Προς το περιεχόμενο

Detroit: Become Human [PS4]


FromDusk_TillDawn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Edel είπε

Τέλος χτες βράδυ αυτό το συγκλονιστικο παιχνίδι. Τι συναισθήματα, τι ιστορία, τι storytelling, δε γίνεται περισσότερο ατόφιο δεκάρι. 

Δε θυμάμαι πρόσφατα παιχνίδι να μου φέρνει τέτοια μελαγχολία και συγκίνηση. Μοναδική εμπειρία, που κατ εμέ οφείλει ο καθένας να τη βιώσει παίζοντας το. Οι χαρακτήρες και η ιστορία είναι βαθειά, αγγίζουν ευαίσθητες χορδές και το κυριότερο ασκεί κριτική σε πολλά φλέγοντα επίκαιρα ζητήματα. 

Δε μπορώ να του βρω ούτε ένα ψεγάδι, ήμουν στη τσίτα συνέχεια για το τι να διαλέξω, προσπαθούσα να βάλω τον εαυτό στη θέση του κάθε ήρωα. 

Μυθικό παιχνίδι! 

εμένα με είχε συγκινήσει πιο πολύ το life is strange 1 και το expansion του, είχα έρθει σε επαφή με τη γυναικεία ή μάλλον κοριτσίστικη φύση μου

πολύ καλό και το detroit, αλλά δύσκολα ένιωσα αυτή τη σύνδεση με τα ρομπότ, που στη πραγματικότητα μάλλον θα αντιμετώπιζα ρατσιστικά 

 

στο τέλος πάντως έκανα επανάσταση και μακελειό , μόνο στη μία παράλληλη ιστορία είχα καλό τέλος με το κοριτσάκι , στις άλλες μαύρο δράμα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ λόγω λαλακιας μου έχασα τη Kara και την Alice, έκανα αψυχολόγητη κίνηση και με πήρε από κάτω. Οι άλλοι είχαν καλή κατάληξη, ειδικά ο Connor, ο οποίος είναι μακράν ο καλύτερος χαρακτήρας του παιχνιδιού και η σχέση του με τον hank ήταν φοβερή. Το όλο χτίσιμο και η φιλία που κατέληξαν  να έχουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο την Καρα ειχα χασει.  Λαθος το Hank επισης.  Τα εκανα ταναπου στη μεταξυ τους σχεση με το droid και δεν το ηθελα καθολου.😂 Σοβαρη εμπειρια το παιχνιδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα πρεπει να το πηγαινεις επιτηδες για να χασεις main characters ... Εγω το αναποδο δεν εχω δει ακομα τα bad endings αφου δε μου πηγαινε να αφησω να ψοφησουν και τελικα εχω χασει ενα τεραστιο κομματι απο τα branches

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Καλα πρεπει να το πηγαινεις επιτηδες για να χασεις main characters ...

Χαλαρά χάνεις main chars σε πολύ συγκεκριμένα σημεία, χαλαρότατα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα προτιμησα να παιξω το παιχνιδι χωρις να κανω replay οποιοδηποτε chapter ακομα και αν δεν μου αρεσε το τελικο αποτελεσμα...νομιζω οτι αυτο ηταν το κονσεπτ του παιχνιδιου και οχι απλα να κανεις replay μεχρι να πετυχεις το καλο τελος...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xavier είπε

απλα προτιμησα να παιξω το παιχνιδι χωρις να κανω replay οποιοδηποτε chapter ακομα και αν δεν μου αρεσε το τελικο αποτελεσμα...νομιζω οτι αυτο ηταν το κονσεπτ του παιχνιδιου και οχι απλα να κανεις replay μεχρι να πετυχεις το καλο τελος...

Ακριβώς! Ο λόγος που διαφωνώ με το replayability είναι ότι οι επιλογές γίνονται στιγμιαία μια φορά. Όπως στη κανονική ζωή. Δεν έχει πολύ νόημα σε αυτί το παιχνίδι νομίζω να παίζεις στοχευμενα. Μετά θα γίνει σα το manager που άμα έχανες αγώνα έκανες rr μέχρι να κερδίσεις 😏😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xavier είπε

απλα προτιμησα να παιξω το παιχνιδι χωρις να κανω replay οποιοδηποτε chapter ακομα και αν δεν μου αρεσε το τελικο αποτελεσμα...νομιζω οτι αυτο ηταν το κονσεπτ του παιχνιδιου και οχι απλα να κανεις replay μεχρι να πετυχεις το καλο τελος...

Αυτο ακριβως εχω κανει και τις 3 φορες που το εχω τελειωσει. Και οι 3 μαλιστα ηταν σερι απο απογευμα μεχρι αργα το βραδυ. Θα χαλαλησω 1 μερα απο την επομενη αδεια μου φαινεται. Το παιχνιδι οπως εχει χιλιοειπωθει, ειναι απλα αριστουργημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...