Προς το περιεχόμενο

Wind και Greek-team.cc


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καλησπέρα σας, μόις μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Wind και μου είπαν ότι έχουν μπλοκάρει τη προσβαση σε site οπως το συγκεκριμένο βάση απόφασης Πρωτοδικείου Αθηνών.
Στο άλλο σπίτι που έχω Cosmote δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα και εισέρχομαι κανονικά.Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Μιας και ο σταθερός υπολογιστής είναι συνδεδεμένος στο σταθερό της Wind .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Androidimitris είπε

Καλησπέρα σας, μόις μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Wind και μου είπαν ότι έχουν μπλοκάρει τη προσβαση σε site οπως το συγκεκριμένο βάση απόφασης Πρωτοδικείου Αθηνών.
Στο άλλο σπίτι που έχω Cosmote δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα και εισέρχομαι κανονικά.Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Μιας και ο σταθερός υπολογιστής είναι συνδεδεμένος στο σταθερό της Wind .

Η λύση έχει δοθεί πολλάκις φορές εδώ μέσα...

Άλλαξε τα dns :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προσπάθησα να βαλω τις διευθυνσεις αλλά μου βγαζει error  οταν παω να κάνω reload.

3ο.jpg

1ο.jpg

2o.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Εκεί που λάει "Use the following Static DNS...", το επιλέγεις και μετά βάζεις στα δύο πεδία, τα δύο αντίστοιχα που σου έδωσαν παραπάνω.

This site can’t be reached

www.greek-team.cc’s server IP address could not be found.

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Androidimitris είπε

Προσπάθησα να βαλω τις διευθυνσεις αλλά μου βγαζει error  οταν παω να κάνω reload.

3ο.jpg

1ο.jpg

2o.jpg

Τοπικά στις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου θα βάλεις τα dns. 

Όχι στο "ρούτερ" σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν με to dns benchmark ψάχνουμε το καλύτερο server για τη σύνδεσή μας και δε βάζουμε τις ip που δόθηκαν γιατί σε εμένα κόπηκε το ιντερνετ τελείως με αυτούς της cosmote.

ευτυχώς μπήκα greek-team

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Androidimitris είπε

To εκανα αλλά τίποτα....
Μήπως χρειάζεται κάτι άλλο;

Σίγουρα δεν τα κάνεις σωστά,

παρ αυτά δοκίμασε τους DNS 8.8.8.8 / 8.8.4.4

3 ώρες πριν, Σελήνη είπε

αν έχει κανείς διάθεση να μας βοηθήσει αναλυτικά για το πως θα μπούμε στο site ας το κάνει, ως τώρα αυτά που έχετε πει δε βοηθάνε παιδιά.

Προφανώς υπάρχει έλλειψη γνώσεων. Οι απαντήσεις είναι αυτές που δίνουν τη λύση στο πρόβλημά σας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...