Προς το περιεχόμενο

Τον Μάρτιο κυκλοφορούν τα νέα Galaxy S9 και Galaxy S9+ της Samsung με τιμές από €879 και €979 αντίστοιχα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Chrysostomos είπε

το ξέρεις ότι θα φύγουν και τα δικά σου ποστ έτσι;

ον τοπικ τώρα.

το "απλό" s9 δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Καλύτερα να έβγαζαν μόνο το plus.

Για να ζητάω και συγνώμη εσύ τι λες? 

1 ώρα πριν, Agony είπε

Γενικοτερα η αισθηση που παιρνω από το σιτε και τον κοσμο είναι ότι δεν ενδιαφέρονται για το τι DAC εχει ... όμως πρεπει να γκρινιαζουν για το αν εχει JACK η όχι ... χωρις να ξερουν αν μπορει το κινητο αυτό  μπορει να τρεξει κάποια ακουστικα πανω από 100ohm ... Η για το Bluetooth και τι εκδοση είναι παλη δεν ενδιαφέρεται κανενας ασχετο αν οι περοισοτερες συνδεσεις γινονται με αυτό ... ασχετο αν και τα περισσοτερα ακουστικα πλεον είναι bT ασχετο αν τα περισσοτερα ακουστικα σε μεγαλη κατηγορια δεν πρεπει να εχουν lip-sync οποτε θελουμε BT low-latency... κτλ κτλ .

Πες τα... αλλά μπα... design και samsung είναι καλό θα είναι... Οκ.. λογικά έκδοση 5 θα είναι αρκεί να έχει επιλογές τι codecs θέλουμε (sbc,aacaptx/HDldac κλπ) και ρυθμίσεις αυτών κλπ κλπ.. πολλά ζητάω τώρα αλλά λέμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, nectons είπε

Για να ζητάω και συγνώμη εσύ τι λες? 

Πες τα... αλλά μπα... design και samsung είναι καλό θα είναι... Οκ.. λογικά έκδοση 5 θα είναι αρκεί να έχει επιλογές τι codecs θέλουμε (sbc,aacaptx/HDldac κλπ) και ρυθμίσεις αυτών κλπ κλπ.. πολλά ζητάω τώρα αλλά λέμε.. 

Εμ ωραια δεν μπορούμε να μαθουμε επιτελους τι codecs ,dac εχει ? να μου πεις εδώ δεν ξερουμε σε μοντελα που κυκλοφορουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, slk200gr είπε

επειδη εσυ μαγαζι εχεις αλλα εγω ασχολουμε με βιντεο-γραφιστικα 32 χρονια με 29 ατομο προσωπικο ασε να ξερω τι εγραψα ,ετσι οπως τα λες θα πρεπει να καταργηθουν πολλα μηχανηματα πια

Σε ποια εταιρία εργάζεσαι? Δούλευα στην τέχνη και χρώμα στην καλιθέα κάποια φεγγάρια..

όχι δεν θα αντικαταστήσει τον σταθερό για μονταζ βίντεο αλλά για blogers on-the-go είναι ότι καλύτερο... τραβάς μοντάρεις ανεβάζεις και όλα αυτά στο δρόμο.. άμα το τραβάς για κάνα μισάωρο τα 4gb είναι για κλάμματα... τα 6gb τρώγονται και τα 8 προς το παρόν είναι ιδανικά...

δεν υπάρχει λέμε δικαιολογία σε αυτές τις βλακείες που κάνει η samsung... με την καμία..

 

22 λεπτά πριν, Agony είπε

Εμ ωραια δεν μπορούμε να μαθουμε επιτελους τι codecs ,dac εχει ? να μου πεις εδώ δεν ξερουμε σε μοντελα που κυκλοφορουν .

Αφού φιλαράκι είσαι γνώστης και το κατέχεις το αντικείμενο μπορείς να μου πεις γιατί ασχολείσαι με samsung?

Screenshot_20180226-145609.jpg

Screenshot_20180226-145632.jpg

Screenshot_20180226-145640.jpg

Screenshot_20180226-145645.jpg

Screenshot_20180226-145706.jpg

Screenshot_20180226-145715.jpg

Screenshot_20180226-145725.jpg

Screenshot_20180226-145737.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nectons είπε

Μα δεν μιλάμε για ταχύτητες. Όλες οι συσκευές με 845 θα έχουν την ίδια (και συνήθως μεγαλύτερη) ταχύτητα... Η προσωρινή αποθήκευση μνήμης χρησιμεύει αλλού. Δοκίμασε να βάλεις το Adobe premiere να κάνει render 2-3 εφεδάκια σε 30-60άλεπτο βίντεο να δεις τι όμορφα που θα φάει κόλλημα όταν σε καλέσει κάποιος και φτου και από την αρχή. 

Ε? Ακριβώς έτσι. Και το διαφημίζει για την καινοτομία στην κάμερα... :D :D :D Καλά κρασά..

Έτσι μπράβο παλικάρι μου. Αλλά αν δεν το κατέχει το σπορ γράφει ότι νάνε γιατί δεν ξέρει πως λειτουργεί η αρχιτεκτονική μιας συσκευής smartphone. 

Και που να δεις φιλαράκι το oneplus 5T δίχως root δίχως τίποτε με την φιναλ3 του αρνόβα πως τραβάει με το gcam mod ... στέλνει αδιάβαστο και το Pixel/pixel2... ;)

Τα 960fps φίλε μου είναι του επεξεργαστή δυνατότητα και όχι της κάμερας. Όλα τα κινητά με 845 θα έχουν 960flp slomo και ελπίζω και 60fps 4k.

Όσο για το μεταβαλλόμενο διάφραγμα αν είχε ενδιάμεσα στοπ και ρυθμίσεις (hardware και όχι software) είναι απλώς ακόμη ένα hype και τίποτε άλλο. 

Διάβασε ποιο πάνω τι έγραψα... 

Όταν έχεις κάνα τρίμηνο Oneplus 5T Και δουλέψεις για 10 λεπτά note8 βλέπεις και παραβλέπεις :D

Όσο για το design είναι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.. σε κάποιος αρέσει η αναλογία οθόνης σε κάποιους όχι. Εγώ για παράδειγμα προτιμώ 18:9 που είναι κάτι ενδιάμεσο. Για τα υπόλοιπα να με συγχωρέσεις αλλά το S7 edge ήταν ποιο όμορφο (στα μάτια μου και στα μάτια πολλών που έχουν πάρει τώρα s8) και ποιο ποιοτικό στο χέρι... 

 

Η κύρια ένσταση μου δεν είναι στην συσκευή.. είναι στο κόστος απόκτησής της.. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ 880... αν το έβαζε 580 και 680 αντίστοιχα τότε ΪΣΩΣ να του έδινα μια ευκαιρία και να το χτύπαγα να δω αν αξίζει. Αλλά τώρα απλά με το Oneplus και Mimix να καραδοκούν στην γωνία ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ που κοιτάζουν και το συμφέρον τους εκτός από την φιγούρα ...

έλα ρε σκορπιον :P

Είναι όντως τόσο καλό το 5t με την gcam? Γιατί στο xda διαβάζω και αρνητικές εμπειρίες και είναι για μένα ο μόνος αποτρεπτικός παράγοντας για να το προτιμήσω από Samsung/Pixel/Huawei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ArisBat είπε

Είναι όντως τόσο καλό το 5t με την gcam? Γιατί στο xda διαβάζω και αρνητικές εμπειρίες και είναι για μένα ο μόνος αποτρεπτικός παράγοντας για να το προτιμήσω από Samsung/Pixel/Huawei.

Με μεγάλη μου χαρά να σου δώσω δείγματα από το drive μου να δεις και μόνος σου.. :)

Στους xda αλλά και στα δικά τους φόρα γράφουν και πολλοί άσχετοι οπότε μην δίνεις σημασία. Στείλε μήνυμα (αν σου απαντήσει ποτέ φυσικά) στους καθεαυτού developers να δεις τι θα σου πουν. Αλλά ακόμη καλύτερα δες τι κάνει από το δικό μου.

Να σημειώσω ότι οποιοδήποτε sample σου στείλω είναι συμπιεσμένο στην μισή ανάλυση από το σύννεφο οπότε θα είναι μερική η εικόνα που θα πάρεις... αν θέλεις μπορώ να σου συμπιέσω σε ζιπάκι να δεις αυθεντικές κάποιες να καταλάβεις τι εννοώ. Πάρε προς το παρόν και απόλαυσε...

https://photos.app.goo.gl/1B43UVELAFj9U1E22

Σε πολλές νυχτερινές έχω ενεργοποιήσει και το 2Χ οπότε σκέψου ότι συμπιέζει και μικραίνει και το drive την φωτογραφία για να καταλάβεις για τι ποιότητα μιλάμε... 

Όταν θα έχω χρόνο θα μαζέψω και δείγματα από iphone X (εδώ κλαίω) αλλά και από note8/s8+ να δεις ίδιες συνθήκες ίδιες ρυθμίσεις τι τραβάει το 5Τ και τι οι αντίπαλοί του... δεν γίνεται διαφορετικά.. imx398 αισθητήρα και 1.7 φακός τα αποτελέσματα μόνο καλά μπορεί να είναι... Απλώς όταν προτοβγήκε είχε μειωμένων δυνατοτήτων μαμίσια κάμερα και για αυτό τα αρνητικά σχόλια.. τώρα με ορεο και oxygen 5.03 τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ. Και αν βάλεις και bacon camera (για λήψεις με καλό φωτισμό) καθώς και gcam mod για νυχτερινές και άλλα κόλπα τι να λέμε... 

προσοχή δίχως root δίχως τίποτε... μόνο εφαρμογές... και άμα κάνεις root και ακολουθήσεις οδηγίες παίζουν πλέον και τα stickers αλλά και πολλά άλλα που δεν παίζουν ούτε στο πιξελ :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος εχει γνωστό στην Αμερική μπορεί να το παρει ακομα φθηνότερα επιστρέφοντας το παλιο του τηλέφωνο σε σύγκριση με τις τιμες εδω

με επιστροφή του S6 βγαίνει στα 463€ και με το S7 στα 340€

https://www.samsung.com/us/smartphones/galaxy-s9/buy/

Επεξ/σία από Phoenix7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Samsung Galaxy S9 AR emoji: “a plane crash right into the depths of the Uncanny Valley”

O βασιλιάς των gimmick για μια άλλη χρονιά προσφέρει άφθονο γέλιο με τα αποτυχημένα clopyright του. #gtpk #shamesung

Quote

They’re not abstract enough to be cute, yet not realistic enough to be authentic.

 

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nectons είπε

Για να ζητάω και συγνώμη εσύ τι λες? 

 

Πως μάλλον δε με κατάλαβες,αλλά δεν πειράζει.

Πάντως με τα σχόλια μερικών,είναι απορίας άξιο πως δεν δουλεύετε σε αυτές τις εταιρίες που κράζετε,με τόσα που "ξέρετε".

Δεξαμενή έπρεπε να είναι το φόρουμ για τις εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nectons είπε

Με μεγάλη μου χαρά να σου δώσω δείγματα από το drive μου να δεις και μόνος σου.. :)

Στους xda αλλά και στα δικά τους φόρα γράφουν και πολλοί άσχετοι οπότε μην δίνεις σημασία. Στείλε μήνυμα (αν σου απαντήσει ποτέ φυσικά) στους καθεαυτού developers να δεις τι θα σου πουν. Αλλά ακόμη καλύτερα δες τι κάνει από το δικό μου.

Να σημειώσω ότι οποιοδήποτε sample σου στείλω είναι συμπιεσμένο στην μισή ανάλυση από το σύννεφο οπότε θα είναι μερική η εικόνα που θα πάρεις... αν θέλεις μπορώ να σου συμπιέσω σε ζιπάκι να δεις αυθεντικές κάποιες να καταλάβεις τι εννοώ. Πάρε προς το παρόν και απόλαυσε...

https://photos.app.goo.gl/1B43UVELAFj9U1E22

Σε πολλές νυχτερινές έχω ενεργοποιήσει και το 2Χ οπότε σκέψου ότι συμπιέζει και μικραίνει και το drive την φωτογραφία για να καταλάβεις για τι ποιότητα μιλάμε... 

Όταν θα έχω χρόνο θα μαζέψω και δείγματα από iphone X (εδώ κλαίω) αλλά και από note8/s8+ να δεις ίδιες συνθήκες ίδιες ρυθμίσεις τι τραβάει το 5Τ και τι οι αντίπαλοί του... δεν γίνεται διαφορετικά.. imx398 αισθητήρα και 1.7 φακός τα αποτελέσματα μόνο καλά μπορεί να είναι... Απλώς όταν προτοβγήκε είχε μειωμένων δυνατοτήτων μαμίσια κάμερα και για αυτό τα αρνητικά σχόλια.. τώρα με ορεο και oxygen 5.03 τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ. Και αν βάλεις και bacon camera (για λήψεις με καλό φωτισμό) καθώς και gcam mod για νυχτερινές και άλλα κόλπα τι να λέμε... 

προσοχή δίχως root δίχως τίποτε... μόνο εφαρμογές... και άμα κάνεις root και ακολουθήσεις οδηγίες παίζουν πλέον και τα stickers αλλά και πολλά άλλα που δεν παίζουν ούτε στο πιξελ :D

Σε note 8 με GCam έχω σαφώς καλύτερα αποτελέσματα.. Και σε portrait mode και το hdr+ της main camera.. Μη μιλήσω για video 2k 60fps με zero camera mod..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ~Joker~ είπε

Σε note 8 με GCam έχω σαφώς καλύτερα αποτελέσματα.. Και σε portrait mode και το hdr+ της main camera.. Μη μιλήσω για video 2k 60fps με zero camera mod..

Ανατρίχιασα όπως τα είπες... αλλά θα σε στεναχωρήσω γιατί διαφωνώ εκτός του 60fps σε 2κ... Πολύ πλαστικούρα και τέχνασμα το note8 σε σχέση με dslr like noise και ποιότητα σε 100% crop σε μεγάλη τηλεόραση η μόνιτορ... στην οθονούλα σου καλό φαίνεται... μόλις την ανοίξεις σε φοτοσοπ 100% σε μεγάλο μόνιτορ είναι για κλάματα...

4 ώρες πριν, Chrysostomos είπε

Πως μάλλον δε με κατάλαβες,αλλά δεν πειράζει.

Πάντως με τα σχόλια μερικών,είναι απορίας άξιο πως δεν δουλεύετε σε αυτές τις εταιρίες που κράζετε,με τόσα που "ξέρετε".

Δεξαμενή έπρεπε να είναι το φόρουμ για τις εταιρίες.

Βρε σε κατάλαβα μια χαρά εσύ δεν κατάλαβες αν σε κατάλαβα... Αλλά μιας και με θεωρείς ξερόλα να σου πω ότι δεν είμαι απλώς δεν είμαι θύμα. Για να καταλήξω σε μια συσκευή περνάει από χίλια κύματα... βλέπεις αγαπώ πολύ το αντικείμενο και είναι το αγαπημένο μου χόμπι. Τώρα για το τι ξέρω η τι κράζω αν σε ενοχλεί μπορείς πολύ όμορφα να πατήσεις alt+f4 και θα γλυτώσεις και εσύ από το κράξιμο και εγώ που απαιχθάνομαι τους εξυπνάκηδες τους είρωνες και τους θρασείς ....

modsssss καθάρισμα παρακαλώ...

ευχαριστώ

συνεχίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...