Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's The Division 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λατρεψα το Dark Zone του TD1 και γιαυτο (κυριως) μολις αγορασα το DLC. Ελπιζω να ειναι καλο γιατι στο TD2 το Dark Zone ηταν χαλια. Και το υπολοιπο content δειχνει αρκετα ενδιαφερον παντως.

Για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια ελληνική clan η κάτι άλλο ?Είμαστε 3 εμείς το αγοράσαμε τωρα το game levelaroume αλλα μας άρεσε και θα πάρουμε και το expansion.Aν υπάρχει κάποιος solo η w/e και ψάχνει κoσμο PM me 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/8/2019 στις 12:33 ΜΜ, sotirisxp είπε

 

Ενας φιλος εχει φτιαξει τελυταια μια clan.Tα παιδια φαρμαρουν.Εγω δεν πολυ παιζω μαζι τους λογο pvp.Oποιος θελει μπορει στειλει

Καταγραφή.PNG

Ελληνικη clan! Οποιος θελει στελνει πμ Η φωτο ειναι λιγο παλια που εβαλα αλλα η clan ειναι ενεργη κανονικα

Επεξ/σία από sotirisxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπόψιν πως παρά το μεγάλο του μέγεθος (41 gb download!) και ακόμα ένα έξτρα maintenance/patchάρισμα που έγινε λίγες ώρες μετά την κυκλοφορία του, το expansion ενδέχεται να παρουσιάζει ορισμένα σπάνια μεν αλλά υπαρκτά τεχνικά θεματάκια όπως random freezes, ή glitches κατά τη διάρκεια των open-world αποστολών (πχ να μην spawnάρει ένας enemy leader κατά τη διάρκεια κάποιου assault σε control points της Νέας Υόρκης και άρα να μην μπορεί να ολοκληρωθεί η δραστηριότητα). Λογικά θα τα πατσάρουν κι αυτά σύντομα.

Επεξ/σία από HellionKal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HellionKal είπε

Υπόψιν πως παρά το μεγάλο του μέγεθος (41 gb download!) και ακόμα ένα έξτρα maintenance/patchάρισμα που έγινε λίγες ώρες μετά την κυκλοφορία του, το expansion ενδέχεται να παρουσιάζει ορισμένα σπάνια μεν αλλά υπαρκτά τεχνικά θεματάκια όπως random freezes, ή glitches κατά τη διάρκεια των open-world αποστολών (πχ να μην spawnάρει ένας enemy leader κατά τη διάρκεια κάποιου assault σε control points της Νέας Υόρκης και άρα να μην μπορεί να ολοκληρωθεί η δραστηριότητα). Λογικά θα τα πατσάρουν κι αυτά σύντομα.

εχει να παρουσιασει κατι διαφορετικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως περιεχόμενο? Αναμενόμενα για ένα expansion ανεβάζει το level cap στα 40, εξελίσσει την ιστορία του βασικού γκεημ (και του 1), προσθέτει νέες τοποθεσίες, νέες αποστολές, νέο gear, νέα skills, νέους εχθρούς, αλλάζει τελείως το end-game progression με την εισαγωγή κάτι σαν τα Honor Levels του WoW ή τα Paragon levels του Diablo 3... Και σε συνδυασμό με το δωρεάν update που κυκλοφόρησε παράλληλα αλλάζουν τελείως τα stats του gear και τον τρόπο που μπορούμε να κραφτάρουμε και να κάνουμε calibrate. Γερό expansion γενικά. Αλλά θα το κρίνω καλύτερα μόλις το προχωρήσω παραπάνω.

 

Τράβηξα και ένα βιντεάκι από μια αποστολή όπου κυνηγάμε έναν από τους τσάτσους του Aaron Keener. Είναι ενδεικτική του τι στυλ αποστολών να περιμένετε - μεγάλες σε διάρκεια, με τα τελικά boss fights να έχουν "βαθμιδωτό" progression, δηλαδή τους ρίχνεις το health, φεύγουν, τους το ξαναρίχνεις, ξαναφεύγουν, και νομοτελειακά στη συνέχεια πλακώνεστε μέχρι θανάτου.

 

Το youtube επιλέγει σταθερά να μου πετσοκόβει την ποιότητα εγγραφής βέβαια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Ως περιεχόμενο? Αναμενόμενα για ένα expansion ανεβάζει το level cap στα 40, εξελίσσει την ιστορία του βασικού γκεημ (και του 1), προσθέτει νέες τοποθεσίες, νέες αποστολές, νέο gear, νέα skills, νέους εχθρούς, αλλάζει τελείως το end-game progression με την εισαγωγή κάτι σαν τα Honor Levels του WoW ή τα Paragon levels του Diablo 3... Και σε συνδυασμό με το δωρεάν update που κυκλοφόρησε παράλληλα αλλάζουν τελείως τα stats του gear και τον τρόπο που μπορούμε να κραφτάρουμε και να κάνουμε calibrate. Γερό expansion γενικά. Αλλά θα το κρίνω καλύτερα μόλις το προχωρήσω παραπάνω.

Τράβηξα και ένα βιντεάκι από μια αποστολή όπου κυνηγάμε έναν από τους τσάτσους του Aaron Keener. Είναι ενδεικτική του τι στυλ αποστολών να περιμένετε - μεγάλες σε διάρκεια, με τα τελικά boss fights να έχουν "βαθμιδωτό" progression, δηλαδή τους ρίχνεις το health, φεύγουν, τους το ξαναρίχνεις, ξαναφεύγουν, και νομοτελειακά στη συνέχεια πλακώνεστε μέχρι θανάτου.

Το youtube επιλέγει σταθερά να μου πετσοκόβει την ποιότητα εγγραφής βέβαια.

Φοβερό φαίνεται αλλά μιας και είμαι level 30 ακόμα θα ξεζουμισω πρώτα ότι υπάρχει free στο 2 και μετά λέω να το τσιμπήσω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To game δέχτηκε hard reset. Το βρίσκω θετικό και ας χρειαστώ προσωπικά λοβοτομή για να ξεχάσω τις 1000+ ώρες μου στο game και ότι γνώριζα/ είχα συνηθίσει έως τώρα.

Σωστό το recalibration με τα libraries. Έπρεπε να γίνει ίσως και από το td1. Δεν πειράζει, μπήκε τώρα, καλοδεχούμενο.

Για τον new player ( ή τον player που το είχε παίξει στον μήνα του launch, το παράτησε και επέστρεψε τώρα) το game θα είναι πραγματικά απολαυστικό και γεμάτο content + άπειρο farming/grinding. Πόσο μάλλον για τους τελειομανείς ή τους loot/cosmetic collectors.

Όσο αφορά τον διαχωρισμό που ουσιαστικά αποφάσισαν να κάνουν με τα lvl 30/lvl 40, έχω/δεν έχω το expansion, το βρίσκω κάπως ανισόρροπο.

Γιατί αυτή την στιγμή το game έχει δυσκολέψει πραγματικά πολύ. Εννοώ τα ίδια τα npc's. Αν θέλεις ποσότητα/ποιότητα στo loot σου, πρέπει να ανεβάσεις το επίπεδο δυσκολίας (ακόμα και στο global) και να προσπαθήσεις να ανεβάσεις τα stats σου, μέχρι να βγει τεσπα ένα decent build να βγάζει ένα νόημα.

Όσοι δεν έχουν λοιπόν το expansion παλεύουν να βγάλουν stats και combinations με pieces, με items των lvl 30 ενώ οι άλλοι που το αγόρασαν (το εξπάνσιο που λένε και στο χωριό μου)  έχουν 40 lvl items με τα ''παχουλά'' stats + new skill abilities κτλ και είναι αρκετά πιο άνετα τα πράγματα.

 Θα έπρεπε το lvl 40 cap να το έχουν και αυτοί που δεν ήθελαν New York imo. 

Όχι τίποτα άλλο, αρχίζουν και τα Seasons τώρα με τα Global. 

Αυτά τα ολίγα.

 

 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Γιατί αυτή την στιγμή το game έχει δυσκολέψει πραγματικά πολύ. Εννοώ τα ίδια τα npc's.

Ίσως είναι το πρώτο που παρατήρησα σε αυτόν τον τυφώνα αλλαγών νομίζω το AI των npcs έχει ανέβει πάρα πολύ δεν είναι να είσαι out of cover για πάνω από 3 sec έχεις πέσει δίχως δεύτερη σκέψη. Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι όλες αυτές οι αλλαγές μου πάνε προς το καλύτερο βέβαια και μένα κάπως μου κακοφανηκε που όλα μου τα builds έγιναν εν μια νυκτί obsolete και τώρα πάμε ξανά λες και παίζουμε "καινούργιο" game αλλά εντάξει συνήθεια και όρεξη θέλει για να πάμε από την αρχή ξανά. 

Θα δείξει είναι πολύ νωρίς ακόμα για το πως θα πάει αλλά είμαι αισιόδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

To game δέχτηκε hard reset. Το βρίσκω θετικό και ας χρειαστώ προσωπικά λοβοτομή για να ξεχάσω τις 1000+ ώρες μου στο game και ότι γνώριζα/ είχα συνηθίσει έως τώρα.

Σωστό το recalibration με τα libraries. Έπρεπε να γίνει ίσως και από το td1. Δεν πειράζει, μπήκε τώρα, καλοδεχούμενο.

Για τον new player ( ή τον player που το είχε παίξει στον μήνα του launch, το παράτησε και επέστρεψε τώρα) το game θα είναι πραγματικά απολαυστικό και γεμάτο content + άπειρο farming/grinding. Πόσο μάλλον για τους τελειομανείς ή τους loot/cosmetic collectors.

Όσο αφορά τον διαχωρισμό που ουσιαστικά αποφάσισαν να κάνουν με τα lvl 30/lvl 40, έχω/δεν έχω το expansion, το βρίσκω κάπως ανισόρροπο.

Γιατί αυτή την στιγμή το game έχει δυσκολέψει πραγματικά πολύ. Εννοώ τα ίδια τα npc's. Αν θέλεις ποσότητα/ποιότητα στo loot σου, πρέπει να ανεβάσεις το επίπεδο δυσκολίας (ακόμα και στο global) και να προσπαθήσεις να ανεβάσεις τα stats σου, μέχρι να βγει τεσπα ένα decent build να βγάζει ένα νόημα.

Όσοι δεν έχουν λοιπόν το expansion παλεύουν να βγάλουν stats και combinations με pieces, με items των lvl 30 ενώ οι άλλοι που το αγόρασαν (το εξπάνσιο που λένε και στο χωριό μου)  έχουν 40 lvl items με τα ''παχουλά'' stats + new skill abilities κτλ και είναι αρκετά πιο άνετα τα πράγματα.

 Θα έπρεπε το lvl 40 cap να το έχουν και αυτοί που δεν ήθελαν New York imo. 

Όχι τίποτα άλλο, αρχίζουν και τα Seasons τώρα με τα Global. 

Αυτά τα ολίγα.

Μπορεις να μ εξηγισεις πως δουλευει το calibration γτ δν βγαζω ακρη.βγαζω απο τα 40 lvl items το μαχ attribute  κ το αποθηκευω ωστε να το usearw στα telika items?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, soundou είπε

Μπορεις να μ εξηγισεις πως δουλευει το calibration γτ δν βγαζω ακρη.βγαζω απο τα 40 lvl items το μαχ attribute  κ το αποθηκευω ωστε να το usearw στα telika items?

ακριβως και μετα εχεις το  max attribute για παντα διαθεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aa το βαζω οσες φορες θελω ετσι;δεν χρειαζεται να θυμαμαι να το βγαλω για να το ξαναβαλω αλλου.το ιδιο ειναι κ για τις 3 επιλογες ετσι;passive κ τ  minor attribyte.μονο απο 40lvl weapons k armor.

Επεξ/σία από soundou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...