Προς το περιεχόμενο

Είδαμε από κοντά το Energizer Power Max P16K Pro με τη μπαταρία των 16000mAh!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

Ειχα καποτε στη κατοχη μου το Κ10000.

Εκανε να φορτισει 3 ωρες (με fast charge) και κρατουσε περιπου 1 βδομαδα με χρηση.

Το τεστ που του ειχα κανει ειναι να του βαλω να παιζει streaming TV (full χρηση)(οποτε wifi, screen και video playing) και καταναλωνε 5% ανα ωρα περιπου. Στα games ηταν απλα κουραστικο.

Τετοιου ειδους κινητα εχουν πολυ συγκεκριμενο κοινο. Για εκεινο το κοινο - ειναι οτι πρεπει.

Για τους υπολοιπους (εμεις) δεν κανει! Ουτε απο επιδοσεις, ουτε απο features.

Το εδωσα γιατι με κουραζε στο χερι να το κραταω και να μιλαω εξ αιτιας του βαρους του. Οταν μιλας πολλες ωρες με αυτο στο χερι μετα απο ενα σημειο αρχιζει και ειναι πολυ κουραστικο.

Παρομοιο θα ειναι και αυτο λογικα.

που και που κανενα γυμναστηριο δεν κανει κακο...    :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικα δεν προκειται καποια εταιρεια να ασχοληθει να βγαλει θηκη για αυτο το τουβλο.

Επισης η Energizer ειναι ψιλο νεα εταιρεια στον χωρο της κινητης με οτι αυτο συνεπαγεται στο κομματι των αναβαθμισεων/security patches και φυσικα του after sales support.

Τα 6gb ram ειναι τελειως αχρηστα οταν δεν συνοδευονται απο αναλογο σε δυναμη επεξεργαστη.

Παντως στα 499δολλαρια(οσο δηλαδη πωλειται το Oneplus5t)δεν νομιζω να ασχοληθει και κανεις εκτος αν πεσει τραγικα η τιμη του μετα απο λιγο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαρκετινγκ παει συννεφο.. ρε παιδια, και 1 γραμμαριο να ζυγιζε μετα απο λιγο κουραζεσε να κρατας τα χερια σου, δεν εχει καμια σημασια το βαρος του κινητου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάρκετινγκ λόγω ονόματος εταιρείας περισσότερο...στην πράξη που και ποιος θα χρειαστεί τόσο μεγάλη μπαταρία;

Δύο μέρες τους καλύπτουν σχεδόν όλους. Αν και όπως φαίνεται από τις πωλήσεις και η μία μέρα τους καλύπτει σχεδόν ολους. Θεωρητική είναι η γκρίνια :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μάρκετινγκ λόγω ονόματος εταιρείας περισσότερο...στην πράξη που και ποιος θα χρειαστεί τόσο μεγάλη μπαταρία;

Δύο μέρες τους καλύπτουν σχεδόν όλους. Αν και όπως φαίνεται από τις πωλήσεις και η μία μέρα τους καλύπτει σχεδόν ολους. Θεωρητική είναι η γκρίνια :)

 

γτ το λες? αν πας ένα δεκαημερο στην ζουγκλα που δεν εχει μπριζες τι θα κανεις? 

:P

 

επισεις αν δεις αγριο θηριο με 350gr βαρος κανει και σαν τουβλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 2 μεγαλα προβληματα του κινητου ειναι οπως αναφερθηκε

1)Το βαρος του.Ειναι ενα κινητο που υποτιθεται προοριζεται για πολυωρη χρηση αλλα με τετοιες διαστασεις/βαρος δεν μπορεις να το χρησιμοποιεις για πολλη ωρα.

2)Η τιμη του.Ναι εχει κυριολεκτικα τεραστια μπαταρια,ερχεται με android 8 και 6gb ram/128χωρου,αλλα το να το χρεωνεις 500δολλαρια βαζοντας του ενα επεξεργαστη που βρισκεις σε κινητα με τα μισα χρηματα ειναι το λιγοτερο αστειο.Ο p23 ειναι κατηγοριας snap625,ενα επεξεργαστη που βρισκουμε στα xiaomi κατω των 200ευρω........

2 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

 με 350gr βαρος κανει και σαν τουβλο :P

Επειδη πολλοι το αναφερετε αυτο,για να σε δω εσενα με τι ανεση θα πεταξεις/κακομεταχειριστεις ενα κινητο των 500+ευρω .

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα 2 μεγαλα προβληματα του κινητου ειναι οπως αναφερθηκε

1)Το βαρος του.Ειναι ενα κινητο που υποτιθεται προοριζεται για πολυωρη χρηση αλλα με τετοιες διαστασεις/βαρος δεν μπορεις να το χρησιμοποιεις για πολλη ωρα.

2)Η τιμη του.Ναι εχει κυριολεκτικα τεραστια μπαταρια,ερχεται με android 8 και 6gb ram/128χωρου,αλλα το να το χρεωνεις 500δολλαρια βαζοντας του ενα επεξεργαστη που βρισκεις σε κινητα με τα μισα χρηματα ειναι το λιγοτερο αστειο.Ο p23 ειναι κατηγοριας snap625,ενα επεξεργαστη που βρισκουμε στα xiaomi κατω των 200ευρω........

Επειδη πολλοι το αναφερετε αυτο,για να σε δω εσενα με τι ανεση θα πεταξεις/κακομεταχειριστεις ενα κινητο των 500+ευρω σε σημειο να σκεφτεις να το πεταξεις κιολας.

 αμα κινδυνευει η ζωη μου δεν θα το πεταξω?? με τετοιο βαρος βολευει....  και περα από την πλακα εχω ηδη κινητο με 180gr και θεωρω ότι είναι παρα πολλα...δεν βολευει να το κρατας αρκετη ωρα.

 

(αν ειδες χαριτολογώντας το ειπα και καλα αν είμαι μπροστα σε αγριο θηριο στην ζουγκλα :) :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

 (αν ειδες χαριτολογώντας το ειπα και καλα αν είμαι μπροστα σε αγριο θηριο στην ζουγκλα :) :P )

Το point μου ηταν οτι πολλοι απαξιωνουν το κινητο λογω του βαρους του αλλα ξεχνανε την τιμη πωλησης του. Δεν ειναι συσκευη των 200ευρω οπως το Ukitel 10 000 για να μην σε ενδιαφερει αν παθει κατι. Μιλαμε για κινητο των 500+ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το point μου ηταν οτι πολλοι απαξιωνουν το κινητο λογω του βαρους του αλλα ξεχνανε την τιμη πωλησης του. Δεν ειναι συσκευη των 200ευρω οπως το Ukitel 10 000 για να μην σε ενδιαφερει αν παθει κατι. Μιλαμε για κινητο των 500+ευρω.

κοιταξε εχεις δικιο..αλλα με βαρος 350gr τα θεωρω υπερβολικα πολλα και στοχευουν σε συγκεκριμενο κοινο..

 

ηδη σ λεω με κινητο κοντα στα 200gr και κουράζομαι όταν το κραταω πολύ ωρα για σερφαρισμα κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

κοιταξε εχεις δικιο..αλλα με βαρος 350gr τα θεωρω υπερβολικα πολλα και στοχευουν σε συγκεκριμενο κοινο..

ηδη σ λεω με κινητο κοντα στα 200gr και κουράζομαι όταν το κραταω πολύ ωρα για σερφαρισμα κτλπ

Σε κανενα κοινο δεν στοχευει το εν λογω κινητο,βγηκε μονο και μονο για το wow factor(και γιατι εν μερη τι αλλο κινητο θα μπορουσε να βγαλει μια εταιρεια οπως η Energizer,παρα το να εχει σχεση με την μπαταρια).

Γιατι περαν της πλακας μονο για κανενα zombie apocalypse ειναι αυτο το κινητο.

Τι να την κανω την μεγαλη μπαταρια οταν το κινητο κολλαει στα πραγματα που κανω λογω του αδυναμου(για τα χρηματα που ζηταει)επεξεργαστη?Ουτε καν για παιχνιδια δεν κανει και λογω του βαρους του και λογω της gpu του mediatek.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, είναι καλό που κάποιες εταιρείες τολμάνε και βγάζουν κάτι «περίεργο». Μπορεί να είναι άχρηστο για το xx% των καταναλωτών, αλλά το 0,y% να κάνει πάρτυ με δαύτο. Το ίδιο θα έλεγα και για το CAT S61 που βγήκε στο διπλανό θέμα. Ας υπάρχει η επιλογή στην αγορά κι ας μη μας κάνει εμάς.

Τα 15 χιλιοστά εμένα δε μου φαίνονται τρελά. Κάποτε είχα 17 χιλιοστά NOKIA και το θεωρούσα μια χαρά στο χέρι μου και πολύ πρώτο. Τώρα πιάνω τα σύγχρονα στα 9 χιλιοστά και χωρίς θήκη μου γλυστράνε - προσωπικά δεν το ονομάζω εργονομία.

Το βάρος είναι κάπως... μη φορητό. Αλλά είπαμε, κάποιος μπορεί να κανει πάρτη που το βλέπει, πού ξέρεις, μπορεί πχ έναν υδραυλικό/ηλεκτρολόγο/κ.ά. να τον βολεύει στο τσαντάκι του με bluetooth όσο δουλεύει. :P

Πιθανολογώ πως η εταιρεία αποσκοπεί σε κάτι διαφορετικό από αυτό που φαίνεται, πχ έμμεσο marketing άλλων προϊόντων της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Μάρκετινγκ λόγω ονόματος εταιρείας περισσότερο...στην πράξη που και ποιος θα χρειαστεί τόσο μεγάλη μπαταρία;

Δύο μέρες τους καλύπτουν σχεδόν όλους. Αν και όπως φαίνεται από τις πωλήσεις και η μία μέρα τους καλύπτει σχεδόν ολους. Θεωρητική είναι η γκρίνια :)

Δυο μερες με τι ειδους χρηση? Εγω πχ ακουω να λενε για κινητα που βγαζουν τη μερα με βαρια χρηση και στα δικά μ χερια δεν φτανουν να βγαλουν το μεσημερι. Δηλαδη η δικια μου χρηση τι ειναι, υπερβαρη? :P

Συν οτι αμα εισαι ολη την ωρα στο δρομο (διακοπες ή επαγγελμα) και το κινητο ψαχνει συνεχώς για νεες κεραίες χανεις ανετα τη μιση μπαταρια χωρις να το αγγιξεις

Και ενα μπονους για οσους παντρευονται το κινητο ειναι οτι αργα η γρηγορα θα πεσει η χωρητικότητα. Αρα η επιπλεον χωρητικότητα βοηθαει να εχεις σα καβατζα συν οτι το φορτιζεις λιγοτερο αρα πιο αργη "παρακμη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάρος είναι πράγματι απαγορευτικός παράγοντας να το αγοράσεις.

Αγόρασα το Doogee Mix 2 που είναι 210 γραμμάρια και είναι άβολο, κουράζει τον καρμό γρήγορα. Πόσο μάλλον 350 γραμμάρια. 

Καλά, άμα είσαι ξαπλωμένος ανάσκελα, βλέπεις κανένα video και κάνεις πως λαγοκοιμάσαι 1 λεπτό, έχει κερδίσει από καρούμπαλο, μόλωπα, ως σπασμένη μύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον στρατο οτι πρεπει με τοσο λιγο χρονο που εχεις και τοσο λιγες πριζες,επισης μπαινει και στην εξαρτηση σαν γεμιστηρας τοσο παχος :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...