Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, madwalker είπε

Όντως, αδελφέ χάθηκα τελείως κ ακόμη χαμένος είμαι.Πάραυτα από ότι διάβασα το στο site το ΔΕΗ για το enter γράφει χωρίς χρεώσεις αναπροσαρμογής...😕

είμαι σίγουρος αφού ποστάρεις σε λάθος νήμα και δεν έχεις διαβάσει τις τελευταίες σελίδες απο το σωστό

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 29/10/2021 στις 1:11 ΜΜ, Kzaxas είπε

Περιμένω από μέρα σε μέρα λογαριασμό να δούμε "τι θα δούμε".

Τί λέει πατριώτη? Έχουμε κανα νέο από τον πρόεδρο? 
Κανονικά έπρεπε να είχες πάρει λογαριασμό, εγώ περιμένω προς το τέλος του μήνα. 
Αν δεν αλλάξει κάτι μέσα στο Νοέμβριο, παίζουμε τελικό CL με ΕΛΤΑ ή Volterra μπορεί. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ει΄δα το καινουριο της volton χωρίς ΟΤΣ.Ασύμφωρο είναι για εμένα που καταναλόνω μέχρι 300 kwh πρέπι να πληρώνο 54,90 και μαζί με όλα τα άλλα κανένα 65αρι θα φτάνει.

https://volton.gr/services/volton-smart/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

παιδιά ει΄δα το καινουριο της volton χωρίς ΟΤΣ.Ασύμφωρο είναι για εμένα που καταναλόνω μέχρι 300 kwh πρέπι να πληρώνο 54,90 και μαζί με όλα τα άλλα κανένα 65αρι θα φτάνει.

https://volton.gr/services/volton-smart/

0,18 βγαίνει η κιλοβατώρα σε όλα τα προγράμματα. Αν είσαι συνεπής στην εξόφληση. Και αν υπερβείς το οριο σε κατανάλωση έρχεται χτύπος με 0,22. Smart για τη volton είναι το πρόγραμμα, όχι για εμάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση για ΔΕΗ Home online ... βαζεις τη καρτα και για καποιο λογο δε χρεωνει ... τι γινεται;
(πχ, ανεπαρκες υπολοιπο στη καρτα)

Επεξ/σία από chmichael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, chmichael είπε

Ερωτηση για ΔΕΗ Home online ... βαζεις τη καρτα και για καποιο λογο δε χρεωνει ... τι γινεται;
(πχ, ανεπαρκες υπολοιπο στη καρτα)

  

7 ώρες πριν, korakios είπε

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chmichael είπε

Το προβλημα αγαπητε Korakie με τα τοσο μεγαλα threads ειναι οτι διαβαζεις μονο τα τελευταια! 😅

εννοείται απο το τέλος τα διαβάζεις μιας και χρονικά γίνονται αλλαγές , αλλά το λινκ ήταν στη προηγούμενη σελίδα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58913864

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fallen333 είπε

Τί λέει πατριώτη? Έχουμε κανα νέο από τον πρόεδρο? 
Κανονικά έπρεπε να είχες πάρει λογαριασμό, εγώ περιμένω προς το τέλος του μήνα. 
Αν δεν αλλάξει κάτι μέσα στο Νοέμβριο, παίζουμε τελικό CL με ΕΛΤΑ ή Volterra μπορεί. 
 

Δεν ξέρω γιατί άργησε τόσο,λες να ψήνεται τίποτα και να μας το σερβίρουν πριν τον τελικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γρηγορη ερωτηση, σε κοινοχρηστο λογαριασμο ΔΕΗ για το boiler που  ειναι στο επαγγελματικο Γ21 τιμολογιο εδω και χρονια, θα υπαρχει αυξημενη χρεωση φετος λογω ρητρας ΟΤΣ  και οτιδήποτε άλλο ή παρομοια με περυσι?

 

Edit: Μιλησα με ΔΕΗ και μου ειπαν οτι θα επηρεαστει οντως~

Επεξ/σία από panos4tw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, panos4tw είπε

γρηγορη ερωτηση, σε κοινοχρηστο λογαριασμο ΔΕΗ για το boiler που  ειναι στο επαγγελματικο Γ21 τιμολογιο εδω και χρονια, θα υπαρχει αυξημενη χρεωση φετος λογω ρητρας ΟΤΣ  και οτιδήποτε άλλο ή παρομοια με περυσι?

Μέχρι και Δεκέμβρη θα έχει επιδότηση απ' το κράτος. Μετά θα τσούξει. Ίσως μετά να σας συμφέρει το NRG fixed 4U. Ανάλογα τη κατανάλωση ανεβαίνει η συνδρομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Δεν ξέρω γιατί άργησε τόσο,λες να ψήνεται τίποτα και να μας το σερβίρουν πριν τον τελικό?

Πήρα τελικά τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί καθυστερεί η έκδοση του λογαριασμού και μου απάντησαν ότι οφείλεται σε διευκρινίσεις για την έκπτωση-επιδότηση  που πρέπει να μπει!?!?!?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kzaxas είπε

Πήρα τελικά τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί καθυστερεί η έκδοση του λογαριασμού και μου απάντησαν ότι οφείλεται σε διευκρινίσεις για την έκπτωση-επιδότηση  που πρέπει να μπει!?!?!?

ναι τα σταθερά παίρνουν 0,02€/kw απο καταναλώσεις Σεπτεμβρίου

Όσοι φύγανε απο τον προηγούμενο πάροχο δικαιούνται την αντίστοιχη επιδότηση με έκτακτο πιστωτικό λογαριασμό

__________________________________________________

Τέλος και 0,0978 της NRG που σύμφερε κάπως στα επαγγελματικά , πάμε στα 0,148 (μαζί με την 20% έκπτωση συνέπειας) , όπως και στο οικιακό

θα διορθώσω διόρθωσα και το excel και θα τσεκάρω για νέες αυξήσεις γενικότερα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...