Προς το περιεχόμενο

Detroit: Become Human [PS4]


FromDusk_TillDawn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, panther_512 είπε

Εντάξει, interactive movies είναι. Δεν είναι για όλους.

500 φορές ξεκίνησα το Heavy Rain, 500 φορές σταμάτησα στη φάση με τον αστυνομικό με τα γυαλιά. Kαι υποτίθεται έχω και το Beyond:TS για να το παίξω μετά.

Ομοίως και με τα Walking dead της Telltale. Τα έχω όλα, έχω και τον λυκάνθρωπο, όλο τα ξεκινάω και όλο τα παρατάω.

Δωστα  μια ευκαιρία πανθηρα της telltale ειδικά λυκάνθρωπο και borderlands 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 25/05/2018 at 10:02, panther_512 said:

Εντάξει, interactive movies είναι. Δεν είναι για όλους.

500 φορές ξεκίνησα το Heavy Rain, 500 φορές σταμάτησα στη φάση με τον αστυνομικό με τα γυαλιά. Kαι υποτίθεται έχω και το Beyond:TS για να το παίξω μετά.

Ομοίως και με τα Walking dead της Telltale. Τα έχω όλα, έχω και τον λυκάνθρωπο, όλο τα ξεκινάω και όλο τα παρατάω.

Όταν είχα παίξει το Heavy Rain στο PS3 (το οποίο φημιζόταν για τον τεχνικό του τομέα, αλλά είχε ένα γαμωtearing που ξέσκιζε το immersion, τέσπα) κόντεψα 4-5 φορές να το αφήσω ξενερωμένος από αυτό που ήταν στον πυρήνα του gameplay του. Εν τέλει συμβιβάστηκα, I came in peace που λέμε στο χωριό μου και το τερμάτισα γι' αυτό που όντως ήταν: μια ευχάριστη ιστοριούλα δίχως gameplay που την τελειώνεις σε δυο-τρία απογεύματα.

Έχω αφήσει το Beyond και το Until Dawn για κάποια στιγμή στο μέλλον, θα τα παίξω όταν δεν θα έχω κάτι σημαντικότερο να παίξω και θα τα ξεχάσω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Κάπως έτσι περιμένω να είναι και το Detroit: δεν θα χάσω κανά κοσμοϊστορικό γεγονός, ωστόσο θα περάσω ευχάριστα μαζί του για το λίγο που θα διαρκέσει.

Νομίζω ότι αυτά τα games πρέπει να παίζονται με παρέα, ιδανικά με γυναίκα, σαν να βλέπατε ταινία μαζί.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Spartan117 είπε

detroit_becomehuman_2o1u0s.jpg

Τα βλέπει αυτά το PC μου και ζηλεύει :P

Κριμα που δεν του αρεσουν του psycho αυτα τα παιχνιδια αλλιως θα βλεπαμε αναλογα σχολια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Νομίζω ότι αυτά τα games πρέπει να παίζονται με παρέα, ιδανικά με γυναίκα, σαν να βλέπατε ταινία μαζί.

Agreed, αλλα στο δεύτερο playthrough. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Fulgore είπε

Κριμα που δεν του αρεσουν του psycho αυτα τα παιχνιδια αλλιως θα βλεπαμε αναλογα σχολια :P

Είναι κρίμα να μην το παίξει πάντως. Εξαιρετικό μέχρι στιγμής το παιχνίδι και μου αρέσει πως εξελίσσεται η ιστορία, θέλω να το ξαναπαίξω και να διαλέξω διαφορετικά path :D

@Psycho_Warhead Νοίκιασε το τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω περιεργεια να δω αν Ελλαδα θα πουλησει καθολου που εχει και Ελληνικους υποτιτλους.Ειναι επειδη μερικοι κανουν παραπονα μετα γιατι τα περισσοτερα παιχνιδια δεν εχουν Ελληνικα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τερματίζοντας το παιχνίδι ομολογώ ότι εντυπωσιάστικα, για μένα GOTY. Το παιχνίδι με προβλημάτισε, με έβαλε να σκεφτώ τι θα έκανα στην θέση των πρωταγωνιστών, καταπιάνεται με ένα σωρό κοινωνικά και μη θέματα, από την οικογένεια, την φροντίδα των παιδιών, την προσωπική θυσία για το ευρύτερο καλό, τον φυλετικό ρατσισμό, θυμίζει σοβαρά και τραγικά ιστορικά γεγονότα της ιστορίας μας (π.χ. Στρατόπεδα συγκέντρωσης), σε βάζει να σκεφτείς σοβαρά τις επιπτώσεις της τεχνολογίας στην ζωή μας, να εκτιμάς την ανθρώπινη ζωή και ένα σωρό άλλα θέματα. Με συγκίνησε, μου έφερε μελαγχολία άλλα και αγαλλίαση σε κάποιες φάσεις και είναι ένα παιχνίδι εμπειρία που μένει μαζί σου καιρό μετά αφού το τελειώσεις. 
Μέσα στον κατακλυσμό των God of war, red dead redemption και άλλα super hit παιχνίδια, έχουμε ένα παιχνίδι που σε κάνει να σκεφτείς, να προβληματιστείς και ίσως να αναθεωρήσεις κάποια πράγματα  για την ζωή σου και την όλη αντιμετώπιση σου. Με λίγο τύχη ίσως σε κάνει ''καλύτερο'' άνθρωπο αν το δεις σοβαρά και όχι άλλο ένα παιχνίδι που κυνηγάς Trophies.
Ολα αυτά είναι για μένα πιο σημαντικά από το να σφάξω με το τσεκούρι μου κάποια τέρατα ή να σκοτώσω στην άγρια Δύση ''fast food'' καουμπόηδες. Μπράβο στον Cage που τολμάει και ένα μεγάλο κρίμα που δεν ασχολείται ο κόσμος με το παιχνίδι.

Υ.Γ. Στα τεχνικά δεν έχω να προσθέσω κάτι, απίθανα γραφικά, τρελό animation και πρόσωπα που τρομάζουν με την αληθοφάνειά τους, όμορφη μουσική και ένα πακέτο που είναι εμπειρία και όχι ένα απλό παιχνίδι. Επίσης έχει τόσους διαφορετικούς συνδυασμούς στο πως να προχωρήσεις την ιστορία, που πραγματικά παίζεις ατελείωτα μέχρι να δεις κάθε πιθανό συνδυασμό.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφ,περιμενω να πεσει γυρω στο 30αρι για να το τσιμπησω....ειχε πεσει σε καποια φαση στα 33 για 2 μερες,τωρα ξανα 50+.   Λογικα black friday κλπ ολο και καποιο 29,99 θα βγαλουν δεν μπορει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Alastor192 είπε

πφφ,περιμενω να πεσει γυρω στο 30αρι για να το τσιμπησω....ειχε πεσει σε καποια φαση στα 33 για 2 μερες,τωρα ξανα 50+.   Λογικα black friday κλπ ολο και καποιο 29,99 θα βγαλουν δεν μπορει

Παίζει στα 29 μεταχείρισμενο στο πορτοκαλί μαγαζί κάθε φορά που εμφανίζονται διαθέσιμα κάποια κομμάτια στο δίκτυο καταστημάτων τους.. 

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2018 στις 1:30 ΠΜ, Alastor192 είπε

πφφ,περιμενω να πεσει γυρω στο 30αρι για να το τσιμπησω....ειχε πεσει σε καποια φαση στα 33 για 2 μερες,τωρα ξανα 50+.   Λογικα black friday κλπ ολο και καποιο 29,99 θα βγαλουν δεν μπορει

https://www.skroutz.gr/s/14183421/Detroit-Become-Human-PS4.html?from=price_drops Καλημερα , δεν ξερω αν το εχεις δει αλλα επεσε στα 33 . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...