Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, korakios είπε

τεσπα , καινούρια κόλπα , πάνω που έμαθα το app της ζενιθ , μετά nrg , τώρα αυτό , σε <6 μήνες άλλο , καταλαβαίνεις 😁

Με τοσα που παλευουμε λογικο να μπερδευτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

0,16 είναι η αρχική , την έκπτωση τη βάζω μετά λόγω περίπτωσης ΚΟΤ

σωστός :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit?usp=sharing

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/

όχι , λόγω χοντρικής επιλέγεις fixed . Ανεβαίνει η χοντρική και φτάνει >0,20 με τυχών επιδοτήσεις , σε fixed παραμένει σταθερό

Με δέσμευση ή όχι ο πάροχος έχει το δκαίωμα σε 6 μήνες να αλλάξει τιμές (με δικαίωμα αποχώρησης φυσικά) .

Σε ποιο είσαι ?

 

Είμαι στη ΔΕΗ, Γ1 οικιακό τιμολόγιο.

Επεξ/σία από aphalax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, aphalax είπε

Είμαι στη ΔΕΗ, Γ1 οικιακό τιμολόγιο.

Και πας σφαίρα εδώ. Βάλε και νυχτερινό αν δεν έχεις.
 

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios την γνώμη σου.Είμαι στην NRG στο save 40 από τον Μάρτιο με ενεργοποιημένο το fixed από Ιούνιο στα 9,90.Την κάνουμε για MyHome Online πριν το αλλάξουν ή περιμένουμε ρισκάροντας;

Σε ρωτάω γέροντα γιατί ως προς το αέριο σοφά με είχες φωτίσει.😊

Επεξ/σία από diamantis k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, diamantis k είπε

@korakios την γνώμη σου.Είμαι στην NRG στο save 40 από τον Μάρτιο με ενεργοποιημένο το fixed από Ιούνιο στα 9,90.Την κάνουμε για MyHome Online πριν το αλλάξουν ή περιμένουμε ρισκάροντας;

Σε ρωτάω γέροντα γιατί ως προς το αέριο σοφά με είχες φωτίσει.😊

το πρωί στείλε φωτό απο τον καφέ 😁

σοβαρά τώρα δεν έχω ιδέα , αν φύγεις πάντως πριν φύγεις , ρώτα σε chat στην NRG

-ενδέχεται να λείψω για χ μήνες , αν απενεργοποιήσω το fixed υπάρχει περίπτωση να αλλάξει τιμή ?

θα σου πούνε καταργήθηκε ,θα πεις γιατί και πως μπλα μπλα, (αν είναι η Δ μην τη ζορίζεις 😁) ,να ευχαριστήσεις φυσικά ,κράτα τη συνομιλία σε email , κάνε αίτημα παράπονο στη ΡΑΕ και αίτηση στο καπάκι για ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση, μου ήρθε ο επόμενος έναντι της W&V..με επιστολή μέσα.

UexqYov.png

yWwm4v0.png

Αύξηση ή αλλαγή όμως δεν βλέπω στον λογαριασμό;

FalSQn3.png

pEmcnsg.png

Δλδ...με συνέπεια η τιμή ακόμα στο 0.084, το πάγιο χαμηλό και καμία συμπληρωματική. Υπενθυμίζω, έχω τον παλαιό Home Energy Fixed αορίστου χρόνου (0.105 η κιλοβατώρα, 1.53€ πάγιο το τετράμηνο, χωρίς ΟΤΣ).

Μήπως περιμένουν τον εκκαθαριστικό για αλλαγή της τιμής, ή απλά στέλνουν επιστολή σε ΟΛΟΥΣ αυτό τον μήνα και με έπιασε αυτόματα (δλδ είμαι κωλόφαρδος);

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουρρεαλιστική η ενημέρωση της W+V.:lol:

image.png.a031777f253e60a6ef1574afa7162893.png

αλλά:

image.png.c1698290dd6517f3e74ed0fdee999c8a.png

 

Η λύση είναι η ψυχραιμία παιδιά. Επίσης το να λαμβάνουμε κριτικές αποφάσεις, επιλέγοντας το πρόγραμμα Zero που δημιούργησε η W+V για εμάς, ειδικά γι' αυτές τις δύσκολες εποχές.

Mountza Parta GIF - Mountza Parta Greek GIFs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Dante80 η παράγραφος2 απ'το Άρθρο 30 του κώδικα προμήθειας, τους δίνει τη δυνατότητα να αυξήσουν τις τιμές με ισχύ από αύριο και να ενημερώσουν στον επόμενο λογαριασμό. Aν αλλάξουν τιμές, προφανώς θα βάλουν ότι ισχύει και για το νέο fix https://www.watt-volt.gr/ilektriko-revma/gia-to-spiti/home-fixed/

Αν είσαι στο 1ο εξάμηνο της σύμβασης έχεις προστασία. Αν έχει περάσει το εξάμηνο θα τους ενοχλείς συνέχεια στo chat να μάθεις αν άλλαξαν τιμές και θα κρατάς αντίγραφο συνομιλίας.

Βέβαια εδώ που έφτασαν τα πράγματα είναι ζήτημα αν υπάρχουν καλύτερες εναλλακτικές γιατί κάποιος άφησε υπόνοιες ότι από 1/11 πάπαλα και οι χαμηλές τιμές της ΔΕΗ. Κι έτσι όπως είναι η διαδικασία υπογραφής σύμβασης και μετέπειτα ενεργοποίησης των προγραμμάτων απ'το ebill υπάρχει θέμα με όσους πέσουν πάνω στην αλλαγή.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Τελοσπαντων ληξη συναγερμου.

Εγώ δεν θα τον έληγα τον συναγερμό και αν σκεφτόμουν το Home Enter ή όπως αλλιώς λέγεται, θα το το έκανα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Εγώ δεν θα τον έληγα τον συναγερμό και αν σκεφτόμουν το Home Enter ή όπως αλλιώς λέγεται, θα το το έκανα τώρα...

Το ανεφερα γιατι ειπες αρχικα με σιγουρια οτι κατι θα γινει.Σαν να ηξερες δηλαδη οτι κατι θα γινει σιγουρα κι απλα δεν το ανεφερες.Απο την στιγμη που δεν υπαρχει κατι σιγουρο πανω σ'αυτο που ανεφερες ο συναγερμος θεωρειται ληξαν.

Οι σειρηνες του πολεμου χτυπανε καιρο τωρα οπως ενας μικρος ακυρος συναγερμος δεν λεει κατι.

Σε οτι αφορα το myhome enter οποιον τον συμφερει μπορει να το κανει.

41 λεπτά πριν, billyst είπε

Εδώ πέρα τι βάζουμε;Το άφησα κενο

Screenshot_20211026-000658.png

Καλυτερα ρωτα στο αλλο θεμα για να σε βοηθησουν καλυτερα και πιο αμεσα γιατι εδω ειναι για εναλλακτικους παροχους και οχι για την ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, korakios είπε

https://www.volterra.gr/eksyphrethsh/vale-metrisi-form/

τελικά εγώ έκανα την πατάτα , μπορούσα να βάλω αλλά ψάρωσα γιατι στο "my volterra"

https://volterramou.intelen.com/login

μου έδειχνε 22/11/2021

431407163_.png.822e9220150639a07bf5d4de528424fb.png

και δε δοκίμασα να πατήσω

μου φαίνεται οτι όταν έκανα λογαριασμό δεν μπορούσες να πατήσεις καν στα πεδία .

τεσπα , καινούρια κόλπα , πάνω που έμαθα το app της ζενιθ , μετά nrg , τώρα αυτό , σε <6 μήνες άλλο , καταλαβαίνεις 😁

 Βάζεις της μέτρηση για Κ, προχωράς μετά στο Μ, και  τέλος εισάγεις ημερομηνία. 

Screenshot_20211026-102207_volterra.jpg

Screenshot_20211026-102541_volterra.jpg

Screenshot_20211026-103235_volterra.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MasterBlaster μπερδεύεις τον κόσμο φίλε μου. Έχεις κάποια εσωτερική πληροφόρηση ή όχι; Δε χρειάζονται λεπτομέρειες αν δεν μπορείς να πεις.

Φιλικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...