Προς το περιεχόμενο

Καθαρος μισθος σε δημους


Anorymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα αυτο τον καιρο σκεφτομαι να κανω αιτηση για την 3κ οπως φυσικα και η μιση ελλαδα, ηθελα λοιπον να ρωτησω αν ξερει καποιος σιγουρα ποσο ειναι οι κρατησεις και ποσο τα καθαρα λεφτα για καθε θεση.

Ρωταω γιατι σκεφτομαι να βαλω επαρχια για να δω αν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, opcorsa είπε

ολοι δημοσιοι υπαλληλοι θα γινουμε τυπε?

ασφαλώς.

στη χώρα που όλοι βρίζουν τους ΔΥ και θέλουν να τους διώξουν αλλά μόλις βγει προκήρυξη τρέχουν με τα 4.

δε ξέρω πόσα είναι, έχω ακούσει για λίγο πάνω από το βασικό πάντως,

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

ασφαλώς.

στη χώρα που όλοι βρίζουν τους ΔΥ και θέλουν να τους διώξουν αλλά μόλις βγει προκήρυξη τρέχουν με τα 4.

δε ξέρω πόσα είναι, έχω ακούσει για λίγο πάνω από το βασικό πάντως,

καταντια και κακομοιρια χωρας και λαου τυπε :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, opcorsa είπε

ολοι δημοσιοι υπαλληλοι θα γινουμε τυπε?

φυσικα και οχι απλα την δεδομενη στιγμη ειναι ισως το μονο που εχει μια αλφα προοπτικη να βρεις εργασια, στον ιδιωτικο τομεα ειναι αρκετα δυσκολο πλεον

2 λεπτά πριν, Dynamics είπε

η προκήρυξη τελικά βγήκε η θα βγει?

εχει βγει και ηδη ξεκινησαν οι αιτησεις για ΔΕ αργοτερα θα ανοιξε για ΠΕ,ΤΕ και τελος για ΥΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Anorymous είπε

φυσικα και οχι απλα την δεδομενη στιγμη ειναι ισως το μονο που εχει μια αλφα προοπτικη να βρεις εργασια, στον ιδιωτικο τομεα ειναι αρκετα δυσκολο πλεον

προφανως δεν αναφερθηκα συγκεκριμενα...

απλα το θεωρω τραγικο οι μισοι να μην παραγουν τιποτα , να ειναι συμβασιουχοι και να την πληρωνουν οι ελευθεροι επαγγελματιες... και να περιμενουν και αναπτυξη απο πανω... με 24% φπα και 100% προκαταβολη φορου...

πιθηκοχωρα απλα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

ασφαλώς.

στη χώρα που όλοι βρίζουν τους ΔΥ και θέλουν να τους διώξουν αλλά μόλις βγει προκήρυξη τρέχουν με τα 4.

δε ξέρω πόσα είναι, έχω ακούσει για λίγο πάνω από το βασικό πάντως,

προσωπικα δεν βριζω γενικα τους δημοσιου υπαλληλους αλλα αυτους που πληρονονται και καθονται υπαρχουν αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι που δουλευουν και με το παραπανω σε αυτους βγαζω το καπελο

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Anorymous είπε

προσωπικα δεν βριζω γενικα τους δημοσιου υπαλληλους αλλα αυτους που πληρονονται και καθονται υπαρχουν αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι που δουλευουν και με το παραπανω σε αυτους βγαζω το καπελο

ελαχιστοι δυστυχως...

στον ιδιωτικο τομεα δεν γινεται να μην δουλεψεις... απλα για να  βγαλεις καλη δουλεια με καλα λεφτα πρεπει να εισαι ικανος και να αξιζεις γιατι οντως ειναι ζορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Anorymous είπε

προσωπικα δεν βριζω γενικα τους δημοσιου υπαλληλους αλλα αυτους που πληρονονται και καθονται υπαρχουν αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι που δουλευουν και με το παραπανω σε αυτους βγαζω το καπελο

Εγω παλι μια χαρα τους βριζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, opcorsa είπε

προφανως δεν αναφερθηκα συγκεκριμενα...

απλα το θεωρω τραγικο οι μισοι να μην παραγουν τιποτα , να ειναι συμβασιουχοι και να την πληρωνουν οι ελευθεροι επαγγελματιες... και να περιμενουν και αναπτυξη απο πανω... με 24% φπα και 100% προκαταβολη φορου...

πιθηκοχωρα απλα

εχεις δικιο αλλα οπως ειπα ειναι σχεδον μονοδρομος το δημοσιο, απο το 2011 που πηρα πτυχιο εχω παει σε αμετρητα interviews και εχω στειλει απειρες αιτησεις και τρωω ακυρο , εργασια βρηκα μια φορα το 15 σε 5μηνο μεσω οαεδ και φετος μετα απο 2 χρονια ανεργιας παλι σε προγραμμα καταρτησεις του οαεδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, webparts είπε

Εγω παλι μια χαρα τους βριζω.

thumbs up

απο την στιγμη που δεν υπαρχει κινητρο να δουλεψει κανεις παραπανω ολοι ειναι ΚΟΠΡΙΤΕΣ.. (λιγο ή πολυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, opcorsa είπε

ελαχιστοι δυστυχως...

στον ιδιωτικο τομεα δεν γινεται να μην δουλεψεις... απλα για να  βγαλεις καλη δουλεια με καλα λεφτα πρεπει να εισαι ικανος και να αξιζεις γιατι οντως ειναι ζορικα

Ναι τυπε στον ιδιωτικο τομεα δεν υπαρχουν προσληψεις μεσω πολιτικων...το 95% σε σουπερμαρκετς,κωτσοβολους κλπ ειναι πολιτικα μεσα

Τυπε οι δημοσιοι υπαλληλοι δεν μπορουν να φοροδιαφυγουν ενω οι επιχειρησεις ουτε αποδειξεις κοβουν ουτε τιποτα ας μην μιλησω για τα τρυπημμενα τιμολογια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, opcorsa είπε

ελαχιστοι δυστυχως...

στον ιδιωτικο τομεα δεν γινεται να μην δουλεψεις... απλα για να  βγαλεις καλη δουλεια με καλα λεφτα πρεπει να εισαι ικανος και να αξιζεις γιατι οντως ειναι ζορικα

μην το λες αυτο και στο ιδιωτικο τομεα υπαρχουν τα βυσματα σιγουρα λιγοτερο αλλα υπαρχουν , εχω γνωστο πχ που δουλευει στις ιχθοκαλλιεργιες ξερεις τι κανει καθε 2 ωρες τους βαζει τροφη της υπολοιπες καθετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, opcorsa είπε

thumbs up

απο την στιγμη που δεν υπαρχει κινητρο να δουλεψει κανεις παραπανω ολοι ειναι ΚΟΠΡΙΤΕΣ.. (λιγο ή πολυ)

υπαρχει κινητρο πρωτο και καλυτερο να εισαι ενταξει με τον εαυτο σου και να μην θες να γινεις αυτο που εβριζες, μετα ειναι και η εξελιξη , επισης το να εξηπηρετεις τους πολιτες και να φευγουν λεγοντας για σενα ενα καλο λογο επισης ειναι ενα καλο κινητρο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...