Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's The Division 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/7/2019 στις 5:31 ΜΜ, _Xistenze είπε

κανε μας τη χαρη σε παρακαλω...εχω γραψει μιση σελιδα κειμενο για το raid

και συ ειδες μονο τη λεξη ευκολο? ….ξαναδιαβασε το κειμενο.

Για άλλη μια φορα ξαναγραφω ...δεν υπαρχει pvp στο παιχνιδι...αυτα

ναι τοσο χαλια ειναι

To ignore είναι η προτεινόμενη λύση. Πάμε παρακάτω.

Αν το game ήταν στο steam θα είχαμε ακριβώς την κατάντια σε αριθμούς των online players καθώς και πόσοι είναι active ακόμα. Αν και μια επίσκεψη σε κάποια communities, είτε στο Discord (βάζω και τον δικό μου server μέσα) είτε ακόμα και στον official είναι μια μικρή γεύση και μπορεί να σε πείσει. 

PvP ΔΕΝ υφίσταται, όπως και να το δεις όσο και να το αγαπάς το franchise. Αυτά που γνωρίσαμε στο 1 τελείωσαν με τον ερχομό του απόγονου.  Στο 2 πιάσαμε πάτο, έγιναν οι χειρότερες δυνατές επιλογές από τα τηγάνια της Massive που ήθελαν ένα καθαρό PVE Based game όπου δεν θα νιώθει κανείς παίχτης άσχημα στο γεγονός ότι θα μένει πίσω σε σχέση με τους hardcore. ''Skill gap'', ''Outplayed'', ''δάχτυλα'' και λοιπές τέτοιες εκφράσεις, όποιος τις χρησιμοποιεί στο 2 ή τις πιστεύει/ασπάζεται ότι συμβαίνουν, Σκουφά 48-75, ξέρετε εσείς..

Πάμε λίγο για το raid, ήθελα να έχω πιο σφαιρική άποψη αφού θα το έπαιζα πάνω από 10-15 φορές και να έχω περάσει από όλα τα ''πόστα''. 

Απαξ και μάθεις τα mechanics, ακόμα και με randoms πλέον δεν έχουμε τα χάλια των πρώτων ημερών που όπως ήταν φυσικό δεν ήξερε κανείς που του πάνε τα 4, δεν είχαμε και τα κατάλληλα builds κτλ κτλ. Τώρα το raid (αν δεν τύχεις πραγματικά κακούς και μη συνεννοήσιμους παίχτες) δεν έχεις πρόβλημα. Οι περισσότεροι ειδικά στον official server του Discord που γίνεται το ''νταλαβέρι'' είναι αρκετά έμπειροι παίχτες και τις περισσότερες φορές μπορούν να ''κουβαλήσουν'' και έναν new player που δεν το έχει ξαναπαίξει.

Οπότε σε γενικές γραμμές βγαίνει σχετικά εύκολα αν το group πληρεί βασικές προϋποθέσεις. Γνώμη μου είναι πως στην υπάρχουσα φάση δεν θα μπορούσαν να το κάνουν πιο δύσκολο/πολύπλοκο, γιατί πολύ απλά δεν έχουμε τις τόσες επιλογές/variety σε builds/''κλάσεις''. Οι περισσότεροι high end brand sets παίζουμε, (τερματισμένα dps) αφού από τα πράσινα gear το μόνο που πραγματικά είναι must για να σου κάνει την ζωή πιο εύκολη στο raid είναι το Aces and Eights.

Το raid και η πιθανότητα να σου πέσει το πολυπόθητο Eagle Bearer είναι και ο μοναδικός σκοπός των περισσότερων αυτή την στιγμή στο game. Αν αύριο με κάποιον μαγικό τρόπο είχαν αρκετοί players το Eagle Bearer το παιχνίδι θα είχε φύγει imο το πολύ σε μια εδβομάδα από πολλά pcιά..

Το πήρες το weapon. Ε και; Πήγαινε φόρα το, κάνε και copy paste το Widdz build και πήγαινε δες τα χάλια έξω από τα checkpoints του ODZ.  Θέλεις ακόμα περισσότερα χάλια; Πήγαινε normalized dz. 

 Δύσκολα σώζεται η κατάσταση, όσο συχνά δίνουν pve content ίσως το game να παίρνει απλώς κάποιες ανάσες ασχέτως που μόλις στον μισό του χρόνο ζωής βρίσκεται στην ΜΕΘ διασωληνωμένο.

Στο επόμενο  update ανέφεραν στο state of the game ότι θα κοιτάξουν να κάνουν αλλαγές στο ''pvp'' τους. Πως θα φέρουν κόσμο, πως θα καταφέρουν να το κάνουν ενδιαφέρον, είμαι πολύ περίεργος να δω την συνέχεια.

 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια μην γραφετε μπουρδες το game ειναι μια χαρα το dz και το skirmish ειναι γεματα απο κοσμο.Τωρα αν εσεις εχετε κολλησει με το ενα (που και στο ενα τις ιδιες μπουρδες γραφατε και ηταν μαμω τα παιχνιδια)

Επεξ/σία από sotirisxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

To ignore είναι η προτεινόμενη λύση. Πάμε παρακάτω.

Αν το game ήταν στο steam θα είχαμε ακριβώς την κατάντια σε αριθμούς των online players καθώς και πόσοι είναι active ακόμα. Αν και μια επίσκεψη σε κάποια communities, είτε στο Discord (βάζω και τον δικό μου server μέσα) είτε ακόμα και στον official είναι μια μικρή γεύση και μπορεί να σε πείσει. 

PvP ΔΕΝ υφίσταται, όπως και να το δεις όσο και να το αγαπάς το franchise. Αυτά που γνωρίσαμε στο 1 τελείωσαν με τον ερχομό του απόγονου.  Στο 2 πιάσαμε πάτο, έγιναν οι χειρότερες δυνατές επιλογές από τα τηγάνια της Massive που ήθελαν ένα καθαρό PVE Based game όπου δεν θα νιώθει κανείς παίχτης άσχημα στο γεγονός ότι θα μένει πίσω σε σχέση με τους hardcore. ''Skill gap'', ''Outplayed'', ''δάχτυλα'' και λοιπές τέτοιες εκφράσεις, όποιος τις χρησιμοποιεί στο 2 ή τις πιστεύει/ασπάζεται ότι συμβαίνουν, Σκουφά 48-75, ξέρετε εσείς..

Πάμε λίγο για το raid, ήθελα να έχω πιο σφαιρική άποψη αφού θα το έπαιζα πάνω από 10-15 φορές και να έχω περάσει από όλα τα ''πόστα''. 

Απαξ και μάθεις τα mechanics, ακόμα και με randoms πλέον δεν έχουμε τα χάλια των πρώτων ημερών που όπως ήταν φυσικό δεν ήξερε κανείς που του πάνε τα 4, δεν είχαμε και τα κατάλληλα builds κτλ κτλ. Τώρα το raid (αν δεν τύχεις πραγματικά κακούς και μη συνεννοήσιμους παίχτες) δεν έχεις πρόβλημα. Οι περισσότεροι ειδικά στον official server του Discord που γίνεται το ''νταλαβέρι'' είναι αρκετά έμπειροι παίχτες και τις περισσότερες φορές μπορούν να ''κουβαλήσουν'' και έναν new player που δεν το έχει ξαναπαίξει.

Οπότε σε γενικές γραμμές βγαίνει σχετικά εύκολα αν το group πληρεί βασικές προϋποθέσεις. Γνώμη μου είναι πως στην υπάρχουσα φάση δεν θα μπορούσαν να το κάνουν πιο δύσκολο/πολύπλοκο, γιατί πολύ απλά δεν έχουμε τις τόσες επιλογές/variety σε builds/''κλάσεις''. Οι περισσότεροι high end brand sets παίζουμε, (τερματισμένα dps) αφού από τα πράσινα gear το μόνο που πραγματικά είναι must για να σου κάνει την ζωή πιο εύκολη στο raid είναι το Aces and Eights.

Το raid και η πιθανότητα να σου πέσει το πολυπόθητο Eagle Bearer είναι και ο μοναδικός σκοπός των περισσότερων αυτή την στιγμή στο game. Αν αύριο με κάποιον μαγικό τρόπο είχαν αρκετοί players το Eagle Bearer το παιχνίδι θα είχε φύγει imο το πολύ σε μια εδβομάδα από πολλά pcιά..

Το πήρες το weapon. Ε και; Πήγαινε φόρα το, κάνε και copy paste το Widdz build και πήγαινε δες τα χάλια έξω από τα checkpoints του ODZ.  Θέλεις ακόμα περισσότερα χάλια; Πήγαινε normalized dz. 

 Δύσκολα σώζεται η κατάσταση, όσο συχνά δίνουν pve content ίσως το game να παίρνει απλώς κάποιες ανάσες ασχέτως που μόλις στον μισό του χρόνο ζωής βρίσκεται στην ΜΕΘ διασωληνωμένο.

Στο επόμενο  update ανέφεραν στο state of the game ότι θα κοιτάξουν να κάνουν αλλαγές στο ''pvp'' τους. Πως θα φέρουν κόσμο, πως θα καταφέρουν να το κάνουν ενδιαφέρον, είμαι πολύ περίεργος να δω την συνέχεια.

Φιλε μου τα ειπες όλα...αυτή είναι η αληθεια.

Το Division 2 εχει πεθανει...οσο νωρίτερα βγει το 3 τοσο καλυτερα για ολους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το division2 σχεδιαστηκε λαθος εξ αρχης

Η κατασταση είναι μη αναστρεψιμη...αυτό που εφτιαξαν οι devs είναι ένα single player co-op game.

Δεν υπαρχει Pvp στο παιχνιδι...δεν υπαρχει darkzone στο παιχνιδι.

Η λυση είναι μια...uninstall και επιστροφή στη χιονισμενη Νεα Υορκη ...εκει που βρίσκεται η πραγματικη 

Dark zone Και το πραγματικο Pvp...end of story !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παλικαρε θες να μας δειξεις το προφιλ απο το ενα να δουμε ποσο καλος ησουν στο pvp του ενα

με το ιδιο name που εχεις τωρα

Επεξ/σία από sotirisxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγενε να την ποσταρεις στην σελ του ενα να κανει παρεα με τα αλλα

 το προφιλ σου στο ενα ακομα το περιμενουμε 😂

Επεξ/σία από sotirisxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omega είπε

Από όπου και να το δείτε, το παιχνίδι έχει χάσει πολύ κόσμο και έχει ψιλό ψοφήσει.
Δεν είναι τυχαίο που πολλά άτομα ψιλογυρνανε στο πρώτο.

ισχυει...το division 2 περασε κ δεν ακουμπησε.

Επιστροφή ξανα στο πρωτο...στο πραγματικο Pvp

παιζει να εχει κ περισσοτερο κοσμο από το 2

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωτηρακι σταμάτα να κάνεις σαν παρατημένη γκόμενα και δέξου αυτό που σου λένε με επιχειρήματα όλοι οι άλλοι και ας μην συμφωνείς με αυτό. ότι post βλέπουμε τον τελευταίο καιρό στο thread είναι εσύ να "κλαιγεσαι" όταν κάποιος λέει κάτι κακό για το division 2 με επιχειρήματα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιχειρημα ειναι οτι το game και ειδικα το pvp ειναι νεκρο ενω ειναι γεματο?  αυτο δεν ειναι επιχειρημα ειναι ανακριβια,Το πρωτο καιρο δεν ειχε ,ειδικα το dz,τωρα ειναι γεματο και οσο περναει ο καιρος μαζευει περισσοτερο κοσμο στο pvp.Ειτε αρεσει σε καποιους ειτε δεν αρεσει αυτη ειναι η πραγματικοτητα

Οσο αφορα το τεχνικο κομματι με 15.700 kill rogs στο ενα δεν νομιζω να εχει αλλος καλυτερη εικονα εδω μεσα

Νομιζω οτι το thread ειναι για να ποσταρουμε σχετικα με το παιχνιδι οχι καθε φορα που ποσταρουμε κατι σχετικο με το παιχνιδι να ερχετε καποιος με προκλητικο τροπο με το ετσι θελω δλδ να μας λεει συνεχεια οτι το παιχνιδι εχει πεθανει.Η αποψη τους εχει καταγραφει.Αν ειναι ετσι να το κλεισουμε το thread να μην ποσταρουμε τιποτα.

 

Επεξ/σία από sotirisxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...