Προς το περιεχόμενο

Wind και Greek-team.cc


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, postfire είπε

φιλε κορμος τα κανω ολα σωστα

δεν μπαινει με τπτ

εχω και καποιο θεμα με την γραμμη δεν μπορω να καλεσω σαλαμινα στο σταθερο μου που ειναι cosmote

περνω τηλ απο wind και λεει ο αριθμος δεν υπαρχει

δεν το εχουν φτιαξει και πιστευω ουτε προκειται

απλα θα κανω υπομονη να λειξει το συμβλαιο και να φυγω

Αυτό σίγουρα είναι άλλο κομμάτι, γιατί η τηλεφωνική γραμμή με τη γραμμή του ιντερνετ (λογικά είσαι ακόμα με την παλιά διαδικασία και όχι voip) είναι δύο διαφορετικά πράγματα...

Δοκίμασε να βάλεις σταθερές ip και σωστές και μετά τα dns, σίγουρα κάτι άλλο σου διαφεύγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, kormos είπε

Αυτό σίγουρα είναι άλλο κομμάτι, γιατί η τηλεφωνική γραμμή με τη γραμμή του ιντερνετ (λογικά είσαι ακόμα με την παλιά διαδικασία και όχι voip) είναι δύο διαφορετικά πράγματα...

Δοκίμασε να βάλεις σταθερές ip και σωστές και μετά τα dns, σίγουρα κάτι άλλο σου διαφεύγει...

ναι ειναι αλλο κομματι αλλα απλα το ανεφερα για το τι εστι...

εχω βαλει και σταθερες ip τα ιδια

σε ευχαριστω πολυ παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, postfire είπε

ναι ειναι αλλο κομματι αλλα απλα το ανεφερα για το τι εστι...

εχω βαλει και σταθερες ip τα ιδια

σε ευχαριστω πολυ παντως

Δες στο παρακατω ακριβείς οδηγίες βήμα βήμα για το πως θα περάσεις τους νεους dns της cloudfare.

https://1.1.1.1/

Μετα δωσε feedback

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γράφτηκα ξανά χθες (είχα account που το άφησα και έσβησε παλιά) και τώρα δε μπαίνει. Μου είπε το άτομο που με έκανε invite, ότι δεν παίζει με wind, εκτός αν κάνω την αλλαγή στον DNS. Έβαλα της Google, τίποτα, έκανα reboot, τίποτα, έβαλα της CloudFlare, τα ίδια. Καμία ιδέα; Έχω Speedport 2i.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Εγώ γράφτηκα ξανά χθες (είχα account που το άφησα και έσβησε παλιά) και τώρα δε μπαίνει. Μου είπε το άτομο που με έκανε invite, ότι δεν παίζει με wind, εκτός αν κάνω την αλλαγή στον DNS. Έβαλα της Google, τίποτα, έκανα reboot, τίποτα, έβαλα της CloudFlare, τα ίδια. Καμία ιδέα; Έχω Speedport 2i.

Με Λίνουξ δεν είσαι;

Πήγαινε στις ιδιότητες δικτύου και δώσε dns της google. Περιγράφεται στη σελ. 2, σε εμένα δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lanike71 είπε

Με Λίνουξ δεν είσαι;

Πήγαινε στις ιδιότητες δικτύου και δώσε dns της google. Περιγράφεται στη σελ. 2, σε εμένα δούλεψε.

Στο Linux δε δοκίμασα ακόμα. Τώρα είμαι σε Windows. Έκανα switch για καθημερινή χρήση, Linux μόνο για δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Στο Linux δε δοκίμασα ακόμα. Τώρα είμαι σε Windows. Έκανα switch για καθημερινή χρήση, Linux μόνο για δουλειά.

Στη σελίδα 2 δες την εικόνα του Πίνακα ελέγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Αυτό ακριβώς έχω κάνει αλλά δεν.

Μήπως θέλει επανεκκίνηση ;

Δυστυχώς δεν είμαι σε windows, οπότε δε μπορώ να προτείνω κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Μήπως θέλει επανεκκίνηση ;

Δυστυχώς δεν είμαι σε windows, οπότε δε μπορώ να προτείνω κάτι άλλο.

Dunno, πάω να δοκιμάσω Linux.

Edit: Από Linux μπαίνει κανονικά. Ότι να ναι.

Επεξ/σία από Dinos_12345
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Εγώ γράφτηκα ξανά χθες (είχα account που το άφησα και έσβησε παλιά) και τώρα δε μπαίνει. Μου είπε το άτομο που με έκανε invite, ότι δεν παίζει με wind, εκτός αν κάνω την αλλαγή στον DNS. Έβαλα της Google, τίποτα, έκανα reboot, τίποτα, έβαλα της CloudFlare, τα ίδια. Καμία ιδέα; Έχω Speedport 2i.

Αν τα εβαλες στο rooter

  • reboot router
  • flushdns στα windows και reboot

Αν τα εβαλες μονο στον υπολογιστη τοτε flushdns στα windows και reboot

Τελος υπάρχει και η δυνατοτητα να περαστει η ip του site (οτι του dns) απευθειας στο αρχειο hosts και μετα απο επανεκκινηση, problem fixed μεχρι να αλλαξουν server

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Εγώ γράφτηκα ξανά χθες (είχα account που το άφησα και έσβησε παλιά) και τώρα δε μπαίνει. Μου είπε το άτομο που με έκανε invite, ότι δεν παίζει με wind, εκτός αν κάνω την αλλαγή στον DNS. Έβαλα της Google, τίποτα, έκανα reboot, τίποτα, έβαλα της CloudFlare, τα ίδια. Καμία ιδέα; Έχω Speedport 2i.

Σίγουρα κάτι κάνεις λάθος, έχω δοκιμάσει και της Cloudflare και πάλι παίζει κανονικά. Για την ώρα όπως έχω αναφέρει πάλι λειτουργεί με της Google.

Βάλε τα DNS και στην κάρτα δικτύου και στο ρουτερ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kormos είπε

Σίγουρα κάτι κάνεις λάθος, έχω δοκιμάσει και της Cloudflare και πάλι παίζει κανονικά. Για την ώρα όπως έχω αναφέρει πάλι λειτουργεί με της Google.

Βάλε τα DNS και στην κάρτα δικτύου και στο ρουτερ σου.

Δεν κάνω κατι λάθος, είχα και παλιά λογαριασμό, τα έχω περάσει όλα αυτά. Τον DNS τον είχα αλλάξει από όταν έγινε η σύνδεση (στο router)

Στο Linux έπαιξε τέλεια με την πρώτη, χωρίς να αλλάξω τίποτα στις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου. Στα windows το έκανα, just in case, όμως πάλι αρνείται. Θα δοκιμάσω flushdns και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...