος οροφου ειναι. Αρα θεωρητικά απότι μου ειπαν μπορω να βαλω double play 

Just now, HERTHAN said:

Ποιο econtract σε ποιον παροχο συγκεκριμενα?

ήρων

12 minutes ago, marmagia said:

παιδιά πόσες μέρες κάνει η αλλαγή παρόχου απο φυσικό αέριο σε Ήρων; θα πρέπει να έρθει κάποιος να πάρει μετρήσεις για να ολοκληρωθεί η αλλαγή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

ίδια διευθυνση, διαφορα ενος οροφου ειναι. Αρα θεωρητικά απότι μου ειπαν μπορω να βαλω double play 

Μιλαμε για ρευμα για φυσικο αεριο?

Μιλαμε για αλλο παροχο η την ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, marmagia είπε

απο την συμπλήρωση του econtract που ανεβασα δικαιολογητικα κανονικα ποσες μερες θελουν για την αλλαγη; θα με ενημερώσει κάποιος αν χρειάζεται να έρθει να μετρήσει η δεδδηε;

αν τα έχεις υπογράψει λίγες μέρες (φωτό έστειλες με τη μέτρηση?)

αν απλά έκανες αίτηση και περιμένεις να σου στείλουν τα δικαιολογητικά μπορεί και μήνες ή να το ξεχάσουν

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Μιλαμε για ρευμα για φυσικο αεριο?

Μιλαμε για αλλο παροχο η την ΔΕΗ?

Ρεύμα απο τη Φυσικό Αέριο (και όχι φυσικό αέριο) , σε Ηρών . τουλάχιστον έτσι κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, marmagia είπε

παιδιά πόσες μέρες κάνει η αλλαγή παρόχου απο φυσικό αέριο σε Ήρων; θα πρέπει να έρθει κάποιος να πάρει μετρήσεις για να ολοκληρωθεί η αλλαγή;

Καλησπέρα.. Αν είσαι στο νομό Αττικής έρχεται ο Δεδδηε  να παρει την τελευταία μέτρηση για να αλλάξει ο παροχος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά συγγνώμη κατάλαβα σας έμπλεξα εντελώς..

Αυτή τη στιγμή έχω ρεύμα στο φυσικό αέριο και έκανα ηλεκτρονική αίτηση για μεταφορά στον Ήρωνα. Υπέγραψα σύμβαση και μέσα σε αυτή τους έγραψα όπως μου ζήτησαν τις μετρήσεις.

τα ερωτήματα μου είναι πόσο καιρό κάνουν; θα έρθει πάραυτα κάποιος να μετρήσει; θα με ενημερώσουν με κάποιο τρόπο οτι ολοκληρώθηκε η αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Αυτή τη στιγμή έχω ρεύμα στο φυσικό αέριο

αν το λες έτσι ,που να βγει άκρη , έχεις ρεύμα στη (εταιρία) Φυσικό Αέριο (με κεφαλαία)

4 λεπτά πριν, marmagia είπε

τα ερωτήματα μου είναι πόσο καιρό κάνουν;

5 εργάσιμες περίπου , ανάλογα το φόρτο (σε ρεύμα σιγά μην έχουν*)

5 λεπτά πριν, marmagia είπε

θα έρθει πάραυτα κάποιος να μετρήσει;

απο ΔΕΔΔΗΕ , ή αν βαριούνται ή έχει γίνει πρόσφατα μέτρηση θα αρκεστούν στη φωτό

αν δεν έδωσες φωτό , δε γνωρίζω μιας και στις περιπτώσεις που δε χρειάστηκε καταμέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ υπήρχε φωτό

7 λεπτά πριν, marmagia είπε

θα με ενημερώσουν με κάποιο τρόπο οτι ολοκληρώθηκε η αλλαγή;

όχι

* στο up! πήγες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...