Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγάλη αλήθεια.

Έχει βάλει πολύς κόσμος Netflix και βλέπουν σχεδόν αποκλειστικά εκεί κι όλα διαμάντια τους φαίνονται.

Όπως όταν ξεκίνησε η ιδιωτική τηλεόραση, όλα τα ελληνικά σήριαλ φάνταζαν αριστουργήματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Μεγάλη αλήθεια.

Έχει βάλει πολύς κόσμος Netflix και βλέπουν σχεδόν αποκλειστικά εκεί κι όλα διαμάντια τους φαίνονται.

Όπως όταν ξεκίνησε η ιδιωτική τηλεόραση, όλα τα ελληνικά σήριαλ φάνταζαν αριστουργήματα...

Η αληθεια ειναι οτι το netflix εχει οντως αρκετα διαμαντια σειρες. Το la casa αν το δεις χωρις κολληματα σου φαινεται μια πολυ καλη σειρα. Αν αρχισεις και ψαχνεις τρυπες κτλ το λες και κατω του μετριου. Τα cliffhanger σε καθε επεισοδιο βοηθησαν πολυ στο να θες να δεις το επομενο επεισοδιο αμεσως οποτε και αρκετοι την εβαλαν στις πολυ καλες σειρες. Ειναι κολπο καποιων σκηνοθετων που το κανουν χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Μεγάλη αλήθεια.

Έχει βάλει πολύς κόσμος Netflix και βλέπουν σχεδόν αποκλειστικά εκεί κι όλα διαμάντια τους φαίνονται.

Όπως όταν ξεκίνησε η ιδιωτική τηλεόραση, όλα τα ελληνικά σήριαλ φάνταζαν αριστουργήματα...

Και καλα κανει ο κοσμος και πληρωνει μια υπηρεσια για να δει σειρες και ταινιες. Δεν υπαρχει αλλη επιλογη εκτος απο vpn + hulu. Δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο στην Ελλαδα περα απο οτε tv και τα παραπλησια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Και καλα κανει ο κοσμος και πληρωνει μια υπηρεσια για να δει σειρες και ταινιες. Δεν υπαρχει αλλη επιλογη εκτος απο vpn + hulu. Δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο στην Ελλαδα περα απο οτε tv και τα παραπλησια του

Ο κοσμος καλα κανει δεν ειπε κατι πανω σε αυτο ο Βασιλης. Απλα οτι εχουν πεσει με τα μουτρα στις σειρες του netflix και αρκετες αλλες αξιολογες περνανε στο ντουκου. Εγω εχω ote tv cinema pack και netflix αλλα παλι κατεβαζω σειρες που δεν υπαρχουν σε κανενα απο τα 2. Σφαιρικη αποψη για ολες εχω δηλαδη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Και καλα κανει ο κοσμος και πληρωνει μια υπηρεσια για να δει σειρες και ταινιες. Δεν υπαρχει αλλη επιλογη εκτος απο vpn + hulu. Δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο στην Ελλαδα περα απο οτε tv και τα παραπλησια του

Δεν έκρινα τον κόσμο που βάζει Netflix.

Αλλά το ότι λόγω του ότι βλέπει πολύ περισσότερες σειρές του Netflix λόγω αυτού, γι'αυτό και πλέον δύσκολα ακούς από άλλους να εκθειάζουν σειρές που δεν παίζουν εκεί.

Έχει πράγματι κάποιες εξαιρετικές σειρές αλλά και αρκετές υπερεκτιμημένες, όπως αυτή του θέματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ο κοσμος καλα κανει δεν ειπε κατι πανω σε αυτο ο Βασιλης. Απλα οτι εχουν πεσει με τα μουτρα στις σειρες του netflix και αρκετες αλλες αξιολογες περνανε στο ντουκου. Εγω εχω ote tv cinema pack και netflix αλλα παλι κατεβαζω σειρες που δεν υπαρχουν σε κανενα απο τα 2. Σφαιρικη αποψη για ολες εχω δηλαδη.

Δηλαδη εσυ κατεβαζεις παρανομα και βλεπεις υλικο που δε πληρωνεις. Υπαρχουν καποιοι ομως που θελουν να πληρωσουν αυτο που βλεπουν, οπως ειμαι και εγω και δεν εχουμε τη δυνατοτητα για αλλες υπηρεσιες γτ ειναι κλειδωμενα περα απο το US, και αναγκαστικα περιοριζομαστε στο Netflix. Δεν ειναι οτι εχεις σφαιρικη αποψη, ειναι οτι κατεβαζεις παρανομα και καποιοι δεν το κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δηλαδη εσυ κατεβαζεις παρανομα και βλεπεις υλικο που δε πληρωνεις. Υπαρχουν καποιοι ομως που θελουν να πληρωσουν αυτο που βλεπουν, οπως ειμαι και εγω και δεν εχουμε τη δυνατοτητα για αλλες υπηρεσιες γτ ειναι κλειδωμενα περα απο το US, και αναγκαστικα περιοριζομαστε στο Netflix. Δεν ειναι οτι εχεις σφαιρικη αποψη, ειναι οτι κατεβαζεις παρανομα και καποιοι δεν το κανουν

Εσενα ρε φιλε μπορει να σου τρεχουν απο τα μπατζακια, , αλλα υπαρχει και κοσμος που δεν μπορει να πληρωσει και υπαρχει και κοσμος που ΔΕΝ γουσταρει να πληρωσει οπως εγω.  Σε πηρε ο πονος για τις σειρες εσενα το τερας της ηθικης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια η σειρά τοποθετεί τον εαυτό της χιουμοριστικά σε πολλά σημεία, που σημαίνει ότι ένα απ' τα βασικά στοιχεία της είναι να διασκεδάσει τον θεατή. Η ερώτηση είναι απλή: Σας έκανε να περάσετε ευχάριστα τον χρόνο σας; Αφού λοιπόν οι 95 στους 100 πέρασαν καλά, γιατί να μη της δώσουμε τα εύσημα σε αυτό και να ψάχνουμε ανούσιες λεπτομέρειες; Ούτε δάφνες διεκδίκησε, ούτε τίποτα, το ότι υπάρχει hype γύρω απ' το όνομά της δεν το βλέπω κακό, τη στιγμή που μπορεί ο καθένας να σχηματίσει δική του άποψη, ας λένε ότι θέλουν.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δηλαδη εσυ κατεβαζεις παρανομα και βλεπεις υλικο που δε πληρωνεις. Υπαρχουν καποιοι ομως που θελουν να πληρωσουν αυτο που βλεπουν, οπως ειμαι και εγω και δεν εχουμε τη δυνατοτητα για αλλες υπηρεσιες γτ ειναι κλειδωμενα περα απο το US, και αναγκαστικα περιοριζομαστε στο Netflix. Δεν ειναι οτι εχεις σφαιρικη αποψη, ειναι οτι κατεβαζεις παρανομα και καποιοι δεν το κανουν

Όταν δεν έχεις επιλογή να δεις πολλές σειρές δεν γίνεται αλλιώς. Όλοι το κάνουν. Αν μου βρεις πακέτο με 30 40 ευρώ να βλέπω τα πάντα Ελλάδα πες μου. Μέχρι τότε τα 32 ευρώ που δίνω ote Netflix είναι και πολλά για αυτά που περνω. Εσύ δίνεις 12 ευρώ εγώ 32. Οπότε πληρώνω τα τριπλάσια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Όταν δεν έχεις επιλογή να δεις πολλές σειρές δεν γίνεται αλλιώς. Όλοι το κάνουν. Αν μου βρεις πακέτο με 30 40 ευρώ να βλέπω τα πάντα Ελλάδα πες μου. Μέχρι τότε τα 32 ευρώ που δίνω ote Netflix είναι και πολλά για αυτά που περνω. Εσύ δίνεις 12 ευρώ εγώ 32. Οπότε πληρώνω τα τριπλάσια. 

Τι θα πει δεν εχεις επιλογες? Κ επειδη δεν εχεις, σημαινει οτι θα κατεβασεις παρανομα υλικο να δεις? Τι λετε ρε παιδια, θα δουλευατε εσεις τζαμπα? Κ αν δεν εχεις χρηματα οπως λεει απο πανω, τοτε οι σειρες θα ειναι το τελεταιο πραγμα που θα σκεφτεις....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Τι θα πει δεν εχεις επιλογες? Κ επειδη δεν εχεις, σημαινει οτι θα κατεβασεις παρανομα υλικο να δεις? Τι λετε ρε παιδια, θα δουλευατε εσεις τζαμπα? Κ αν δεν εχεις χρηματα οπως λεει απο πανω, τοτε οι σειρες θα ειναι το τελεταιο πραγμα που θα σκεφτεις....

Εγώ χρήματα έχω πως θα δω westworld? Να βάλω και nova άλλο ένα 30αρι? Η πχ το man in the high castle δεν μπορώ να το δω Ελλάδα. Είστε σε άλλα μέρη και το παίζετε μάγκες με τα ψίχουλα που ζητάει το Netflix εδώ Ελλάδα το Netflix είναι πάρα πολύ φτωχό σε περιεχόμενο. Ελλατε εδώ πληρώστε ότι πληρώνουμε και τα λέμε. 

20 λεπτά πριν, katman2000 είπε

Εσενα ρε φιλε μπορει να σου τρεχουν απο τα μπατζακια, , αλλα υπαρχει και κοσμος που δεν μπορει να πληρωσει και υπαρχει και κοσμος που ΔΕΝ γουσταρει να πληρωσει οπως εγω.  Σε πηρε ο πονος για τις σειρες εσενα το τερας της ηθικης.

Και αυτό και ότι δεν υπάρχουν επιλογές για να τις δεις νόμιμα. Δηλαδή στην Αμερική με ίδια χρήματα βλέπουν τα πάντα στο Netflix. Το ελληνικό Netflix έχει το 1/10 του περιεχομένου. Και το παίζουν μάγκες ας έρθουν Ελλάδα να δουν τη γλυκα να δω πόσο μάγκες είναι να δίνουν 60 70 ευρώ μόνο για σειρές το μήνα με 500 600 ευρώ μισθούς. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Εγώ χρήματα έχω πως θα δω westworld? Να βάλω και nova άλλο ένα 30αρι? Η πχ το man in the high castle δεν μπορώ να το δω Ελλάδα. Είστε σε άλλα μέρη και το παίζετε μάγκες με τα ψίχουλα που ζητάει το Netflix εδώ Ελλάδα το Netflix είναι πάρα πολύ φτωχό σε περιεχόμενο. Ελλατε εδώ πληρώστε ότι πληρώνουμε και τα λέμε. 

ε οχι και το παιζω μαγκας, και σε πληροφορω το σουηδικο netflix ειναι μακραν χειροτερο του Ελληνικου. Αν νομιζεις οτι το ελληνικο ειναι χαλια, θα παθεις καταθληψη με το σουηδικο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

ε οχι και το παιζω μαγκας, και σε πληροφορω το σουηδικο netflix ειναι μακραν χειροτερο του Ελληνικου. Αν νομιζεις οτι το ελληνικο ειναι χαλια, θα παθεις καταθληψη με το σουηδικο. 

Ποσο χειρότερο? Εγώ βλέπω τις σειρές του Netflix όλες και στο ote TV τις υπόλοιπες. Μερικές δεν υπάρχουν πουθενά όμως και ούτε γίνεται να δίνουμε 60 το μήνα μόνο για σειρές στην Ελλάδα πάντα. Και τα 32 πολλά είναι που δίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ποσο χειρότερο? Εγώ βλέπω τις σειρές του Netflix όλες και στο ote TV τις υπόλοιπες. Μερικές δεν υπάρχουν πουθενά όμως και ούτε γίνεται να δίνουμε 60 το μήνα μόνο για σειρές στην Ελλάδα πάντα. Και τα 32 πολλά είναι που δίνω. 

Φαντασου οταν ερχομαι Ελλαδα και βλεπω το περιεχομενο παθαινω ενα σοκ...Και περα απο αυτο, δεν εχουμε και υποτιτλους, οποτε μαθαινουμε και σουηδικα κατα τη διαρκεια 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...