Προς το περιεχόμενο

Πιο πιστοί στο Android μένουν οι χρήστες του έναντι εκείνων του iOS στις ΗΠΑ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lezantas26 είπε

ωπα σορυ τωρα το ειδα αυτο..

το τελευταιο στιγμα ειναι 2ο τετραμηνο, αμα το συγκρινεις με το προηγουμενο Q2 θα δεις οτι το android ειχε αυξηση. επισης η ταση ειναι ανοδικη για το android και αντιθετα για το μηλο. αμα θες μπορεις να υπολογισεις το μεσο ορο καθε χρονιας, αλλα νομιζω δεν χρειαζεται, οποιος εχει ματακια το βλεπει :P

Ναι, έκανα λάθος τα τρίμηνα. Δεν ανέβηκε το iOs, ούτε έπεσε το Android. Όμως, η τάση δεν είναι ανοδική για το Android, αφού έπεσε ο ρυθμός ανόδου του Android και αντίστοιχα ο ρυθμός πτώσης του iOs, σε σημείο που να τείνουν να ισορροπήσουν. Αν δει κανείς διαφορές από χρονιά σε χρονιά, θα το διαπιστώσει. Αυτό έρχεται σε συμφωνία με την άποψη ότι: "The number of first-time smartphone buyers shrinks".

Android:

Q2'15: 82,2%

Q2'16: 86,2%

Q2'17: 87,7%

 

iOs

Q2'15: 14,6%

Q2'16: 12,9%

Q2'17: 12,1%

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ναι, έκανα λάθος τα τρίμηνα. Δεν ανέβηκε το iOs, ούτε έπεσε το Android. Όμως, η τάση δεν είναι ανοδική για το Android, αφού έπεσε ο ρυθμός ανόδου του Android και αντίστοιχα ο ρυθμός πτώσης του iOs, σε σημείο που να τείνουν να ισορροπήσουν. Αν δει κανείς διαφορές από χρονιά σε χρονιά, θα το διαπιστώσει. Αυτό έρχεται σε συμφωνία με την άποψη ότι: "The number of first-time smartphone buyers shrinks".

αμα επιταχυνεις λιγοτερο ακομα επιταχυνεις :P αρα η ταση ακομα ανοδικη ειναι.

μονο για το 2017 φαινεται να υπαρχει ισοροπια, αλλα γνωμη μου ειναι οτι ευθυνεται το Χ γι αυτο και απο του χρονου θα ξαναχουμε διαφορα, ειδικα με ολες τις πατατες που εκανε τελος 17 αρχες 18 η apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, strawman είπε

Προφανως ενα πιο κλειδωμενο απο ενα πιο ξεκλειδωτο λειτουργικο ειναι πιο ασφαλες. 

Ποιο ειναι ρε φιλε το κλειστο λειτουργικο?? Το osX?? Θες να μας τρελανεις μαλλον ετσι??

4 ώρες πριν, adi32 είπε

Ησύχασες γιατί μπήκες στο κλειδωμένο οικοσύστημα σου. 

Μου έχει τύχει να στείλω βιντεακια σε χρήστες Mac και να μου ζητάνε να τα κάνω mov γιατι δεν μπορούν να τα δουν 

Δεν κρασαρει τόσο γιατί είναι τα πάντα κλειδωμένα και συνεργάζονται μόνο μεταξύ τους. 

Σα να μου λες ότι ένα pc με  dos και καμιά εφαρμογή είναι πολύ καλύτερο από ένα με Windows 10 και εκατοντάδες εφαρμογές. 

Αν ικανοποιούν κάποιους αυτοι οι περιορισμοί τα κλειδώματα και οι αισχροκερδιες ας το προτιμήσουν. 

Καλα adi32, δεν εχεις ιδεα για το osX και το αν ειναι κλειδωμενο ή οχι. Δε το εχεις χρησιμοποιησει ουτε μια ωρα στη ζωη σου. Σορρυ κ ολας αλλα αν το ειχες χρησιμοποιησει θα ειχες καταλαβει οτι μπορει να κανει τα παντα και οτι μονο κλειδωμενο δεν ειναι.

Μηπως μπερδευεις για καποιο λογο το mobile λειτουργικο της apple με το osX?

Λεω εγω τωρα....

Καλα αν οντως εχει συμβει να σου πουν οτι δεν μπορουν να παιξουν τα βιντεακια σου σε mac τοτε πραγματικα μιλαμε για αναλφαβητους τεχνολογικα..

Μπορεις απλα να τους πεις.... "Ρε παιδια κατεβαστε ενα VLC... Ελεος πια!!!"

 

Καλα για την αισχροκερδια δεν κανω καν κουβεντα...

Πηρα το iphone 7 650 ευρω και το πουλησα 1 χρονο μετα 400 ευρω.

Ειχα αγορασει ενα Macbook pro 15 retina το 2013 2800 ευρω και το πουλησα μετα απο 4 χρονια 1300 ευρω..

Δε θες να συζητησουμε που θα ηταν οι τιμες σε android και windows pc αν εκανα παρομοιες αγοραπωλησιες!!

Και μιλαμε οτι πουλησα σα ζεστο ψωμακι!! Μεσα σε 2-3 24ωρα φυγαν και τα 2..

Εδω σε ναυαρχιδες android μεσα σε 2 μηνες η τιμη πεφτει 200 ευρω και μιλαμε για καινουρια συσκευη... Μαντεψε πως και τι θα πουλησεις εσυ σε 1 χρονο..

Επεξ/σία από KAKADI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

αμα επιταχυνεις λιγοτερο ακομα επιταχυνεις :P αρα η ταση ακομα ανοδικη ειναι.

Λάθος, η τάση είναι πτωτική, με το ρυθμό αυτό σε λίγο θα επιβραδύνεις και τελικά θα σταματήσεις. Βασικά, το android δεν επιταχύνει, το αντίθετο.

8nqMb09.png

https://mathslibrary.gr/images/clykeiou/mxrythm.pdf

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, kirileman είπε

Λάθος, η τάση είναι πτωτική, με το ρυθμό αυτό σε λίγο θα επιβραδύνεις και τελικά θα σταματήσεις. Βασικά, το android δεν επιταχύνει, το αντίθετο.

8nqMb09.png

https://mathslibrary.gr/images/clykeiou/mxrythm.pdf

ναι σωστα, μπερδευτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, KAKADI said:

Εδω σε ναυαρχιδες android μεσα σε 2 μηνες η τιμη πεφτει 200 ευρω και μιλαμε για καινουρια συσκευη... Μαντεψε πως και τι θα πουλησεις εσυ σε 1 χρονο..

Aν την παρω στους 2 μηνες που εχει πεσει η τιμη 200€ θα την πουλησω σιγουρα περισσοτερο (ποσοστιαια μιλωντας παντα) απο οτι εσυ το iPhone. Ασε που αυτο ουδεμια σχεση δεν εχει με το αν οι τιμες ειναι ληστρικες η οχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KAKADI είπε

Ποιο ειναι ρε φιλε το κλειστο λειτουργικο?? Το osX?? Θες να μας τρελανεις μαλλον ετσι??

Καλα adi32, δεν εχεις ιδεα για το osX και το αν ειναι κλειδωμενο ή οχι. Δε το εχεις χρησιμοποιησει ουτε μια ωρα στη ζωη σου. Σορρυ κ ολας αλλα αν το ειχες χρησιμοποιησει θα ειχες καταλαβει οτι μπορει να κανει τα παντα και οτι μονο κλειδωμενο δεν ειναι.

Μηπως μπερδευεις για καποιο λογο το mobile λειτουργικο της apple με το osX?

Λεω εγω τωρα....

Καλα αν οντως εχει συμβει να σου πουν οτι δεν μπορουν να παιξουν τα βιντεακια σου σε mac τοτε πραγματικα μιλαμε για αναλφαβητους τεχνολογικα..

Μπορεις απλα να τους πεις.... "Ρε παιδια κατεβαστε ενα VLC... Ελεος πια!!!"

Καλα για την αισχροκερδια δεν κανω καν κουβεντα...

Πηρα το iphone 7 650 ευρω και το πουλησα 1 χρονο μετα 400 ευρω.

Ειχα αγορασει ενα Macbook pro 15 retina το 2013 2800 ευρω και το πουλησα μετα απο 4 χρονια 1300 ευρω..

Δε θες να συζητησουμε που θα ηταν οι τιμες σε android και windows pc αν εκανα παρομοιες αγοραπωλησιες!!

Και μιλαμε οτι πουλησα σα ζεστο ψωμακι!! Μεσα σε 2-3 24ωρα φυγαν και τα 2..

Εδω σε ναυαρχιδες android μεσα σε 2 μηνες η τιμη πεφτει 200 ευρω και μιλαμε για καινουρια συσκευη... Μαντεψε πως και τι θα πουλησεις εσυ σε 1 χρονο..

Ναι για το osX δεν έχω ιδέα δυστυχώς έχω από iPhone που έχουν γνωστοί μου και μου φορτώνονται για το πως γίνεται το ένα και το άλλο. 

Ναυαρχίδα δε θα έπαιρνα ούτε android ούτε iPhone. 

Αν έδωσες 2800 για Mac και 700 για iPhone και μετά τα πουλάς για να δώσεις 3000 και 1000 μπράβο σου. Εγώ τέτοια λεφτά στα σκουπίδια δεν πετάω.

Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις και γιατί χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά όσο κάνει ένα αυτοκίνητο 

Το pc μου είναι πολύ μικρή αξίας και κάνω και δουλειές επεξεργασίας βίντεο Green screen κλπ

Και τα κινητά που παίρνω 150€ μπορώ και τα πουλάω 100-110 μετά. 

Οταν με 170€ έχω καλή μάρκα οκταπυρηνο 13mp με 80gb χώρο fingerprint nfc gorilla glass 5000 μπαταρία διπλή Sim, ταχεία φόρτιση..... Θα το κρατήσω όσα χρόνια θέλω θα το κάνω όπως θέλω και αν πέσει η απόδοση της μπαταρίας του με 10€ βάζω μια καινούρια και τρέχω ότι προγραμματα θέλω που δεν τα βλέπει ούτε στον ύπνο του το iPhone x

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

59 λεπτά πριν, adi32 είπε

Ναι για το osX δεν έχω ιδέα δυστυχώς έχω από iPhone που έχουν γνωστοί μου και μου φορτώνονται για το πως γίνεται το ένα και το άλλο. 

Ναυαρχίδα δε θα έπαιρνα ούτε android ούτε iPhone. 

Αν έδωσες 2800 για Mac και 700 για iPhone και μετά τα πουλάς για να δώσεις 3000 και 1000 μπράβο σου. Εγώ τέτοια λεφτά στα σκουπίδια δεν πετάω.

Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις και γιατί χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά όσο κάνει ένα αυτοκίνητο 

Το pc μου είναι πολύ μικρή αξίας και κάνω και δουλειές επεξεργασίας βίντεο Green screen κλπ

Και τα κινητά που παίρνω 150€ μπορώ και τα πουλάω 100-110 μετά. 

Οταν με 170€ έχω καλή μάρκα οκταπυρηνο 13mp με 80gb χώρο fingerprint nfc gorilla glass 5000 μπαταρία διπλή Sim, ταχεία φόρτιση..... Θα το κρατήσω όσα χρόνια θέλω θα το κάνω όπως θέλω και αν πέσει η απόδοση της μπαταρίας του με 10€ βάζω μια καινούρια και τρέχω ότι προγραμματα θέλω που δεν τα βλέπει ούτε στον ύπνο του το iPhone x

Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Δε χρειαζομαι ουτε εχω αναγκη να πω οτιδηποτε εχει να κανει με το για ποιο λογο αγοραζω οτι αγοραζω.

Οπως και προφανως δε με κοφτει για ποιο λογο χρησιμοποιεις φθηνο οπως λες υπολογιστη ή κινητο ουτε χρειαζεται να δικαιολογεις για ποιο λογο το κανεις!!

Εφοσων τουλαχιστον δε ζηατει ο ενας δανεικα απ τον αλλο!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που οποιος δεν εχει iphone ειναι γιατι δεν εχει τα λεφτα να το παρει ποτε θα σταματησει να παιζει σαν ατακα;

Δεν πιανει πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, tsilitheo1 είπε

Ξεχασες να γραψεις το κλασσικό:" η εταιρεια με εδρα το κουπερτινο της καλιφορνια"..... Ανισταμαι.... Γραψε το επειγοντως..

1 infinite loop τυπε :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Fronimitis είπε

Αυτο που οποιος δεν εχει iphone ειναι γιατι δεν εχει τα λεφτα να το παρει ποτε θα σταματησει να παιζει σαν ατακα;

Δεν πιανει πια...

μα δεν ισχύει κιόλας οποίος θέλει τόσο πολύ ένα iphone αγοράζει ένα μεταχειρισμένο ή ανακατασκευασμένο παίζουν αρκετά φτηνά και στα 250 παίρνει ολοκαίνουριο ( σε τιμή ενός μεσαίας κατηγορίας android)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, KAKADI είπε

Τι λες?? Εσενα η εταιρεια σου επιτρεπει να συνεργαζεσαι με iphones? Γτ ειναι δικο μου προβλημα αυτο και οχι δικο σου που εχεις και το ''ανοιχτο'' λειτουργικο συστημα?

Τεχνολογιες εχουν και τα 2 λειτουργικα για να συνεργαζονται.. Δεν συνεργαζονται μεταξυ τους ομως.. Γτ θεωρεις πως ειναι προβλημα του iphone αυτο?

Δε το εχω το laptop οχι.. Τα κρασαρισματα που ετρωγαν τα windows σε σχεση με τα Mac παντα με εκαναν να γυρισω πισω asap.

Βασικα χρησιμοποιω ασυρματο φορτιστη.. Να σου πω ομως. Οταν παιρνεις εσυ μια συσκευη που μολις λανσαριστηκε ελλαδα θηκη βρισκεις??

Μη βιαστεις γτ ειχα παρει day one samsung s7 (απ τα πιο εμπορικα κινητα δηλαδη) και βρηκα θηκη σε καταστημα 1 βδομαδα μετα!!

Στο iphone X την ιδια ωρα..

Μου αρέσει όπως τα λες και τα περιγράφεις απλά να σου θυμίσω πως το IOS συνεργάζεται μόνο με Mac OS, IOS, watchOS, Apple TV OS (airdrop, call redirection) και έχει μερική υποστήριξη στα Windows μέσα από itunes και Phone app στα 10αρια . Αλλά τι να λέμε, όταν σας μάθαινε ο συχωρεμένος πως να τα κρατάτε για να μην χάνουν το σήμα τους. To Android αφενός μεν που μπορείς να τρέξεις ολόκληρο Linux Distro που μοιράζεται το Android Kernel (το συνδέω με dock σε μόνιτορ και σκίζομαι στο eclipse και σε άλλα desktop prodactivity apps) αφετέρου την usb του (type-C micro, όχι propriatery που καν δεν συνδέετε κατευθείαν με type c στα μεταγενέστερα macbooks) την κάνεις μέχρι και flash drive για να bootάρεις μέχρι και Mac OS (εκτός των υπολοίπων Windows, Linux,BSD) στους υπολογιστές σου. Βέβαια το IOS έχει κι αυτό την χάρη του σε άλλα θέματα που δεν σε έχουν απασχολήσει σε ότι post σου διάβασα μέχρι τώρα και αξίζουν τον κόπο πραγματικά, αλλά μάλλον είσαι από τα τυπάκια που πας στην καφετέρια για να έχεις το κινητό ξάπλα στο τραπέζι για να φαίνεται το μήλο. :D    

11 ώρες πριν, strawman είπε

Το οτι ενα πιο ανοιχτο λειτουργικο ειναι πιο επικυνδυνο απο ενα πιο κλειστο? Απο την πραγματικοτητα προκυπτει

Όχι πιστεύω πως κάνεις λάθος απλά στο Android συμβαίνει ότι και στα Windows τα έχει πολύς κόσμος και οι επιτήδειοι στοχεύουν εκεί. Δηλαδή είναι μεγάλος στόχος. Ίσα ίσα λόγω που ή google το έχει αφήσει ανοικτό και υπάρχουν πολλοί που ασχολούνται με το development του OS μπορούν να βρίσκουν πιο γρήγορα τις τρύπες σε σχέση με τα κλειστά λογισμικά. Γι'αυτό τόσα χρόνια το Android ήταν μπροστά στις δυνατότητες που παρέχει στον χρήστη. Tο μόνο που έχω να πω για το Android είναι το Fragmentation που υπάρχει (οι φανταστικές κινεζιές που κυκλοφορούν και δεν υπάρχει ούτε ένα patch κι update - ναι αυτές είναι επικίνδυνες) το roundtrip audio latency, και τα διάφορα σπαστικά μενού και υπομενού που υπάρχουν στις ρυθμίσεις του. 

4 ώρες πριν, KAKADI είπε

Ποιο ειναι ρε φιλε το κλειστο λειτουργικο?? Το osX?? Θες να μας τρελανεις μαλλον ετσι??

Καλα adi32, δεν εχεις ιδεα για το osX και το αν ειναι κλειδωμενο ή οχι. Δε το εχεις χρησιμοποιησει ουτε μια ωρα στη ζωη σου. Σορρυ κ ολας αλλα αν το ειχες χρησιμοποιησει θα ειχες καταλαβει οτι μπορει να κανει τα παντα και οτι μονο κλειδωμενο δεν ειναι.

Μηπως μπερδευεις για καποιο λογο το mobile λειτουργικο της apple με το osX?

Λεω εγω τωρα....

Καλα αν οντως εχει συμβει να σου πουν οτι δεν μπορουν να παιξουν τα βιντεακια σου σε mac τοτε πραγματικα μιλαμε για αναλφαβητους τεχνολογικα..

Μπορεις απλα να τους πεις.... "Ρε παιδια κατεβαστε ενα VLC... Ελεος πια!!!"

 

Καλα για την αισχροκερδια δεν κανω καν κουβεντα...

Πηρα το iphone 7 650 ευρω και το πουλησα 1 χρονο μετα 400 ευρω.

Ειχα αγορασει ενα Macbook pro 15 retina το 2013 2800 ευρω και το πουλησα μετα απο 4 χρονια 1300 ευρω..

Δε θες να συζητησουμε που θα ηταν οι τιμες σε android και windows pc αν εκανα παρομοιες αγοραπωλησιες!!

Και μιλαμε οτι πουλησα σα ζεστο ψωμακι!! Μεσα σε 2-3 24ωρα φυγαν και τα 2..

Εδω σε ναυαρχιδες android μεσα σε 2 μηνες η τιμη πεφτει 200 ευρω και μιλαμε για καινουρια συσκευη... Μαντεψε πως και τι θα πουλησεις εσυ σε 1 χρονο..

Αυτό το κατάφερες γιατί βρήκες χάπατα που έπαιζαν στο παιχνίδι του apple ecosystem γι'αυτό τα πούλησες. Κάθε νοήμον άνθρωπος θα έβλεπε που ένα PC του 2017 είναι αρκετά καλύτερο στα χαρακτηριστικά σε σχέση με το Macbook του 2013. Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι ένα Macbook είναι κακό αλλά είναι πολύ υπερτιμημένο για τα 1300 που το έδωσες. Βέβαια εδώ που τα λέμε μαγκιά σου που βρήκες το θύμα.

Επεξ/σία από Xzidique
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KAKADI είπε

Ποιο ειναι ρε φιλε το κλειστο λειτουργικο?? Το osX?? Θες να μας τρελανεις μαλλον ετσι??

Καλα adi32, δεν εχεις ιδεα για το osX και το αν ειναι κλειδωμενο ή οχι. Δε το εχεις χρησιμοποιησει ουτε μια ωρα στη ζωη σου. Σορρυ κ ολας αλλα αν το ειχες χρησιμοποιησει θα ειχες καταλαβει οτι μπορει να κανει τα παντα και οτι μονο κλειδωμενο δεν ειναι.

Μηπως μπερδευεις για καποιο λογο το mobile λειτουργικο της apple με το osX?

Λεω εγω τωρα....

Καλα αν οντως εχει συμβει να σου πουν οτι δεν μπορουν να παιξουν τα βιντεακια σου σε mac τοτε πραγματικα μιλαμε για αναλφαβητους τεχνολογικα..

Μπορεις απλα να τους πεις.... "Ρε παιδια κατεβαστε ενα VLC... Ελεος πια!!!"

Καλα για την αισχροκερδια δεν κανω καν κουβεντα...

Πηρα το iphone 7 650 ευρω και το πουλησα 1 χρονο μετα 400 ευρω.

Ειχα αγορασει ενα Macbook pro 15 retina το 2013 2800 ευρω και το πουλησα μετα απο 4 χρονια 1300 ευρω..

Δε θες να συζητησουμε που θα ηταν οι τιμες σε android και windows pc αν εκανα παρομοιες αγοραπωλησιες!!

Και μιλαμε οτι πουλησα σα ζεστο ψωμακι!! Μεσα σε 2-3 24ωρα φυγαν και τα 2..

Εδω σε ναυαρχιδες android μεσα σε 2 μηνες η τιμη πεφτει 200 ευρω και μιλαμε για καινουρια συσκευη... Μαντεψε πως και τι θα πουλησεις εσυ σε 1 χρονο..

Κάτσε ρε φίλε, εσυ λες ότι πήρες τ iPhone 7 650€. Άρα, δεν το πήρες στην τιμή αντιπροσωπείας, ούτε στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας που η τιμή του ήταν κοντά 800€. Ο χρήστης αντρόιντ γιατί να μην κάνει το ίδιο;  Το S8 από το καλοκαίρι σχεδόν παιζει στα 500-550. Σε ένα χρόνο λες δε θα Πουλιέται 300€? 250€ χασούρα εσυ, 250€ χασούρα και ο χρήστης S8.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, opcorsa είπε

1 infinite loop τυπε :wub:

Infinite ξε-infinite, λουπα ξε-λουπα,ειναι το μονο θεμα περι apple που δεν γραφει εδρα.... Περιεργο..... Wind of change αλα scorpions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Federer είπε

Τι θέλει ο σύγχρονος χρήστης απο ένα κινητό; Απλά πράματα...αλλαγή γραμματοσειράς, αποστολή ringtone με bluetooth, flash player να βλέπει κανα ματσάκι, τρανζιστοράκι για τη σκοπιά, torrent για να κατεβαζει τσον...εεεε ταινίες, dual-sim για 2ο νουμερο για το γκομενάκι. Αυτα...

Ποιο οικοσύστημα του τα προσφέρει; Το Android!

Συμπέρασμα: Android > iOS

Καλή ανάρρωση. Λογικά πρέπει να ήσουν σε κώμα καμιά 6ετία.:lol:

14 ώρες πριν, adi32 είπε

Ναι για το osX δεν έχω ιδέα δυστυχώς έχω από iPhone που έχουν γνωστοί μου και μου φορτώνονται για το πως γίνεται το ένα και το άλλο. 

Ναυαρχίδα δε θα έπαιρνα ούτε android ούτε iPhone. 

Αν έδωσες 2800 για Mac και 700 για iPhone και μετά τα πουλάς για να δώσεις 3000 και 1000 μπράβο σου. Εγώ τέτοια λεφτά στα σκουπίδια δεν πετάω.

Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις και γιατί χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά όσο κάνει ένα αυτοκίνητο 

Το pc μου είναι πολύ μικρή αξίας και κάνω και δουλειές επεξεργασίας βίντεο Green screen κλπ

Και τα κινητά που παίρνω 150€ μπορώ και τα πουλάω 100-110 μετά. 

Οταν με 170€ έχω καλή μάρκα οκταπυρηνο 13mp με 80gb χώρο fingerprint nfc gorilla glass 5000 μπαταρία διπλή Sim, ταχεία φόρτιση..... Θα το κρατήσω όσα χρόνια θέλω θα το κάνω όπως θέλω και αν πέσει η απόδοση της μπαταρίας του με 10€ βάζω μια καινούρια και τρέχω ότι προγραμματα θέλω που δεν τα βλέπει ούτε στον ύπνο του το iPhone x

Ενώ δεν ξέρεις καν πως λέγεται το λειτουργικό των iphone καταφέρνεις και τους φτιάχνεις τα iphones;  Είσαι μεγάλο φαινόμενο :o  Πουλάς και κινητά που αγόρασες  150€ προς 100-110€ !  Ο Ζερβουδάκης είσαι; 

Για πες μας ποια προγράμματα χρησιμοποιείς με το κινητό των 150€ που εμείς με τα iphones δεν βλέπουμε στον ύπνο μας;  :lol:

Επεξ/σία από kriosgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...