Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κορακιε παντως το ΔΕΗ myHome Online που μιλουσα τωρα, ειπαν οτι πρεπει να βαλεις αυτοματη πληρωμη μεσω τραπεζας για να μπορεσεις να παρεις αυτο το πακετο. Οποτε ανθρωπους που δεν μπορουν να βαλουν παγια εντολη ποιο προτεινεις εσυ, για ποιο οικονομικο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Amlet είπε

Κορακιε παντως το ΔΕΗ myHome Online που μιλουσα τωρα, ειπαν οτι πρεπει να βαλεις αυτοματη πληρωμη μεσω τραπεζας για να μπορεσεις να παρεις αυτο το πακετο. Οποτε ανθρωπους που δεν μπορουν να βαλουν παγια εντολη ποιο προτεινεις εσυ, για ποιο οικονομικο;;

To Enter είναι ελάχιστα ακριβότερο και δεν έχει πάγια εντολή. Αλλά λέω κάτσε να σκαλίσω και το προφίλ σου, να δω μήπως παρέλειψες να αναφέρεις κάτι. 🧐 Μάγος είμαι, έχεις ΚΟΤ. Μόνο το Online συνδιάζεται με ΚΟΤ. Βάζεις πάγια εντολή αλλά μπορείς να πληρώσεις νωρίτερα με τον κωδικό πληρωμής ώστε να μη τραβάει λεφτά η πάγια εντολή στην ημερομηνία λήξης.

edit: Μόλις διαπίστωσα ότι είμαστε και σε λάθος topic.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχω ενεργοποιηθεί εδω και ενάμιση μήνα στην efanenergy και δεν μου έρθει ακόμα λογαριασμός. Είναι νορμάλ αυτό; Οταν τους παίρνω τηλ μου λένε οτι ειναι ολα οκ, απλά περιμένουν τον ΔΕΔΔΗΕ να κάνει μέτρηση. Μήπως το 0,077 fixed χωρις ρήτρα ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό και το μετάνιωσαν;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fragma είπε

Μήπως το 0,077 fixed χωρις ρήτρα ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό και το μετάνιωσαν;  

δε γίνεται αυτό

3 λεπτά πριν, fragma είπε

απλά περιμένουν τον ΔΕΔΔΗΕ να κάνει μέτρηση.

γιατί δε δίνεις εσύ στο site του ΔΕΔΔΗΕ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

δε γίνεται αυτό

γιατί δε δίνεις εσύ στο site του ΔΕΔΔΗΕ ?

Δεν ηξερα οτι μπορώ. Τους ειπα να το δώσω κατευθείαν σε αυτούς, και μου ειπαν οτι αυτό θα μπορώ να το κάνω στο μέλλον αλλά την πρώτη φορά που γίνεται μετάβαση απο άλλο πάροχο την μετρηση την κάνει ο ΔΕΔΔΗΕ, και δεν μου ειπαν οτι μπορώ να το καταχωρήσω και εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fragma είπε

Δεν ηξερα οτι μπορώ. Τους ειπα να το δώσω κατευθείαν σε αυτούς, και μου ειπαν οτι αυτό θα μπορώ να το κάνω στο μέλλον αλλά την πρώτη φορά που γίνεται μετάβαση απο άλλο πάροχο την μετρηση την κάνει ο ΔΕΔΔΗΕ, και δεν μου ειπαν οτι μπορώ να το καταχωρήσω και εγω. 

άσχετο αλλά σημαντικό , δεν είσαι σε ΚΟΤ έτσι ?

https://www.deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

κάτω στο είσοδος

βέβαια είναι συγκεκριμένες οι ημερομηνίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

άσχετο αλλά σημαντικό , δεν είσαι σε ΚΟΤ έτσι ?

https://www.deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

κάτω στο είσοδος

βέβαια είναι συγκεκριμένες οι ημερομηνίες

Δεν είναι δυνατή η καταχώρηση τωρα λέει, προσπαθήστε απο 14/12. Οχι δεν ειμαι ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fragma είπε

Δεν είναι δυνατή η καταχώρηση τωρα λέει, προσπαθήστε απο 14/12. Οχι δεν ειμαι ΚΟΤ

Άρα έχει ήδη γίνει η τωρινή καταμέτρηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skritikos είπε

Άρα έχει ήδη γίνει η τωρινή καταμέτρηση.

Δεν είναι σίγουρο

2 λεπτά πριν, fragma είπε

Αρα με δουλευουν στην efa οτι περιμένουν τον ΔΕΔΔΗΕ;

πάρε τηλ ΔΕΔΔΗΕ να ρωτήσεις .

6 λεπτά πριν, fragma είπε

Δεν είναι δυνατή η καταχώρηση τωρα λέει, προσπαθήστε απο 14/12.

άρα απο 14/10 είναι η περίοδος που είτε δίνεις εσύ ή περνά απο ΔΕΔΔΗΕ για επιτόπου

Απο προηγούμενο λογαριασμό δεν έχεις "επόμενη καταμέτρηση" ?
α , σου ήρθε τελικός απο προηγούμενο πάροχο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορακιε (κλπ) μήπως είσαι δάσκαλος νηπιαγωγείου / δημοτικού;

Αν δεν είσαι... να γίνεις! Έχεις την απαραίτητη υπομονή για τέτοιες δουλειές!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fragma είπε

Δεν ηξερα οτι μπορώ. Τους ειπα να το δώσω κατευθείαν σε αυτούς, και μου ειπαν οτι αυτό θα μπορώ να το κάνω στο μέλλον αλλά την πρώτη φορά που γίνεται μετάβαση απο άλλο πάροχο την μετρηση την κάνει ο ΔΕΔΔΗΕ, και δεν μου ειπαν οτι μπορώ να το καταχωρήσω και εγω. 

Κ εμενα οταν αλλαξα παροχο ηρθε η ΔΕΔΔΗΕ και μετρησε για να βγαλει τελικο λογαριασμο η ΔΕΗ. Οταν γινει αυτο απο εκει και περα παιζεις στην Efa

Μόλις τώρα, Incepted είπε

Κ εμενα οταν αλλαξα παροχο ηρθε η ΔΕΔΔΗΕ και μετρησε για να βγαλει τελικο λογαριασμο η ΔΕΗ. Οταν γινει αυτο απο εκει και περα παιζεις στην Efa

Σε άλλα νεα πέρασα απο το κατάστημα της ΔΕΗ σημερα μπας και βγαλω ακρη και καταφέρω να κανω την αλλαγη προμηθευτη και ειχα την χειρότερη αντιμετώπιση , λες και εισαι κανενα σκουπιδι . Εκτος της συμπεριφορας μου ζήτησαν σημερινή ενδειξη του ρολογιού(ειχα μια προ 5 ημερων αλλα αρνηθηκαν), λες και ο ΔΕΔΔΗΕ δε θα μετρησει παλι πριν την αλλαγη και να εχω εξοφλησει πληρως τον λογαριασμο στον προηγουμενο παροχο κ ας εχω ακομη 15 μερες προθεσμία.Ολα αυτα χωρις να ασχοληθουν καθολου να κοιταξουν τα χαρτια / τον παλιο λογαριασμο ή να δουνε αν μπορει να προχωρησει οντως η αιτηση. 

Ελπιζω αυτο το τσίρκο να γινει ιδιωτικό καποια στιγμη μπας και βαλουν μυαλο.

Με βλέπω να μενω Efa και αν μου σκασουν μεγάλες ρήτρες ή αν κοπει η επιδότηση θα βγαλω το ΚΟΤ να δω αν μπορω να παιξω στο Fixed.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Incepted είπε

μου ζήτησαν σημερινή ενδειξη του ρολογιού(ειχα μια προ 5 ημερων αλλα αρνηθηκαν)

και που ήξεραν αν είναι 5 ημερών , σημερινή έπρεπε να πεις οτι είναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

και που ήξεραν αν είναι 5 ημερών , σημερινή έπρεπε να πεις οτι είναι

 

Έλα που δεν το πα , φαινόταν η διάθεση ,δεν θα προχώρουσε το πραγμα , ετσι κ αλλιως επειδη εφαγα ακυρο απο τα κεντρικα λογω χρεους στο αφμ σε αλλη παροχη ειπα να παω στο κατάστημα μήπως και κανουν τα στραβά ματια αλλααα..... ναι

293281343_.jpg.0f3e7fd2ca9c3e66c57c1ce300a04ebe.jpg

Επεξ/σία από Incepted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@HERTHAN, @korakios, ή όποιος άλλος, μήπως θυμάστε πόσο πάγιο και χρεώσεις κιλοβατώρας είχε το προηγούμενο Business Fixed 22 της Watt+Volt;

Είχαν στείλει πριν το ανεβάσουν συμβόλαιο στον γνωστό μου για να υπογράψει εντός 24ώρου, δεν πρόλαβε και το έστειλαν εκ νέου. Θέλω να τσεκάρω αν του έχουν ακόμα τις παλιε΄ς τιμές, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος ποιες ήταν και δεν τις βρίσκω.

Μέρος του συμβολαίου:

image.png.7263ee46c4837062d1a9c1c7dbf7aa10.png

image.png.640248da34ee4b1f6de59e1544abd27c.png

image.png.2f21ce3937430613ec278da1b1dc684e.png

image.png.ce64ed65193f2c7e8297142b1781406e.png

image.png.ab373f0af16799acd66d6eadd4db03b5.png

image.png.f69893a92013ccb26739af53444859d4.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...