Προς το περιεχόμενο

Insomnia: Προστασία λογαριασμού μέσω 2FA και νέες κατηγορίες αγγελιών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, orck είπε

" Στην κατηγορία Video Games προστίθενται οι υποκατηγορίες "PC Games", "PlayStation Games", "Xbox Games" ενώ θα υπάρχει μετονομασία των κατηγοριών PlayStation, Xbox και Nintendo με τη λέξη Consoles να προστίθεται δίπλα τους. "

Nintendo Games δεν εχει;

Θα έχει. 

Γενική παράκληση, μιλάμε μόνο για τις σχετικές προσθήκες. Για τις παλαιότερες, υπάρχουν σχετικά θέματα στο insomnia site forum.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, heros είπε

ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΟ:

 Παρόμοια λειτουργία διαθέτουν αρκετές υπηρεσίες όπως Google, Twitter, Microsoft, PlayStation κ.α. και στόχος της είναι η προστασία του λογαριασμού ακόμα και στη περίπτωση που ο κωδικός σας βρεθεί σε λάθος χέρια, με τον χρήστη να πρέπει να δηλώσει και δεύτερο κωδικό ώστε να του επιτραπεί η πρόσβαση. Ο κωδικός αυτός εμφανίζεται μόνο στο smartphone/tablet σας αφού έχει προηγηθεί μια πολύ εύκολη διαδικασία εγκατάστασης, ενώ ανανεώνεται κάθε 30 δευτερόλεπτα

ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ(?) ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

Συνοπτικά ,δε θα χρειάζεται να επιβεβαιώνεις με sms απλά για να περιηγείσαι στο site ,δεν είναι πυρηνική φυσική ,προσπαθούν να βάζουν ένα ακόμη βήμα στις αγγελίες για να δυσκολεύονται οι απατεώνες που εδώ στο ινσομνια έχει μπόλικους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ολοι αυτοι οι αριθμοι κινητων πως θα προστατευονται ακριβως, σαν προσωπικα δεδομενα που ειναι?

ποιοι θα εχουν προσβαση σε αυτα τα δεδομενα? και πως θα τα αξιοποιησουν αν κατι στραβωσει σε μια αγγελια? θα τα ποσταρουν δημοσια? θα τα δωσουν στις αρχες?

υπαρχει περιπτωση να καταληξουν στην χψ εταιρεια που θα μας πεθανει στο σπαμ? η καποιος να αρχισει να παρενοχλει χρηστες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kifinas είπε

Σωστά, και το έχω κάνει. Αλλά μιλάμε για επαγγελματικές πλατφόρμες,  εταιρείες και όχι ένα φόρουμ στο οποίο πάνω στην "παρεα" δίναμε πράγματα που δεν χρησιμοποιούσαμε. Όμως οι υπεύθυνοι βλέπουν πως το χρήμα είναι αλλού και σπρώχνουν προς τα εκεί. Καλό ταξίδι λοιπόν. 

Παρέα θα ήταν αν ήταν 50-100 μέλη όλα ενεργά στο φόρουμ, τώρα έχει πάει σε άλλο επίπεδο και καλά κάνουν και προσπαθούν  να το κάνουν όσο πιο αξιόπιστο γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Παρέα θα ήταν αν ήταν 50-100 μέλη όλα ενεργά στο φόρουμ, τώρα έχει πάει σε άλλο επίπεδο και καλά κάνουν και προσπαθούν  να το κάνουν όσο πιο αξιόπιστο γίνεται.

Δεν θέλω να επιμείνω. Είπα την γνώμη μου. Αν κάνουν καλά θα φανεί στο μέλλον. Πάντως δεν μου κάθεται καλά που πρώτο πρώτο στο μενού κάτω από το user name μας ανοίγει το μενού των αγγελιών και ακολουθούν  το περιεχόμενο και οι ρυθμίσεις. Είναι φανερό ότι οι αγγελίες έχουν ιδιαίτερο βάρος και σύντομα, αν όχι ήδη, θα είναι το βασικό και το φόρουμ θα περάσει σε δεύτερη μοίρα, με ότι σημαίνει αυτό. Αλλά είπαμε, εκεί είναι το ζουμί, εκεί πάει. Όμως μην κοροϊδευόμαστε. Οι αγγελίες έχουν πάει σε άλλο επίπεδο για λόγους που όλοι ξέρουμε και κάνουμε τα στραβά μάτια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι φαινεται πρπει να αποτελουν το 50% τολάχιστον  της επισκεψιμότητας του site KAI εχει και  το πλεονεκτημα της αξιολογησης που...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ  SITE   ;όπως πχ η  ΧΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει το sms δεν ειναι αποτρεπτικο μη τρελαθούμε. Εκτος και αν πιστευεται οτι ενας απατεωνας θα δυσκολευτει να βρει εναν αλλοδαπο η ενα οποιονδηποτε που εχει αναγκη απο λιγα ευρω.... Να παρει εναν τζαμπα αριθμο εξω απο ενα σταθμο του μετρο

Αποψη μου ειναι οι αξιολογησεις τιποτα αλλο 

Επεξ/σία από pantzos10000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιες οι αλλαγες, καποιο νημα με προτασεις για βελτιωση του site γενικα, οχι μονο για τις αγγελιες υπαρχει?

Επεξ/σία από Noreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, qwertz said:

Μου θυμίζει την αναβάθμιση από iOS 6 σε 7... πάθαμε ένα σοκ και μετά συνηθίσαμε στην νέα τάξη πραγμάτων 

Ή αλλάξα(με) πλατφόρμα... Btw το 1ο θετικό με το νέο site.... Πολύ θα ήθελα το παλιό look όμως... Btw τι γίνεται με εμάς που πλέον είμαστε εξωτερικό αν θέλουμε να πουλήσουμε κάτι? Θεωρητικά μπορεί να μην έχουμε ελληνικό αριθμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zio10 είπε

Σε προστατεύει το paypal σε αγγελία;

dispute λέγεται. ζητας ανακληση αγορας και παιρνεις τα χρηματα πισω μετα απο καποιες μερες αν και εφοσον υπαρχει αγοραστης να απαντα στα μηνυματα που στελνει το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

dispute λέγεται. ζητας ανακληση αγορας και παιρνεις τα χρηματα πισω μετα απο καποιες μερες αν και εφοσον υπαρχει αγοραστης να απαντα στα μηνυματα που στελνει το paypal.

Ξέρω ότι σε προστατεύει σε αγορές από κατάστηματα ή το ebay, για ιδιώτες δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω με ποιο πάνω μηνύματα   οτι μετά απο την αναβάθμιση ( ο θεός να την κάνει ) χαλάτε και τις αγγελίες οχι οτι είναι τραγικό το sms αλλά απο την ανωνυμία του ίντερνετ περάσαμε στην ονομαστική και καλά γνωστός μεσώ σαιτ( παλιό μέλος και βαθμολόγηση) με nickname πλέον πάμε υποχρεωτικά το κινητό ( όπως είπαν οι απατεώνες δεν κολανε ) και σε διεύθυνση .άντε και σε λιγο και αφμ και online σύνδεση με αμκα και ΔΟΥ .συγνώμη αλλά κάτι δεν πάει καθόλου καλά παιδιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...