Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, miucce είπε

ΔΕΝ πρέπει να έχει και αλλη σεζον, τι θα κλεψουν τον διαστημικό σταθμό? Έχει ηδη παραξηλωθει. 

Τωρα για το τελος 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Γενικότερα ειμαι κατά του τελους "τελος καλο ολα καλα" για οποιαδήποτε σειρά η ταινία, τα τελευταία 5 επεισόδια ηταν ενα συνεχομενο τράβηγμα ασων απο το μανικι χωρις οι ήρωες να χάνουν ποτε και τιποτα, οκ άνετα πέρασαν οι 4-5 ωρες αλλα τιποτα το ιδιαίτερο overall. 

 

Μπορεί να πάνε Βραζιλία η Μεξικό και να κλέψουν κάνα βαρώνο Ναρκωτικών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή την περίοδο ξεκίνησα ταυτόχρονα τον τελευταίο κύκλο του Casa και το See (Apple tv) και αν δεν τελειώσει το See, δεν μου πάει με τίποτα να συνεχίσω το Casa.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2021 στις 12:17 ΜΜ, miucce είπε

ΔΕΝ πρέπει να έχει και αλλη σεζον, τι θα κλεψουν τον διαστημικό σταθμό? Έχει ηδη παραξηλωθει. 

Καλά, γενικά μιλώντας. Η σειρά έπρεπε να τελειώσει στον δεύτερο κύκλο αλλά να που φτάσαμε 5 κύκλους για μια γαμωληστεία... Ισπανική σειρά με τα όλα της.

Εμένα δεν θα μου κάνει καν εντύπωση αν βγει και νέος κύκλος με όποιο γελοίο σενάριο μπορούν να σκεφτούν.

Στην τελική, σε πολλούς αρέσει. Άρα περί ορέξεως...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς δεν αφήνουν κάποιο παράθυρο για συνέχεια γιατί παρατράβηξε. Τώρα spin-off με τις ληστείες που έκανε στο παρελθόν ο Berlin ίσως να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα πράγμα δε μπορώ να καταλάβω εξαρχής στη σειρά. Γιατί κλαίνε σε κάθε σκηνή; Δε το έχω ξαναδεί αυτό.

Περί φινάλε: 

Spoiler

Πολύ γλυκανάλατο, δε πέθανε κανένας στην τελική έκβαση της ληστείας! Ίσως το έκαναν για να υπάρχει ανοιχτό παραθυράκι για κάποια νέα σεζόν μελλοντικά.

Βαρετές οι σκηνές με Μπερλιν.

 

Επεξ/σία από yanis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yanis13 είπε

Γιατί κλαίνε σε κάθε σκηνή; Δε το έχω ξαναδεί αυτό.

Η σειρά παραμένει μια ισπανική μελό σειρά.

Δάκρυα, έρωτες, πισώπλατες μαχαιριές κτλ.

Απλά έχει ένα Twist ότι τρέχει και μια τεράστια ληστεία από πίσω. Από εκεί και πέρα σε δραματικό επίπεδο δεν διαφέρει από τις Βραζιλιάνικες σαπουνόπερες που έδειχνε η ΕΡΤ παλια

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελατε ρε παιδια η σειρα μετα την τεταρτη σεζον μην πω τριτη εχει γινει ενα αισχος. Καμια σοβαροτητα σε τιποτα εχει καποια καλα σημεια αλλα συνολικα ειναι γεματη τρυπες με ντιπ χαζους χαρακτηρες. Και στις πρωτες σεζον υπηρχε αυτο πχ μπηκε η αχρηστη η Τοκιο με τη μηχανη μεσα στην τραπεζα η με τον αθλιο Αρτουιτο αλα κομαντο με τον καθε ληστη πιο χαζο απο τον αλλο αντι να συγκεντρωθουν στη ληστεια κλαινε τη μοιρα τους με τα ερωτικα και τις μαλακιες. Σκεφτομαι να ξεκινησω την τελευταια σεζον να τελειωνω γιατι αφιερωσα χρονο για τις 4 σεζον και δεν μου παει να μεινω με το cliffhanger της τεταρτης σεζον. Αλλα σκεφτομαι τη μαλακιες θα δω παλι. Αγαπαω Ισπανικες ταινιες εχουν βγαλει διαμαντια αλλα το La Casa ηταν και ειναι μια κακη σειρα ειδικα στην τεταρτη σεζον το ξεφτιλησαν. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Ελατε ρε παιδια η σειρα μετα την τεταρτη σεζον μην πω τριτη εχει γινει ενα αισχος. Καμια σοβαροτητα σε τιποτα εχει καποια καλα σημεια αλλα συνολικα ειναι γεματη τρυπες με ντιπ χαζους χαρακτηρες. Και στις πρωτες σεζον υπηρχε αυτο πχ μπηκε η αχρηστη η Τοκιο με τη μηχανη μεσα στην τραπεζα η με τον αθλιο Αρτουιτο αλα κομαντο με τον καθε ληστη πιο χαζο απο τον αλλο αντι να συγκεντρωθουν στη ληστεια κλαινε τη μοιρα τους με τα ερωτικα και τις μαλακιες. Σκεφτομαι να ξεκινησω την τελευταια σεζον να τελειωνω γιατι αφιερωσα χρονο για τις 4 σεζον και δεν μου παει να μεινω με το cliffhanger της τεταρτης σεζον. Αλλα σκεφτομαι τη μαλακιες θα δω παλι. Αγαπαω Ισπανικες ταινιες εχουν βγαλει διαμαντια αλλα το La Casa ηταν και ειναι μια κακη σειρα ειδικα στην τεταρτη σεζον το ξεφτιλησαν. 

H καλυτερη σειρα ολων των εποχων...το κακο ηταν οτι εγινε mainstream και την ειδανε και οι πλεμπες.

Επρεπε να μεινει εντος Ισπανιας και μακρια απο netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, roginsky12 είπε

H καλυτερη σειρα ολων των εποχων...το κακο ηταν οτι εγινε mainstream και την ειδανε και οι πλεμπες.

Επρεπε να μεινει εντος Ισπανιας και μακρια απο netflix

Κοιτα επειδη εχω δει 300 σειρες καθε λογης απο γνωστες μεχρι αυτες που δεν τις ξερει κανενας θα σε πω οτι μετα τη δευτερη σεζον πηρε ολα τα Αμερικανικα κλισε και τα υπερδιπλασιασε. Οχι οτι δεν ειχαν και οι πρωτες 2 σεζον η τα πρωτα 15 επεισοδια καλυτερα αλλα τα καλυπταν με τον τροπο τους και το απειρο ματι δεν το εβλεπε. Οποτε ασε να ξερω καλυτερα αν νομιζεις οτι ειναι η καλυτερη σειρα στον κοσμο σεβαστο αλλα μεχρι ενα σημειο γιατι ετσι δημιουργουνται αντιπαραθεσεις που δεν χρειαζεται και δεν εχουν νοημα για μια σειρα μιλαμε στην τελικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κοιτα επειδη εχω δει 300 σειρες καθε λογης απο γνωστες μεχρι αυτες που δεν τις ξερει κανενας θα σε πω οτι μετα τη δευτερη σεζον πηρε ολα τα Αμερικανικα κλισε και τα υπερδιπλασιασε. Οχι οτι δεν ειχαν και οι πρωτες 2 σεζον η τα πρωτα 15 επεισοδια καλυτερα αλλα τα καλυπταν με τον τροπο τους και το απειρο ματι δεν το εβλεπε. Οποτε ασε να ξερω καλυτερα αν νομιζεις οτι ειναι η καλυτερη σειρα στον κοσμο σεβαστο αλλα μεχρι ενα σημειο γιατι ετσι δημιουργουνται αντιπαραθεσεις που δεν χρειαζεται και δεν εχουν νοημα για μια σειρα μιλαμε στην τελικη.

ξερεις γιατι τα 15 πρωτα επεισοδια ηταν καλυτερα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, roginsky12 είπε

ξερεις γιατι τα 15 πρωτα επεισοδια ηταν καλυτερα???

Γιατι ηταν αποκλειστικα Ισπανια μετα που το πηρε το netflix εγινε mainstream και την χαντακωσαν επεσε στην παγιδα πολλων σειρων που αποκτανε διασημοτητα και μετα γινονται χαλια εξαιτιας αυτου μεγαλυτερα παραδειγματα lost prison break dexter ακομα και game of thrones στο τελος. Πες αυτο πες οτι τα πρωτα 15 επεισοδια ηταν τοπ και μετα επεσε πολυ μην λες οτι ειναι η καλυτερη σειρα ολων των εποχων γιατι προκαλεις αντιδρασεις και δεν εχει νοημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Γιατι ηταν αποκλειστικα Ισπανια μετα που το πηρε το netflix εγινε mainstream και την χαντακωσαν επεσε στην παγιδα πολλων σειρων που αποκτανε διασημοτητα και μετα γινονται χαλια εξαιτιας αυτου μεγαλυτερα παραδειγματα lost prison break dexter ακομα και game of thrones στο τελος. Πες αυτο πες οτι τα πρωτα 15 επεισοδια ηταν τοπ και μετα επεσε πολυ μην λες οτι ειναι η καλυτερη σειρα ολων των εποχων γιατι προκαλεις αντιδρασεις και δεν εχει νοημα. 

το θεμα ειναι οτι εαν δεν υπηρχε νετφλιξ θα εβλεπες 6-7 σεζον ιδιου υψηλου επιπεδου με την πρωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, roginsky12 είπε

το θεμα ειναι οτι εαν δεν υπηρχε νετφλιξ θα εβλεπες 6-7 σεζον ιδιου υψηλου επιπεδου με την πρωτη.

Επειδη δεν θα υπηρχε χρημα για να βγουν αλλες σεζον θα εμεναν στα πρωτα 15 επεισοδια να εισαι σιγουρος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...