Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sndev είπε

ρε παιδια εγω που το χα ψαξει πέρυσι με κατανάλωση απο 900 -1200 κwh το τετράμηνο έκπτωση συνεπείας τότε 15% και προπληρωμένο 6% στη ΔΕΗ μου έβγαινε μια η άλλη με τις τρίτες εταιρίες τι μου ξεφεύγει

Καλησπερα... Ετσι ακριβως ειναι...  Και αν αλλαξεις παροχο μπορεις να πληρωσεις και το πιστοποιητικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Fir3fly είπε

Σκεφτομαι και εγω να παω σε εναλλακτικο και ιδιαιτερα στην elpedison, εχει παει καποιος εκει? γνωμες?

Μια χαρα ειναι .... Εαν κανεις καταναλωση πανω απο 2000kw/4μηνο ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εκανα συμβολαιο με ΔΕΔΔΗΕ για εργοταξιακο ρευμα και μου παν να βρω παροχο.Σκεφτομουν εδω και καιρο να δοκιμασω εναλλακτικο, πηρα παντως και την ΔΕΗ και η κοπελια μου πε οτι δεν παρεχουν εργοταξιακο, θα πρεπει να παρω απο ΔΕΔΔΗΕ.Ξαναμιλησα με ΔΕΔΔΗΕ, ηταν σιγουρη οτι πρεπει να βρω παροχο.Νομιζω εδωσα ευκαιρια στην ΔΕΗ, ωρα για εναλλακτικο.

Η 4μηνη καταναλωση μας στο παλιο σπιτι με λεβητα για θερμανση και a/c το καλοκαιρι (μικρη χρηση) ηταν περιπου 1200 kwh, στο καινουργιο σπιτι θα εχουμε ηλιακο θερμοσιφωνα,αντλιες θερμοτητας για θερμανση και a/c για ψυξη, ελπιζω λογω θερμοπροσοψης να μην εχουμε μεγαλη καταναλωση.

Συμφωνα με το allazorevma.gr εχω ετησιο οφελος γυρω στα 80 ευρω αν πχ παω στην πρωτεργια.Για ολες τις εταιριες δεν διαβαζω καλες κριτικες σε google κτλ.Ειναι οντως χειροτερες απο ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, 4saken είπε

Εκανα συμβολαιο με ΔΕΔΔΗΕ για εργοταξιακο ρευμα και μου παν να βρω παροχο

Κάτι δεν....... Απ όσο θυμάμαι από την οικοδομή μου εργοταξιακο ήταν η παροχή  που πήρα μέχρι την ολοκλήρωση της οικοδομής. Μετά πρέπει να γίνει μια διαδικασία ( δημος κλπ)  προκειμενου το εργοταξιακο να πάρει την θέση της κανονικής παροχής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, ηρθε η ΔΕΔΔΗΕ εβαλε καλωδιο, κουτι και μου ειπαν στο γραφειο οτι πρεπει να μιλησω με παροχο.Μιλησα με protergia που με βαζει σε επαγγελματικο 1 και με ΔΕΗ.

Η ΔΕΗ εχει πιο ακριβη κιλοβατωρα, η διαδικασια για να παρω ρευμα δεν κραταει πολυ αρκει να εχει η ΔΕΔΔΗΕ μετρητες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 4saken είπε

Τι να σου πω, ηρθε η ΔΕΔΔΗΕ εβαλε καλωδιο, κουτι και μου ειπαν στο γραφειο οτι πρεπει να μιλησω με παροχο.Μιλησα με protergia που με βαζει σε επαγγελματικο 1 και με ΔΕΗ.

Η ΔΕΗ εχει πιο ακριβη κιλοβατωρα, η διαδικασια για να παρω ρευμα δεν κραταει πολυ αρκει να εχει η ΔΕΔΔΗΕ μετρητες...

μας μπερδεύεις η οικοδομή είναι ημιτελής ? η πήρες νέα παροχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 4saken είπε

Ναι ημιτελης, το εγραψα και στο πρωτο μηνυμα οτι εκανα αιτηση για εργοταξιακο!

  εργοταξιακο - ημιτελής - οικιακή χρήση ..... δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, νοικιασα ενα καινουργιο σπίτι το οποίο δεν εχει καν ρολόι. 

Μίλησα με Elpedison και κου είπαν πρώτα πρέπει να πάω ΔΕΔΔΗΕ να βαλουν ρολοι και έπειτα αυτοί θέλουν 3 4 μερες για να δωσουν ρευμα.

 

Η απορία μου ειναι αν αξιζει η elpedison. Εχω ενα 2αρι 55τμ και μου ειπε οτι εχω εκπτωση λογο εργασιας μου σε ομιλο που εχει ποσοστο στην εταιρεια. 0.074€ / KWh εως 2000 κατανάλωση και απο εκει και πανω 0.082€ /ΚWh Γενικά με κατανάλωση δεν θα εχω κατι ιδιαιτερο...

Για πείτε γνώμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...