Προς το περιεχόμενο

Detroit: Become Human [PS4]


FromDusk_TillDawn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ωρες να δεις τιτλους...αλλα δεν θα εχεις δει πολλα απο το παιχνιδι. Εγω το τελειωσα πριν μερικες μερες γυρω στις 11 ωρες και ακομα μου λειπουν μεγαλα κομματια και θα το ξαναπαιξω!Αξιζει σιγουρα στα 20-30 ευρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο David Gage δεν μας έχει συνηθίσει σε sequel η dlc  -δυστυχώς για τους fans του detroit-  μάλλον νέο game θα ανακοινώσουν

Επεξ/σία από solidsnake222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο παιχνίδι απ την QD για το PS4 δεν θα δούμε. Δεν προλαβαίνουν δηλαδή οι άνθρωποι αν ισχύουν οι φήμες για κυκλοφορία του ps5 κάπου στο 2020. 

Για το Heavy Rain είχε ανακοινωθεί κάποιο dlc που για κάποιον λόγο όμως τελικά ακυρώθηκε. Είχε κυκλοφορήσει απ ότι διαβάζω το πρώτο επεισόδιο ( Heavy Rain Chronicles: Episode One - The Taxidermist )

Κατά την γνώμη μου, αν πράγματι σκοπεύουν να κάνουν κάποια ανακοίνωση σύντομα, είτε μιλάμε απλά για κάποιο dlc διάρκειας 3-4 ωρών ξέρω 'γω, είτε για έξτρα περιεχόμενο που θα έρθει με την μορφή επεισοδίων

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέτε αυτό να σημαίνει λήξη συνεργασίας με τη Σόνυ;
Eλπίζω αυτή η είσοδος της Netease, που ασχολείται με mobile gaming να μη σημαίνει ότι θα δούμε microtransactions και να μην επεκταθούν και σε mobile πλατφόρμες ή ονλάιν παιχνίδια, θα ήταν καταστροφή για εμάς...
 

 

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ ότι διάβασα-κατάλαβα μόνο ένα μέρος τον μετοχών τους αγόρασε η netease. η QD θα συνεχίσει να παίρνει τις αποφάσεις

Τα παιχνίδια θα είναι πλέον cross-platform, δημιουργουν νέα game engine τώρα

https://venturebeat.com/2019/01/29/why-netease-and-quantic-dream-are-teaming-up-for-games-on-multiple-platforms/2/

https://www.prnewswire.com/news-releases/netease-games-acquires-minority-stake-in-quantic-dream-300785596.html?from=timeline&isappinstalled=0

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

το ειχα βρει αγγελια ενα 15αρι και λεω κατσε να το τσιμπησω γιατι χτυπιουνται ολοι καλο θα ειναι (δεν εχω παιξει κανενα απο david cage). τωρα καταλαβα γιατι χτυπιουνται ολοι. μολις τελειωσα 1ο walkthrough και εντυπωσιαστηκα τοσο οσο με red dead 2 οταν επαιξα. τρομερη δουλεια σε τοπια, γραφικα, story, immersion και μαλλον θα παω προς τα πισω να δω και heavy rain και two souls τωρα. μας βαλανε σε μπελαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια αν τελειωσω το παιχνιδι και το ξαναρχισω απο την αρχη μου δινει ξανα τις ιδιες επιλογες σε καθε αποφαση που πρεπει καθε φορα να θυμαμαι τι ειχα επιλεξει ???ρωταω για να μην καταληξω στο ιδιο story παλι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fiestakias είπε

καλησπερα παιδια αν τελειωσω το παιχνιδι και το ξαναρχισω απο την αρχη μου δινει ξανα τις ιδιες επιλογες σε καθε αποφαση που πρεπει καθε φορα να θυμαμαι τι ειχα επιλεξει ???ρωταω για να μην καταληξω στο ιδιο story παλι!!!

Εννοείτε πως αλλιώς θα γινόταν? Το προηγούμενο flowchart όμως μένει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εννοείτε πως αλλιώς θα γινόταν? Το προηγούμενο flowchart όμως μένει. ;)

ελεγα μηπως αυτοματα τις βγαζει εκτος τις επιλογες που εχω κανει.τελος παντων πιστευω να μην καταφερω τα ιδια σεναρια παλι😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Buuuump!

Ελπίζω να το τσιμπήσετε από το PSN... Το παιχνίδι είναι απίστευτο!

Spoiler alert για όσους θέλουν να το παίξουν...

 

Υπήρχαν στιγμές που ήταν τέρμα βαρετές, ΥΓ: Amanda... Αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ ωραία, είχα χρόνια να παίξω έναν τίτλο και να κάτσω να το τελειώσω επιτόπου! Πιστεύω καλύπτει τους πάντες με τις επιλογές αντίδρασης σε κάθε chapter.. Μπορείς να δείξεις συμπόνια, να πεις ψέματα, να εκτελέσεις κόσμο ή να τους την χαρίσεις... Θα ξανά ξεκινήσω το Story στο Απαιτητικό mode σίγουρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ίσως μετά το uncharted ,το δεύτερο αγαπημένο μου game είναι το Detroit,ήμουν φαν των the walking dead διότι είχαν επιλογές και τα λοιπά,όμως στο twd ότι επιλογή έκανες είχε την ίδια κατάληξη .Όμως σε αυτό το game ήταν όντως διαφορετικά πέρα ότι σε είχε του σκασμού διαφορετικές επιλογές στην κάθε σκηνή, αλλά και να καθορίσεις την μοίρα των χαρακτήρων σου με την κάθε επιλογή που θα έκανες. Γενικά το game και σε γραφικά είναι μπροστά, respect σε Quantic Dream και σε Sony!Όπου κάτι τέτοιες παιχνιδάρες σε θυμίζουν για ποιο λόγο να έχεις Ps !

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Τέλος χτες βράδυ αυτό το συγκλονιστικο παιχνίδι. Τι συναισθήματα, τι ιστορία, τι storytelling, δε γίνεται περισσότερο ατόφιο δεκάρι. 

Δε θυμάμαι πρόσφατα παιχνίδι να μου φέρνει τέτοια μελαγχολία και συγκίνηση. Μοναδική εμπειρία, που κατ εμέ οφείλει ο καθένας να τη βιώσει παίζοντας το. Οι χαρακτήρες και η ιστορία είναι βαθειά, αγγίζουν ευαίσθητες χορδές και το κυριότερο ασκεί κριτική σε πολλά φλέγοντα επίκαιρα ζητήματα. 

Δε μπορώ να του βρω ούτε ένα ψεγάδι, ήμουν στη τσίτα συνέχεια για το τι να διαλέξω, προσπαθούσα να βάλω τον εαυτό στη θέση του κάθε ήρωα. 

Μυθικό παιχνίδι! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...