Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, popopo είπε

Δεν έχει έρθει ακόμη απάντηση στο mail . Ίσως τη στέλνουν με περιστέρι...

Η Efa εκδίδει αρχές του μήνα τον λογαριασμό.

Εμένα με ενεργοποίηση 21/7 (fix power home N) , ο πρώτος λογαριασμός μου ήρθε αρχές Σεπτεμβρίου.

Προφανώς δεν εκδόθηκε λογαριασμός για μια περίοδο λίγων ημερών.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημερα..θελω να αλλαξω παροχο γιατι ειμαι nova energy και με κατακλεβει...προσπαθησα να βγαλω ακρη με τα post αλλα δεν...καποια υποστηριξη στην efa ειδα...μετα αλλοι την κραζουν...δεν ειδα καποια ξεκαθαρη προτιμηση ...

 

 

ειναι για οικιαακη χρηση..2000kwh το τετραμηνο..παγια εντολη πληρωμης...

πειτε μου τι προτεινετε...ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alexandrosrx8 είπε

καλημερα..θελω να αλλαξω παροχο γιατι ειμαι nova energy και με κατακλεβει...προσπαθησα να βγαλω ακρη με τα post αλλα δεν...καποια υποστηριξη στην efa ειδα...μετα αλλοι την κραζουν...δεν ειδα καποια ξεκαθαρη προτιμηση ...

 

 

ειναι για οικιαακη χρηση..2000kwh το τετραμηνο..παγια εντολη πληρωμης...

πειτε μου τι προτεινετε...ευχαριστω...

Online 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, korakios είπε

τι να πω ,αν θεωρείτε οτι είναι σημαντικό να έρθει (φυσικά δικαίωμα είναι απο τη στιγμή που αναγράφεται μηνιαίος) κάντε αίτημα/παράπονο στο myrae

Δυο προτασεις αγαπητε Κορακιε...

Στο sticky να μπουν τα καινουργια link των excel της υπογραφης σου(αντικατασταση των παλιων δηλαδη)

Kαι αν σου ειναι ευκολο και θεωρεις πως δεν "βαραινει" πολυ το excel,να μας προσθεσεις τις δυο στηλες, αθροισμα ανταγ+ρυθμιζ και μεση τιμη kwh με ολα μεσα. Ισως εξυπηρετησει οσους θελουν να ξερουν ,οπως εγω (δοκιμαζοντας με κιλοβατωρες για μερα η νυχτα κλπ)το κοστος κιλοβατωρας για συγκριση με αλλες πηγες θερμανσης.

ΥΓ αν ειδες το προσωπικο μηνυμα μου για το θεμα απο τον Ιανο και μετα με το νυχτερινο σε ασχετες ωρες κλπ, σε ενημερωνω πως "κερδισα" απο τον ΔΕΔΔΗΕ απο Ιανο (ενα χρονο πριν)εως τωρα,επανακατανομη κιλοβατωρων και εν τελει γυρω στα 350 ευρω(θα φανει στον επομενο ΔΕΗ αν τα εχω υπολογισει σωστα)...

Στιγμιότυπο πλήρους οθόνης 30102021 23122 μμ.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Specs είπε

Στο sticky να μπουν τα καινουργια link των excel της υπογραφης σου(αντικατασταση των παλιων δηλαδη)

περιμένω να φύγουν ή να αλλάξουν τα της ΔΕΗ για part2 αφού η ΔΕΗ προς το παρών είναι μονόδρομος

Έτσι κιαλλιώς στα παλιά excel υπάρχει λινκ για το νέο , όπως και στην υπογραφή μου

3 λεπτά πριν, Specs είπε

Kαι αν σου ειναι ευκολο και θεωρεις πως δεν "βαραινει" πολυ το excel,να μας προσθεσεις τις δυο στηλες, αθροισμα ανταγ+ρυθμιζ και μεση τιμη kwh με ολα μεσα.

θεωρώ οτι βαραίνουν οι έξτρα στήλες , (για μένα)  το ζουμί είναι στην τελική τιμή σε € και όχι kw

επίσης οι ρυθμιζόμενες είναι κοινές , ο μόνος λόγος ύπαρξης είναι για υπολογισμό κέρδους σε νυχτερινό vs ημερήσιου αλλιώς δε θα υπήρχαν καθόλου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ειστε σε σταθερα προγραμματα με σχετικα χαμηλη κιλοβατωρα (εκτος ΔΕΗ) φοβαστε καθολου μην αλλαξουν αποτομα? Ειμαι στη volterra 360 οικιακο με μηδεν παγιο κ 0,099 σταθερη τιμη κ δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευτω πιο πολυ τον τωρινο παροχο μου οτι δεν θα αλλαξει τις τιμες, ή αν θα πρεπει να παω myhome online πριν το αλλαξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, desiro είπε

δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευτω πιο πολυ τον τωρινο παροχο μου οτι δεν θα αλλαξει τις τιμες, ή αν θα πρεπει να παω myhome online πριν το αλλαξουν...

ετοίμασε καφέ και όλο και κάποιος θα σου απαντήσει 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, desiro είπε

Οσοι ειστε σε σταθερα προγραμματα με σχετικα χαμηλη κιλοβατωρα (εκτος ΔΕΗ) φοβαστε καθολου μην αλλαξουν αποτομα? Ειμαι στη volterra 360 οικιακο με μηδεν παγιο κ 0,099 σταθερη τιμη κ δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευτω πιο πολυ τον τωρινο παροχο μου οτι δεν θα αλλαξει τις τιμες, ή αν θα πρεπει να παω myhome online πριν το αλλαξουν...

Μετά το εξάμηνο όλα είναι ρευστά παντού. Τι να πω εγώ που έχω (και) παροχές στο προηγούμενο πιο φτηνό πρόγραμμα της Volterra. Είμαστε όλοι στην πρίζα. Μην νομίζεις ότι και με την ΔΕΗ θα την γλυτώσεις αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση. Κάτσε στα αυγά σου, που λένε και στο χωριό μου και όταν περάσει το 6μηνο το νου σου, όπως όλοι μας!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, desiro είπε

Οσοι ειστε σε σταθερα προγραμματα με σχετικα χαμηλη κιλοβατωρα (εκτος ΔΕΗ) φοβαστε καθολου μην αλλαξουν αποτομα? Ειμαι στη volterra 360 οικιακο με μηδεν παγιο κ 0,099 σταθερη τιμη κ δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευτω πιο πολυ τον τωρινο παροχο μου οτι δεν θα αλλαξει τις τιμες, ή αν θα πρεπει να παω myhome online πριν το αλλαξουν...

Όντως είναι πολύ ρευστά τα πράγματα οπότε μη περιμένεις απάντηση στο ερώτημα σου. 

Η volterra πάντως θεωρείται από τις πιο τίμιες. 

Ένα παλικάρι από εδώ ανέφερε πως έχει τό Fix με 0.089 και 0.079 νύχτα από τό Γενάρη και μέχρι και τον τελευταίο λογαριασμό του Οκτωβρίου δεν είχανε χρεώσει ρήτρα. 

Εγώ είμαι στο ίδιο πρόγραμμα έχω κλείσει επτάμηνο, έχω δώσει μετρήσεις του μήνα και περιμένω από βδομάδα να δω τι θα μου έρθει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2021 στις 7:28 ΜΜ, ekrepali είπε

 

@Incepted από πού προέκυψε το ποσό; Έφυγες και χρέωσαν ρήτρα; Ή έδωσες μέτρηση και φάνηκε ότι έκαψες πολλές κιλοβατώρες σε μικρό διάστημα ημερών και χρέωσαν πολλά ΥΚΩ;

To ποσό ειναι ο τελευταιος εκκαθαριστικός , εχει 90 ευρω ρητρα και πηγε τοσο

12 ώρες πριν, Alexandrosrx8 είπε

καλημερα..θελω να αλλαξω παροχο γιατι ειμαι nova energy και με κατακλεβει...προσπαθησα να βγαλω ακρη με τα post αλλα δεν...καποια υποστηριξη στην efa ειδα...μετα αλλοι την κραζουν...δεν ειδα καποια ξεκαθαρη προτιμηση ...

 

 

ειναι για οικιαακη χρηση..2000kwh το τετραμηνο..παγια εντολη πληρωμης...

πειτε μου τι προτεινετε...ευχαριστω...

Εχεις κανενα λογαριασμο απο Nova ? Να δουμε τι κανει κ αυτη καθαρά απο περιέργεια , φαντάζομαι σου χει ριξει ρητρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Mule206 είπε

Όντως είναι πολύ ρευστά τα πράγματα οπότε μη περιμένεις απάντηση στο ερώτημα σου. 

Η volterra πάντως θεωρείται από τις πιο τίμιες. 

Ένα παλικάρι από εδώ ανέφερε πως έχει τό Fix με 0.089 και 0.079 νύχτα από τό Γενάρη και μέχρι και τον τελευταίο λογαριασμό του Οκτωβρίου δεν είχανε χρεώσει ρήτρα. 

Εγώ είμαι στο ίδιο πρόγραμμα έχω κλείσει επτάμηνο, έχω δώσει μετρήσεις του μήνα και περιμένω από βδομάδα να δω τι θα μου έρθει. 

Αρα λογικα αμα σκασει η πρωτη αλλαγη σε καποιον,μετα θα αρχισει το ντομινο κ στους υπολοιπους....παντως ειναι θετικο οτι μεχρι στιγμης δεν εχει αναφερει κατι καποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, desiro είπε

Αρα λογικα αμα σκασει η πρωτη αλλαγη σε καποιον,μετα θα αρχισει το ντομινο κ στους υπολοιπους....παντως ειναι θετικο οτι μεχρι στιγμης δεν εχει αναφερει κατι καποιος...

υποθέτω οτι περιμένουν να φύγουν τα της ΔΕΗ πρώτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει την αμφισβήτηση του λογαριασμού στην Ζενίθ, δεν μου απάντησαν, έστειλα στον ΣτΚ και δεν μου έχει απαντήσει κάποιος ότι το παρέλαβε το μήνυμα μου και θα ασχοληθεί. Να στείλω αμφισβήτηση στην Ζενίθ και για τους προηγούμενους λογαριασμούς που έχουν χρέωση ρήτρας ή δεν χρειάζεται αφού τους έχω στείλει ήδη στον ΣτΚ; Από τότε εκδόθηκε νέος λογαριασμός ρεύματος. Τι κάνω με αυτόν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasep είπε

Έχω κάνει την αμφισβήτηση του λογαριασμού στην Ζενίθ, δεν μου απάντησαν, έστειλα στον ΣτΚ και δεν μου έχει απαντήσει κάποιος ότι το παρέλαβε το μήνυμα μου και θα ασχοληθεί. Να στείλω αμφισβήτηση στην Ζενίθ και για τους προηγούμενους λογαριασμούς που έχουν χρέωση ρήτρας ή δεν χρειάζεται αφού τους έχω στείλει ήδη στον ΣτΚ; Από τότε εκδόθηκε νέος λογαριασμός ρεύματος. Τι κάνω με αυτόν; 

κάνεις αίτηση για το online/enter βασικά (δεν ξέρω αν γίνεται σήμερα ηλεκτρονικά) , ελπίζω αύριο να υπάρχουν

κατα τα άλλα περιμένεις , θα στείλει ο ΣτΚ όταν κάνει κοινοποίηση στην εταιρία

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...