Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, andrew0171 είπε

Μπορεις να μου εξηγησεις την ενοια ΚΟΤ,

KOT= κοινωνικό τιμολόγιο ,αν δε δικαιούσαι το αγνοείς

1 λεπτό πριν, andrew0171 είπε

επισης στο excell δεν βρισκω το βελακι για το τριφασικο.

1657963406_.png.0b48a2e6729067c3f51e9fd6e7cddb10.png

ανέβασε screenshot αν στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς δε φαίνεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, korakios είπε

έβγαλε και η elpedison σταθερό , χωρίς πάγιο , χωρίς συνδρομή

μόνο ~0,25€/Kw .....

https://www.elpedison.gr/gr/gia-tin-epiheirisi/reuma-gia-tin-epiheirisi-sas/epaggelmaties-mikresmesaies-epiheiriseis-hamili-tasi/electricitybusiness-1-fixed/

Με τετοια τιμη μαλλον συνεταιροι θελουν να μπουν στις επιχειρησεις.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Ναι, αμέ πως! Φροντίζουν οι πωλητές γι' αυτό, σε όσους είναι ανίδεοι!

Εδώ είπα σε γνωστό μου να καλέσει W+V και να τους ζητήσει να γυρίσει το εμπορικό πρόγραμμα που έχει στο fixed τους συγκεκριμένα και του αρχίσανε πάλι το τροπάριο με το περίφημο Zero. Σου λέει όποιος τσιμπήσει.👿

Φυσικά με ξαναπήρε και του λέω ρίξ' τους άκυρο σε ό,τι βλακεία σου πουν και ζήτα αυτό που σου είπα και ΓΡΑΠΤΩΣ". Το τελευταίο γιατί ήθελαν να κάνουν τηλεφωνικά την ανανέωση...

Καλησπέρα, μήπως έχεις  κάνα νέο από την αίτηση που έκανες γιατί εμένα εδώ και 16 μέρες τίποτα..... τι να πω 

Επεξ/σία από thanos-parousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thanos-parousis είπε

Καλησπέρα, μήπως έχεις  κάνα νέο από την αίτηση που έκανες γιατί εμένα εδώ και 16 μέρες τίποτα..... τι να πω 

Δεν έχει γίνει αίτηση ακόμα. Επίσης δεν αφορά δική μου παροχή και δεν το παρακολουθώ στενά δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, TasosMpag είπε

Καλησπέρα. Σε πρόγραμμα που να συνδυάζει ρεύμα(+νυχτερινό) και αέριο, τι προτείνετε; Είμαι στην NRG προς το παρόν,

σου απαντάω εδώ για το ρεύμα ,να είσαι προετοιμασμένος για ρήτρα αναπροσαρμογής .

Παλιότερα σε ΚΟΤ συνήθως δε βάζανε αλλά τελευταία βάζουν σε όλους

Αν βέβαια έκανες πρόσφατα σύνδεση και σε καλύπτει το δίμηνο χάριτος που είχανε ,είναι σίγουρο οτι θα εφαρμόσουν μετά

επίσης βάλε νυχτερινό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να δώσει ποιά προγράμματα τρέχουν χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής; Είμουν τυχερός και έκανα στο μαγαζί αυτό της we energy που υπήρχε ενα μήνα πριν (τώρα το άλλαξαν και έχει μέσα τη ρήτρα). Μόνο το zero της watt-volt βρήκα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει. Σπίτι έχουμε nrg και ήρθε τρελό νούμερο (470) εκκαθαριστικός. Πέρσι τέτοια περίοδο είχε έρθει 215. Εντωμεταξύ η επιδότηση του κράτους είναι αυτή αν κατάλαβα σωστά. Πίστωση Ταμείου Ενεργειακής Μετάβασης -9,00€ 300kWhX0,03000€/kWh Πίστωση Ταμείου Ενεργειακής Μετάβασης -6,60€ 110kWhX0,06000€/kW. 9€ και 6,60€ σε ένα λογαριασμό 470 ευρω.... Η ρήτρα πέρσι ήταν 0,96€ και τώρα είναι 186. Προφανώς έχουμε μπει σε φάση τεράστιων αυξήσεων 50%+. Πολύ παραπάνω από όσα μας έλεγαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 1comment είπε

Πολύ παραπάνω από όσα μας έλεγαν...

>0,26 τα κυμαινόμενα για Οκτ

4 λεπτά πριν, 1comment είπε

Μόνο το zero της watt-volt βρήκα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει.

😂

6 λεπτά πριν, 1comment είπε

Μπορεί κάποιος να δώσει ποιά προγράμματα τρέχουν χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής;

δες το excel της υπογραφής μου να δεις τι γίνεται και διάβασε τις τελευταίες σελίδες στο άλλο θέμα

8 λεπτά πριν, 1comment είπε

Προφανώς έχουμε μπει σε φάση τεράστιων αυξήσεων 50%+

πάνω απο διπλάσια η χοντρική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, 1comment είπε

Μπορεί κάποιος να δώσει ποιά προγράμματα τρέχουν χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής; Είμουν τυχερός και έκανα στο μαγαζί αυτό της we energy που υπήρχε ενα μήνα πριν (τώρα το άλλαξαν και έχει μέσα τη ρήτρα). Μόνο το zero της watt-volt βρήκα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει. Σπίτι έχουμε nrg και ήρθε τρελό νούμερο (470) εκκαθαριστικός. Πέρσι τέτοια περίοδο είχε έρθει 215. Εντωμεταξύ η επιδότηση του κράτους είναι αυτή αν κατάλαβα σωστά. Πίστωση Ταμείου Ενεργειακής Μετάβασης -9,00€ 300kWhX0,03000€/kWh Πίστωση Ταμείου Ενεργειακής Μετάβασης -6,60€ 110kWhX0,06000€/kW. 9€ και 6,60€ σε ένα λογαριασμό 470 ευρω.... Η ρήτρα πέρσι ήταν 0,96€ και τώρα είναι 186. Προφανώς έχουμε μπει σε φάση τεράστιων αυξήσεων 50%+. Πολύ παραπάνω από όσα μας έλεγαν...

Ό,τι σου είπε ο κοράκιος. Δεν είναι αυτές εποχές για κυμαινόμενα προγράμματα. Οικιακό πάλι καλά να λες που έμεινε η ΔΕΗ ακόμα.

Επαγγελματικά μόνο το Watt & Volt Βusiness Fixed... κι αυτό με τσιμπημένη τιμή και δέσμευση 2 χρόνια.

Επίσης στη WeEnergy πρόσεχε. Ό,τι υπέγραψες ισχύει μόνο για 6 μήνες (σε προστατεύει ο κώδικας προμήθειας).

4.jpg.45aa5cb8a8f02563c05ca314a53adb66.jpg

Μετά το 6μηνο θα πέσει ξέσκισμα...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι είστε σε 2 συγκεκριμένες εταιρίες ετοιμαστείτε για Elpedison ( Προμηθευτής Τελευταίου Καταφυγίου) :P 

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ό,τι σου είπε ο κοράκιος. Δεν είναι αυτές εποχές για κυμαινόμενα προγράμματα. Οικιακό πάλι καλά να λες που έμεινε η ΔΕΗ ακόμα.

Επαγγελματικά μόνο το Watt & Volt Βusiness Fixed... κι αυτό με τσιμπημένη τιμή και δέσμευση 2 χρόνια.

Επίσης στη WeEnergy πρόσεχε. Ό,τι υπέγραψες ισχύει μόνο για 6 μήνες (σε προστατεύει ο κώδικας προμήθειας).

4.jpg.45aa5cb8a8f02563c05ca314a53adb66.jpg

Μετά το 6μηνο θα πέσει ξέσκισμα...

 

Ότι η ΔΕΗ θα είχε τόσο συμφέρον πρόγραμμα δεν το περίμενα!

Της we energy γράφει για ένα χρόνο το συμβόλαιο. Διάρκεια προνομιακής τιμής δώδεκα (12) μήνες.

Με τιμή 0,0955 και 5 ευρω πάγιο.  Ήταν το πιο οικονομικό. Της δεη βέβαια μοιάζει καλύτερο. Ίσως το ξαναλλάξω σύντομα. Δεν έχω δέσμευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Όσοι είστε σε 2 συγκεκριμένες εταιρίες ετοιμαστείτε για Elpedison ( Προμηθευτής Τελευταίου Καταφυγίου) :P 

Καλό είναι αν ξέρουμε κάτι να το γράφουμε, αλλιώς να λείπουν τα teaser. Το τόπικ υπάρχει για αλληλοβοήθεια. Φιλικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, 1comment είπε

Ότι η ΔΕΗ θα είχε τόσο συμφέρον πρόγραμμα δεν το περίμενα!

Της we energy γράφει για ένα χρόνο το συμβόλαιο. Διάρκεια προνομιακής τιμής δώδεκα (12) μήνες.

 

4.jpg.45aa5cb8a8f02563c05ca314a53adb66.jpg.1953154d40345d643fd73060f891cca5.jpg

Στο ξαναβάζω εδώ... πόσο πιο λιανά να στο πω. Κώδικας Προμήθειας (νόμος του κράτους) άρθρο 28 παράγραφος 3 β.

Οι πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να διατηρήσουν το τιμολόγιο για 6 μήνες. Μετά έχουν το δικαίωμα για αυξήσεις, αν θες κάτσε αν θες φύγε.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Στο ξαναβάζω εδώ... πόσο πιο λιανά να στο πω. Κώδικας Προμήθειας (νόμος του κράτους) άρθρο 28 παράγραφος 3 β.

Οι πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να διατηρήσουν το τιμολόγιο για 6 μήνες. Μετά έχουν το δικαίωμα για αυξήσεις, αν θες κάτσε αν θες φύγε.

Καταρχήν αφού λες για φούντο, ποιούς έξι μήνες; 

Σε αυτή την περίπτωση, οι πελάτες της χάνουν κάτι πέρα από την εγγύηση;

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Καλό είναι αν ξέρουμε κάτι να το γράφουμε, αλλιώς να λείπουν τα teaser. Το τόπικ υπάρχει για αλληλοβοήθεια. Φιλικά.

Πολλές φορές δεν μπορούμε να το γράψουμε! Φιλικα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...