Προς το περιεχόμενο

Διαρροές αφήνουν λίγα πράγματα στη φαντασία για τα επερχόμενα Samsung Galaxy S9 και Galaxy S9+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Τεχνολογικά η κάμερα του είναι μεγάλη καινοτομία. Το αν κάποιοι δεν ενδιαφέρονται για αυτό το κομμάτι, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει αγοραστικό κοινό.

Εγώ γνωρίζω πάρα πολλούς και κυρίως πολλές, που η κάμερα της συσκευής είναι μέσα στα Top3 priorities.

Επίσης, αυτή την αρλούμπα "αγόρασε ξεχωριστό εργαλείο αν θες να βγάζεις καλές φωτογραφίες" δεν μπορώ να την καταλάβω. Αν κάποιοι γουστάρετε να κουβαλάτε συνέχεια μαζί σας 2 συσκευές, με γεια σας με χαρά σας. Δεν ισχύει όμως για όλους.

Τέλος, πιστεύω στο skroutz η τιμή της συσκευής θα παίζει σε χαμηλότερα επίπεδα, όπως γίνεται τώρα και με το S8/S8+.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για φωτογραφία, φυσικά και θα κουβαλάει μαζί του 2 συσκευές. Το κινητό δε θα αντικαταστήσει ποτέ μια κανονική φωτογραφική. Αν κάνεις μια γύρα στην ιστοσελίδα θα βρεις m43 μοντέλα σε τιμές 250 - 400 ευρώ που βγάζουν και ΠΑΝΤΑ θα βγάζουν απείρως καλύτερες φωτογραφίες από κινητό. Αν λοιπόν θέλεις φωτογραφία για instagram καλό είναι το κινητό. Αν θέλεις πραγματικά να φωτογραφίσεις δε φτάνει. 

Το ίδιο ισχύει και για άλλες κατηγορίες, όπως media consumption, gaming κλπ. Το κινητό ΤΗΛΕΦΩΝΟ, είναι πρώτα απ όλα μια συσκευή επικοινωνίας. το να έχει διάφραγμα 1,6 αλλά η μπαταρία να μη βγάζει μέρα αναιρεί τον κύριο σκοπό της συσκευής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/20/2018 στις 10:45 ΠΜ, neogeo1982 είπε

ετοιμαστείτε παιδιά να πουλήσετε τα s8 για να πάρετε το ίδιο πράγμα που θα γράφει s9. βρε καλά μας κάνουν όσο υπάρχουν άτομα που είναι στο ταμείο ανεργίας αλλά για κινητό καταφέρνουν να δίνουν και 1000 ευρώ. Πριν πόσο καιρό βγήκε το s8 ούτε χρόνος δεν έχει περάσει θυμάμαι το καλοκαίρι που μας τα είχαν κάνει τσουρέκια με τα unbox your phone. Θύματα τις κατανάλωσης έχουμε καταντήσει. κάθε 8-9 μήνες βγάζουν καινούργιο μοντέλο και κλασσικά όλοι τρέχουν να πουλήσουν ότι κινητό έχουν στα χέρια τους για να το πάρουν. θα γεμίσουμε αγγελίες από s8 εδώ πέρα

Το οτι βγάζουν νέο μοντέλο κάθε χρόνο δεν σημαίνει οτι απευθύνεται σε κατοχους του προηγούμενου μοντέλου. Υπάρχει κόσμος με s5 s6 που ζεί καλά και κάποια στιγμή ίσως αναβαθμίσει. Υπάρχει και κόσμος που έχει χρήμα και το δίνει κάθε 2 χρόνια για νέα συσκευή όπως επίσης και εταιρίες που τα χρησιμοποιούν για εργαλεία.

Καλό είναι να εξελίσσονται . Πρίν 7 χρόνια ήταν το s2. Νομιζω οτι έχουν αλλάξει πολλά απο τότε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2018 στις 4:09 ΜΜ, fingolfingr είπε

Αν σκεφτείς ότι η καρτα ανεργεία τωρα πια ανανεώνεται ηλεκτρονικά.... λογικά είναι νεοι στο θεμα και το S8 κλπ το είχαν.

Όσο για την samsung.... θα περιμένω κι εγώ το note 9 ή και το 10.

Αναλογα με την χρήση που κανει ο καθένας. Και αναλογα με την δυνατότητα του καθενός να το αντικαταστησει όταν παλιωσει. Αν εχεις 300€ καθε χρόνο οκ. Αν θες να κανεις χαλαρή χρήση παλι οκ. Αν όμως θες να κανεις βαρια χρήση (οχι δεν εννοώ games) και θες να σε κρατήσει 2-3 χρόνια... τα σκας στην αρχή.

Ναι αυτο λεω...τι χρηση κανει κανεις ωστε να μη του φτανει πχ το s4 για παραδειγμα? Ειλικρινα, τι χρηση κανετε ρε παιδια? Ετσι για να μαθω και γω....(δε το λεω ειρωνικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Suzumebachi είπε

Ναι αυτο λεω...τι χρηση κανει κανεις ωστε να μη του φτανει πχ το s4 για παραδειγμα? Ειλικρινα, τι χρηση κανετε ρε παιδια? Ετσι για να μαθω και γω....(δε το λεω ειρωνικα)

Εγώ τα κανω όλα από το κινητό και το tablet λόγω ελλειψης pc.  Έχω περίπου 15 εφαρμογές για ελεγχο του server μου και των λειτουργικων που τρέχουν σε αυτόν (synology apps, watchlist, termius, remote desktop κλπ), περίπου 10 για social (viber, fb, twitter κλπ),  15 media apps (mx, plex, pi music, vlc, mobdro, tubemate κλπ), αλλες τόσες και παραπάνω για τραπεζες και cryptocurrencies, και αρκετες για backup (πχ titanium,, helium) και file upload (πχ sync me)

Αυτές είναι που χρησιμοποιώ συχνά. Αλλες σε καθημερινή, αλλες σε εβδομαδιαία βάση. Όταν πχ συνδεεται το κινητό στο wifi του σπιτιου και φορτίζει, στελνει τα παντα στον server με το syncme. Εχω και αρκετές αλλες που τις χρησιμοποιώ πιο αραια (πχ efood, pizza fan).

 

Οι εφαρμογές αυτές θα ετρεχαν ανετα και σε ένα s4. Το πλήθος όμως των εφαρμογών και τα background task που τρεχει η καθε μία τους είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Donalhioy είπε

μονο με το facebook θα γονατισει το s4

Δεν φταίει το S4 γι αυτό αλλά η κακογραμμένη εφαρμογή του facebook.Έχω S4 με αρκετές φορτωμένες εφαρμογές και πάει σφαίρα.Δυστυχώς δεν έχω facebook.....

Οπότε όσοι θέλετε να πηγαίνει σφαίρα ΚΑΙ το facebook , go for it.S9 is the winner!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Donalhioy είπε

μονο με το facebook θα γονατισει το s4

Fb, viber κλπ παίζουν μια χαρά στην αρχή. Με τον καιρό μαζεύουν σαβούρα και κολλάει όλο το θέμα. Και αυτό δεν είναι θέμα s4 αλλά γενικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παλικαρια απο ο,τι ειπα εσεις κολλησατε στο αν το s4 τρεχει το φβ? οκ οκ....s5....s6......παρτε p9 lite(και μη μου πειτε κολλαει και εκει...). δε πιστευω οτι υπαρχει μεγαλος αριθμος ανθρωπων που χρειαζεται ναυαρχιδες.

Στις 22/2/2018 στις 9:11 ΠΜ, fingolfingr είπε

Εγώ τα κανω όλα από το κινητό και το tablet λόγω ελλειψης pc.  Έχω περίπου 15 εφαρμογές για ελεγχο του server μου και των λειτουργικων που τρέχουν σε αυτόν (synology apps, watchlist, termius, remote desktop κλπ), περίπου 10 για social (viber, fb, twitter κλπ),  15 media apps (mx, plex, pi music, vlc, mobdro, tubemate κλπ), αλλες τόσες και παραπάνω για τραπεζες και cryptocurrencies, και αρκετες για backup (πχ titanium,, helium) και file upload (πχ sync me)

Αυτές είναι που χρησιμοποιώ συχνά. Αλλες σε καθημερινή, αλλες σε εβδομαδιαία βάση. Όταν πχ συνδεεται το κινητό στο wifi του σπιτιου και φορτίζει, στελνει τα παντα στον server με το syncme. Εχω και αρκετές αλλες που τις χρησιμοποιώ πιο αραια (πχ efood, pizza fan).

Οι εφαρμογές αυτές θα ετρεχαν ανετα και σε ένα s4. Το πλήθος όμως των εφαρμογών και τα background task που τρεχει η καθε μία τους είναι το πρόβλημα.

ναι ενταξει....εσυ.....αλλος κανεις ομως.αυτο λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...