Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΗ:

Κόβει το ρεύμα: αλήτες ρουφιάνοι καρεκλοκένταυροι, εργατοπατέρες, λαμόγια του δημοσίου

Δεν κόβει: μαλάκες, στα @@ τους, δεν τους νοιάζει αυτοί θα πληρωθούν, άχρηστοι, ανίκανοι, λαμόγια του δημοσίου

Ιδιωτες Παροχοι:

Κόβουν το ρεύμα: Λογικό, καλά κάνουν θέλουν τα λεφτά τους, φυσιολογικό είναι, αλήτες πελάτες που δεν πληρώνετε

Δεν κόβουν: Σωστοί, με συνείδηση, στέκονται στο πλευρό του πελάτη, μπράβο

Μήπως είμαστε για μαζική παραγγελία ψυχοφαρμάκων σε αυτή τη "χώρα";

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

χαχαχαχα

οταν τα λεγαμε 2-3 ατομα πριν 1-2 χρονια βγαιναν ολοι και μας κραζανε εδω περα...

Τι εννοείς και γιατί χαίρεσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2020 στις 6:40 ΜΜ, giorgos_76 είπε

εγώ είμαι στην Protergia εδώ και 3 χρόνια και η αλήθεια είναι ότι έχω ένα κέρδος 150 περίπου ευρώ τον χρόνο σε σχέση με την ΔΕΗ..Έχω αντλία θερμότητας και η κατανάλωση είναι μεγάλη τους χειμερινούς μήνες...Βέβαια πάντα πληρώνω στην ώρα μου και έχω 30% μείωση..

Σχετικά με την Προσαύξηση σύμφωνα με άρθρο 8.8 τι είναι πάλι τούτο ;;...μου έρχεται 20 ευρώ τον μήνα εδώ και 8 μήνες...Είναι νόμιμο απο την στιγμή που δεν υπήρχε στο συμβόλαιο ;;

και σε μενα και μαλιστα ειναι πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, korakios είπε

Τι εννοείς και γιατί χαίρεσαι ?

τι δεν καταλαβες?

χαιρομαι που εγινε αυτο που προειδοποιουσαμε καποιοι και πεφταν πανω μας οι υπολοιποι να μας φανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

τι δεν καταλαβες?

χαιρομαι που εγινε αυτο που προειδοποιουσαμε καποιοι και πεφταν πανω μας οι υπολοιποι να μας φανε.

  Είναι topic για όλες τις εταιρίες πλην της ΔΕΗ, αν ενδιαφέρεσαι για κάποια και τι κέρδος ανα χρόνο θα έχεις ,μπορείς να ρωτήσεις. Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι οι υπόλοιπες εταιρίες δεν χαρίζουν .

Αν θες να υποστηρίξεις ΔΕΗ οκ , αλλά με επιχειρήματα . Επίσης δώσε και λινκ "που τα έλεγες και πέσαν να μας φανε"? (λες και είναι αγώνας Ανω / Κάτω Χωριούδα)

Στην τελική τι έλεγες? Οτι οι άλλοι οι πάροχοι σου κόβουν το ρεύμα αν δεν πληρώσεις ? Λες και είναι παράλογο....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, postfire είπε

καλησπερα παιδια!

για νεα επιχειρηση μαγαζι ποια απο τις 2 εταιριες προτεινεται?

Ηρων ή προτεργια?

ευχαριστω πολυ

Αναλογως τις προτασεις...Δωσε στοιχεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, VirusX2gr είπε

ΔΕΗ:

Κόβει το ρεύμα: αλήτες ρουφιάνοι καρεκλοκένταυροι, εργατοπατέρες, λαμόγια του δημοσίου

Δεν κόβει: μαλάκες, στα @@ τους, δεν τους νοιάζει αυτοί θα πληρωθούν, άχρηστοι, ανίκανοι, λαμόγια του δημοσίου

Ιδιωτες Παροχοι:

Κόβουν το ρεύμα: Λογικό, καλά κάνουν θέλουν τα λεφτά τους, φυσιολογικό είναι, αλήτες πελάτες που δεν πληρώνετε

Δεν κόβουν: Σωστοί, με συνείδηση, στέκονται στο πλευρό του πελάτη, μπράβο

Μήπως είμαστε για μαζική παραγγελία ψυχοφαρμάκων σε αυτή τη "χώρα";

Χρηματηστηριακά νομίζω πάντως ότι πάει καλά η ΔΕΗ.

Ποτέ δεν ξέρεις.

Ισως για πρώτη φορά στην ελληνική ιστορία έχουμε συνετό κρατικό management.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Στις 4/6/2020 στις 1:32 ΜΜ, sifakos1973 είπε

και σε μενα και μαλιστα ειναι πολλα

και εγω προτεργεια ειμαι πολυ ικανοποιημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα. Νοίκιασα ενα σπιτι 30τμ σε νησι για τους υπολοιπους 2μιση μηνες του καλοκαιριού μεχρι 31 Αυγούστου  λογω δουλειάς.    Μπορει καποιος να μου πει ποιο πάροχο να βάλω ώστε να μη πληρώσω πολλά σε εγγυήσεις ,σε ρητρες περίεργες και να μην εχω χρονική δέσμευση?   Το κακο ειναι οτι πρεπει να αποφασισω αμεσα σε καποια εταιρία γιατι πηγαινω σε 2 μερες εκει στο νησί και δε θα έχω ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Θα έχει τόσο μεγάλη διαφορά για 2 μήνες?

Πόσο ρεύμα να κάψεις σε 30 μέτρα σπίτι, λογικά για έναν ύπνο θα πηγαίνεις.

Οχι δε θα έχει διαφορά αλλά θα ηθελα 1-2 προτάσεις αμεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Marat1 είπε

Καλησπέρα. Νοίκιασα ενα σπιτι 30τμ σε νησι για τους υπολοιπους 2μιση μηνες του καλοκαιριού μεχρι 31 Αυγούστου  λογω δουλειάς.    Μπορει καποιος να μου πει ποιο πάροχο να βάλω ώστε να μη πληρώσω πολλά σε εγγυήσεις ,σε ρητρες περίεργες και να μην εχω χρονική δέσμευση?   Το κακο ειναι οτι πρεπει να αποφασισω αμεσα σε καποια εταιρία γιατι πηγαινω σε 2 μερες εκει στο νησί και δε θα έχω ρευμα.

εχει γινει διακοπη στη ηλεκτροδοτηση ? ενδεχομενος να θελει σχεδιο μηχανικου για να το ξανασυνδεσουν...... στην περιπτωση σου μαλλον καλυτερα στην ΔΕΗ ,αλλιως η ΕΛΙΝ εχει χωρις χρονικη δεσμευση συμβολαιο και 60 ευρω εγγυηση(η ΔΕΗ θελει 130).

Επεξ/σία από Mando
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Mando είπε

εχει γινει διακοπη στη ηλεκτροδοτηση ? ενδεχομενος να θελει σχεδιο μηχανικου για να το ξανασυνδεσουν...... στην περιπτωση σου μαλλον καλυτερα στην ΔΕΗ ,αλλιως η ΕΛΙΝ εχει χωρις χρονικη δεσμευση συμβολαιο και 60 ευρω εγγυηση(η ΔΕΗ θελει 130).

Αν ειχε γινει διακοπή θα το εγραφα. Δεν εγραψα κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ως ιδιοκτήτη τι με συμφέρει να βάλω, αφού το λογαριασμό τον πληρώνει ο ενοικιαστής;Ξέρει κάνεις τι ανταμοιβή σε πόντους Shell δίνει η nrg εκτός από την αρχική δωροεπιταγή των 50€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...