Προς το περιεχόμενο

Wind και Greek-team.cc


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, kormos είπε

Προφανώς υπάρχει έλλειψη γνώσεων. Οι απαντήσεις είναι αυτές που δίνουν τη λύση στο πρόβλημά σας.

έλλειψη γνώσεων υπάρχει, αλλιώς δε θα ρώταγα εδώ, αμφισβητείς οτι με το dns benchmark μπορώ να βρω πιο γρήγορο server όμως ? αφού το έτρεξα, έβαλα τον πιο γρήγορο (με το χαμηλότερο response time) και μπόρεσα να μπω greek-team

με τους αριθμούς που έδωσες σε εμένα κόπηκε το ιντερνετ τελείως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Σελήνη είπε

έλλειψη γνώσεων υπάρχει, αλλιώς δε θα ρώταγα εδώ, αμφισβητείς οτι με το dns benchmark μπορώ να βρω πιο γρήγορο server όμως ? αφού το έτρεξα, έβαλα τον πιο γρήγορο (με το χαμηλότερο response time) και μπόρεσα να μπω greek-team

με τους αριθμούς που έδωσες σε εμένα κόπηκε το ιντερνετ τελείως

Έβαλες τους dns της google και σου κόπηκε η σύνδεση; :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι μιλάω για τους πρώτους της cosmote που έδωσες, τώρα που μου δούλεψε άψογα με αυτούς που έβαλα εγώ δε το ρισκάρω να το αλλάξω..

194.177.210.210  αυτό βρήκα εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα φίλο μου και το έκανε και μια χαρά του μπαίνει τώρα. Άρα κάτι λάθος κάνετε :/ 

 

ΥΓ. Έχει κανείς invite για το GT; 

(Άκυρο, βρήκα μόλις)

Αν ναι, ας μου στείλει inbox. (Κάνω κανονικά seed :P) 

Screenshot_1.png

Edit: Έχουν κ άλλοι το πρόβλημα πάντως απ ότι διαβάζω στην σελίδα τους στο fb.

https://www.facebook.com/Mytog.net/

Επεξ/σία από UsualSuspect__
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Σελήνη είπε

όχι μιλάω για τους πρώτους της cosmote που έδωσες, τώρα που μου δούλεψε άψογα με αυτούς που έβαλα εγώ δε το ρισκάρω να το αλλάξω..

194.177.210.210  αυτό βρήκα εγώ..

Αναφέρθηκε για Cosmote ISP οπότε γι αυτό έκανα αναφορά και αυτούς. Ίσως κάτι δεν διάβασα καλά...(θεωρητικά...:rolleyes: )

Βάζεις τους DNS της Google 8.8.8.8 / 8.8.4.4 και είσαι ok ! ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι απορίες μου είναι 2 

1) τι ειπώθηκε στην επικοινωνία με την wind "ναι για σας δεν μπορώ να κατεβάσω παράνομα torrent" ;

2) ποιος δίνει dns άλλου Isp ; 

 

(ok απαντήθηκε το 2ο φυσικά αλλά έπρεπε να το γράψω :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kormos είπε

Αναφέρθηκε για Cosmote ISP οπότε γι αυτό έκανα αναφορά και αυτούς. Ίσως κάτι δεν διάβασα καλά...(θεωρητικά...:rolleyes: )

Βάζεις τους DNS της Google 8.8.8.8 / 8.8.4.4 και είσαι ok ! ;) 

οκ θα το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και τη βοήθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Σελήνη είπε

οκ θα το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και τη βοήθεια :)

Αναμένουμε ενημέρωση, πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα πάντως :)

 

3 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

οι απορίες μου είναι 2 

1) τι ειπώθηκε στην επικοινωνία με την wind "ναι για σας δεν μπορώ να κατεβάσω παράνομα torrent" ;

2) ποιος δίνει dns άλλου Isp ; 

(ok απαντήθηκε το 2ο φυσικά αλλά έπρεπε να το γράψω :P )

Θεωρητικά γνωρίζουν τι είναι η κάθε σελίδα...

Λογικά αναφέρεις πως δεν έχεις πρόσβαση και σου εξηγούν "άνετα" το τι συμβαίνει... :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω αυτο με το dns google και δουλεψε αψογα.το θεμα μου ειναι οτι διαγραφηκε ο λογαριασμος μου με περιπου 10 χρονια χρησης του site απο τα παλια ,και πανω απο 10 ratio. Εποικινωνησα με εμαιλ με admin και μου ειπε οτι πρεπει να μου στειλουν invite. Τι μπορω να κανω να βρω invite?

Οι admin δεν μπορουν να μου ξαναενεργοποιησουν το λογαριασμο τοσα χρονια χρηστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε εμένα με της google δούλεψε μια χαρά (πάντως και με  GR-NET 194.177.210.210 μου δουλεύει άψογα αλλα τεσπα βάζω αυτό που προτείνετε)

-αν έχει κάποιος invite για gt και θέλει να βοηθήσει ας μου στειλει ενα πμ, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, surf80 είπε

Εκανα και εγω αυτο με το dns google και δουλεψε αψογα.το θεμα μου ειναι οτι διαγραφηκε ο λογαριασμος μου με περιπου 10 χρονια χρησης του site απο τα παλια ,και πανω απο 10 ratio. Εποικινωνησα με εμαιλ με admin και μου ειπε οτι πρεπει να μου στειλουν invite. Τι μπορω να κανω να βρω invite?

Οι admin δεν μπορουν να μου ξαναενεργοποιησουν το λογαριασμο τοσα χρονια χρηστης?

Αν είσαι τόσα χρόνια μέλος και ισχύει ότι είχες ratio 10 (μου κάνει τρομερή εντύπωση...είμαι χρόνια....εκεί! απο τις καλές εποχές) και έχει διαγραφεί ο λογαριασμός σου υπάρχουν δύο περιπτώσεις:

  1. είχες "αιώνες" να μπεις, να seedαρεις, κλπ
  2. κατί ενάντια στους όρους έχεις κάνει και έφαγες οριστικό ban
17 ώρες πριν, Σελήνη είπε

και σε εμένα με της google δούλεψε μια χαρά (πάντως και με  GR-NET 194.177.210.210 μου δουλεύει άψογα αλλα τεσπα βάζω αυτό που προτείνετε)

-αν έχει κάποιος invite για gt και θέλει να βοηθήσει ας μου στειλει ενα πμ, ευχαριστώ!

Ότι σε βολεύει :)

Είναι αρκετά περιορισμένες οι προσκλήσεις και σίγουρα θέλουν γερά νεύρα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα αιωνες να μπω κανα 2μηνο ειχα να μπω λογω του προβληματος με τη wind. Οταν ειδα για τη λυση του προβληματος με αλλαγη του dns την εκανα αμεσως και τωρα που μου ανοιγει η σελιδα να βαλω τους κωδικους μου βγαζει error.

Ο admin που εποικινωνησα μου ειπε οτι οι λογαριασμοι μετα απο 60 μερες διαγραφονται αυτοματα.εχω μιλησει και στο facebook αλλα μαλλον τους εχουν ζαλισει στα μυνυματα και δεν απαντουν.Οι ιδιοι δεν μπορουν να ξαναενεργοποιησουν το λογαριασμο μου;

Αλλιως κανα invite ρε παιδιααααα.

Κριμα παντως μετα απο τοσα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, surf80 είπε

Δεν ειχα αιωνες να μπω κανα 2μηνο ειχα να μπω λογω του προβληματος με τη wind. Οταν ειδα για τη λυση του προβληματος με αλλαγη του dns την εκανα αμεσως και τωρα που μου ανοιγει η σελιδα να βαλω τους κωδικους μου βγαζει error.

Ο admin που εποικινωνησα μου ειπε οτι οι λογαριασμοι μετα απο 60 μερες διαγραφονται αυτοματα.εχω μιλησει και στο facebook αλλα μαλλον τους εχουν ζαλισει στα μυνυματα και δεν απαντουν.Οι ιδιοι δεν μπορουν να ξαναενεργοποιησουν το λογαριασμο μου;

Αλλιως κανα invite ρε παιδιααααα.

Κριμα παντως μετα απο τοσα χρονια.

Άρα αν σου είπαν πως μετά απο 2 μήνες διαγράφονται δεν υπάρχει λόγος περαιτέρω συζήτησης :) 

Δύσκολο να λάβεις πρόσκληση...Σορρυ που θα το πω αλλά τα νούμερα που ανέφερες αν είναι αληθινά δεν νομίζω να μην είχες ενδιαφερθεί ή να μην είχες διαβάσει για τη λύση του προβλήματος που συζητιέται εδώ και καιρό. Για εμένα είναι μεγάλο ρίσκο για όποιον στείλει γιατί "παίζει" και τη δική του θέση...

Θεωρητικά δεν σου ήταν και τόσο απαραίτητο αν για 2 μήνες δεν ασχολήθηκες :)

ΜΦΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2018 στις 8:50 ΜΜ, kormos είπε

Τοπικά στις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου θα βάλεις τα dns. 

Όχι στο "ρούτερ" σου.

Δούλεψε και σε εμένα. Είχα πρόβλημα με wind!

Έβαλα στη κάρτα δικτύου ως DNS 8.8.8.8 / 8.8.4.4

και τώρα μπαίνω μια χαρά. Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη καποιοι απο εσας γνωριζουν ενω καποιοι (εγω) δεν ξερω....

Πως παω στην καρτα δικτυου ωστε να βρω και τα βαλω τα DNS 8888/8844?

Aν μπορει καποιος να πει τα βηματα γιατι δεν τα γνωριζω.

Παω ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ?

μετα Eπιλογές internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...